"شورای ملی تصمیم" / مسعود نقره کار


"شورای ملی تصمیم"
ریشه در کفِ خیابان ها و زندان ها دارد.
مسعود نقره کار

شورای ملی تصمیم اعلام موجودیت کرد، درخت تناوری که ریشه در ایران، در زندان های حکومت اسلامی و کف خیابان های میهنمان دارد، تناوری که شاخ و برگ و بَرش در ایران و در خارج کشور تدارک سایه ساری آرامبخش می بینند تا آزادیخواهان و عدالت جویان در فردای سرنگونی حکومت اسلامی درآن شادمانه برای ساختن ایرانی آزاد و آباد نفس تازه کنند.

مردادماه سال 1400 تعدادی ازاعضای بیانیۀ داهیانه و جسورانۀ 14 نفر، زنان ومردان، همراه با مبارزانی از داخل و خارج کشور، با تنوع و تفاوت فکری و سیاسی، برای تشکیل شورایی از مخالفان دموکراسی خواهِ رژیم جمهوری اسلامی به رایزنی پرداختند. من نیزاز سوی مبارزان داخل کشوربه این جمع دعوت شدم و با افتخار بعنوان عضوی از این مجموعه به تلاش و فعالیت پرداختم. این جمع پس از تلاش های فکری و عملیِ شبانه روزی در شهریور ماه سال 1400 برسرنقاط اشتراک سیاسی و نیز ساختار شورای مخالفان رژیم به توافق رسیدند. در همین ماه نخستین " مرامنامه" شورای ملی تصمیم، که پایه گذاران این شورا تهیه وتدوین کرده بودند با هدف رایزنی و همفکری بیشتر در اختیار سایر آزادیخواهان و عدالت جویان در داخل و خارج کشور قرارداده شد. و بدین گونه کلید شکل گیری "شورای ملی تصمیم" زده شد. شورائی که پس از 11 ماه تلاش و فعالیت بی وقفه، متین و به دور ازهیاهو در 13 تیر ماه سال 1401 با انتشار بیانیه ای اعلام موجودیت کرد ، شورائی با ویژگی هایی تامل برانگیز در سپهر سیاسی میهنمان، شورائی که " تصمیم" دارد " با تجمع همه‌ی احزاب، سازمان‌ها، گروه ها و شخصیت‌های دمکراسی‌خواهِ داخل و خارج کشوربرای ایجاد" پارلمانی" از مخالفان رژیم جمهوری اسلامی تلاش کند."

نوشتم این شورا ریشه در دیار دارد. 67 عضو این شورا از آزاداندیشان و آزادیخواهانی هستند که در داخل ایران مبارزه می کنند. از این 67 نفر تعدادی از زنان و مردان عضو شورا در زندان ها حکومت اسلامی زندانی اند و یا به قید وثیقه آزاد شده اند. تا این زمان بیش از 100 کنشگرسیاسی مخالف رژیم اسلامی نیز به افتخار عضویت در این شورا نائل آمده اند، و ده ها تن از شخصیت ها و کنشگران سیاسی و فرهنگی از داخل و خارج از کشور نیز ازشورا حمایت کرده اند. تشکیل شورائی با چنین ویژگی هائی در تاریخ 43 ساله حکومت اسلامی در میان اپوزیسیون واقعی این حکومت رخدادی غرورانگیز و امید بخش است.

اگر ایران مان را آزاد، آباد، مرفه و مدرن می خواهید در حمایت و تقویت شورائی با ویژگی های ساختاریِ برشمرده شده، شورائی متکی به بنیاد های ارزشی و خواست های دمکراتیک (1)، درنگ نکنید.
*******
بخشی از بیانیۀ اعلام موجودیت " شورای ملی تصمیم":
شورای ملی تصمیم همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند:
۱) گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم (گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع)
۲) حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز
۳) جدایی دین از حکومت
۴) فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان
۵) تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی (تعیین نوع حکومت با آرای مردم)
۶) اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن با تاکید بر حفظ محیط زیست
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 249615] [تاريخ انتشار: شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم تير ۱۴۰۱ برابر با هجدهم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 17:12:57 توسط فرزین
دوستان عزیزم ، فدرالیسم را با تجزیه طلبی یکی نکنید . اتفاقا فدرالیسم باعث تحکیم و قوام تمامیت یک کشور میگردد . مگر فدرالیسم در آلمان، کانادا یا ایالات متحده ، هند یا .... به تجزیه منجر شد ؟
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 18:48:45 توسط ایرانی در غربت
اشتباهی عوضی رفت اونطرف! شرمنده ولی دوباره! جماعت متوهم, ایران خانم را ! شما "تصمیم " گرفتید؟ ولی من یکی, ایران خانمو به کَس کَسونش نمیدم, به همه کَسونش نمیدم, به کَسی میدم که کَس باشه, قبای تَنِش اطلس باشه! ( به وب کام و چندتا مقاله و یوتوب و جی میل! نمیدم!)
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 14:39:43 توسط جامعه شناس شوفر تهران
آقای نقره ... شما به پرچم ایران به هویت ایران به نقشه ی ایران به صورت رسمی و با یک بیانیه توهین کرده اید. شما و دوستان تجزیه طلبتان دست به یک خودکش جمعی زدید. من این خودکشی را به ایران و ایرانی تبریک میگویم. من خواهان حکومتی مرکزی هستم که هر ایرانی و هر ایرانی شده ای بدون برتری قومی و نژادی بتواند در آن رئیس جمهور وزیر بشود. من البته جمهوری خواهم و در این راه مبارزه مدنی خواهم کرد. اما اگر آقای رضا پهلوی هم به عنوان پادشاه مشروطه رای بیاورد حتما پس از رای آوردن شهروندی خواهم بود که به پادشاهیش احترام خواهم گذاشت و مواظب خواهم بود که از لائيسیته و آزادی و دموکراسی ذره ای کم نشود! شما بسیار کار خوبی کردید که اینچنین خودتان را و دوستان تجزیه طلبتان را افشا نمودید. البته این بیانیه شما درحد فریاد زیر خاک هم نیست اما من به عنوان کسی که در ۳ شهرایران رفت و آمد دارم وهم در سراسر تهران،کرج،شمیران شهرری و حتا لواسانات مسافرکشی میکنم و درجریان امور هستم. به شما و دوستان تجزیه طلب و فدرالیستتان هشدار میدهم که ایرانی هرگز تجزیه طلبی را ب نخواهد تافت. شما کار بسیار خوبی کردید که خودتان را لو دادید
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 13:47:01 توسط پیک ایران
پیک ایران : دوست عزیز ت نوشته خود را با حذف الفاف نامناسب ارسال نمائید. / با تشکر
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 11:01:47 توسط احمد
آقای نقره کار. این کار ضد ملی شما خیلی خودخواهانه است. متاسفم برای آدم هایی مثل میبدی و مشیری و حزب مشروطه که اسم خود را در کنار تجزیه طلب ها گذاشتند. بعضی ها گفتند خبر نداشتند. در طی روزهای آینده اخبار بیشتری بیرون خواهد آمد و افراد بیشتری انکار خواهند کرد که امضا کرده اند. این کار شما خیلی غیر اخلاقی و نادرست است. سواستفاده از نام زندانیان. سواستفاده از نام برخی از ایرانیان. شما خودکشی سیاسی کردید. شما اگر ایرانی بودید هرگز با حذف پرچم و خلیج فارس موافقت نمی کردید. اما برای راضی نگه داشتند تجزیه طلبان به ایران خیانت کردید. نام شما به نادرستی در تاریخ ثبت خواهد شد.
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 10:01:15 توسط به دکتر نقره کار از تهران
آقای نقره کار من گاهی نوشته های شما را خوانده ام و بر آن ارج نهاده ام. اما بسیار متاسفم که بگویم شما راه بیراهه میروید. شما از کف خیابان و زندانهای حکومت اسلام ضد بشر سخن میرانید اما فقط سخن، و خبری از کف خیابان و کف زندان ندارید. دست کم کف خیابان و کف زندان امروز. شما با بیشرفان تجزیه طلب وضد ایران همراه شده اید و سخن از درخت تناور میزنید. شما اتفاقا باعث تفرقه و باعث کمک به حکومت اسلام ضد بشری شدید. چرا که با کسانی همچون سید ضیا صدرالاشرافی ضد ایرانی و حتا ضد آذربایجانی همراه شده اید. البته این چرثومه ضدیت با ایران در میان شماها تنها نیست و لیست بلند بالاست. تقلبهای بزرگی در آن بیانیه شده که تجزیه طلبی را در «حکومت غیر متمرکز و اتننیکی»پنهان کرده اید. در این جا نیز تقلب فرموده اید و در «بخشی از بیانیۀ اعلام موجودیت "شورای ملی تصمیم" حکومت غیرمتمرکز و اتنیکی را حذف کردید تا ما را بفریبید. بسیار کورخوانده اید. خواهید دید که مرگ این شورا بسیارزودتر ازمرگ «شورای مدیریت گذار» خواهد بود. شاید اگر رضا پهلوی حرفی نزده بود شما اینچنین خود را نشان نمیدادید امضاهای گول خورده پس گرفته خواهند شد!
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۴۰۱ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۲۲ ، 10:00:55 توسط سهیلا
آقای نقره کار بعد از این همه سال شما هیچ ترقی نکردید و هنوز نقره میکارید!! من فکر می‌کرد تا کنون طلا کار یا الماس کار و یاقوت کار شده اید! پسر جان! "شورا" راه انداختن و اسم گذاشتن بر آن آسان است همانطور که راه انداختی و گذاشتی. ولی سرنگونی رژیم آخوندی "گاو نر می‌خواهد و مرد کهن" که تو اینکاره نیستی که اگر بودی چهل سال پیش جربزه از خودت نشان داده بودی. نه در سر پیری و کهنسالی. برو کنار بگذار باد بیاد.