عکس / ماوسی که از قلب شما مراقبت می‌کند

آفتاب: ام.دی‌ماوس می‌تواند زمانی که دارید با رایانه کار می‌کنید، فشار خون شما را اندازه بگیرد، اطلاعات را به یک نرم‌افزار اختصاصی بدهد و هم‌زمان به آدرس الکترونیکی پزشک یا کادر درمانی ارسال کند.
بسیاری از متخصصان قلب و عروق روی کنترل مرتب فشار خون و دیگر علائم زیستی در افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند، تأکید می‌کنند. شاید استفاده از ماوسی که همزمان با اسکرول کردن صفحات و کلیک روی لینک‌های گوناگون فشار خون فرد را اندازه می‌گیرد، آنرا به نرم‌افزارهای پزشکی می‌دهد یا به آدرس الکترونیکی کادر درمانی و پزشک ارسال می‌کند، بتواند انتخاب خوبی برای بسیاری از این افراد باشد.
به گزارش گیزمگ، این دستگاه کوچک به شکل یک افزونه به ماوس اضافه می‌شود و فرد می‌تواند حین کار با رایانه از آن استفاده کند. کافی است یکی از انگشت‌های کاربر درون حلقه این دستگاه قرار بگیرد تا پمپ کوچکی هوا را به درون کیسه هوا قرار گرفته در بخش داخلی این حلقه بدمد. پس از آن یک حسگر فشار پمپ را قطع می‌کند و دقیقا مانند دیگر فشارسنج‌ها، فشار انقباضی و انبساطی فرد را اندازه خواهد گرفت.
برای انجام این فرایند، پس از توقف عمل پمپ، فشار روی انگشت آرام‌آرام کم می‌شود تا حسگرها ضربان شریانی فرد را تشخیص دهند. این عدد فشار انقباضی -سیستولی- فرد یا حد بالای فشار خون او را نشان خواهد داد. پس از آن کاهش فشار تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که دیگر ضربانی ثبت نشود، این عدد فشار انبساطی -دیاستولی- یا حد پایین فشار خون فرد را نشان می‌دهد.
در نهایت این اعداد به وسیله یک برنامه نرم‌افزاری تعیین شده و نمایش داده خواهند شد.این نرم‌افزار قابلیت ذخیره اطلاعات و تهیه نمودار از داده‌های پیشین و کنونی را نیز دارد و می‌تواند با استفاده از پست الکترونیک نتایج را برای کادر پزشکی و مراکز درمانی ارسال کند.
این حلقه فشارسنج یک دریچه کوچک تخلیه دارد که هوا را از کیسه داخلی آن خارج می‌کند و به کاربر اطمینان می‌دهد که مانند قهرمان یک فیلم علمی‌تخیلی انگشت او درون این حلقه گرفتار نخواهد شد.
هنوز هم استفاده از فشارسنج‌های دیجیتال یا انواع ساده‌تر آن نسبت به این روش دقیق‌تر است اما این حلقه کوچک که هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده هم می‌تواند انتخاب خوبی برای کاربران رایانه یا افراد شاغل باشد.

[کد مطلب: 25022] [تاريخ انتشار: هفتم آذر ۱۳۸۹ برابر با بيست و هشتم نوامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
آووکادو، قهوه و مرکبات، «تهدیدی» برای امنیت غذایی جهان
کشف کارگاه تولید لامبورگینی و فراری تقلبی! (+عکس)
کوچ کاربران آیفون به سمت سامسونگ
منطقه فوق سری ۵۱ /  بشقاب پرنده، موجودات فرازمینی و هشدار ارتش آمریکا
تافتون ایرانی مهمان محبوب سفره کویتی‌ها
پژوهشگران دانشگاه "استنفورد":
ماده تاریک سبک‌تر و فرارتر از تصور ماست
آیا استفاده از اپلیکیشنی که عکس‌هایتان را پیر می‌کند خطرناک است؟
چرا انسان از دیگر گونه‌های جانوری چاق‌تر است؟ علم پاسخ می‌دهد
8 دلیل خشکی لب‌ها
«گفت‌وگو» بنویسیم یا «گفتگو»؟
موسیقی چه اثری بر سلامت بدنی و مغزی ما دارد؟ علم در این باره چه می گوید؟
مقررات جدید در آمریکا از پناهندگی هزاران نفر جلوگیری می‌کند
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: