رامین مهمانپرست : تهدیدMI6 بی‌ارتباط با ترورها نبود/ این همه کوه ! چرا به مرز ایران و عراق آمده اند!

غربیها متهم اصلی ترورها، واکنش به ادعای درخواست اعراب برای حمله امریکا به ایران، حضور متکی در اجلاس منامه، پاسخی به کلینتون، مذاکرات با 5+1 برای ورود به محتوا، سفارتی در گامبیا نداشتیم که تعطیل شود و... از محورهای نشست سخنگوی وزارت خارجه است.
به گزارش خبرنگار مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری این هفته خود با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی ضمن محکوم کردن شدید ترور دو استاد دانشگاه در تهران گفت: این اقدام ناجوانمردانه به دست تروریست ها نشانه پوشالی بودن ادعای حقوق بشر در کشورهای غربی است که از سویی ادعای حقوق بشر دارند و از طرف دیگر از گروههای تروریستی حمایت می کنند.

امریکایی ها خود را به تجاهل می زنند

مهمانپرست در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر که واکنش ایران در قبال استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس از سوی نیروی دریایی ارتش آمریکا را جویا شد، گفت: وقتی برخی از مقامات رسمی مثل مقامات آمریکایی خود را به تجاهل زده و به رغم اسناد روشن تاریخی از واژه جعلی در رابطه با خلیج فارس استفاده می کنند افکار عمومی ایران به واقع تحریک می شود ولی باید بدانند با این اقدام بیشتر اعتبار خود و مجامع بین المللی را زیر سئوال برده و در عین حال از این رفتارها فایده ای حاصل آنها نخواهد شد.

تهدیدMI6 بی ارتباط با ترور اخیر نبود

وی در پاسخ به سئوالی در رابطه با قرارداشتن نام فریدون عباسی یکی از دو استاد ترور شده در فهرست تحریم 1747 شورای امنیت علیه ایران بیان داشت: متاسفانه دست کشورهای غربی در حمایت از گروه تروریستی در مشخص کردن افرادی که در فعالیتهای صلح آمیز هسته ای حضور دارند قابل انکار نیست و این اتهام به شکل جدی مطرح است.

دستیار ویژه وزیر خارجه با بیان اینکه به اشکال مختلف دانشمندان فعال در فعالیتهای صلح آمیز هسته ای مورد تهدید یا ترور قرار می گیرند، گفت: به ویژه تهدید آخر سرویس امنیتی انگلیس نمی تواند بی ارتباط با این ترور باشد.

مهمانپرست افزود: اگر طراحی این اقدامات برای از بین بردن دانشمندان ایرانی توقف حرکتی است که در کشور شروع شده باید متوجه شده باشندکه این اقدامات تاثیری در اراده کشور ما نخواهد داشت.

غربی ها متهم اصلی ترورهای تهران

خبرنگاری به اظهارات ساورز معاون دستگاه امنیتی انگلیس MI6 و ژنرال پترائوس از فرماندهان نظامی آمریکا برای عملیات نیروهای ویژه و اطلاعاتی و امنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد که سخنگوی وزارت خارجه در این باره گفت: در رابطه با ترورهایی که صورت گرفته متهمین اصلی کشورهای غربی مدعی حقوق بشر هستند که از آن برای فشار سیاسی به کشورهای مستقل استفاده می کنند.

وی ادامه داد: کشورهایی که ایران را تهدید می کنند نمی توانند پیشرفت ما را مشاهده کنند و به همین دلیل تهدید به عملیات ویژه و یا اطلاعاتی می کنند.

مهمانپرست در رابطه با پیگیری حقوق دخالت انگلیس و آمریکا در اقدامات تروریستی اخیر گفت: با بررسی جزئیات این اقدامات و شناسایی عاملان آن موضوع به صورت حقوقی قابل پیگیری است.

ما سفارتی در گامبیا نداشتیم که تعطیل شود!

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص قطع رابطه با گامبیا تصریح کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در آفریقا با هدف تقویت روابط نزدیک با کشورهایی که می توانند به هم کمک کنند در دستور کار جدی است  وما روابط خوبی با آفریقا داریم و این حضور موثر ومحسوس برای برخی کشورها ناخوشایند است و کشورهایی که آفریقا را سالها تحت مستعمره داشتند الان نیز این کشورها را تحت فشار شدید قرار دادند تا روابطشان را محدود کنند و برخی توانایی مقابله با این فشارها را ندارند.

مهمانپرست با اشاره به اینکه در رابطه با موضوع گامبیا بزرگ نمایی شده است گفت: ما سفارتی در گامبیا نداشته ایم و موضوعات این کشور تحت نظر سفارت ایران در سنگال دنبال می شد و دفتری در گامبیا داشتیم که یک نفر مسئول آن دفتر بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که کشورها با اقتدار در مقابل فشارهای سلطه گران تحمل و ایستادگی داشته باشند.

این همه کوه ! چرا به مرز ایران و عراق آمده اند!

خبرنگاری در رابطه با زمان محاکمه سه تبعه آمریکایی که به بهانه کوه نوردی در مرز ایران با عراق حضور داشته اند و دستگیر شده اند سئوال کرد که سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به ترفندهای رسانه ای آمریکاییها دررابطه با این موضوع بیان داشت: هیچکس سئوال نکرده که اگر اینها کوهنورد باشند این همه جا در جهان و این همه کوه وجود دارد از آمریکا می آیند به مرز ایران و عراق تا در این منطقه کوهنوردی کنند؟! و این موضوع قابل تامل است.

وی خاطر نشان کرد: سه تبعه آمریکایی معلوم نیست با چه هدفی در منطقه حساس در مرز ایران و عراق بوده اند و دستگیر شده اند و باید به آن رسیدگی شود و دستگاه قضایی حکم مناسب را صادر کند.

مهمانپرست در پاسخ به سئوال دیگری در این باره گفت: ادعای کوهنوردی از سوی این سه نفر به هیچ وجه قابل قبول نیست.

[کد مطلب: 25104] [تاريخ انتشار: نهم آذر ۱۳۸۹ برابر با سی ام نوامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
کلاهبرداری حکومتی؛ گزارشی در مورد مصوبه واردات خودرو خارجی 
 بیلبوردهای تبلیغاتی عجیب در سطح تهران
نحوه انتقال فاجعه‌بار زائران اربعین با استفاده از هواپیمای نظامی  
 سهم ایران از ثروت جهان چقدر است؟
کاریکاتور/  تقدیم به حزب‌الله لبنان
چرا گرجستان به ایرانیانی که در این کشور خانه و کاسبی دارند اجازه ورود نمی دهد؟ 
 تیم رسانه‌ای رئیسی جنایتکاران بزرگی هستند!
* انتقال شهروندان قزاق تبار ایرانی به قزاقستان
* دستگیری ۵۴ ایرانی در عراق
 سوابق باقر ذوالقدر، دبیر جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام
  روزنامه جمهوری اسلامی: آقای شریعتمداری خجالت بکشید به خاطر رابطه عاشقی_معشوقی خود با طالبان
صدای شاهین ناصری/    شاهین ناصری شاهد شکنجه «نوید افکاری» در زندان به قتل رسید / بازپرس او را تهدید کرده بود
ماموران آلونک یک زن بی‌سرپرست بلوچ را ویران کردند!
آخر این آلونک خانه است که خرابش میکنیدآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی