کشته شدن مهسا امینی و «اسلام‌هراسی»کشته شدن مهسا (ژینا) امینی به دست ماموران گشت ارشاد و دفاع مقام‌ها از این جنایت، بار دیگر رفتار اسلام‌گرایان با زنان را برای جامعه‌ ایران و انسان‌دوستان جهان به نمایش گذاشت. تنها نگاه کردن به تصاویر این دختر زیبا، چه پیش از بازداشت و چه روی تخت بیمارستان، دل هر کسی را که به اندازه‌ یک جو انسانیت داشته باشد به درد می‌آورد. کشته شدن او نتیجه‌ مستقیم امر به‌ معروف و نهی از منکر و حکومت دینی است. مردم ایران به‌تدریج متوجه می‌شوند که با این نوع حکمرانی، هر لحظه ممکن است فرزندانشان را از دست بدهند. تک‌تک آن‌ها بعد از ۴۴ سال سرکوب دائمی، هراس و ارعاب حکومت دینی را به‌خوبی متوجه می‌شوند. این همان ترسی است که اسلام‌گرایان و متحدان چپ آن‌ها در دنیا «اسلام‌هراسی» می‌نامند.

ادامه حمله‌های تروریستی گروهی از اسلام‌گرایان در همه جای دنیا، از جمله کشورهایی با اکثریت مسلمان، تحقیر و خشونت و سرکوب حقوق زنان (مثل کشتن غیرتمندانه در کشورهای غربی و اعمال حجاب اجباری در ایران و افغانستان) و رفتارهای خشونت‌بار و کشتار جمعی شهروندان در حکومت‌های اسلامی (امارت اسلامی، داعش یا جمهوری اسلامی) موجب هراس از آن‌ها شده است. نمونه آن، زمانی که یک مسلمان در اورلاندوی فلوریدا به باشگاه شبانه‌ همجنسگرایان حمله کرد و ۴۹ نفر را کشت و ۵۳ نفر را مجروح کرد.

موجه یا ناموجه؟

در بحث اسلام‌هراسی دو جبهه‌ شکل گرفته است؛ یک جبهه می‌گوید هراسی که از اسلام در کشورهای مختلف ایجاد شده توهم است، زیرا تروریست‌ها و عوامل خشونت مسلمان واقعی نیستند و در گزارش جنایت‌های انجام‌شده اغراق می‌شود و جریان خبری در دنیا یک‌سویه است، سیاست‌ها درست‌اند، اما اتفاق‌های ناخوشایند گریزناپذیرند، برخی جنایت‌ها توطئه است و رسانه‌ها جنایت‌هایی مثل کشتن غیرتمندانه یا اعمال تروریستی یا کشتن زنان و کودکان به‌دست داعش و طالبان و رژیم اسلامی ایران را بزرگ‌نمایی کرده‌اند.

جبهه‌ مقابل می‌گوید رسانه‌ها و دولت‌ها خطر اسلام‌گرایی را به‌درستی درک و منعکس نکرده‌اند؛ رسانه‌های غربی (اکثرا چپ‌گرا) که در ائتلاف سیاسی با انواع گروه‌های اسلامی‌اند اخبار مربوط به جنایت‌های برخی مسلمانان را در کشورهایی با اکثریت مسلمان و جوامع غربی سانسور می‌کنند یا به‌خوبی پوشش نمی‌دهند، راه برای مهاجرت گسترده‌ مسلمانان به جوامع غربی باز گذاشته شده است و مهاجران به‌درستی و بر اساس ملاحظات امنیتی از صافی نمی‌گذرند، دولت‌های غربی با دولت‌های اسلامی مماشات می‌کنند و مسلمانان هم به‌خوبی از آزادی دین در جوامع غربی بهره می‌برند و هم با استفاده از فرصت‌های شغلی در این جوامع، ارتقای اجتماعی و اقتصادی می‌گیرند. احزاب چپ اصولا از ذکر تعبیر تروریسم اسلام‌گرا خودداری می‌کنند.

حق با کدام جبهه است و معیارهای داوری میان این دو چیست؟ به سوال دوم می‌پردازم و پاسخ به سوال اول را به خوانندگان واگذار می‌کنم:

معیارهای ارزیابی

پنج معیار داوری میان این دو جبهه وجود دارد. این معیارها را به‌صورت پرسش مطرح می‌کنم:

۱. آیا زنان حقوق مساوی با مردان دارند یا خیر؟ آیا می‌توان نقض حقوق زنان در جوامع مسلمان را با نسبیت فرهنگی و پست‌مدرنیسم توجیه کرد؟

۲. آیا می‌توان ترویج خشونت علیه افراد غیرخشن و قانون‌مدار را با دستورهای الهی توجیه کرد؟

۳. تنفر از آزادی، مدارا و حقوق فردی به پیشرفت کدام جوامع مسلمان یاری رسانده است؟

۴. آیا مرزی میان ادعای حق بودن یک دین و تمامیت‌خواهی آن وجود دارد؟

۵. یا می‌توان ادعای رحیم بودن و رحمانیت داشت و همجنسگرایان و خارج‌شدگان از دین را اعدام کرد؟ دست و پا و انگشت قطع کرد؟ سنگسار کرد و برای هدایت افراد به ضرب و شتم متوسل شد؟

کمبود اسلام هراسی

پاسخ به این سوال‌ها روشن می‌کند که آیا هراس از اسلام شریعت و هویت و اسلام‌گرایی (اکثر افراد تفاوت میان این دو را تمیز نمی‌دهند) در عالم خارج، بیش از حد یا کمتر از حد، مشروع یا نامشروع است. مسلمانان باورمند شریعت‌گرا و هویت‌گرا پاسخ‌های روشنی به پنج پرسش فوق دارند:

۱. به نسبیت فرهنگی و پست‌مدرنیسم نیازی نیست. زنان به‌حکم خداوند، از نظر حقوقی با مردان مساوی نیستند.

۲. قران به‌صراحت فرمان اجرای دستورهای مقدس را صادر می‌کند. این آیات قابل تفسیر به‌صورت رحمانی یا وابسته به مقتضیات زمان و مکان نیست.

۳. مهم نیست که تنفر از آزادی و حقوق فردی به پیشرفت نکردن منتهی شود یا خیر. مسلمانان می‌توانند هم‌دینان خود را بسیج کنند و با استفاده از قوای قاهره مخالفانشان را به چالش بکشند.

۴. احکام اجتماعی و قضایی شریعت تعطیل‌بردار نیست. دین بدون شریعت و فقه، دین محمدی و جعفری نیست. اگر اجرای شریعت تمامیت‌خواهی و نقض حقوق فردی است، گریزی از این عناوین نخواهد بود.

۵. رحیم و رحمان بودن دینداران بدین معنا نیست که دستورهای الهی یعنی آیات قران و احادیث را نادیده بگیرند. نمی‌توان دین را به ذوق و سلیقه‌ زمانه تغییر داد.

خود‌قربانی‌پنداری، خود‌حق‌پنداری

دلایل و عللی که برای نا‌مشروع یا نابه‌جا بودن اسلام‌هراسی بیان می‌شود ناشی از خود‌قربانی‌پنداری یا خود‌حق‌پنداری گروهی از اسلام‌گرایان و بخشی از مسلمانان شریعت‌گرا یا هویت‌گرا است. به این دلایل پاسخ می‌دهم:

۱. همه‌ ادعاها در مورد توطئه علیه مسلمانان یا اعتبار آن‌ها در غرب بی‌اساس بوده است، مثل ارتکاب جنایت ۱۱ سپتامبر به‌دست دولت آمریکا یا اسرائیل برای بدنام کردن مسلمانان. تعداد عملیات تروریستی و بمب‌گذاری اسلام‌گراها در سراسر دنیا در طول سال آن‌قدر زیاد است که کسی نیاز ندارد موارد جعلی برای بدنام‌سازی گروهی از اسلام‌گرایان خلق کند.

۲. مرگ ستار بهشتی، زهرا کاظمی و مهسا امینی اتفاق نیست، بلکه به سیاست‌های سرکوب که با اصرار پیگیری می‌شوند بازمی‌گردد. گشت ارشاد همانا استفاده از قوای قهریه و زور برای تحمیل یک سبک زندگی بر دیگران است و طبیعی است که در استفاده از زور افرادی له می‌شوند. سرکوب در ایران ساختاری و نهادینه است. با عزاداری برای امام حسین، جمهوری اسلامی به بیان مسئول سایت رهبر، در مقام مظلوم قرار نمی‌گیرد.

۳. هیچ‌کس نمی‌تواند مسلمان بودن قشر حاکم در ایران یا اعضای القاعده و طالبان را رد کند. دینداری افراد را خودشان تعیین می‌کنند، نه دیگران. اسلام‌گرایان همه‌ اعمالشان را بر اساس قرائتی که با متون اسلامی هم بیگانه نیست، توجیه می‌کنند. امر به‌ معروف و نهی از منکر یا کشتن کفار بر متون اسلامی تحمیل نشده است تا مسلمانانی را که به این اعمال می‌پردازند خارج از دین تلقی کنیم. مسلمانانی که با این اعمال مخالف‌اند مسئولیت دارند حسابشان را از این‌ها جدا کنند.

۴. در گزارش کشته شدن سهراب اعرابی، مهسا امینی، زهرا بنی‌یعقوب، امید میرصیافی، ستار بهشتی، زهرا کاظمی و... در زمان بازداشت و کشتن هزاران زندانی در سال ۶۷ و کشتار ده‌ها هزار نفر در کوچه و خیابان هیچ اغراقی صورت نگرفته است. بیان واقعیت‌ها اغراق یا بزرگنمایی نیست. نمی‌توان سر را در برف فرو کرد و مثل مقام‌های جمهوری اسلامی (مصطفی میرسلیم) مرگ مهسا در بازداشتگاه را به مجاهدین خلق نسبت داد.

۵. سانسور جنایت‌های اسلام‌گرایان در بوق‌های تبلیغاتی خود آن‌ها و غربی‌ها دلیلی بر نبود جنایت در رژیم‌های اسلام‌گرا نیست. نمی‌توان هم قدرت داشت، هم قدرت را اعمال کرد و هم با دستور پیگیری، خود‌حق‌پنداری و خود‌قربانی‌پنداری، خود را از پیامدهای آن مبرا دانست. تماس تلفنی رئیسی با خانواده مهسا اولین مورد از تلاش برای مدیریت افکار عمومی نیست. در ماجرای هواپیمای اوکراینی نیز فرماندهانی که دستور حمله را دادند به دیدار خانواده‌های قربانیان می‌رفتند.

مجید محمدی / ایندیپندنت فارسی
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 253537] [تاريخ انتشار: سی ام شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و يکم سپتامبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم مهر ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 15:17:32 توسط حمید
اسلام هراسی اسم رمز برای پشتیبانی از تروریسم اسلامی و حکومت هایی نظیر جمهوری اسلامی و طالبان است و بس!!!
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 12:53:07 توسط علی
ساعت خواب آقای محمدی. اولین نفری که در اجلاس مجمع اخیر سازمان ملل رئیس جمهور چپ گرای شیلی بود. در مجمع عمومی سازمان ملل امسال برای نخستین بار دو رئیس جمهور چپ گرا از دو کشور آمریکای لاتین سخنرانی کردند. گابریل بوریچ رئیس جمهور شیلی در مجمع عمومی سازمان ملل فراموش نکرد در پایان سخنرانی خود از مهسا امینی دختر ۲۲ ساله ی کرد ایرانی که آخرین قربانی حجاب اجباری در ایران است یاد کند. بوریس با اشاره به قتل مهسا امینی خواستار بسیج جهانی برای توقف خشونت علیه زنان در ایران شد. بسیاری از کشورهای لیبرال مشغول مذاکرات با دست خونین بودند. هر گردی گردو نیست . همانطوری که همه لیبرالها و راست ها مثل ارغان به جهادیون داعش یاری نکردند یا مثل بایدن پیشرفته ترین امکانات نظامی را به طالبان هدیه ندادند. جهان ایدئولوژيک جهان وارونه است. مهم نیست که استاد دانشگاه امریکا باشد یا مدرس فیضیه قم .
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 10:52:19 توسط آنتی فاشیسم
ایرانیان چهره پلید فاشیست اسلامگرایی را به جهان نشان دادند. درود به مبارزان ایرانی راه دمکراسی و آزادی برای ایران.
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 08:01:10 توسط افراسیاب
کارهای پوتین را هم فراموش نکنید که با جنگ خودش وضعیت اقتصادی دنیا را اینطوری کرده و خود را درگیر یک جنگ پوچ، از این بابت جمهوری اسلامی هم خیلی ضربه خورده و دیگر آن پشتیبانی قوی را نمی‌تواند از طرف روسیه داشته باشد، رژیم خامنه‌ای بینهایت به روسیه وابسته است دقیقا مثل رژیم بشار اسد و وقتی عمو پوتین اینطور ضعیف و به خفت و خاری بیافتد سگهایش هم گرسنه میمانند. اروپا هم درگیر جنگ اوکراین است و پشت جمهوری اسلامی را خالی کرده و با پول و ثروت خود دارد بیشتر آذوغه دنیا را می‌خرد و در نتیجه کشور آخوند زده ایران با تحریم‌های کمرشکن بیشتر در باتلاق اقتصادی و بحران فرو میرود، همینطور که می‌بینید یک جرقه ایران را به انقلاب کشانده و گشت ارشاد بهانه است و سرنگونی این رژیم نشانه است. این رژیم با این نیروهای خسته و درمانده بعد از شش روز دارد نابود میشود و شش روز آینده سرنوشت ساز خواهد بود. در شش روز آینده حتی آدمها روی نوک قله کوه‌ها هم باشند میایند بیرون و بر علیه این رژیم شعار میدهند. خامنه‌ای هم به احتمال خیلی زیاد یا مرده و یا درحال مرگ است.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و دوم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 21:28:33 توسط تلاشگر
در دنباله کامنت قبلی یادم رفت مهمترین عامل ضعیف شدن رژیم ملائی در حال حاضر را نام ببرم و آن وضعیت جسمانی ضعیف و در حال مرگ ملارهبر است. خامنف جلاد که منتظر مرگ بزودی است دیگر آن مشت آهنین اش را ندارد و درگیر مسائل مشکل جانشینی خودش است و میداند پسرش در بین مردم منفورتر از خودش هست و مردم انتخابش را پیشاپیش رد میکنند. پس این ملا چه خاکی توی سرش بریزد که مردم هم صدایشان توی خیابان درآمده در کنار اینهمه مشکلات اقتصادی با مریضی رو به مرگش! بدتر اینکه آخوند بیسواد شششش کلاسی بسیار ضعیف را رئیس جمهور کرده بر خلاف میل اکثریت مردم که خشمگینند. زنده کردن برجامش هم به تیر خورده! کسری بودجه چند صد میلیاردی دارد و به نان شب محتاج با تورم وحشتناکی که خود ملارهبر درست کرده با هی اسکناس بی ارزس چاپ کردن! و صدها شرایط بد بر ضد ملارهبر و رژیمش که بهترین زمینه را برای تغییر رژیم بدست خود مردم دلیر ایران فراهم آورده!! اگر مردم ستم دیده ایران اینبار رژیم را سرنگون نکنند با این شرایط ضعیفی که رژیم در آن بسر میبرد، و کوتاه بیایند یا سرکوب بشوند دیگر براندازی رژیم تا چندین سال غیر ممکن میشود. بجنبید پیروزید!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و دوم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 14:12:20 توسط تلاشگر
فرصتی مناسبت تر و طلائی تر از الان که رژیم در چند جبهه کاملا ضعیف شده و ناتوان هست برای براندازی آن بعدها ممکن است پیش نیاید!در چند زمینه اوضاع و شرایط رژیم کاملا خراب و برای سرنگونی اش مناسب است: در زمینه حمایت خارجی روی چتر حمایت روسها نمیتواند حساب باز بکند چون پوتین فاشیست خودش با جنگ اوکراین روزهای آخر حکومتش را میبیند. در زمینه داخلی اقتصاد رژیم ملائی کاملا فلج شده و گرانی و نایابی از دارو گرفته تا خوراکی بر سیل میلیونها ناراضی بخاطر ناکارآمدی دولت و ملارهبر افزوده! در زمینه سیاسی حکومت ملاسالاری که اقلیتی کوچک بر اکثریت مردم ایران با شکاف عمیق سیاسی مردم از حکومت فاصله گرفتند و میدانند اصلاح شدنی نیست! در زمینه فرهنگی همه میدانند نه آزادی اندیشه و بیان است برای فعالیت هنرمندان و نه فعالیت احزاب و افراد غیر وابسته به حکومت اجازه داده میشود! در زمینه اجتماعی هم که اخلاق و معنویت سقوط کرده چون همه میبینند مسئولین حکومتی چه فسادهای میکنند و همگی دزد و راهزن هستند! از اسلام هم ابزار قدرت ساختند همینطور برای تجارت و کاسبی بیشتر را دیگر همه مردم فهمیدند. شرایط بهتر از این برای انقلاب؟!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و دوم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 10:42:23 توسط آذر
سرکوب زنان و بازداشت فله ای شهروندان نمونه هایی از تشدید سرکوبهای اخیر هستند که ج-ا، از سر ناتوانی و استیصال در مقابله با جنبشهای اجتماعی بدان روی آورده است. مقاومتی ستودنی که این روزها چه توسط زندانیان سیاسی در درون زندانها و چه با حضور مبارزاتی کارگران و معلمان و بازنشستگان و زنان، مدام در حال تکثیر و تکثر است. در سوی دیگر این معادله، مبارزات کارگری و جنبشهای اعتراضی قرار دارند که بی هراس از سرکوب و زندان و شلاق و شکنجه، همچنان جهل اسلامی را به چالش گرفته اند. در این میان، ایستادگی، مقاومت و روحیه بالای زنان در مقابله با گشت ارشاد و عناصر حزب اللهی آنچنان برجسته است، که رژیم را به ستوه آورده است. آنچه این شکست و استیصال را برای رژیم رقم زده است، همانا گسترش مقاومت و عدم عقب نشینی توده های خشمگین در مواجهه با سرکوب و زندان و شلاق و شکنجه است. روشن است این رویکرد توده های مردم بدان معناست که آنان از شرایط سرکوب گذشته اند. روند اعتصابات کارگری و تداوم اعتراضات خیابانی معلمان و بازنشستگان و مقاومت جانانه زنان در دفاع از مطالبات خود، ج-ا، به تشدید سرکوب در عرصه های مختلف روی آورده است.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و دوم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 10:06:36 توسط تلاشگر
جناب شاهین، الله و خدا و دین و مسجد و کلیسا و ... همش بهانه است، هدف کسب قدرت است چه سیاسی چه معنوی با ابزار خداباوری و سلطه ادیانی که ریشه در هزاران سال پیش بشر روی کره زمین دارند و اصلا مناسب و متناسب زمان پیشرفته امروزی نیستند و برضد علم و دانش امروزی. مثلا ختنه کردن در اسلام برگرفته از یهودیت که علم پزشکی آنرا آسیب جسمانی میداند و رد میکند ولی ملای اسلام و خاخام یهودی بر اجرای این سنت یا به قول خودشان رسم دینی و اللهی پافشاری هم میکنند حتی در اروپای مسیحی که زندگی میکنند! مضحک است مراسم و سنت اسلام و یهودی را در مسیحیت اروپا یا غرب انتظار دارند ولی برعکس مسیحی توی ایران و کشورهای اسلامی خیلی چیزها برایش ممنوع است از پوشش آزاد لباس گرفته تا نوشیدن شراب و غیره! متاسفانه دین کالای پوسیده است که تاریخ مصرف ندارد! با همه مبارزات و جانفشانی ها و روشنفکری و روشنگری علیه آن هنوز جان سختش میرا پذیر نیست! به قول خودشان دینداری معنویت میآورد، ولی ببینید در کدام کشور اسلامی حقوق بشر و آزادی است؟ قبل از معلمی اخلاق، جلادی و سرکوبگری، ترور، خشونت و خونریزی یاد میگیرند بنام الله و در راه دین!
نوشته شده در تاريخ سی ام شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و يکم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 21:07:54 توسط شاهین
ما ایرانیان از مسلمان بودن استفعا داده‌ایم و از شنیدن نام آخوند و و مزخرفات اسلامی حالمان بهم میخورد اینکه عده ای آدم کش به نام دین اسلام مردم را میکشند و هر منتقدی را با نام مذهب و دستور خدا اعدام و ترور میکنند نتیجه پروراندن افراد مفت خور و بی سواد و عقده ای در حوزه های علمیه جهلیه است آخوند ها از عده ای بازاری پول می‌گیرند تا بچه های مردم را شستشوی مغزی داده قاتل بالفطره بسازند
نوشته شده در تاريخ سی ام شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و يکم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 09:23:07 توسط تلاشگر
2) no more musques یا به آلمانی Nicht mehr Moscheen روی پلاکارت نوشتن کافی نیست که مساجد بیشتری ساخته نشوند، باید دید چه کسانی پشت ساختن این مساجد هستند و با چه هدفی! طبق گزارش در فیلم مستند شبکه یک آلمان با سند! سه کشور قطر و عربستان و ترکیه سالیانه صدها میلیون یورو برای مسجدسازی و فعالیت های گسترش اسلام در آلمان و اروپا هزینه میکنند تا مسلمانان در خوراک دینی شان کم نیاورند و مدام خانواده های عرب و ترک با چندین بچه پس انداختن بر جمعیت شان افزوده میشود طوریکه رجب اردوغان مسلمان فاشیست با زبان خودش گفته هدف دارد تا سال ۲۰۵۰ مسلمانان غرب اروپا در اکثریت باشند، یعنی حکومت سیاسی را بدست بگیرند. الان هم علاوه بر مسجد برای خودشان احزاب اسلامی درست کردند حتی بانک اسلامی دارند. بانک اسلامی میدانید یعنی چه؟ یعنی پول برای تروریسم اسلامی فراهم شود! کارهای خطرناکی توسط اسلامیست ها در حال شکل گیری میباشد ولی غرب ساده لوح بخاطر نیازش به نفت و گاز قطر فسقلی و عربستان ارتجاعی چشمش را از خطر ظهور اسلام در اروپا میبندد. شاید الانش هم دیر شده باشد جلوی حرکت قطار اسلام ارتجاعی را گرفت. سیاست غرب بیدار شو!
نوشته شده در تاريخ سی ام شهريور ۱۴۰۱ برابر با بيست و يکم سپتامبر ۲۰۲۲ ، 07:47:18 توسط تلاشگر
هنوز کبودی های زیر چشم خانم سپیده رشنو که توسط ماموران رژیم اسلامفاشیستی ملاها کتک خورده بود خوب نشده بود که مهسا امینی را کشتند تا دیگر کبودی دیده نشود، هرچند پدرش میگوید روی بدن مهسا کبودی ها ناشی از ضربه هم دیده میشد. جناب مجید محمدی جامعه شناس فکر میکند انگار اسلامچی ها اینقدر شعور دارند که چنین انتقاداتی به خود را درک کنند. اسلام اتفاقا با خشونت و ترور میترساند تا دیگران را زیر سلطه خودش بگیرد و لذت هم میبرند که دیگران از آنها بترسند و حس قدرت به آنها دست میدهد. ما مهاجرین ساکنین کشورهای غربی که اسلام وحشی عقبمانده و تروریستی و فاشیستی ( برتری طلب!) را تجربه کردیم و میشناسیم بارها به این ساده لوح ها خطر نفوذ اسلام در دموکراسی غرب را هشدار میدهیم ولی میگن طبق قانون اساسی شان آزادی دین تضمین شده و نمیشود مانع ورود یا فعالیت اسلامچی ها شد. واقعا خطرناکه یک مسلمان ضد دمکراسی و ضد آزادی و مخالف برابری حقوق زنان با مردان بیاید در اروپای آزاد در بین ما دمکرات ها زندگی بکند و در ضمن کلی هم مشکلات اسلامی درست میکنند.اسلام مثل ویروس سرطانی هر کجا باشد آنجا را بیمار میکند.اسلام فاشیزم دینی!
ساير مطالب اين بخش
 ادامه همبستگی جهانی با اعتراضات ایران؛ تاکید آمریکا بر تقویت راه‌های ارتباطی ایرانیان
  دفاع وزیر خارجه ایران از اختلال در اینترنت: نمی‌توانند کودتا یا انقلاب رنگین کنند
 سنگربندی در تهرانپارس - بچه های تهرانپارس با شعار «مرگ بر خامنه ای»
  تهران - دهه هشتادیهای با شعار کوبنده «اتحاد اتحاد» تمامی ایرانیان را به اتحاد بر سر کلمه «سرنگونی» فرا می خوانند
 ابراز نگرانی سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و عفو بین‌الملل از سرکوب‌ها در ایران
پربازديدهای اين بخش
سفیر جمهوری اسلامی در لندن را تو خیابون گیر آوردن بهش میگن بگو مرگ بر خامنه‌ای
 تنبیه صاحب یک رستوران در مشهد که معترضان را تحویل سپاه داده بود
  ارتش سايبري فتوشاپ هم بلد نیست
  فایل PDF  که از طرف Anonymous منتشر شده، برخی مشخصات همراه با شماره موبایل نمایندگان مجلس آمده است 
تظاهرات میلیونی طرفداران رژیم در قزوین
دقایقی پیش - اتوبان امام علی تقاطع پیروزی توسط جوانان غیور مسدود شد
هموطنان بلوچ پاسخ تیراندازی نیروهای نظامی به سمت معترضان در دزاپ را با آتش پاسخ  دادند / یکشنبه 3 مهر
 ‏«جمعیت میلیاردی مردم در محکومیت اغتشاشگران، امروز در کرمانشاه.»
بچه‌های دلاور لندن از خجالت بسيجی درآمدن
 پاسخ علی کريمی به کودکی که به نفرت پراکنی و دشمنی وادار شده است
اعتراض یک هموطن اصفهانی به قتل مهسا امینی به شیوه متفاوت
 نامش حدیث نجفی است دختری ۲۰ ساله، جسور و شجاع