مجله لوپوئن فرانسه در شماره ویژه پنجاه سالگی خود از مبارزه زنان ایرانی نوشت


«شجاعت زنان بی‌حجاب ایرانی که زورگویی و مرگ را به چالش می‌کشند، آدم را به خضوع وامی‌دارد. پس بیایید در برابر مهسا امینی ۲۲ ساله که به خاطر بدحجابی کشته شد، تعظیم کنیم. بیایید به حدیث نجفی ۲۲ ساله که در حال آماده شدن برای تظاهرات هدف تیر قرار گرفت، ادای احترام کنیم، کسی که به گفته نزدیکانش، آرزوی آزادی کشورش را در دل داشت و عاشق رقصیدن بود.»

به گزارش رادیو فرانسه، هفنه‌نامه لوپوئن فرانسه در شماره ویژه پنجاه سالگی انتشار خود، به موضوع اعتراض‌های جاری در ایران و به ویژه خیزش زنان پرداخته است.

این مجله معروف فرانسوی در آخرین شماره خود عکس زنی در تظاهرات ایران را منتشر کرده و در کنار آن نوشته است: «آزادی. تهران، ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) زن معترض ایرانی با برداشتن حجاب خود، رژیم را به چالش کشیده است».

در سرمقاله ویژه پنجاه سالگی این مجله به قلم اتی‌ین ژرنل و با عنوان «سخنی با خوانندگان؛ پنجاه سالگی با فریاد» نوشته شده است:

«نشریه ما بیش از هر زمان دیگری از مبارزه برای آزادی و علیه ترس حمایت کرده و به زنان ایرانی که در این راه از جان مایه گذاشته‌اند، ادای احترام می‌کند.»
در این سرمقاله همچنین آمده است:

«شجاعت‌هایی هست که نفس آدم را بند می‌آورد و ما را سر جای – راحت – خودمان میخکوب می‌کند. شجاعت زنان بی‌حجاب ایرانی که زورگویی و مرگ را به چالش می‌کشند، آدم را به خضوع وامی‌دارد. پس بیایید در برابر مهسا امینی ۲۲ ساله که به خاطر بدحجابی کشته شد، تعظیم کنیم. بیایید به حدیث نجفی ۲۲ ساله که در حال آماده شدن برای تظاهرات هدف تیر قرار گرفت، ادای احترام کنیم، کسی که به گفته نزدیکانش، آرزوی آزادی کشورش را در دل داشت و «عاشق رقصیدن» بود. کسی که پایان زودهنگام و بی‌منطق عمرش، درس تلخی برای زندگی به ما داد.»

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 254257] [تاريخ انتشار: هشتم مهر ۱۴۰۱ برابر با سی ام سپتامبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هشتم مهر ۱۴۰۱ برابر با سی ام سپتامبر ۲۰۲۲ ، 18:59:19 توسط حقیقتگو
قسمت دوم -- حکومت آخوندی ساخته وپرداخته این سه امپریالیست فقط دردوران احمدی نژاد بیش از700میلیاردلاردرامدنفتی داشته است که ناپدید شده است ..درتوافق برجام اول 150میلیاردلارروانه گنجینه خامنه ای شده است که بکلی ناپدید شده است طبرها وضراب ها وبابک زنجانی ها وخاوری ها وشمش طلای احمدی نژاد که همان 13تن شمش طلائی بود که بانک سوئیس بعد ازتوافق برجام اول آزادکرد توسط احمدی نژاد به ترکیه رفت وبه حکومت اردوغان تعلق گرفت ..درحقیقت محض حکومت آخوندی یکی ازموفق ترین طرح امپریالیست های غربی درایران بوده است که نفت را چه با تحریم های پوشالی ببرند وبعدهم پول های پرداختی اش بازپس بگیرند ..میلیاردلارها خامنه ای ضحاک ضدایرانی برای هم اصل ونصب هایش درسوریه ولبنان وفلسطین روانه این کشورها میکرده است مردمان این کشورها ذلارخورنیستند واین دلارها هم چندی نگذشته سرازبانک های امپریالیست ها بدرآورده است ..بله امپریالیست های غربی صدها برابربیش ازحکومت اخوندی به مردم ایران وکشورایران خیانت کرده اند که برجام ها راچسبی قرارداده که با آن حکومت آخوندی سالهای دیگربرای منافع شان واهداف شان درایران بچسبانند..
نوشته شده در تاريخ هشتم مهر ۱۴۰۱ برابر با سی ام سپتامبر ۲۰۲۲ ، 18:46:19 توسط حقیقتگو
این کمنت دردوقسمت است -- قسمت اول --درحقیقت محض سه کشورنفتی با کلان ثروت مالی وکلان منابع ومعلدن قربانی اهداف امپریالیست امریکا وفرانسه وانگلیس شدند ایران وعراق ولیبی ---بدون هیچ شک وشبهی حکومت خمینی واقشارش تاکنون دساورد همین امپریالیست ها بوده ومی باشد که درتوافق پاریس با خمینی ایران را دربست به وی سپردند ودقیاقا" همین توافق را درقطربا طالبان افغانستان کردند وافغانستان را هم به طالبان سپردند ..فرانسه ودرکل اروپای غربی چهل وچند سال پیش چه بود وحالا چگونه است ؟ ثروت کلان واندوخته های بانکی صدام حسین واقشارش دربانک های اروپائی همچون ثروت کلان واندوخته های بانکی قذافی واقشارش درلیبی دراروپا که صدها میلیاردها دلارمیشد وثروت کلان واندوخته های بانکی کلتن نفتی خاندان پهلوی دربانک های اروپائی دربست دزدیدند وبرای رفاه وپیشرفت وصنایع اروپا بکارزدند ...
نوشته شده در تاريخ هشتم مهر ۱۴۰۱ برابر با سی ام سپتامبر ۲۰۲۲ ، 06:55:34 توسط فردین
غلط کرد برو راجع به دیدن عکس امام خمینی در ماه بنویس برده سرمایه‌داری،،،، ما 45سال است قوانین آدم کشی و شکنجه سفید و سیاه دولت نوکر شما در ایران را داریم تحمل میکنیم دیگر بس است
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم دیگری از مردم مبارز و انقلابی اکباتان که خیابان‌ها را در تصرف خود گرفتند
 خیابان انقلاب تهران هم اکنون
 ماموران در خیابان نواب صفوی اصفهان به زور میخواند مغازه ها را بازکنند!
 خواهر خامنه ای از برادرش برائت جست و با مادران عزادار جنایات رژیم جمهوری اسلامی اعلام همدردی کرد
 هم اکنون میدان آزادی و اطراف آن 
  گزارشی از تجمع امشب میدان آزادی
 تهران نسیم شهر  / خروش جوانان و ماموران خامنه ای
 خانواده‌ی ‎ محسن شکاری در جلو خانه‌یشان پس از شنیدن خبر اعدام فرزندشان
استان تهران - خیزش شبانه مردم انقلابی و مبارز در شهرک چیتگر
  زیر گرفتن یک هموطن با ماشینِ مزدوران خامنه‌ای، - امروز ۱۶ آذر بومهن (استان تهران)
 واکنش پلیس درباره گشت ارشاد: شعور نداری، وقت این سوال نیست؛ نماینده مجلس: هزینه بی‌حجابی را بالا می‌بریم 
 ‏پایانه آزادی تهران ۱۶ آذر ۱۴۰۱ (حاوی فحش)