فرمان سرکوب از پادگان؛ رمزگشایی از سخنرانی علی خامنه‌ای

«علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی سرانجام درباره اعتراضات جدید و بی‌سابقه به سیاست‌های جمهوری اسلامی که با قتل «مهسا امینی» در ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد، به طور مفصل سخنرانی کرد. 
 
از زمان شروع اعتراضات فراگیر، او دو سخنرانی در روزهای ۲۶ و ۳۰ شهریور داشته است اما سرانجام در هفته سوم اعتراضات، در یک پادگان، در میان فرماندهان ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و در حضور دانشجویان دانشگاه‌های نیروی مسلح درباره وقایع جاری ایران اظهارنظر کرد. این مطلب، ارزیابی جمله به جمله سخنرانی او است.
 
***
 
۱. خامنه‌ای: «با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آن‌ها است. مشکل اصلی آن‌ها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است.»
 
رهبر جمهوری اسلامی ایران مطابق رویه ۳۰ سال گذشته خود، اصالتی برای اعتراضات و خواسته‌های شهروندان ایرانی قائل نشد و وقایع جاری اعتراضی در ایران را نه مطالبه مردم کشور بلکه «طراحی» ایالات متحده و اسرائیل ارزیابی کرد.
 
۲. خامنه‌ای: «در این حوادث، بیش از همه به سازمان انتظامی کشور و به بسیج و به ملت ایران ظلم شد.»
 
در حالی که دلیل اصلی شروع اعتراضات، قتل مهسا امینی در زمان بازداشت توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بوده است، او جانب نیروهای مسلح را گرفت و به جای شهروندان دادخواه، ماموران نیروی انتظامی و شبه نظامیان بسیج را تحت «ظلم» خواند که نشانه‌ای واضح از ادامه سیاست‌های جاری او و فقدان هرگونه اصلاح در رویکردهای رهبر ۸۳ ساله جمهوری اسلامی است.
 
۳.خامنه‌ای: «در این حادثه‌ای که پیش آمد، دختر جوانی درگذشت که دل ما هم سوخت اما واکنشِ به این حادثه که بدون تحقیق و بدون این که امر مسلّمی وجود داشته باشد، عده‌ای بیایند خیابان‌ها را ناامن کنند، قرآن آتش بزنند، حجاب از سر زن محجبه بکشند، مسجد و حسینیه و خودروی مردم را به آتش بکشند، یک واکنش عادی و طبیعی نبود.»
 
خامنه‌ای بدون تسلیت گفتن به خانواده امینی بابت قتل دختر ۲۲ ساله آن‌ها به دست ماموران نیروی انتظامی، نسبتی کاملا دروغ به معترضان داد و از آتش زدن قرآن توسط آن‌ها گفت. از ابتدای شروع اعتراضات، شهروندان معترض بر این تاکید داشته‌اند که تظاهرات آن‌ها علیه اسلام نیست بلکه سیاست‌های سرکوب‌گر جمهوری اسلامی و دخالت آن در تمام وجوه زندگی را رد می‌کنند. همراهی زنان و دخترانی که داوطلبانه و از روی اعتقاد حجاب بر سر در کنار دختران و زنانی که حجاب از سر برداشته و آن را آتش می‌زدند، رویه‌ای واضح از جعلیاتی است که خامنه‌ای به معترضان نسبت داد.
 
۴. خامنه‌ای: «من به صراحت می‌گویم این اغتشاش‌ها و ناامنی‌ها، طراحی امریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی بود و حقوق بگیران آن‌ها و برخی از ایرانی‌های خائن در خارج به آن‌ها کمک کردند.»
 
خامنه‌ای در سخنرانی خود برای دومین بار اصالت معترضان ایرانی را نادیده گرفت و حرکت اعتراضی آن‌ها را «اغتشاش» نامید. احتمالا منظور علی خامنه‌ای از «ایرانیان خائن» در خارج، «علی کریمی»، فوتبالیست شهیر و «حامد اسماعیلیون»، شهروندی است که همسر و فرزند ۹ ساله‌ش در شلیک موشک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هواپیمای اوکراینی کشته شدند. از ابتدای شروع اعتراضات، کریمی و اسماعیلیون با مردم معترض همراهی و سعی کرده‌اند صدای آن‌ها باشند. 
 
۵. خامنه‌ای: «برخی افراد نسبت به این که گفته شود فلان حادثه طراحی و کار دشمن بوده است، حساس هستند و سینه سپر می‌کنند برای دفاع از سازمان جاسوسی امریکا و صهیونیست‌ها و انواع تحلیل‌ها و لفاظی‌های مغالطه‌آمیز را نیز به کار می‌گیرند تا بگویند کار خارجی‌ها نیست.»
 
از هفته‌های اول شروع حکم‌رانی در خرداد ۱۳۶۸، خامنه‌ای به طور مداوم از «دشمن» گفته و هر پیشنهاد، اعتراض و انتقادی در داخل ایران را به «دشمن» نسبت داده و جلوی تحقق اراده ملی برای تحول ایستاده است. او در این بخش از سخنرانی خود، مجددا منکر وجود اعتراض گسترده به سیاست‌های جمهوری اسلامی شده است.
 
۶. خامنه‌ای: «در دنیا اغتشاش‌های زیادی به‌وجود می‌آید و در اروپا و به خصوص فرانسه و پاریس هر چند وقت یک‌بار اغتشاش مفصلی به‌وجود می‌آید اما آیا تاکنون شده است که رییس‌جمهوری امریکا و مجلس نمایندگان امریکا از اغتشاش‌گران حمایت کنند و بیانیه بدهند؟ آیا سابقه دارد امریکایی‌ها اعلام کنند که ما فلان سخت‌افزار یا نرم‌افزار اینترنتی را در اختیار اغتشاش‌گران قرار می‌دهیم تا به راحتی ارتباط برقرار کنند؟»
 
آن‌چه خامنه‌ای در کشورهای دیگر اغتشاش خوانده، اعتراضات شهروندان به سیاست دولت‌های خود بوده است. در هیچ کدام از این اعتراضات، پلیس و نیروهای مسلح این کشورها به سوی تظاهرات مسالمت‌آمیز شلیک نکرده و معترضان غیرمسلح را هدف گلوله‌های مستقیم خود قرار نداده‌اند. هم‌چنین در این کشورها در زمان اعتراضات، شبکه اینترنت قطع نشده و حکومت با استفاده از فرصت، شروع به سرکوب خونین مردم مانند آن‌چه در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ در ایران اتفاق افتاد، نکرده است.
 
۷. خامنه‌ای: «در کشور، ‌مسوولان سه قوه اظهار تاسف کردند و قوه قضاییه قول داده است که موضوع را تا نهایت دنبال کند تا مشخص شود مقصری وجود دارد یا نه و این که مقصر کیست؟ تحقیق یعنی همین.  حال چه‌گونه می‌شود یک سازمان و یک مجموعه عظیم خدمت‌گزار برای احتمال این که خطایی سر زده باشد، مورد تهمت قرار گیرد. هیچ منطقی پشت سر این کار نیست و این کار عاملی جز دستگاه‌های جاسوسی و سیاست‌گذاران عنود خارجی ندارد.»
 
در تمامی موارد مشابه، پس از دادن وعده‌های مکرر از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی ایران، موضوع به صورتی فرسایشی شده است و در نهایت هیچ‌کدام از متهمان به عدالت سپرده نشده‌اند. یکی از قدیمی‌ترین این موارد، تقلیل دادن حوادث خونین تیر ۱۳۷۸ در کوی «دانشگاه تهران» است که سرانجام یک درجه‌دار جز به جرم «دزدیده شدن ریش تراش» محکومیت گرفت و تمامی عوامل درجه دو که در دادگاه بودند، تبرئه شدند. هیچ‌کدام از فرماندهان اصلی و نیروهای لباس شخصی در آن وقایع محاکمه نشدند. در جریان شلیک به هواپیمای اوکراینی و کشته شدن ۱۷۹ مسافر و خدمه، جمهوری اسلامی ایران نه تنها عاملان اصلی را به عدالت نسپرد بلکه حتی مشخص نشد متهمان رده پایینی که گفته شد محاکمه شده‌اند، چه افرادی هستند. این رویه جمهوری اسلامی سابقه‌ای طولانی دارد. به دلیل چنین سابقه‌ای است که شهروندان ایرانی وعده مقام‌ها را دیگر جدی نمی‌گیرند و اعتباری برای آن قائل نیستند. 
 
۸. خامنه‌ای: «دشمن در محاسبات خود درباره شمال غرب و جنوب شرق کشور دچار اشتباه است. گفتند من در میان قوم بلوچ زندگی کرده‌ام و آن‌ها عمیقاً به جمهوری اسلامی وفادار هستند. قوم کُرد نیز یکی از پیشرفته‌ترین اقوام ایرانی و علاقه‌مند به میهن، اسلام و نظام هستند، بنابراین نقشه آن‌ها نخواهد گرفت.»
 
اشاره خامنه‌ای به زندگی در میان قوم بلوچ، تبعید او به ایران‌شهر در استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۵۶ است که هنوز جمهوری اسلامی وجود نداشت و تا دو سال بعد از آن نبود. منبع علی خامنه‌ای برای شناخت و اطلاع از وضعیت در یکی از بزرگ‌ترین استان‌های ایران مربوط به ۴۵ سال پیش است، در حالی که دو روز پیش از سخنرانی او، ماموران مسلح جمهوری اسلامی نمازگزاران را در زمان اقامه نماز جمعه به خاک و خون کشیدند و دست‌کم ۱۹ کشته بر جا گذاشتند. آرایی که در سیستان و بلوچستان داده شده‌اند، با وجود نظارت استصوابی و تهی بودن انتخابات از معنی واقعی به دلیل رد صلاحیت‌ها، در حد ممکن دورترین انتخاب در مقایسه با پسند خامنه‌ای بوده‌اند. شناخت خامنه‌ای از آن‌چه تلقی می‌کند دست اول و شخصی است هم مربوط به بیش از چهار دهه پیش است.
 
۹. خامنه‌ای: «خیلی از کسانی که حجاب کامل ندارند، جزو هواداران جدی جمهوری اسلامی هستند و در مراسم مختلف شرکت می‌کنند.»
 
خامنه‌ای به تظاهرات دولتی اشاره می‌کند که صداوسیما افرادی که حجابی دارند و در وضعیت عادی با تذکر یا بازداشت نیروی انتظامی مواجه می‌شوند را به نشانه محبوب بودن جمهوری اسلامی، از رسانه‌های حکومتی پخش می‌کند. در انتخابات هم عموما طبقه‌ای که جمهوری اسلامی مطالبات و خواسته‌هایشان را همانند اظهارات اخیر به رسمیت نمی‌شناسد، سعی داشته‌ است با گزینش میان «بد» و «بدتر»، راهی برای تنفس در فضای بسته سیاسی و فرهنگی بیابد که خامنه‌ای چنین تقلایی را نشانه محبوب بودن جمهوری اسلامی در میان کسانی تصور می‌کند که حجاب کامل ندارند.
 
۱۰. خامنه‌ای: «این کسانی که در خیابان‌ها فساد و تخریب می‌کنند، همه یک حکم ندارند. برخی جوانان و نوجوانانی هستند که بر اثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌آیند. چنین افرادی را می‌توان با یک تنبیه متوجه کرد که اشتباه می‌کنند. در مجموع، همه کسانی که به خیابان آمده‌اند، در مقابل ملت ایران و جوانان مؤمن و غیور، عده بسیار کمی هستند.»
 
در سومین تاکید توهین‌آمیز به معترضان، خامنه‌ای اعتراضات را ناشی از هیجان دیدن یک برنامه اینترنتی توصیف کرد و کسانی را ملت ایران خواند که از نظر او، «مومن» و «غیور» هستند. به بیان دیگر، حتی معترضان را «ملت ایران» هم ندانست.
 
۱۱. خامنه‌ای: «درباره موضع‌گیری‌های برخی چهره‌های ورزشی و هنری، از نظر من این موضع‌گیری‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آن‌ها حساسیت به خرج داد. جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند... ولی از لحاظ عمومی، موضع‌گیری این افراد ارزشی ندارد و جامعه هنری و ورزشی با این مواضع دشمن شادکن آلوده نخواهد شد.»
 
با این که رهبر جمهوری اسلامی در این بخش از اظهاراتش سعی کرد ستاره‌های هنری و ورزشی ایران را «سالم» و «مومن»، یعنی مورد تایید ایدئولوژی و سلیقه حکومت بخواند اما در ادامه احتمالا به صورتی غیرارادی گفت که حتی همین افراد هم اگر به جمهوری اسلامی اعتراض داشته باشند، «موضع‌گیری‌ آن‌ها ارزشی ندارد. به بیان دیگر، اظهارنظر «افراد سالم و مومن» هم تا زمانی از دید خامنه‌ای ارزش دارد که در تایید حکم‌رانی و سیاست‌های سه دهه اخیرش باشد.
 
 ۱۲. خامنه‌ای: «کسی که به پاسگاه پلیس یا پایگاه بسیج حمله می‌کند یا در سخنان خود به ارتش یا سپاه طعنه می‌زند، به امنیت کشور حمله می‌کند. پلیس موظف به ایستادن در مقابل مجرم و تامین امنیت جامعه است.»
 
در بخش نتیجه‌گیری، خامنه‌ای حکم نهایی خود را صادر کرد و حتی کسانی که به نیروهای مسلح بابت سرکوب خشن و خونین انتقاد می‌کنند را «غیرقابل تحمل» خواند و گفت نیروهای مسلح جلوی معترضان موظف به ایستادن، یعنی «سرکوب» هستند. 
 
«میرحسین موسوی»، آخرین نخست وزیر ایران که بیشتر از ۱۰ سال است با دستور خامنه‌ای در حبس خانگی قرار دارد، اخیرا از نیروهای مسلح خواسته بود به جای سرکوب مردم معترض، در کنار شهروندان بایستند و جای درست را به جای تقویت «دیکتاتور» انتخاب کنند. خامنه‌ای به نیروهای مسلح خواسته‌ای کاملا متفاوت را فرمان داد که ادامه سرکوب و سیاست‌های ویران‌گر کنونی است.
 
او هیچ اشاره به تجدیدنظر در سیاست حجاب اجباری یا برچیده شدن «گشت ارشاد» نکرد؛ اقدامی که در رفتارشناسی خامنه‌ای، به معنای تایید وضعیت موجود و خودداری از کاری است که ممکن است نزد شهروندان ایرانی «عقب‌نشینی» تلقی شود.
 
فرامرز داور/ ایران وایر

 

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 254613] [تاريخ انتشار: دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم مهر ۱۴۰۱ برابر با نوزدهم اکتبر ۲۰۲۲ ، 04:02:15 توسط نکته سنج
شتارا بخدا این جهره کریه را حذف کنید. تهوع آور است. چرا سایت خوبتان را با این چهره از زیبائی خالی میکنید
نوشته شده در تاريخ پانزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۲ ، 10:40:39 توسط مرشد
این ابله نمیفهمد که وقتی میگوید اعتراضات طراحی امریکاست بعضی معترضین دلگرم میشوند ؟!!
نوشته شده در تاريخ چهاردهم مهر ۱۴۰۱ برابر با ششم اکتبر ۲۰۲۲ ، 16:19:27 توسط نکته سنج
چه زیبا ست عکسی که در این مقاله نشان داده شده. گویای بیمغزی رهبر خود خوانده ج ا وگویای بی مغزی و بی فکری این دجال خود خواه است. زیر این عمامه خالی از فکر و اندیشه و تعقل است و بس. این عکس نه تنها برای خامنه ای مناسبت دارد که تمام طبفه حانم در ایران و افغانستان دارای مغزی هستند بدون قدرت تشخیص و فقط به یک اندیشه هستند. بقای فرمان روائی و چپاول. عمامه های خالی از اندیشه کشور داری و نگهداری و سلامت مردم
نوشته شده در تاريخ سيزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۲۲ ، 14:23:17 توسط Mani
این آخوند متعفن فاضلاب این دیو جنایت باید بدست مردم بیافتد.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 22:49:48 توسط حمید
این هم جواب کارگران و کارمندان وزارت نفت که تهدید کردند اگر سرکوب ادامه یابد دست به اعتصاب میزنند. اگر فقط به منافع شخصی خود نمی اندیشید و دلتان برای خرابی وطن و کشتار هموطنتان میسوزد این گوی و این میدان!!!
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 20:45:07 توسط تلاشگر
اراجیف این ملارهبر متوهم را نباید زیاد جدی گرفت! این ملا اینقدر احمق است که نمیفهمد جمعیت ایران فقط آن دو درصدی نیستند که چون مزدور و جیره خوار رژیم هستند هوادارش شدند، بلکه اکثریت مردم ایران از نظام فاسدش متنفر هستند. اگر یکروز فقط برای چند ساعت به مخالفین ج.ا. اجازه تظاهرات با سکوت بدهد، خواهد دید که نظام فاسدش در بین اکثریت مردم پایگاهی ندارد. تمام امیدش به چهارتا حزب اللهی، بسیجی، پاسدار تروریست است که میلیاردها دلار اسلحه به دستشان داده تا با زور اسلحه حکومت کند. کارنامه حکومتش ننگین و سیاه است و به بن بست رسیده! مردم ایران را گروگان گرفته ولی حالا میبیند که گروگانهایش دارند خودشان را آزاد میکنند، طبیعیست که عصبانی و ناراحت باشد. همیشه هم خودش مقصر نیست، آمریکا و اسرائیل و عربستان و خارجیها در ایران اخلال میکنند. مگر معترضین آبان ۹۸ را همین ملا نگفت که اصلا ایرانی نبودند و خارجی بودن. خب چه رژیم سست و ضعیفی داری که به این راحتی با تظاهرات چهارنفر به لرزه میافتد؟ این ملا نمیخواهد قبول کند مدل اسلامی جامعه اش شکست خورده، چون مردم بدنی توی ایرانند ولی از نظر فکری نزدیک به غرب هستند.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 19:37:50 توسط تکته سنج
خامنه ای: ت. یا خیلی نادانی یا تظاهر به نادانی میکنی: این لاطائلاتی که بهم بافته ای دردت را زیاد تر میکند.اگر میخواهی ادای خمینی دجال را درآوری که سناریوئی نخ نما شده و بی ثمر اس خود دانی و رفقال در حال نابودیت. آنقدر نادانی که گمان میکنی راه فراری خواهی داشت. پوتین وقتی در موردت حرغ میزد میگفت در چهره تو عیسی مسیح را دیده است.پوتین اصولا دین ندارد تا عیسی و موسی را بشناسد. ار این حرف را برای فریب تو گفته: نکند باور کرده باشی! او در مقابل نگاه به غرب نگاه به شرق را علم کردی بامید آنکه روزی روزپتری روسها بتو پناه بدهند. تاریخ را بخوان و بین با شاه قاجتر چه کردند؟ با تو بدتر خواهند گرد. عاقبت تو از قذافی بهتر نخواهد بود وعاقبت نور چشمت مجتبی/
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 19:24:40 توسط افراسیاب
من هنوز فکر میکنم این الدنگ مرده و این پدر سوخته ها بدلش را آوردند تا ارازل جنایتکار خودشان را در خیابان نگه دارند. این رژیم های این شکلی همه جور پدر سوخته بازی و انواع شارلاتانیسم را در آستین دارند، اینهمه از پسرش میگویند ولی تا بحال کسی این شخص را حتی جلوی دوربین ندیده حتی نمی‌دانیم که میتواند حرف بزند و یا لال است یا کر است یا منگول است بعد این را میخواهند رهبر کنند شاید یک گدا را از گوشه خیابان پیدا کنند و رهبر کنند تا چهل سال دیگر کل مملکت را ببرند. مملکتی که روی نفت و گاز نشسته و دنیا در بحران انرژی است خوب معلومه که همه براش دندان تیز میکنند. واقعا فکر میکنید کشورهای صنعتی محتاج انرژی دوست دارند که ایران از فروش نفت خام دست بردارد و آن را تبدیل به مواد شیمایی کند کاری که شاه میخواست بکند و زیر آبش را زدند. ببینید که چطور اروپا و آمریکا در مقابل جنایات رژیم و به رگبار بستن مردم خفه خون گرفتند. مردم ایران بلند شید و مملکت خود را صاحب شید همین بچه های که الان دارند قیام میکنند را تنها نگذارید این کشور آینده اینها است.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 18:29:03 توسط حقیقتگو
چه شد که بعد ازگذشت چندین روزازتظاهرات مردم این ضحاک خون آشام عبابردوش احضاروجود کرد؟ بله این ضحاک عبابردوش چه برای معاینه ودرمان وچه برای دستورگیری ازاربابش پوتین درروسیه بودند..عروسک های بچه گانه هستند که کوک میشوند وبعدا" کافیست کلیدشان را بزنید که شروع به موزیک زدن ورقصیدن می کنند ودهانشان را بازوبسته می کنند..خامنه ای هم دردربارپوتین با دشمنی با غرب وضدیت برهرفرد وافرادی که زندگی رفاه وآزادی داربه شکل کشورهای غربی داشته باشند به شدت کوک شده است که بعدازمراجعت به ایران روس ها کلیدش را روشن کردند که دهانش کثیفش را بازمی کند وآنچه روس ها درمغزش کوک کرده اند را بازگو می کند..درحقیقت محض تازمانیکه این موجود ضحاک درروسیه بسرمی برده سپاه وبسیج نمی دانستند با مردم ایران چگونه رفتارکنند وبهمین دلیل هم بوده که نسبت به کشتارهای قبلی درتظاهرات تعداد کشته شده کان بمراتب کمتراست وبا حضوراین جنایتگرعبابردوش درایران وحمایت ازسپاه وبسیج ومزدورانش وتمام الختیارکردن انها درکشتارمردم کینه وعقده این بدمشهدی ضحاک خون اشام بمراتب فجیع ترازگذشته خواهد بود که بدون شک وشبهی کشتارمردم به هزارها خواهد رسید
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم دیگری از مردم مبارز و انقلابی اکباتان که خیابان‌ها را در تصرف خود گرفتند
 خیابان انقلاب تهران هم اکنون
 ماموران در خیابان نواب صفوی اصفهان به زور میخواند مغازه ها را بازکنند!
 خواهر خامنه ای از برادرش برائت جست و با مادران عزادار جنایات رژیم جمهوری اسلامی اعلام همدردی کرد
 هم اکنون میدان آزادی و اطراف آن 
  گزارشی از تجمع امشب میدان آزادی
 تهران نسیم شهر  / خروش جوانان و ماموران خامنه ای
 خانواده‌ی ‎ محسن شکاری در جلو خانه‌یشان پس از شنیدن خبر اعدام فرزندشان
استان تهران - خیزش شبانه مردم انقلابی و مبارز در شهرک چیتگر
  زیر گرفتن یک هموطن با ماشینِ مزدوران خامنه‌ای، - امروز ۱۶ آذر بومهن (استان تهران)
 واکنش پلیس درباره گشت ارشاد: شعور نداری، وقت این سوال نیست؛ نماینده مجلس: هزینه بی‌حجابی را بالا می‌بریم 
 ‏پایانه آزادی تهران ۱۶ آذر ۱۴۰۱ (حاوی فحش)