وزیر خارجۀ فرانسه: مسئولان رژیم ایران نمی‌توانند به کشتار ادامه دهند اما فرزندان خود را نزد ما بفرستند


وزیر امور خارجۀ فرانسه، در پاسخ به پرسش‌های نمایندگان پارلمان در مورد نحوۀ واکنش پاریس به رویدادهای ایران، یادآوری کرد که کاردار جمهوری اسلامی چهار روز قبل احضار شده و اعتراض فرانسه را دریافت کرده است. او همچنین گفت که مسئولان رژیم اسلامی باید بدانند که ممکن نیست از یک سو تظاهرکنندگان را بکشند و از سوی دیگر فرزندان خود را به کشورهای اتحادیه اروپا بفرستند. او همچنین از احتمال انسداد اموال مسئولان رژیم در اتحادیه اروپا سخن گفت.

به گزارش رادیو فرانسه، روز سه‌شنبه چهارم اکتبر، بعد از آن که نمایندگان مجلس ملی فرانسه به خاطر مردم ایران یک دقیقه سکوت کردند، خانم کاترین کولونا وزیر خارجۀ فرانسه به تریبون رفت و یادآوری کرد که فرانسه از همان روز ۱٩ سپتامبر (۲۵ شهریور) خشونتی را که به مرگ مهسا امینی منجر شد با قاطعیت محکوم کرد. او گفت: "ما از مقامات ایرانی خواسته‌ایم که حق تجمعات و همچنین حق فعالیت حرفه‌ای خبرنگاران را محترم بشمارند".

خانم کولونا افزود: "جمهوری اسلامی ایران تذکرات ما را در مورد حقوق بشر مداخله در امور داخلی‌اش دانسته و این موضوع را به سفیر ما در تهران گوشزد کرده است". بنا براین فرانسه نیز تصمیم گرفت که "در غیبت سفیر، کاردار جمهوری اسلامی را احضار کند و خواستار پایان سرکوب کورکورانه شود".

به گفتۀ وزیر خارجۀ فرانسه کاردار جمهوری اسلامی در روز جمعه ۳٠ سپتامبر احضار شده است.

وی سپس توضیح داد که در حال حاضر چالش اصلی در کوچه و خیابان‌های ایران آزادی است. او گفت: "امروزه خواست آزادی در ایران در همه جا حضور دارد: در خیابان‌ها، در دانشگاه‌ها و در قلب‌ها... زنان ایرانی خواهان آزادی‌اند و ما از آنان حمایت می‌کنیم".

خانم کولونا که به پرسش‌های نمایندگان در مورد اقدامات فرانسه پاسخ می‌داد گفت: "ما در سطح اتحادیه اروپا نیز در جهت اتخاذ تصمیم‌هایی در قبال مسئولان رژیم مشغول به کاریم". این روند می‌تواند به "مسدود کردن دارایی‌های آنها و ممنوعیت سفرشان" (به کشورهای اتحادیه اروپا) بینجامد.

او در پایان گوشزد کرد که این مسئولان "تظاهرکنندگان را می‌کشند اما فرزندان خود را به کشورهای ما می‌فرستند، چنین چیزی قابل دوام نیست"...

در دو روز اخیر، دولت‌های غربی لحن قاطع‌تری در برابر جمهوری اسلامی اتخاذ کرده‌اند. جو بایدن نیز صریحاً از زنان و مردان معترض ایرانی حمایت کرده است.

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 254616] [تاريخ انتشار: دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۲۲ ، 12:53:30 توسط ساسان
مردم ایران بعد از بیش از یکصدسال مبارزه علیه استبداد و دیکتاتوری برای رسیدن به آزادی و دمکراسی دو باره به بپا خواسته است، ضمن استقبال از تمام حمایتها، با توجه به تجربه ۴۳ سال اخیر تعیین کننده خود ما ملت خواهیم بود. مهمترین مسئله اکنون تکمیل اعتصابات سراسریست.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۲۲ ، 08:41:52 توسط پناهنده
چند هزار ایرانی دیگر باید کشته شوند تا شما اروپاییان مجبور شوید جاسوسخانه های حکومت تروریستی اسلامی ایران را در اروپا را برچینید؟
نوشته شده در تاريخ سيزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۲۲ ، 08:09:26 توسط سخنگو
خامنه اي در تلاش براي زنده نشان دادن خودش ايران را با فرانسه مقايسه كرد و گفت "در فرانسه مردم اعتراض ميكنند ولي امريكا از انها دفاع نميكند". مغلطه يعني همين . فرانسه اينترنت را قطع نكرد ، فرانسه با سلاح گرم به تظاهر كنندگان شليك نكرد ،در حكومت فرانسه تخم و تركه اخوندها به وفور لذت ميبرند و به اغوش اسلام هم برنمي گردند! در فرانسه قاتل ٤٠٠٠ جوان ايراني رييس جمهور نيست و يك مشنگ ( احمدي نژاد ) حتي در خواب هم رياست جمهوري يك كشور بزرك را نميبيند . همين كافي است .
نوشته شده در تاريخ سيزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۲۲ ، 04:58:04 توسط کارگر صنعت فولاد
جناب وزیر، آیا برای دانستن این مطلب فرانسه ۴۳ سال وقت لازم داشت، یا جو کنونی باعث شده تا شما به این تبهکاریها رژیم ملاها اشاره بفرمایید؟
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 19:17:50 توسط برانداز
مکرون یاوه گو تا حالا همینطور بوده مرگ بر آمریکا مرگ بر فرانسه مرگ بر انگلیس را از زبان کثیف آخوند ها در طی چهار ده با دودوزه بازی پذیرفتید و همین امروز هم که مردم جان به لب رسیده زیر سرکوب سنگین ترین حملات نیروهای نظامی خامنه ای قاتل قرار دارند شما اسدالله اسدی تروریست خطرناک را که می خواست فرانسه را به خاک و خون آغشته کند قصد دارید دو دستی تقدیم حکومت پلید ج. ا. کنید. فقط بخاطر غارت کردن منابع ایران. شما دول قدرتمند اروپا و آمریکا باید دست از این بی شرفی بردارید و بیش از این مردم ایران را زیر ستم حکومت غاصب و جنایتکار ج. ا. له نکنید دست همه شما در جنایات ج. ا. بر علیه مردم بی دفاع ایران پنهان نیست دست همه شما به خون پاک مردم آیران آغشته است و این ننگ و بی شرفی و دودوزه بازی در تاریخ دنیا ثبت می شود
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 18:43:43 توسط سعدی
به عمل کار برآید به سخندانی نیست!
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 18:32:28 توسط يه ايرانى
اشتباه حاليتون شده فرانسويهاى دغل كار كه نزديك زمستان بوى نفت ايران بعد از به زباله دانى انداختن آخوندهاتون به مشامتون رسيده. خودتون رو آمده گرفتن زير بغل قحبه زاده ديگر و انداختنش توى فرودگاه مهرإباد رو نكنين. وجود و عربده كشى ديوسى مثل حسن عباسى در پناه باصطلاح حكومتيه كه شما وجودش رو در سازمان ملل به انسان ايرانى تحميل كرده ايد. طى پنج دهه همش مخالفان ايرانى رو يا تحويل دادين يا براى خوش خدمتى بوسيله اطلاعاتيهاى ايران مثله كردين و به رگبار بستين و يا مكالمات اپوزيسيون رو در اختيار ايران گذاشتين. صرافيهاى جاسوسهاى دوجانبه رو مخل امنيت و آرامش پناهندگان كردين. خير بايستى سرماى زمستون رو تحمل كنين. اسم حكومتهاى فرانسه با ننگ همراهه. حكومت پتن فقط يه نمونه اونه. ژيسكار دستن هم.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 18:08:43 توسط حقیقتگو
قسمت دوم -- درتمامی اقدامات امریکا واروپا که چه با تحریم ها باشد وچه با تهدیدها باشد فقط آزادی زنان را نشانه رفته ومی رود وهیچ اشاره ای به مولد صلب رفاه وآزادی واوضاع اقتصادی مردم که حکومت ضحاک اخوندی باشد نمیشود وهمچنان بعنوان حکومت به رسمیت شناخته آنها درایران نمیشود وحالا هیچ اشاره ای به گفتارعلنی ضحاک عبابردوش خامنه ای که جانب داری ازسپاه وبسیج ومزدوارنشان درسرکوب تظاهرات وکشتن مردم باشد نمی کنند که فرای تصورازجانب امریکا واروپا حیرت وچندش آوراست -بله حکومت ضحاک اخوندی باید بماند ولی آزادی زنان را بپذیرد..زیراکه حکومت ضحاک آخوندی مورد اول -کلان میلیاردهادلاربطورغیرعلنی درکشورهای ارپائی چه درصنایع وچه درساختمان سازی وچه درنیرووغیره سرمایه گذاری کرده است ومورد دوم مقادیرنجومی از150 میلیاردلارتوافق برجام اول دربانک های اروپائی ازجمله بانک سوئیس ذخیره ارزی دارد که این دومورد اساس مانده گاربودن حکومت ضحاک آخوندی درایران است -عطاالله مهاجرانی که ثروت میلیاردلاری وسرمایه گذاری حکومت آخوندی درانگلیس را سرپرستی می کند به همین دلیل اخراج نمیشود..آزادی زنان ابزاری برای توافق برجام شده است
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 17:46:40 توسط حقیقتگو
این کمنت دردوقسمت است -- قسمت اول --درحقیقت محض اگرتوافق برجام دوم توسط حکومت ضحاک آخوندی پذیرفته شده بود آیا این چنین امریکا واروپا برای مهسا امینی وآزدی زنان درایران عمل میکردند ویا خیر؟ بعد ازتوافق برجام اول هم تظاهرات مردمی ایران دردوران احمدی نژاد با کشتاروضرب وشتم همراه بود ستاربهشتی وخانم ندا آقاسطلن ودها دیگرشان مگرچه کرده بوند وچه خواسته بودن که با فجیع ترین وضع ممکنه بقتل رسیدند؟ درتمامی مطبوعات اروپائی که حالا برای مهساامینی داغداری می کنند وآزادی زنان ایران شناس شده اند برای تظاهرات مردمی وبقتل رسیدن ستاربهشتی وخانم نداآقاسلطان کوچکترین اشاره نشده است چه برسد به اینکه سفرای حکومت آخوندی درکشورهای اروپائی احضارشوند!!مگرهمین سیاستمداران زن اروپائی با حجاب اسلامی به دربارظریف تشریف نبردند که بله ماها هم باید ضوابط حکومت آخوندی که حجاب باشد رعایت کنیم..ان زمان فرزندان کلان میلیاردرحکومت اخوندی دراروپا نبودند؟ اتحادیه اروپا بابت سرنگون کردن عمدی هواپیمای اکراین توسط سپاه همین سپاهی که حالا تظاهرکننده گان را ضرب وشتم ودستگیرومی کشد چه اقدامی کرد؟
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 17:41:18 توسط ********
حرف مفت و زر زیادی نزنید غربی های حقه باز ؛ اگه راست میگید همین آلان تمام اموال خامنه ای را به نفع ملت ایران و جوانان کشته شده و زخمی شده و زندانیان سیاسی ضبط کنید ولی شما غربی ها برای معامله و مبادله و امتیاز گیری در برجام با این رژیم پوفیوز کار دارید ؛ شما غربی ها هم از فرصت دارید استفاده می کنید تا تنور گرمه رژیم و سر میز مذاکره برجام به گوه خوردن وادار می کنید؛ شماها هم حرمزاده های فرصت طلبید.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم دیگری از مردم مبارز و انقلابی اکباتان که خیابان‌ها را در تصرف خود گرفتند
 خیابان انقلاب تهران هم اکنون
 ماموران در خیابان نواب صفوی اصفهان به زور میخواند مغازه ها را بازکنند!
 خواهر خامنه ای از برادرش برائت جست و با مادران عزادار جنایات رژیم جمهوری اسلامی اعلام همدردی کرد
 هم اکنون میدان آزادی و اطراف آن 
  گزارشی از تجمع امشب میدان آزادی
 تهران نسیم شهر  / خروش جوانان و ماموران خامنه ای
 خانواده‌ی ‎ محسن شکاری در جلو خانه‌یشان پس از شنیدن خبر اعدام فرزندشان
استان تهران - خیزش شبانه مردم انقلابی و مبارز در شهرک چیتگر
  زیر گرفتن یک هموطن با ماشینِ مزدوران خامنه‌ای، - امروز ۱۶ آذر بومهن (استان تهران)
 واکنش پلیس درباره گشت ارشاد: شعور نداری، وقت این سوال نیست؛ نماینده مجلس: هزینه بی‌حجابی را بالا می‌بریم 
 ‏پایانه آزادی تهران ۱۶ آذر ۱۴۰۱ (حاوی فحش)