لوموند : رهبران خاورمیانه همانند رژیم ایران از شعار جهانی "زن، زندگی، آزادی" وحشت کرده‌اند


لوموند روزنامۀ صبح پاریس سرمقالۀ امروز خود را به سکوت کشورهای خاورمیانه در قبال خیزش مردم ایران علیه رژیم اسلامی این کشور اختصاص داده و نوشته است : رهبران کشورهای همسایه که هنوز نگران از خاطرات جنبش "بهار عربی" هستند، برغم مخالفت شان با رژیم تهران در بسیاری از زمینه ها در قبال خشم جوانان ایران علیه سرکوب خشن رژیم تهران سکوت اختیار کرده‌اند.

به گزارش رادیو فرانسه، لوموند سپس تصریح کرده است که علت این سکوت باصطلاح رعایت اصل عدم‌مداخله در امور داخلی دیگر کشورها نیست. بلکه یک دهه بعد از جنبش "بهار عربی"، رهبران کشورهای همسایه ایران می‌ترسند که شعار جهانی "زن، زندگی، آزادی" که در خیابان‌های ایران طنین انداخته، از سوی مردمان دیگر کشورهای خاورمیانه تکرار شود.

لوموند سپس تصریح کرده است که کشورهایی نظیر مصر یا حتی عربستان که از جنبش "بهار عربی" جان سالم به دربردند همانند حکومت اسلامی ایران همچنان بر ادامۀ سیاست خودسرانۀ باتوم، سرکوب، زندان و پایمال کردن حقوق و کرامت انسانی اصرار می ورزند. لوموند در ادامه افزوده است : به همین خاطر رهبران کشورهای همسایه ایران همچون رژیم اسلامی تهران با وحشت نظاره‌گر آتشی هستند که توحش رژیم اسلامی با کشتن یک دختر جوان در تهران برافروخته است.

سرمقاله نویس لوموند در ادامه افزوده است: صرف نظر از این که نام این شعله را قیام یا انقلاب بگذاریم، شکی نیست که وقوع آن همزمان است با بی اعتباری اصل ولایت فقیه که یکی از ارکان تاریخی رژیم اسلامی ایران به شمار می رود. به نوشتۀ لوموند اکنون مدت‌هاست که ولایت فقیه در نظامی شدن فزایندۀ قدرت توسط سپاه پاسداران مستحیل شده است، هر چند هنوز نمی توان دانست خیزشی که اکنون سراسر ایران را از از زمان مرگ مهسا امینی فراگرفته چه سرانجامی خواهد داشت. لوموند از خیزش مردم ایران به عنوان یک "جنبش بی‌سر، بدون برنامه" یاد کرده و افزوده است که کشف جسد شکنجه شدۀ یک دختر نوجوان دیگر، نیکا شاکرمی، بر آتش خشم و انزجار عمومی در ایران افزوده است و بیش از پیش زنان و مردان این کشور را به جدالی رو در رو با رژیم اسلامی سوق داده است.

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 254762] [تاريخ انتشار: پانزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ پانزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۲ ، 21:00:10 توسط ابرام از تهران
آنهائی که هر روز و هر شب و هر ثانیه قٌر می زنند و به غرب وعالم توهین میکنند بفرمایند اگر مثلا در انگلیس یا فرامسه یا آلمان یک حکو ت آدمکش ضد بشر و ضد زن سر کار بیاید آیا مردم ایران و نخبگانش برای پشتیبانی مردم این کشورها چه خواهند کرد!؟ آقایان خانمها بدانید که اگر چشم یاری به کشورهای دیگر داشته باشید فکر کردن دائی جان ناپلئونی ست. یعنی خودتان را چیکاره می دانید و غرب را همه کاره. شما باید به ملایان، به غرب و شرق بفهمانید که در کشورتان همه کاره اید. و اما برعکس آنچه بعضی فکر میکنند چنانکه از اخبار بر می آید امروز تمامی جهان آزاد طرفدار ما مردم ایران است. فقط باید ما مردم طرفدار کشورمان باشیم. طبق اخبار موثق حتا بدنه سپاه و ارتش مترصد فرصت است تا وارد عمل شوند و از مردم پشتیبانی کنند. همه اینها بستگی به وزن ما مردم در خیابان دارد. ما باید یکپارچه به خیابان آئیم و هم یکپارچه اعتصاب کنیم. باید یکپارچه خبرنگار و گزارشگر هم باشیم.اصلا سابقه ندارد که تمامی پارلمانهای اروپا اعم از انگلیس و آلمان و فرانسه و آمریکا و... از مردم کشوری اینچنین بدون لکنت زبان پشتیبانی کنند.اما با ایران کردند ! و
نوشته شده در تاريخ پانزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۲ ، 16:28:35 توسط ********
لوموند : رهبران خاورمیانه همانند رژیم ایران از شعار جهانی "زن، زندگی، آزادی" وحشت کرده‌اند >>>>> چون کم وبیش رهبران دیگر کشورهای خاورمیانه یا همان بینش پوسیده ملایان را دارند یا همان دیدگاه آخوندی از سه طریق : زر و زور وتزویر به انها القا میشود.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم مهر ۱۴۰۱ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۲ ، 15:57:53 توسط حقیقتگو
درحقیقت برای اقشاراتومبیل داران سوخت اتومبیل هایشان مهم بوده ومی باشد وفقط شلنگ سوخت را درباک بنزین بگذار و باک بنزین را پرکن وپولش را پردخت کن واگرصاحب پمپ بنزین جنایتگروقاتلی است واهالی محل سکونتش ازوجود وی آسایش ندارند بهشان ربطی نداشته وندارد چه برسد زندگی صاحب پمپ بنزین موشکافی کنند که بله این فرد چندین فرد درراکشته وبه چندین دختروزن تجاوزکرده وغیره..غربی ها فقط برایشان پرکردن کشتی نفت کش توسط چنین حکومت های ضدمردمی وچپاولگروجنایتگرمهم بوده وانهم بدرستی واقف بوده وهستند که این حکومت ها چه برمردم کشورشان رواکرده ومی کنند..این حکونت ها کشتی های نفت کشان را پرکنند ...وپولهای دلاری شان فروش نفت شان تقدیم شان کردند..خوب بما چه مربوط درکشورنفت فروشان چه گذشته وچه می گذرد؟ وحتی مردمان این کشورها بعنوان مردمان درجه دو به رسمیت شناخته ومی شناسند که لایق شان هم همچنین حکومت هائی بوده ومی باشد..حالا با تظاهرات گسترده مردم چه درداخل ایران وچه درکشورهای خارجی که مردمان نژادبرترشان را تحت تاثیرقراداده لاعلاجه برای عوام فریبی هم شده وبی گناه نشان دادنشان داد فقط جانب آزادی زنان را بگیرند ..
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم دیگری از مردم مبارز و انقلابی اکباتان که خیابان‌ها را در تصرف خود گرفتند
 خیابان انقلاب تهران هم اکنون
 ماموران در خیابان نواب صفوی اصفهان به زور میخواند مغازه ها را بازکنند!
 خواهر خامنه ای از برادرش برائت جست و با مادران عزادار جنایات رژیم جمهوری اسلامی اعلام همدردی کرد
 هم اکنون میدان آزادی و اطراف آن 
  گزارشی از تجمع امشب میدان آزادی
 تهران نسیم شهر  / خروش جوانان و ماموران خامنه ای
 خانواده‌ی ‎ محسن شکاری در جلو خانه‌یشان پس از شنیدن خبر اعدام فرزندشان
استان تهران - خیزش شبانه مردم انقلابی و مبارز در شهرک چیتگر
  زیر گرفتن یک هموطن با ماشینِ مزدوران خامنه‌ای، - امروز ۱۶ آذر بومهن (استان تهران)
 واکنش پلیس درباره گشت ارشاد: شعور نداری، وقت این سوال نیست؛ نماینده مجلس: هزینه بی‌حجابی را بالا می‌بریم 
 ‏پایانه آزادی تهران ۱۶ آذر ۱۴۰۱ (حاوی فحش)