چرا تهدید مولانا عبدالحمید توسط سپاه قدس خطرناک است


کانال تلگرامی اخبار سپاه قدس پاسداران که قبلا مولانا عبدالحمید را تهدید کرده بود و خیره سرانه نوشته بود: "تشویق جوانان و هیجانی کردن آنها، علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ممکن است برایتان گران تمام شود. این آخرین هشدار است". اما ظاهرا "آخرین هشدار" نبود. زیرا مجددا امروز یکشنبه تهدید خود را تکرار کرد و باز هم نوشت: " باز هم می گوئیم این آخرین هشدار است". کانال سپاه قدس خطاب به مولانا عبدالحمید نوشته است: "با کدام اجازه ای، آمارهای غلط در مورد کشته شدگان اخیر منتشر می کند، با کدام اجازه ای مقام معظم رهبری را تهدید میکند، با کدام اجازه ای نظام را دروغگو می خواند!! باز هم می گوییم این آخرین هشدار است.

البته امیدوارم بقول خودشان این "آخرین هشدار" باشد. چون طلبکار شدن و پررویی و رجزخوانی های تکراری این جماعت ء "تولیدکننده دستگاه معروف مستعان" و بنگاه های عریض و طویل دروغ پراکنی آنها نه تنها شهره عالم که بی وقفه است. جمهوری اسلامی که با حقیقت و راستی بیگانه است هیچ روایت راستین و واقعی را جز دروغ های گوبلزی خود بر نمی تابد. به مصداق آن شعر معروف " بخشای بر آن مرغ که خونش گه بسمل بر خاک بریزند و طپیدن نگذارند. این سپاه کودک کُش سفاک بیش از صد نفر از جمله بیش از سیزده کودک بلوچ را با بیرحمی مطلق قتل عام کرد و هیهات که بجای تحقیق و تفحص و کشف حقیقت, خانواده های داغدار را تهدید می کند و در مطلب امروز خود مدعی می شود که مولانا عبدالحمید مسئول اتفاقات اخیر در زاهدان است و نه قاتلان حرفه ای سپاه و بسیج و نیروی انتظامی.

علاوه بر سپاه قدس, پاسدار مجید میراحمدی که معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور است نیز با تهدید مولانا عبدالحمید را متهم به تحریک معترضان کرد. البته دفتر مولانا در بیانیه ای جواب این پاسدار را داد و ادعای این پاسدار را بمصداق پاشیدن نمک بر زخم داغدیده ها توصیف کرد و اینکه آمران و عاملان قتل عام زاهدان آزادانه با رسانه ها مصاحبه می کنند و برای فرار از جرم خویش با فرافکنی و دروغگویی سخنان غیر واقعی مطرح می کنند و همچنان مشغول دستگیری و بازداشت دادخواهان هستند. بیانیه می افزاید: " تحمل وضع موجود برای مردم داغدیده بسیار سخت است".

هشدار به سپاه
در بلوچستان سپاه "همه کاره" است. لذا ناچارا بجای مخاطب قرار دادن مسئولین سیاسی و یا انتظامی, باید تصمیم گیر اصلی را مخاطب قرار داد و گفت که تهدید و هشدار ره به جایی نخواهد برد. همانگونه که بعد از چند روز پنهان کاری, دروغ و تکذیب‌های متوالی شلیک دو موشک به هواپیمای اوکراینی و قتل ١۷٦ انسان بیگناه را ناچارا پذیرفتید, در مورد قتل عام زاهدان نیز اینگونه عمل کنید زیر حنای حاشای شما مدت مدیدی است که رنگ باخته است و ماه برای همیشه پشت ابر پنهان نمی ماند. در طی دو هفته اخیر بسیاری از سران طوایف, علمای اهل سنت استان و بقیه نقاط ایران و نمایندگان احزاب و سازمانهای سیاسی اصلاح طلب استان با مولانا عبدالحمید تماس گرفته و اغلب دیدار حضوری داشته اند که در آن پشتیبانی مطلق و حمایت بی دریغ خود را از جایگاه مولانا بعنوان دادخواه خانواده های داغدار اعلام کرده اند. لذا این شیوه هراسه و تهدید می تواند به مثابه چوب كبريت به انبار باروت بلوچستان باشد. بخصوص اکنون که بلوچستان تنها نیست. هیچ کسی هراس افکنی ها و دروغهای شما در مورد "تروریسم و تجزیه طلبی" را نخرید. همه ملت ایران همراه بلوچستان است؛ و دیری نخواهد پایید که علی می ماند و حوضش.

در شرایط فعلی که ملت بپا خاسته است و بلوچستان داغدار شرایط ویژه ای دارد, متاسفانه همه خواص جمهوری اسلامی از جمله روسای جمهور پیشین و اصلاح طلبان یا مرعوب گشته و به وادی سکوت مصلحت جویانه رانده شده اند و یا ناچارند قرائت کاذب سپاه را تکرار کنند. آن هم در شرایطی که تیغ در کف زنگی مست بدگوهر است که با اتکا به آن بر مسند و منصب قدرت نشسته است؛ و بقول مولانا آنچه منصب می‌کند با جاهلان, از فضیحت کی کند صد ارسلان. امیدوارم سپاه دست از ارعاب و ارهاب بردارد و کبریت تهدید را متوجه بشکه باروت خشم مالامال مردم بلوچستان و بقیه ایران نکند.

عبدالستار دوشوکی
مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن
یکشنبه ١ آبان ١٤٠١
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 255920] [تاريخ انتشار: دوم آبان ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم اکتبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آبان ۱۴۰۱ برابر با هفدهم نوامبر ۲۰۲۲ ، 20:42:24 توسط يه ايرانى
مرگ بر مذهب و مرگ بر مفتخوران مذهبى از هر نوعش.
نوشته شده در تاريخ هفتم آبان ۱۴۰۱ برابر با بيست و نهم اکتبر ۲۰۲۲ ، 16:39:28 توسط کامکار
آقای عبدالستار دوشوکی ممنون از این نوشته شما. زاهدان چشم و چراغ ایران.
نوشته شده در تاريخ دوم آبان ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 19:20:44 توسط حقیقتگو
قسمت دوم --ویا اینکه محترمانه ازراننده اتوبوس بخواهند که ماپیاده میشویم ولطف کن اتوبوس را نگه دار-خوب اگرمسافری هم قدعلم کند واعتراض کند ازدوجانب مورد حمله قرارمی گیرد -مسافران درحمایت ازراننده به وی می گویند راننده بارها این مسیررقته ووارداست که چه می کند درراننده گی کردن راننده شک نکن ووی را عصبانی نکن..وراننده هم با کمال بیشرمی ووقاحت تمام با پشیبانی مسافران به توهین وپرخاش کردن به چنین مسافری خواهد پرداخت ..نتیجه آن میشود که راننده گی رانده اتوبوس منجربه تصادف میشود وبسیاری ازمسافران اتوبوس را هم به کشتن میدهد ...خوب اگرفقط یک مسافربرای حفظ جانش با رانده اتوبوس درگیرنمی شد بلکه تمامی مسافران اتوبوس با راننده درگیرمیشدند که ما راراننده گی تو خیری نیست وبا اتوبوس دیگری به مقصدمان ادامه خواهیم داد آیا موردی ازجداطلبی مسافران ازچنین اتوبوس مرگ سازی که می خواهند سواراتوبوسی دیگری شوند خواهد بود؟ چهل وچندسال تمامی اقشاروقوم های ایران نشین دراتوبوس هائی به راننده گی خمینی وخامنه ای درحرکت هستند وچه مصیبت هائی ازچنین راننده هائی متحمل شده اند حالامی خواهند پیاده شوند -بازورنباید پیاده شون
نوشته شده در تاريخ دوم آبان ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم اکتبر ۲۰۲۲ ، 18:55:11 توسط حقیقتگو
این کمنت دردوقسمت است -- قسمت اول ---درایران دراین چهل وچندساله تصادفات بیشماراتوبوس ها درجاده ها اتفاق افتاده است هزاران مسافران بیگناه اتوبوس ها کشته وزخمی ومعیوب شده اند ومقصراصلی هم راننده گان اتوبوس ها بوده اند ....این اتوبوس ها درحال حرکت بوده اند وراننده گانی هم انها را می رانند ودها مسافرشان می دیند ومتوجه شده بوندند که راننده اتوبوس چگونه بی توجه می راند که انکاریا تصدیق راننده گی ندارد ویا توانائی راننده گی کردن ندارد ویا برحسب اینکه معتاداست برایش اهمیتی ندارد که چگونه می راند واصلا" هم برایش مهم نبوده ونیست که تنها دراتوبوس نیست ودها مسافردارد ومسئولیت زنده ماندن انها وسالم به مقصد رساندشان را هم دارد..بله دها مسافربا چشمان شان می بییند که راننده اتوبوس که جانشان را دراختیاردارد فاجعه بارمیراند وجرات آن را هم ندارند که به راننده اتوبوس بگویند تورا چه میشود وچرا اینطوروبی توجه وقلدروارانه میرانی ؟