احضار مجدد مهدی تاجیک به دادگاه انقلاب

با فرا رسیدن سالروز عاشورای خونین 88 مهدی تاجیک دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران و از فعالین مطبوعاتی برای دومین بار در سال جاری به دادگاه انقلاب احضار گردید.
در پی احضار مهدی تاجیک در اردیبهشت ماه سال جاری حکم دادگاه بدوی وی به وکیل ایشان ابلاغ گردید. دادگاه بدوی در طی این حکم این فعال مطبوعاتی را به تحمل دو سال و سه ماه حبس تعزیری و 30 سال محرومیت سیاسی محکوم نموده بود.

بنا بر این گزارش این حکم سنگین در حالی از سوی قاضی پیر عباس صادر شده است که هیچ استنادی در پرونده این فعال مطبوعاتی مبنی بر شرکت وی در اجتماعات پس از انتخابات و حوادث رخ داده موجود نمی باشد و بنا بر شنیده ها پرونده سازی علیه وی به حدی بوده است که قاضی نیز در بخشی از حکم صادره به حجیم نمودن بی مورد پرونده توسط ضابطین قضایی اشاره نموده است. شایان ذکر است که مهدی تاجیک اواخر سال گذشته در پی حوادث پس از انتخابات در منزل خود دستگیر و تا عید نوروز در بند 350 زندان اوین به سر برده است. نامبرده روزهای پایانی سال با برگزاری دادگاه و تبدیل قرار بازداشت به وثیقه از زندان اوین مرخص گردید.

قابل ذکر است که مهدی تاجیک در سال 85 نیز به جرم انتشار برخی مقالات خود و همچنین تاسیس یک گروه دانشجویی ، توسط نیروهای امنیتی دستگیر و ماهها در بازداشت به سر برده است. وی در همان سال توسط دادگاه انقلاب به 30 ماه حبس تعزیری محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدیدنظر شکسته و به شش ماه حبس و جریمه نقدی تبدیل  گردید.
به نظر می آید احضار این دانشجو به دادگاه برای ابلاغ حکم تجدیدنظر وی باشد.

[کد مطلب: 25763] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم آذر ۱۳۸۹ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ حسن عباسی از زندان میاد بیرون میره سخنرانی می‌کنه و دوباره برمی‌گرده تو زندان
جزئیات تکان دهنده ازشکنجه محیط زیستی‌ها؛ این پیراهن خونی همسرت است، او کشته شده است
خبرنگار همراه ظریف در سوئد به ایران بازنگشت 
خبرنگار امریکایی: احمدی نژاد به من گفت در سازمان ملل، نوری به مدت ۲۸ دقیقه او را در حصار خود گرفته بود/ موشهای اسرائیلی در مزارع ایرانی 
"آشنایی با دار و دسته مشهدی ها"
فیلم/ نیروهای لباس شخصی و بسیجی ها به چند جوان که در پارک دور هم نشسته بودند حمله کرده و با خشونت و تحقیر به آنان دستبند زدند
در حکومت اسلامی مهمان‌دوستی ایرانی‌ جايی ندارد/
 زن و شوهر دزد، اموال گردشگر ایرلندی را غارت کردند 
چاپلوسی تا کجا "جارو می‌زنم اما به شبکه خارجی نمی‌روم" 
خشم عمومی در ترکیه از قتل یک مادر در برابر چشمان فرزندش 
 قطعی سراسری اینترنت
کاریکاتورهای روز
چه کسی حرف‌های یزدی علیه لاریجانی را فاش کرد؟
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: