ماشین سرکوب نظام؛ خسته، گیج و نگران از تداوم خیزش سراسری مردم ایران

ماموران نیروی انتظامی (پلیس) که حلقه نخست سازمان سرکوب میدانی در جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهند، به مرحله خستگی ناشی از ماموریت‌‌های طولانی‌مدت همراه با فشار‌های شدید فردی، اجتماعی و خانوادگی وارد شده‌اند. آن‌ها بیش از ۶۰ روز است در حال آماده‌باش‌اند و برخی واحد‌هایشان در شهر‌های مختلف پیوسته در حال سرکوب معترضان‌اند و اینک آثار ناکامی در خاموش کردن اعتراض‌ها، به‌تدریج در عملکرد و کارایی این نیرو‌ها نمایان شده است.
 
علیرضا ادیانی، نماینده علی خامنه‌ای در فراجا، به‌تازگی در این باره گفت: «نیروهای انتظامی که در صحنه‌اند، از چند نظر تحت فشار قرار دارند.» به گفته ادیانی، «این نیرو‌ها از نظر معیشتی مانند همه مردم، مشکلاتی دارند. برخی هم به این نیرو زخم‌زبان می‌زنند. آن‌ها بی‌خوابی دارند و در این روزها تلاشی مضاعف می‌کنند».
 
علیرضا پناهیان، یکی از سخنرانان برنامه‌های بیت رهبر جمهوری اسلامی، هم از زاویه‌ای دیگر به نقد و بررسی عملکرد ماشین سرکوب نظام پرداخت و از ناهماهنگی میان اجزای آن انتقاد کرد. او از اینکه در رده‌های پایین‌تر از رهبر، «بین نیروهای انقلابی هماهنگی نیست و برای برنامه‌ریزی و فرماندهی، مرکز مشترک وجود ندارد»، اظهار تاسف کرد. پناهیان در سخنان خود، خطاب به آن دسته از نیرو‌های حامی جمهوری اسلامی که می‌گویند در شرایط حاضر نمی‌خواهند وارد میدان شوند و تیر بخورند و شهید شوند، گفت: «تو به خدا ایمان نداری! والا اگر ایمان داشته باشی، می‌گویی تا مرگ من فرا نرسیده باشد، گلوله نمی‌خورم.»
 
این اظهارات در کنار پیام محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، به نیرو‌های بسیج، از آغاز دور تازه‌ای از سازماندهی نیرو‌های سرکوب در جمهوری اسلامی خبر می‌دهد. باقری در پیام خود که به بهانه فرا رسیدن هفته «بسیج» منتشر کرد، از بسیجیان بابت سرکوب اعتراض‌ها قدردانی به عمل آورد.
 
نیرو‌های بسیج که چندی است به آن‌ها «همیاران پلیس» گفته می‌شود، سال‌ها است که در کنار نیرو‌های یگان ویژه، در سرکوب اعتراض‌ها شرکت دارند. بخشی از لباس‌شخصی‌ها و نیرو‌های ناشناس حاضر در میدان سرکوب هم جزئی از سازمان بسیج محسوب می‌شوند.
 
ماشین سرکوب میدانی جمهوری اسلامی را چهار دسته نیرو شامل نیروهای رسمی سپاه و نیروی انتظامی، نیروهای نیمه‌رسمی بسیج و نیروهای غیررسمی یا گمنام لباس‌شخصی‌ تشکیل می‌دهند. البته در پاره‌ای موارد، حضور بخشی از نیرو‌های ارتش هم در کنار این نیرو‌ها، گزارش شده است.
 
نیروی انتظامی
 
در این میان، نیروی انتظامی با دو نیروی یگان ویژه و پلیس شهری، در راس این ماشین میدانی سرکوب قرار دارد که اعضای آن را کسانی تشکیل می‌دهند که در ازای دریافت پول، مامور سرکوب اعتراض‌ها شده‌اند. محدودیت‌های قانونی، سازمانی و تشکیلاتی این نیرو‌ها در مقایسه با سایر نیرو‌های حاضر در میدان، تجهیزات سنگین فردی، طولانی بودن مدت زمان ماموریت و در صف اول رویارویی با معترضان قرار داشتن، در کنار بسیاری از عوامل ریز و درشت جغرافیایی و فردی و روانی، از جمله عواملی‌اند که فرسودگی شغلی این نیرو‌ها را به دنبال داشته‌اند.
 
نتایج یک تحقیق درباره نیروی انتظامی استان کردستان که در حال حاضر با همکاری سایر اجزای سازمان سرکوب در حال کشتار معترضان در شهر‌های مختلف این استان است، نشان می‌دهد نیرو‌های یگان ویژه پلیس این استان با مشکلات فردی و خانوادگی مواجه‌اند و داوری مردم در نحوه اجرای ماموریت آن‌ها تاثیر می‌گذارد. آن‌ها گفته‌اند از اینکه در برخی موارد حمایت فرماندهان و مقام‌های بالادستی خود را ندارند، رنج می‌‌برند و در سازمان خود، وجود تبعیض را حس می‌کنند.
 
نتایج یک تحقیق دیگر که به‌تازگی در فصلنامه پژوهش‌ها و سیاست‌های اقتصادی منتشر شد، نشان می‌دهد پول در تقویت انگیزه نیروهای پلیس برای سرکوب نقش مهمی بازی می‌کند و می‌تواند به کاهش فرسودگی‌ها، خستگی‌ و ناامیدی‌ این نیرو کمک کند.
 
بر اساس این تحقیق، شدت سرکوب معترضان با درآمد نیروهای سرکوب به خصوص نیروی انتظامی رابطه مستقیم دارد و این نیرو‌ها زمانی که از درآمد خود راضی باشند، برای سرکوب مردم معترض آمادگی بیشتری دارند و احتمال سرپیچی آنان از فرمان مافوق، در زمانی که از درآمد خود ناراضی‌اند، بیشتر است.
 
از آنجا که سرکوب، مهم‌ترین وظیفه نیرو‌های پلیس و یگان ویژه است، رضایتمندی و تامین مالی در آن نقش مهمی دارد و هرگونه خلل می‌تواند در کیفیت ماموریت آن‌ها تاثیر منفی بگذارد. شرایط جغرافیایی، مدت‌ زمان اعتراض‌‌ها، گستردگی و پراکندگی و جنسیت معترضان، علت بروز اعتراض‌ها و قدرت و ابتکارعمل معترضان در کنار مجموعه عوامل فردی و میدانی و روانی، از دیگر شاخص‌های تاثیرگذار بر رفتار نخستین حلقه سرکوب میدانی در جمهوری اسلامی برشمرده شدند.
 
نتایج تمام تحقیقاتی که نهاد‌های مطالعاتی این سال‌ها درباره یگان ویژه، ماموریت‌ها، محدودیت‌ها و ساختار درونی آن منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد این نیرو‌ها برخلاف تصوری که از آن‌ها در افکار عمومی شکل گرفته است، به‌شدت در معرض انواع آسیب‌ها و فشار‌ها و فروپاشی‌های روحی و روانی قرار دارند.
 
سپاه
 
آسیب‌پذیری بالای نیروی انتظامی با وجود پوست‌اندازی عمیقی که بعد از سال ۱۳۸۸، با هدف تقویت بخش سرکوب پلیس رخ داد، در جریان خیزش سراسری اخیر مردم ایران یک‌ بار دیگر آشکار شد و ضرورت استفاده بیشتر از نیرو‌های سپاه پاسداران، بسیج و لباس‌شخصی‌ها را برای نظام دوچندان کرد.
 
این سه نیرو‌ی کمکی در ساختار ماشین سرکوب، نیرو‌های رسمی و نیمه‌رسمی و غیررسمی و حتی گمنامی محسوب می‌شوند که در سرکوب‌ها، اختیارات بیشتر و مصونیت‌هایی نانوشته‌ دارند که دست آن‌ها را برای اعمال شدید‌ترین برخورد‌ها باز می‌گذارد.
 
گردان‌های مختلفی که سپاه پاسداران برای سرکوب اعتراض‌های شهری در این سال‌ها سازماندهی کرده، از جمله این نیرو‌ها است که مشهورترین آن گردان «امام علی» نام دارد و اعضایش در این زمینه، آموزش‌های تخصصی دیده‌اند.
 
بسیج
 
نیرو‌های بسیج هم زیرنظر سپاه پاسداران عمل می‌کنند و بخش نیمه‌رسمی سازمان سرکوب جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهند. آن‌ها به طور معمول، در دو پوشش نظامی و لباس‌شخصی سازماندهی و وارد میدان می‌شوند و یک فرمانده واحد نیز در محل استقرار آن‌ها را هدایت می‌کند. بسیجی‌ها معمولا مستقل اما هماهنگ با نیروی انتظامی عمل می‌‌کنند و بخش قابل توجهی از کشتار‌ معترضان در ایران را این نیرو‌ها مرتکب شده‌اند. سپاه پاسداران و سایر نهاد‌های حاکمیتی هم از آن‌ها حمایت می‌کنند و در صورت کشته شدن، «شهید» محسوب می‌شوند و برایشان حسابی تبلیغ می‌شود.
 
حضور نیرو‌های بسیج در میدان سرکوب برخلاف پلیس و یگان ویژه، اجباری نیست و آن‌ها ساعات کار روشن و مشخصی ندارند. تجهیزات فردی و پیشرفته‌ای هم در اختیارشان نیست و بخشی از آن‌ها تنها با شست‌وشویی مغزی راهی این میدان می‌شوند و بابت کشتار و سرکوب پولی دریافت نمی‌کنند. نیرو‌های بسیج ایدئولوژیک‌ترین نیروی میدانی سرکوب در جمهوری اسلامی‌اند و با کمترین امکانات زرهی، اما مسلح به سلاح جنگ شهری، وارد میدان می‌شود و سهل‌تر از پلیس کشتار می‌کنند.
 
این نیرو‌ها ذیل مجموعه سپاه پاسداران تعریف می‌شوند و به آن‌ها نیرو‌های «بسیج محلی یا عادی» هم گفته می‌شود. درون سازمان بسیج، عضویت و سطح و نحوه همکاری‌ها دارای طبقه‌بندی خاصی است.
 
لباس‌شخصی‌ها
 
لباس شخصی‌ها را مجموعه‌ای از نیرو‌های هیئت‌های مذهبی و سازمان‌ها و نهاد‌های حاکمیتی و انقلابی تشکیل می‌دهند که به فراخور مسئولیتی که دارند، می‌توانند مسلح هم باشند. آن‌ها به واسطه مسلح بودن و روابط فردی با سایر بخش‌های سازمان سرکوب، می‌توانند به‌راحتی به نیرو‌های میدانی سرکوبگر اضافه شوند و به تشخیص خود مردم را سرکوب کنند.
 
گمنام‌ترین بخش سازمان سرکوب جمهوری اسلامی را همین نیرو‌ها تشکیل می‌دهند که چند ساعتی در میدان سرکوب حاضر و بسیاری از آن‌ها بی‌آنکه رسما با نهاد، سازمان یا تشکیلاتی هماهنگ باشند، به تشخیص خود وارد عمل می‌شوند و در کشتار‌ها، با خیالی امن و راحت نقش ایفا می‌کنند.
 
در میان لباس شخصی‌ها، مجموعه‌ای از لات‌ها و اراذل‌واوباش هر شهری هم سازماندهی شده‌اند که مسئولیت آن‌ها را سپاه پاسداران و سازمان بسیج برعهده دارد. فرماندهان سپاه پیش‌تر در این‌باره با افتخار اطلاع‌رسانی کرده و آن را جزئی از موفقیت‌‌های خود برشمرده‌اند.
 
این چهار نیروی پای کار سرکوب‌ها در نظام جمهوری اسلامی حالا با گذشت بیش از ۶۰ روز از آغاز اعتراض‌ها دچار خستگی، فرسودگی و اختلاف و ناامیدی شده‌اند و مجموعه اقدام‌های تشویقی و حمایتی صورت‌گرفته هم نتوانسته است به کارامدی آن‌ها برای مقابله با تشدید و خاموش کردن کامل اعتراض‌ها کمکی کند.
 
بهنام قلی‌پور / ایندیپندنت فارسی
 

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 257827] [تاريخ انتشار: دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم نوامبر ۲۰۲۲ ، 12:36:28 توسط غارت شده هر دو رژیم
انقلاب نوین ایران را جهان تحسین می‌کند، انقلابیون ایران را ارج نهیم و آنها را تنها نگذاریم ایران را از چنگال فاسدترین و خونخوارترین تبهکاران اسلامی خارج سازیم. زنده باد آزادی و دمکراسی برای ایران! زنده باد ملت آزادیخواه و متمدن ایران!
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 18:12:54 توسط ساحل
تا حالا آخوند برای دزدیدن ثروت مردم ایران از مزدور آدم کش استفاده میکرد به سگ های آدم کش استخوان میداد تا با کشتن مردم ترس ایجاد کنند تا کسی خواهان حقش نشود و باعث هم خوردن عیش و نوش بازاری سپاهی و آخوندها نشود ولی از وقتی که مردم شروع به تقابل به مثل کرده اند و آدم کش های حرفه ای نظام اسلامی را در محل ارتکاب جرم به اعدام صحرایی محکوم میکنند دیگر استخوان خوار ها حاضر نیستند جانشان را برای استخوان به خطر بیندازند تا آخوند خوش باشد بنا براین حالا اخوند دستور دهنده به کار کثیف مردم کشی مجبور است برای ادامه غارتگری به میدان آمده و مردم را خودش بکشد دیگر از زیر چادر فتوا مرگ مردم را صادر کردن به مرحله خود قتل مردم را انجام دادن رسیده است یعنی ما ایرانیان همین گونه ما باید جانی های را به جزا برسانیم تا همین تعداد آخوند هم گورشان را گم کنند و بقیه سگهای جانی نیز بدانند عاقبت مردم کشی اعدام انقلابی خواهد بود یا باید فرار کنند یا بمانند در راه عیش و نوش آخوند بمیرند
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 16:24:53 توسط آذر
شرایط کنونی سر باز ایستادن ندارد. ممکن است در روزهایی اوج بگیرد و در روزهایی فروکش کند، اما شرایط جامعه دیگر به قبل از شهریور باز نخواهد گشت. تغییر ضرورت امروز جامعه است، حتا روزنامه‌های زبان بریده‌ٔ به اصطلاح اصلاح‌طلب نیز مجبور به اعتراف به آن شده‌اند. از آبان ۹۸ که جامعه در یک موقعیت انقلابی قرار گرفت تا امروز، هرگز مبارزات مردم تا این حد گسترش و سراسری نشده بود. زمان را نباید از دست داد. در آستانه انقلاب قرار داریم. باید با تمام قوا برای پیروزی انقلاب و برقراری حکومت شورایی کار و زحمت وارد میدان شد. روزی نیست که خبر یا فیلمی از حمله با کوکتل مولوتف به چندین مرکز بسیج و یا دفاتر امام جمعه‌ها، حوزه‌های علمیه و غیره منتشر نشود. همچنین برغم استفاده رژیم از سلاحهای جنگی و انواع دیگر ابزارهای سرکوب، مقاومت تحسین‌برانگیز مردم و حتا فراری دادن نیروهای سرکوب دیدنی‌ست. همان مردم بی‌سلاح بارها ماشین‌ و موتور نیروهای سرکوب و یا مراکز دولتی را به آتش کشیده اند.شعارها، اشکال مبارزاتی، رادیکالیسم، سازمانیابی، تداوم مبارزات خیابانی که دنیا را شگفت‌زده کرده است. شعار کنونی“اتحاد، اعتصاب، انقلاب”!
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 15:51:51 توسط حمید
حکومت تروریستی جمهوری اسلامی تازه در کردستان شروع به کار برد سلاح های سنگین در مقابله با مبترزین کرده و این نویسنده خوش خیال صحبت از خستگی سرکوبگران میکند. ادمکش ان سپاه و بسیج از کشتار مردم بی سلاح لذت میبرند و این را بار ها در ایران و در سوریه نشان داده اند. مبارزین جوان ایران البته مثل این نویسنده خوش خیال نیستند و در برایر این جا نوران سپاه و بسیج از خود دفاع خواهند کرد!!
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 13:53:57 توسط تهمتن - ش
تمامی این جایتکاران٬ همان کسانی هستند که این حکومت أدمکش را ۴۳ سال ست برقدرت نگه داشته اند وهزاران ایرانی بیگناه را جان گرفته اند. اینان همانی هستند که ۱۵۰۰ بیگناه را درسال ۹۸ در نیزارهای بندرماهشهربا تیربارهای سنگین هیلیکوپترها کشتند. أنانیکه توصیه بخشش به این جنایتکاران را میکنند٬ وحتا حقوق أدمکش شان را؟؟!! هم بدهیم٬ چیزی بحز ترس نداشتن اینان ازکشتارکنونی مردم را نتیجه نمیدهد. اینان دشمن اند ودیگرایرانی شمرده نمی شوند وبا دشمن خود٬ راهی بجزنابودی فیزیکی این دشمنان باقی نگذاشته٬ که خوشبختانه درشهرهای مختلف٬ مبارزین بسیاری ازاین دشمنان را معدوم و به درک واصل کرده اند که دراین مرحله از انقلاب٬ مبارزین این ضرورت را بخوبی دریافته وترس و وحشت دشمنان أدمکش را دوچندان کرده وترس مردم ازنظام را به سرعت کاهش داده و بزدودی بسیاری ازاین دشمنان درهرمحله درتهران وشهرها به درک واصل خواهندشد. این تنها زبان ست که نظام و أدمکش شان بخوبی می فهمند٬ همچنانکه مبارزین هم به این طریقه مبارزه برای رهایی بخوبی أگاهند. مار زهرأگین را باید نابود کرد٬ وگرنه با اولین فرصت٬ مارا نابود میکنند٬ وثابت هم کرده اند.
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 12:37:18 توسط سوخته انقلاب ۵۷!
شعاری درست کردم: پیام از سوی ملت، جمع کن برو حکومت! رژیم ملائی برای حفط نظام اسلامی فاسدش حتی حمام خون های بیتشری هم درست بکند در نهایت مغلوب مردم است، البته اگر معترضین اراده قوی و بدنبالش استقامت درازمدت هم داشته باشند، باضافه اتحاد که رمز پیروزیست! دیکتاتوری سرنوشتی جز فروپاشی ندارد! بهتره رژیم اسلامفاشیستی ملاها بالا بردن دستانش را به علامت تسلیم شدن از همین حالا تمرین کند!
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 11:35:44 توسط افراسیاب
رژیم میتواند مثلاً مثل کردستان و بلوچستان مسلسل دوشکا بیاورد در تهران و به خانه ها شلیک کنید با آنهمه سفارتخانه و فرودگاه و بیست میلیون آدم که در آنجا زندگی میکنند این رژیم تنها کاری که برایش باقیمانده همین است که اینهم نشدنی و خودکشی است پس اینقدر به پروپاگاندای جمهوری اسلامی گوش ندهید قدرت اینها همین است که می‌بینید و هر روز هم تحلیل میرود، کار به جای رسیده که آویزان خانواده خمینی و رفسنجانی شدند برای آرام کردن مردم و رهبر الدنگ هم از خسته شدن مزدوران دولتی گله میکرد، وضعیت اینها خیلی خرابتر از آنچیزی است که می‌بینید. اینها مرگ و سقوط را در دوقدمی خود می‌بینند و از لحاظ اقتصادی وضعیت هم خیلی خرابتر از شصت روز پیش است و اصلا مردم خرید نمی‌کنند و مغازهها ببندند بیشتر استفاده دارد تا باز باشند و پول برق و کارگر بدهند. مملکت بطور کامل از کار افتاده و در تاسیسات حساس کشور اعتصاب است و کارگران شعارهای رادیکال و سرنگونی میدهند مگر یک حکومت چقدر میتواند دوام بیاورد، رژیم هر چقدر هم فاشیست باشد باز یک موتور دارد و آن موتور قانون خودش را و باید مردم همکاری کنند والا از کار می‌افتد.
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 11:09:10 توسط فرهاد فرهادیان
امروز باید گفت تمام کسانی که روبروی مردم ایستاده اند دیگر باید از نظر تاریخ راهی زباله شوند این نهادها در اولین فرصت حتی تا قبل از پیروزی انقلاب آنها را بطور کامل منحل خواهیم کرد . نیروهای آنها اگر قبل از پیروزی خودشان را به شوراهای محل زندگی معرفی کنند و اگر جنایت نکرده باشند حتی حقوق ماهیانه ی آنها را قطع نخواهیم کرد تا بتوانند شغل مناسبی تهیه کنند حتی آنها که جنایت کرده اند ما حکم اعدام اعمال نمی کنیم و در دوران حبس هم خانواده های آنها می توانند حقوق ماهیانه ی این فرد را دریافت کنند زیرا ما خانواده ها را مجازات نمی کنیم انها هموطنان رنجدیده ی ما هستند ما مانند حکومت فاسد جمهوری اسلامی نیستیم زیرا هدف ما انسانی ست .
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 11:00:18 توسط افراسیاب
در مقابل نیروهای فاشیست جمهوری اسلامی براحتی میتوانید از خود دفاع کنید بطور مثال ساختن جلیقه ضد ساچمه خیلی راحت و ارزان است و در یوتوب فیلمهای زیادی میتوانید پیدا کنید. ورقهای نازک پلاستیک از جنس پلکسی را در قطعات کوچک ببرید و با نوار چسب نقره ای روی آن را بپوشانید و بصورت یک جلیقه در بیاورید و زیر کاپشن بپوشید از ورق آلمینیوم نوشابه‌ها هم میتوانید استفاده کنید بصورت دو لایه از ورق آلمینیوم و برای حفاظت از چشمان از عینک تراشکاری استفاده کنید که پلاستیک مخصوصی دارد که براده آهن داغ و یا ساچمه از آن رد نمیشود و ارزان هم است. برای از پا درآوردن مزدوران که میشود خیلی اسلحه‌های گوناگون ساخت از کوکتل تا سه راهی نارنجک و کیسه های روغن سوخته که میشود جلوی موتور آنها انداخت تا سقوط کنند و به درک واصل شوند. برای هر چه سریعتر از بین بردن رژیم به ادارات و سازمانهای دولتی حمله کنید و حکومت را فلج کنید، اگر مردم تهران فقط یکروز مثل مردم مهاباد بریزند بیرون و با رژیم بجنگند جمهوری اسلامی در همان روز اول سقوط میکند. فقط یک روز مثل مهاباد به رژیم حمله کنید کار تمام است.
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 10:58:30 توسط گویا
یعنی از فردا دیگه شاهد سرکوب نخواهیم بود و دیگر انقلاب مردم ایران پیروز شده است؟؟. ماشین سرکوب رژیم هنوز به طور کامل به میدان نیامده و ملت نیز هنوز به طور گسترده وارد میدان نشده اند. تنها راه پیروزی بسیج هماهنگ مردم و رهبری آنها است تا بتوان با کمترین تلفات به پیروزی رسید. با صحبت کردن و حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود. رژیم بی رحمی و مکاری زیادی دارد که متاسفانه بسیاری از افرادی که ادعای اپوزیسیون دارند هنوز اعتقادی به آن ندارند.
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۲۲ ، 10:57:13 توسط برزو
"بر اساس این تحقیق، شدت سرکوب معترضان با درآمد نیروهای سرکوب به خصوص نیروی انتظامی رابطه مستقیم دارد " پس عشق به ولایت چی ؟ عاشق بند کیفتم - تا پول بدی رفیقتم
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جدیدترین تصویر از پیروز
 واکنش علی کریمی به قوه قضائیه
فروشنده‌ای که در سنندج به رییسی آجیل و شکلات تعارف کرد، از مردم عذرخواهی کرد + فيلم
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی
 مهدی تاج؛ مزدور علی خامنه‌ای، در پادگان فوتبال ایران 
 علی خامنه‌ای در آینه بولتن‌های محرمانه فارس
 چین قید سرمایه‌گذاری در ایران را زد
یک مقام ریاست‌جمهوری: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است 
 مهم‌ترین ناگفته‌های خیزش سراسری در بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس
 جدایی المیرا شریفی‌مقدم از بخش خبر تلویزیون جمهوری اسلامی 
 افشای نیمه‌ پنهان تیم فوتبال در قطر؛ از دخالت سپاه تا حواله واردات خودرو به بازیکنان
  بندرانزلی - تظاهرات و خروش زنان و مردان آزادیخواه بندرانزلی در مراسم سوم جانباخته راه آزادی مهران سماک با شعار: امسال سال خونه سید علی سرنگونه