توصیه بیت منتظری به برپایی رفراندوم: مراجع اظهارنظر کنند 


بیت منتظری با اشاره به خطر "جنگ داخلی" در صورت تداوم اوضاع جاری ایران از مراجع تقلید "خاضعانه" خواسته است درباره "وقایع خونبار" بسیاری از نقاط ایران مانند کردستان، ایذه و بلوچستان سکوت نکنند.

بیت منتظری که از سوی احمد منتظری فرزند حسینعلی منتظری قائم‌مقام پیشین رهبری جمهوری اسلامی سرپرستی می‌شود، در بیانیه‌ای با اشاره به "فجایع خونبار ایران" مراجع تقلید را به اظهارنظر فراخوانده است.

در این بیانیه از مراجع تقلید "خاضعانه" درخواست شده تا "در امور جاری که دین و مملکت در معرض خطر جدی قرار گرفته‌اند اظهارنظر" کنند.

بیت منتظری می‌گوید، همه می‌دانند بحران کنونی چرا ایجاد شده، اکنون این مهم است که "هر کس دل در گروی این کشور و آزادی و آبادی این مملکت دارد و توانایی اقدامی در حل بحران موجود دارد کوتاهی ننماید."

هشدار در مورد "جنگ داخلی"

در این بیانیه که با امضای بیت منتظری منتشر شده آمده است: «فرصت‌ها مثل ابر می‌گذرند و اگر اقدامی اساسی صورت نگیرد لاجرم گرفتار جنگ داخلی خواهیم شد.»

در ادامه تأکید می‌شود: «اگر هیأت حاکمه جمهوری اسلامی ایران واقعاً به دنبال راه حل اساسی هستند باید طبق قانون اساسی اجازه رفراندوم را صادر نمایند چون خواست اصلی مردم شریف ایران همین است.»

در بیانیه با اشاره به اهمیت ریخته شدن خون حتی یک نفر گفته می‌شود: «فجایع خونباری که در بسیاری از نقاط ایران مخصوصاً در بلوچستان و ایذه و کردستان واقع گردید جای تأسف و شرمندگی فراوان دارد.»

همچنین آمده است، کار به جایی کشیده شده که اگر یکی از مراجع تقلید اظهارنظر کرده و برای پایان یافتن بحران راهکار می‌دهد "مورد حمله آتش به اختیارانی قرار می‌گیرند که آن سخنان را نمی‌پسندند و از دشنام و اتهام" به مراجع منتقد ابا ندارند.

در پایان آمده است، چنانچه طبق قانون اساسی رفراندوم صورت بگیرد، این اقدام در پرونده جمهوری اسلامی ایران تصمیمی "بزرگ و تاریخ‌ساز" و "الگویی مثبت و اثرگذار" خواهد بود که در آینده مورد تقدیر مردم ایران قرار خواهد گرفت.

منبع: دويچه وله


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 257862] [تاريخ انتشار: سوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم نوامبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ چهارم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و پنجم نوامبر ۲۰۲۲ ، 04:24:05 توسط Narenj
والاخ بلاخ ، کوچه علی شمشیر دولبه و جلاد گردن زن ، راست و چپ هم نبود ، کشتار و خونریزی و خلیفه گری و ادامه حاکمیت دزد و چپاولگر کاروان های تجاری و جنگ راه اندازی محمد بود .. آخوند باید گم شود ، توپ و تانک و فشفشه ، تنها راهی ست که مردم جان به لب رسیده از جنایت های اسلام و آخوند، پیشنهاد می دهند ، آخوند باید گم شود ، آخوندها را خوب و بد و متوسط و چپ و راست نمی کند ، همه آخوند ها باید گم شوند .. تا ایران ، ایرانی شود ، آزاد و آباد و رها و جای مناسب برای زن و زندگی و عشق و عاشقی و هنر و موزیک و شادی و رقص کوشش و تلاش و کار و ساخت و تولید .. آن گنده منتظری گربه نره ، مخترع و تز ساز ولایت فقیه بود که اولی اش خمینی دیکتاتور دین باور ، حیله گر و جلاد و خون آشام و به ولی عهدی خود جناب منتظری و پشت بندش ، خامنه ای جلاد و مظلوم نما و گدا صفت و بی شرف و بی وجدان است .. دست بردار که نیستند ، گوشه ای مفت خورده و گز کرده‌اند که در صورت بلعیدن همه گوشت های حلال اسلام ، استخوان های آن را بخوبی نگهدارند که در آینده باز می توان از این استخوان ها ، گوشت حلال اسلامی تولید کرده و مفت و مجانی به لومبونند
نوشته شده در تاريخ سوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم نوامبر ۲۰۲۲ ، 14:04:40 توسط فرهاد فرهادیان
خود منتظری مرحوم و پسرش بارها اعتراف کرده اند که تمام جریان حاکم بر جمهوری اسلامی جنایتکاران دهه ی 60 و همچنین مرتکبین قتلهای زنجیره ای و کشتار های کنونی مردم هستند نه تنها قتل و کشتار مردم بلکه مسئول نابودی اقتصاد و سیاست در ایران هستند حتی اینها قادر به تامین آب و برق و اینترنت کشور نیستند حالا قرار است رفراندوم برای این باشد که اینها را می خواهیم یا نمی خواهیم ؟ قانون ارتجاعی اساسی جمهوری اسلامی هم گفته رفراندوم برای اصل نظام ممنوع است مقدمات رفراندوم اینست که علی خامنه ای فرماندهان سپاه نیروهای انتظامی و امنیتی مسئولان قوه ی قضائیه با قضاتی دادگاههای انقلاب و دادستانهای دادگاههای انقلاب همگی دستگیر شوند همچنین نهادهائی مانند ولی فقیه شورای نگهبان مجلس خبرگان مجلس شورای اسلامی سپاه پاسداران همگی در اسرع وقت منحل شوند تمام نهادهای اطلاعاتی حتی مسئولان حراستهای ادارات و نهادها نیز منحل و همگی دستگیر و در صورت جنایت مجازات شوند همچنین بسیج و فرماندهانش بعلاوه ی لباس شخصی ها دستگیر و محاکمه شوند و .... جنایت این حکومت چنان گسترده است که حتی جامعه ی جهانی را به حیرت انداخته است .
نوشته شده در تاريخ سوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم نوامبر ۲۰۲۲ ، 13:50:44 توسط شهاب
شما ملایان چقدر بیشرف هستید چون میدانید سرنگونی این رژیم برابر با نابودی ملایان بیشرف در ایران هست.با هر ترفندی میخواهند دوباره ملایان کثیف را نگه دارند مردک بیشرف جنگ داخلی کی با کی .جنگ با شما ملایان خیلی وقت پیش شروع شده ملت ایران جنگی با هم ندارند همه پشتیبان همدیگر هستند.جنگ مردم ایران با شما ملایان و حکومت کثیف اسلامی هست.اخوند کثیف انقدر شارلاتان و بی شرف هست که نمیخواهد قبول کند که تمام مردم ایران از این دایناسورهای ماقبل تاریخ متنفر هستند.علما چه جانورانی هستند گذشت زمانی که مردم فریب شما جنایتکاران را میخوردند..قرمساق گوشهایت را باز کن بسنو مردم چه میگویند تا شما ملایان کفن نسوید وطن وطن نشود.با هیچ ترفندی نمیتوانید دو باره در ابن کشور بمانید و از دسترنج مردم ایران شکمهای کثیف خود و فرزندان خود را سیر کنید.اگر شما داینسورها شرف و وجدان دارید زودتر جل و پلاستان را جمع کنید مطمئن باش با رفتن شما ایران گلستان میشود...این ترفند جنگ داخلی نانی برابتان پخت نمیشود.
نوشته شده در تاريخ سوم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و چهارم نوامبر ۲۰۲۲ ، 09:15:26 توسط ساسان
گویا آقای احمد منتظری هنوز نفهمیده و یا خودش را به کوچه علی چپ می‌زند که همه این مبارزات و انقلاب نوین مردم به خاطر کوتاه کردن دست آخوند از دخالت در زندگی مردم و بیرون راندن آنها از صحنه سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی کشور و باز گرداندن آنها به همان جائی که به آن تعلق دارند است. تنها راهی که برای آخوند باقی مانده این است که برای نجات خود و خانواده اش از حکومت جداشده و از پیشگاه مردم برای ۴۳ سال شراکت در جنایات رژیم عذر بخواهد و امیدوار باشد که مورد پذیرش و بخشش مردم قرار گیرد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تصویر اولیه به هلاکت دسيدن رییس حوزه علمیه قیدار زنجان 
 تصاویر برهنه تولید شده توسط هوش مصنوعی باعث شوک ساکنان شهری در اسپانیا شد 
 رانش یکباره زمین در بزرگراهی در سوئد خودروها را به درون خود کشید 
 تظاهرات هزاران یهودی مقیم آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل 
رفتار مامور راهنمایی و رانندگی در حکومت جهل و فساد اسلامی 
شفیعی کدکنی خاطره جعلی مداح حکومتی را تکذیب کرد 
 فرونشست زمین، نصف جهان را در ایران می‌بلعد 
واکنش رضا کیانیان به جمیله علم‌الهدی: بیجا می‌کنی از طرف مرد ایرانی حرف می‌زنی 
 هک سایت وزارت علوم؛ انتشار اسنادی از جنبش اعتراضی دانشجویان در خیزش انقلابی 
در سایه قوانین واپسگرایانه جمهوری اسلامی/ یک قتل دیگر به بهانه ناموس در سردشت 
 لیلا حسین‌زاده: جلسه دفاع پایان‌نامه من رسمی و قانونی بود 
 گرانی ۱۶ میلیون تومانی سکه، بین دو قنوت ابراهیم رئیسی