افشای فایل جانشین سازمان بسیج: نگرانی از خسته شدن نیروی سرکوب، اعتصابات و شکست رسانه‌ای

  
بر اساس فایل صوتی به دست آمده از هک خبرگزاری فارس، گروهی از مدیران رسانه‌های وابسته به حکومت در نشستی با قاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج، از خسته شدن نیروهای سرکوبگر، اعتصاب بازاریان در ۲۲ استان و شکست جمهوری اسلامی در«جنگ رسانه‌ای» ابراز نگرانی می‌کنند.
 
قریشی در این جلسه همچنین علیه مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان سخن می‌گوید و پیشنهادهایی نیز برای تخریب او مطرح می‌شود.
 
بر اساس فایل صوتی که از سوی گروه هکری بلک‌ریوارد در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفته، مدیران رسانه‌های وابسته به حکومت می‌گویند که ۲۲ استان در روز ۲۴ آبان درگیر اعتصابات بازار شدند و میانگین تعطیلی بازار در این روز حدود ۷۰ تا ۱۰۰ درصد بوده است.
 
بر اساس این گزارش، بیشترین حجم تعطیلی بازار در تهران بوده و برخی از صنف‌ها در شهرهای دیگر نیز ۱۰۰ درصد تعطیل بوده‌اند.
 
در این جلسه همچنین گفته می‌شود که دانشجویان در ۶۲ دانشگاه و دانشکده در ایران تجمع کرده و در ۱۱ دانشگاه نیز تحصن کرده‌اند.
 
یکی از مدیران رسانه‌ها نیز می‌گوید که ۱۲ مورد حمله به پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج و همچنین دفاتر امامان جمعه در بیرجند، کنگان و یاسوکند،علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار و نماینده سابق شهرستان گنبد حمله شده است.
 
در این جلسه یکی از فرماندهان بسیج می‌گوید که باید پایان اعتراضات اعلام شود اما فرد دیگری با خنده می‌گوید که اعتراضات همچنان ادامه دارد.
 
جلسات اصلاح طلبان با رئیسی، اژه‌ای و شمخانی
 
در این جلسه به نشست علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، با مدیران رسانه‌ها اشاره می‌شود. بر اساس این گزارش، غلامحسین کرباسچی، الیاس حضرتی و مصطفی کواکبیان در این جلسه گفته‌اند که وزارت اطلاعات در برخورد با خبرنگاران «حرفه‌ای‌تر» از قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران عمل می‌کند. قریشی در واکنش به این سخنان می‌گوید که حمله به دانشگاه شریف در شامگاه ۱۰ مهر توسط ماموران وزارت اطلاعات انجام شده است.
 
قریشی در پاسخ به این سخنان که حضور نمایندگان رسانه‌های اصلاح‌طلب در جلسات شورای عالی امنیت ملی پررنگ‌تر است، می‌گوید که در نماز جماعت خامنه‌ای در ظهرها، نیز بیشترین حاضران اصلاح‌طلب هستند.
 
در این جلسه همچنین گفته می شود که اصلاح‌طلبان دیدارهای جداگانه‌ای با رئیسی، اژه‌ای و شمخانی داشته‌اند.
 
به گفته این مدیران رسانه‌ها، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، پیش بینی کرده که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی افزایش خواهد یافت و روی عملیات رسانه‌ای سرمایه‌گذاری ویژه‌تری خواهد شد.
 
بر اساس این گزارش، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، در جلسه با مدیران رسانه‌ها اعلام کرده که «ما در جنگ شناختی، ادراکی و رسانه ای شکست کامل خوردیم.»
 
در قسمت دیگری از این فایل با نقل قول قول از علی شمخانی گفته می شود که ۷۰ درصد مردم ایران اعتقاد دارند، وضعیت معیشتی رو به افول است.
 
خسته شدن نیروهای سرکوب‌گر
 
در این جلسه گفته می‌شود که خامنه‌ای در دیدار غلامعلی حداد عادل با او از سکوت اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و سخن نگفتن آنان علیه مردم معترض گلایه کرده است.
 
به گفته یکی از حاضران، خامنه‌ای در دیدار با حسین اشتری، فرمانده انتظامی کشور، نیز گفته که به نیروهای خود اعلام کنید:« یک وقت خود را نبازید.»
 
در این جلسه مدیران رسانه‌های وابسته به حکومت خواستار افزایش حقوق نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی شده و می گویند: «اخبار خوبی درباره وضعیت نیروهای ناجا نداریم. خسته شدند و خیلی ناراضی‌اند. به ویژه با این وضعیتی که سیستان پیش آمد.»
 
حاضران در این جلسه از برکناری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان انتقاد می‌کنند.
 
تخریب مولوی عبدالحمید
 
در این جلسه همچنین قریشی می‌گوید که مصطفی محامی، نماینده خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان و ستاد کل نیروهای مسلح گزارشی را درباره کشتار زاهدان به دفتر خامنه‌ای داده و او نیز دستوراتی در پاسخ به این گزارش‌ها داده است.
 
به گفته قریشی، خامنه‌ای در پاسخ به این گزارش خواستار آن شده که به مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت اهل زاهدان، «تذکر» داده شود.
 
او می گوید که محمدجواد حاج علی اکبری که به عنوان نماینده خامنه‌ای به زاهدان سفر کرده بود، به مولوی عبدالحمید «تذکر» داده است.
 
به گفته قریشی، خامنه‌ای همچنین دستور داده که از خانواده کشته شدگان « دل‌جویی» شود.
 
جانشین سازمان بسیج می‌گوید که درباره معرفی کشته شدگان به عنوان «شهید» اختلاف نظر وجود داشت و خود او معتقد بوده که باید آنها را «شهید» اعلام نکرد، بلکه باید خانواده‌ها «را مستمری بگیر(تحت نظر بهزیستی یا کمیته امداد) و بدهکار نظام کنیم.»
 
قریشی همچنین می‌گوید: «در مورد مولوی عبدالحمید ما اشتباه کردیم ، ما اول انقلاب خان‌های آن منطقه رو از بین بردیم و به عبدالحمید بال و پر دادیم ، کسی اینها را آدم حساب نمی‌کرد.»
 
او همچنین می گوید که پس از دوم خرداد ۷۶ نیز مقام‌های دولت خاتمی به مولوی عبدالحمید بهای زیادی دادند و او را تقویت کردند.
 
در این جلسه مدیران رسانه‌ها پیشنهاد می‌کنند که بر روی سخنان مولوی عبدالحمید علیه حقوق زنان تبلیغ و گفته شود که بیشترین تبعیض علیه زنان توسط اهل سنت در سیستان و بلوچستان اعمال می‌شود.
 
پیشنهاد شکایت از بازیگران
 
شرکت‌کنندگان در این جلسه خواستار توقیف فیلم‌هایی می‌شوند که بازیگران آن تصاویر یا ویدیوهایی از خود در همراهی با خیزش انقلابی مردم ایران منتشر کرده‌اند.
 
در این جلسه پیشنهاد می‌شود که کارگردانان و تهیه کنندگان از بازیگران «کشف حجاب کرده» که در حال همکاری با فیلم‌ها هستند شکایت کنند.
 
نگرانی از وضعیت حسین رونقی
 
در این نشست گفته می‌شود که علی دایی نیز پس از خبر بستری شدن حسین رونقی به بیمارستان دی مراجعه کرده بود اما «نیروهای خودی به پایین منتقلش کرده بودند» و مانع حضور او در جمع مردم شده بودند.
 
مدیران رسانه‌ها در این نشست درباره احتمال رخ دادن اتفاقی برای حسین رونقی پیش از جام جهانی و تکرار وضعیت مهسا امینی ابراز نگرانی کرده و می‌گویند که او «طرفدار آذری زیاد دارد» و « با ستارخان مقایسه‌اش» می کنند.
 
آنان می گویند که کاهش وزن حسین رونقی زیاد بوده و به دلیل مشکل قلبی احتمال فوت او وجود دارد. یکی از حاضران می گوید که انتشار عکس حسین رونقی با مادرش در بیمارستان تاثیر محسوسی در کاهش خبرهای مربوط به او داشته است.
 
در این جلسه همچنین گزارشی از افت حضور مردم در پیام رسان‌های ایرانی پیش از خیزش انقلابی مردمی نیز مطرح می‌شود.
 
برنامه‌ریزی برای حضور ۱۰ هزار نیروی هوادار حکومت در قطر
 
در ابتدای این نشست یکی از مدیران بسیج به ۱۰ هزار بلیط اشاره می‌کند که در اختیار نیروهای وابسته به حکومت برای شرکت در مسابقات قطر توزیع می‌شود. او می‌گوید که این تماشاچیان در کیش اسکان داده شده و برای تماشای مسابقات به قطر منتقل می‌شوند و باز می‌گردند.
 
یک فرد دیگر نیز می‌گوید که پنج هزار دوربین در ورزشگاه وجود دارد و هر حرکت(مخالفان جمهوری اسلامی) را ضبط می‌کند.
 
ایران اینترنشنال روز یکشنبه نیز فایل صوتی دیدار قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج با گروهی از خبرنگاران بسیجی را منتشر کرد که در آن اعلام می‌شود ایران از قطر لیست تمام مسافران ایرانی دارای بلیت‌های جام جهانی را درخواست کرده و از همکاری قطر ابراز رضایت کرده‌اند.
 
بر اساس این فایل صوتی گفته می‌شود قطر قول داده مانع حضور افراد مدنظر جمهوری اسلامی از جمله خبرنگاران ایران اینترنشنال در جام جهانی شود.
 
ایران اینترنشنال


 

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 258088] [تاريخ انتشار: هفتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و هشتم نوامبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هشتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و نهم نوامبر ۲۰۲۲ ، 16:28:56 توسط گویا
ببینید در همین سایت بارها گفته ام که متاسفانه یکی از دلایل استقرار و استمرار جمهوری اسلامی اپوزیسیون ضعیف و کم هوش بوده است. شما ببینید عده ای در عملیات مرصاد به تصور اینکه با چنین حمله ای رژیم سقوط می کند وارد ایران می شوند و به راحتی تار و مار می شوند. عملیات نوژه به سادگی لو می رود و تعداد قابل توجهی از افسران نیروی هوایی اعدام می شوند. در جریان اعتراضات 88 عده ای ساده لوح قصد داشتند که کنترل اعتصابات را به عهده بگیرند که جنبش به راحتی توسط رژیم و با بکار گیری هوشمندانه اشرار ناکام ماند. ببینید رژیم به چه راحتی مخالفان خود از جمله بختیار، قاسم لو، فرخزاد، قطب زاده، بازرگان، منتظری، شریعتمداری، بنی صدر و هزاران مخالف کوچک و بزرگ خود را از سر راه بر داشته است. متاسفانه هنوز عده زیادی در داخل و خارج ایران تصور می کنند که جمهوری اسلامی به راحتی سقوط می کند!!. غافل از اینکه بنیان گذاران جمهوری اسلامی خود انقلابی بوده اند و تمام روزنه هایی که موجب سقوط حکومت شاه شد را خوب خوب می شناسند. تنها راه شکست رژیم اتحاد و هوشمندی اپوزسیون و پرهیز از تفرق و سنگ گروه خود را به سینه زدن است.
نوشته شده در تاريخ هشتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و نهم نوامبر ۲۰۲۲ ، 14:30:38 توسط پرویز
مردم ایران هنوز به عمق فاجعه کودتای بهمن 57 توسط تروریست اخوندیسم پی نبرده باید در تمام رسانه های مجازی مقایسه بین زمان شاه و آخوندها صورت بگیرد باید راجع به میلیارد ها دلار ی که در مدت 44سال توسط آخوند ها دزدیده شد صحبت کرد گرسنگی مزمن غذایی مردم ایران به علت پر کردن شکم مردم با شکر و روغن و نوشابه های ساخت کارخانه ها متعلق به آخوند سپاهی که منجر به بیماریهای قلبی ،دیابت و سرطان و دیگر بیماریهای شده است کشتن مردم با اتومبیل های ساخت آخوند کشتن مردم با ویروس کشتن در جنگ و کشتن مردم در تصادف ها خودکشی ها ی ساختگی و جنایت های زنجیره و...هنوز عموم مردم به علت سانسور شدید و بیسوادی و دنبال یک لقمه نان بودن دسترسی به اخبار ندارند این جوانان نیز در مدت 44سال به علت اینکه آموزش و پرورش با کمک دیگر ارگان ها مثل مجلس سعی در مشغول نگه داشتن مردم با ایجاد موانع در جریان زندگی عادی کرده است هر روز کتابهای درسی را عوض امتحانات سخت کنکور دانش آموز درگیر درس برای آینده بودند اما بعلت کرونا جوانان در بخش گرفتن اطلاعات از فضای مجازی به حقوق خود بیشتر آگاه شدند و این حقوق دیگر قابل قصب شدن نیست جوان
نوشته شده در تاريخ هشتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و نهم نوامبر ۲۰۲۲ ، 13:55:51 توسط آذر
در مقابل با رژیمهایی از نمونهٔ ج-ا، که به مردم اعلان‌جنگ میدهند و با وحشیانه‌ترین شکل ممکن با سلاحهای جنگی مردم را کشتار میکنند. اینجا دیگر نه‌فقط حق بلکه وظیفهٔ مردم است که علیه جلادان ستمگر دست به سلاح ببرند. این کاری است که بالاخره مردم با قیام مسلحانِهٔ توده‌ای، آنرا عملی خواهند کرد. اما وظیفهٔ جوخه‌های رزمی نه قیام است و نه سرنگونی رژیم. وظیفهٔ آنها تدارک نظامی قیام مسلحانه، گردآوری سلاح، آموزش نظامی و ساختن انواع بمب و دیگر سلاحهای دست‌ساز و غیره برای مبارزه است. علاوه بر این،در لحظهٔ کنونی وظیفهٔ آنها مجازات مزدوران، ناامن سازی محیط برای آنها، تضعیف روحیه و ضربه زدن به دستگاه نظامی و مذهبی است. یکی از این اشکال نوعی مبارزه چریکی شهری توسط خود مردم است که اقدامات نظامی علیه رژیم و ارگانهای نظامی و نهادهای مذهبی آنرا سازمان داده‌اند. در طول هفته های، تعدادی از مراکز نظامی و مذهبی به آتش کشیده شدند و تعدادی از مزدورانی که در سرکوب و کشتار مردم نقش داشته‌اند، بعنوان مجازات، ترور شده‌اند. باید در شرایط سیاسی کنونی این شکل از مبارزه را تقویت کرد و اقدامات آنرا افزایش داد. ما پیروزیم!
نوشته شده در تاريخ هشتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و نهم نوامبر ۲۰۲۲ ، 11:39:37 توسط سوخته انقلاب ۵۷!
بعد از گذشت چند ماه از جنبش اعتراضی مردم که جرقه آنرا کشته شدن مهسا امینی زد، باید دید براندازی رژیم ملائی تا چه حد موفق یا ناموفق بوده؟ ضعفهای جنبش معترضین کجاست و چرا به یک انقلاب سراسری چند میلیونی تبدیل نشده یا نمیشود؟ با توجه به شرایط بد اقتصادی و زمینه فقر عمومی که برای انقلاب کلاسیک فراهم است، دلیل عدم شرکت طبقات متوسط و فقیر در همراهی شان با اعتراض دانشجویان و دانش آموزان چیست؟ خلا رهبری واحد جنبش یا انقلاب تا چه میزان ترمز پیشرفت آن شده؟ جنبشی که حتی یک حزبی هم جلودارش نیست تا چه حدی شانس پیروزی اصلا دارد؟ پراکندگی جنبش اعتراضیون به شکل کنونی اش بدون سازماندهی سراسری چقدر توان و انرژی اش را ناکارآمد میکند طوریکه حتی از ادامه حرکت ممکنه بایستد؟ رژیم ملایان اگر هنوز سقوط نکرده، برمیگردد به یکسری ضعف های جنبش رژیم برانداز، مثل نشان ندادن آلترناتیو جایگزینی برای ج.ا. با چه نوع حکومتی تا مردم بدانند با چه کسانی یا حکومتی بعد از ج.ا. طرفند؟ تجارب ۴۴ ساله سرکوبگری رژیم در ایران و سوریه را چطور میشود خنثی کرد؟ رژیم خشن که فقط زبان زور میفهمد را با چهارتا شعار خیابانی نمیشود برانداخت!
نوشته شده در تاريخ هشتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و نهم نوامبر ۲۰۲۲ ، 07:22:16 توسط افراسیاب
انقلاب بیشتر بخاطر مسائل اقتصادی است تا سیاسی یا ایدولوژیک، خود خمینی هم مردم را با آب و برق و پول نفت گول زد بخش بزرگی از اکثریت ساکت که می‌بینید بی توجه هستند و وقتی اعتراضات را می‌بینند بی‌تفاوت می‌ایستند و یا با ماشینهاشون گاز میدن میروند برای اینکه چیزی تو جیبش نمیاد و نمی‌داند که اگر این رژیم رفت چه کسانی میان و میافتند رو چاههای نفت. اگر بدانند که ایران برمیگردد به زمان پهلوی و دلار میشود هفت تومان و اقتصاد ایران میشود مثل کشورهای نفت خیز خلیج فارس آنوقت میلیونها نفر را کف خیابان خواهید دید. الان طوری شده که اگر کوچکترین چیزی راجب دوران پهلوی بگویم میگن شعبون بی مخ و انگار تمام آن دوران شعبون بی مخ همکاره بوده بعد میگن انقلاب رهبر میخواد بعد خودشون هیچ رهبری ندارند که هیچ با همدیگر هم دشمن هستند. یکسری هم پرچم و علم کشورهای دیگر را می‌آورند که بدجوری مردم ایران را می‌ترساند. باید قبول کنید که تمامیت ارزی و مملکت ایران خط قرمز ایرانیها است و اگر میخواهید میلیونها آدم را کف خیابانهای شهرهای بزرگ ببینید باید اول ایران یکپارچه و بعد اقتصاد دوران پهلوی که همان رضا شاه روحت شاد باشد.
نوشته شده در تاريخ هفتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و هشتم نوامبر ۲۰۲۲ ، 23:47:17 توسط نکته سنج
آیا وقت آن نرسیده گه از شاهنشاه آریامهر عذرخواهی گنید و از بازماندگان آن شاهنشاه بزرگ دلجوئی شود و از ستمی که براو رواداشته شده عذرخواهی کنید؟ آیا زمان آ« نرسیده که علی خامنه ای که مسبب سینما رکس آبادان بوده باز خو.است شود کهچرا آن جنایت فجیع را انچام داده و گناه آنرا بگردن شاهنشاه خوب ملت انداخت اِا پرونده سینما رکس آبادان باید خاتمه یافته تلقی شود و آن جناییت بی جواب بماند؟ چرا از شاهنشاه بزرگ ایران محمد رضاشاه پهلوی آریا مهر نباید دلجوئی شود و احترامات آن شاه خردمند ئوباره باو و خانواده اش برگردد> اینک که چهره واقعی خمینی آشکارتر شده و مردم نتیجه شورش ا.را دریافته اند وقت آن نیست که جبران کنید و مملکتی که بیش از یک فرن بعقب رانده شده را آزادنمائید تا قدرت خود را در دانش و تکنولوژی بضهور برساننو دوباره در راه پسشرفت قرار بگیرند؟ ایا ژنان ایرانی نباید قدرت خودرا در امور کشور ضاهر کنند و از }عبه سیاه آخوندی بیرون بیایند؟ آیا هن.ز هم باید مجلس ایران جایگاه آخوندهای متعفن بماند و یا مردم باید این مجلس را انتخاب کنند تا مجلس ملی بشود؟آیا نباید بپاس اخترام و موهبتی که انورسادات فقید نسبت ب
نوشته شده در تاريخ هفتم آذر ۱۴۰۱ برابر با بيست و هشتم نوامبر ۲۰۲۲ ، 21:42:15 توسط فرهاد فرهادیان
البته ما در حرکات مسئولان کشور بخصوص خامنه ای ترس را دیده ایم ولی باید بدانیم که گاهی خستگی نیروهای سرکوبگر را غلو می کنند تا بتوانند بودجه بگیرند اینها برای بالا کشیدن پول بیت المال به هزار ترفند و دوز و کلک دست می زنند چون در کردستان شاهد بودیم که خستگی نیروهایشان را با سلاحهای جنگی و مواد مخدر جبران می کنند ولی اینکه تمرکزشان را و نیروهایشان را از دست داده اند پوشیده نیست ولی نباید نتیجه بگیریم کار تمام است چون هنوز فاصله ی زیادی تا پیروزی قطعی داریم و کارهای زیادی باید انجام شود شوراها هنوز تا حد قدرت دوگانه و تعیین یک رئیس دانشگاه فاصله دارند . فعلا ریزش حکومت سرعت پیدا کرده ولی هنوز اقشار مختلف بدلیل فعالیتهای خرابکارانه ی خارج کشور تصمیم قطعی برای پیوستن و در اختیار انقلاب قرار گرفتن تردید دارند
ساير مطالب اين بخش
 هشدار شدید‌الحن روزنامه جمهوری اسلامی به مسئولان: مردم از شما راضی نباشد تاریخ را ورق می‌زنند
 درخواست خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات از دیپلمات‎های خارجی در تهران
   زلزله ترکیه و سوریه؛ افزایش آمار کشته‌شدگان به تقریبا ۸۰۰۰ نفر و اعلام سه ماه وضعیت اضطراری در ترکیه
  انتقاد سیاستمدار آلمانی: اتحادیه اروپا در حمایت از معترضان ایران کم‌کاری می‌کند
  گردهمایی چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی برای سخنرانی «درباره آینده دموکراسی در ایران»
پربازديدهای اين بخش
تهران بنرهای زن زندگی آزادی در اتوبان همت شرق به غرب
 لحظه ریزش یکباره ساختمان ۸ طبقه در ترکیه در اثر  زلزله‼️
 پاسخ فرهاد میثمی به درخواست‌ها برای پایان اعتصاب غذا 
* احمد خاتمی: آمریکا برای براندازی نظام 200 راه پیشنهاد داده بود
* نقاشی هنرمند ایتالیایی مقابل سرکنسولگری جمهوری اسلامی در میلان
 کشاورزان اصفهان با تراکتورهایشان  در راه تهران برای احیای زاینده رود (2)
 اولین واکنش شروین حاجی‌پور به گرفتن جایزه گرمی: ما بردیم 
 عصبانیت رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و تهدید به اعلام جرم علیه خبرنگاری که در مورد مالیات قرارگاه خاتم الانبیاء سوال کرده بود
 توهین قاضی جلاد صلواتی به آستیاژ حقیقی، دختر بازداشت شده به اتهام رقص
 کشاورزان  اصفهان برای احیای زاینده رود حرکت خود را به سمت تهران شروع کردند 
«برای» شروین حاجی‌پور برنده جایزه گرمی شد
جیل بایدن، همسر رئیس‌جمهور آمریکا، برنده این جایزه رو اعلام کرد
 در سقوط رژیم اسلامی کودک‌کش شکی نیست
 حمایت هفت زندانی سیاسی از پیشنهاد میرحسین موسوی برای «گذار مسالمت‌آمیز»