جوییش کرونیکل: کالج اسلامی لندن با جامعه المصطفی العالمیه و جمهوری اسلامی در ارتباط است 


هفته‌نامه جوییش کرونیکل در گزارشی نوشت «کالج اسلامی لندن» در بریتانیا وابسته به «جامعه المصطفی العالمیه»، نهاد زیر نظر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و تحریم شده از سوی آمریکا و کانادا و همچنین پایگاه جمهوری اسلامی است اما سخنگوی این کالج این موضوع را رد کرده است.

بر اساس این گزارش، کالج اسلامی لندن که مدارک آن از سوی دانشگاه میدلسکس تایید شده و صدها هزار پوند از دولت بریتانیا بابت کمک-مرخصی قرنطینه کرونا دریافت کرده است، پایگاه جمهوری اسلامی در بریتانیا و یک تهدید برای امنیت جامعه یهودی است.

در همین زمینه: پروپاگاندای یهودستیزانه جمهوری اسلامی در بریتانیا؛ پای «سلام فرمانده» به شمال لندن رسید

در این گزارش ذکر شده که چندین وب‌سایت طرفدار جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند این کالج وابسته به جامعه المصطفی العالمیه، از نهادهای زیر نظر خامنه‌ای است.

دولت کانادا ماه گذشته جامعه‌ المصطفی العالمیه را تحریم و آن را نهاد تبلیغ کننده ایدئولوژی رژیم معرفی کرد.

سال ۹۹ نیز آمریکا این نهاد را تحریم و آن را یکی از منابع جمع‌آوری اطلاعات و تامین نیرو برای نیروی قدس سپاه پاسداران معرفی کرده بود.

بر اساس گزارش جوییش کرونیکل، گروهی از دانشجویان کالج اسلامی لندن در سال ۲۰۱۶ میلادی به ایران سفر و از جمله از خانه روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، بازدید کرده بودند.

در این گزارش همچنین نسبت به سخنان استادان این کالج علیه یهودیان ابراز نگرانی شده است.

این کالج ۲۰۵ هزار پوند به عنوان کمک دوره قرنطینه کرونا دریافت کرده و به دلیل این که به عنوان موسسه خیریه ثبت شده، مالیات نمی‌دهد.

کسری اعرابی، مدیر بخش ایران در موسسه‌ تونی بلر، گفت که حضور یک موسسه وابسته به جامعه المصطفی العالمیه در بریتانیا که «جای پایی» برای جمهوری اسلامی ایجاد می‌کند، «بسیار نگران کننده» است.

او تاکید کرد که حضور این سازمان‌های وابسته به خامنه‌ای در بریتانیا، تهدیدی برای امنیت جامعه یهودی و جامعه ایرانی خارج از کشور است.

در همین حال دیوید دیویس، وزیر پیشین بریتانیا برای برگزیت، خواستار تحقیق دولت درباره این مرکز شد و گفت: «ما نباید به دانشکده‌ای که شاخه‌ای از سازمانی است که هدفش "صدور انقلاب اسلامی و نابودی اسرائیل و دین یهود" است، کمک کنیم و امتیاز مالی بدهیم.»

به گفته دیویس، اگر کالج اسلامی لندن نتواند ثابت کند به عنوان شعبه المصطفی عمل نمی‌کند، باید اعتبارنامه آن لغو شود.

موسس کالج اسلامی لندن، سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعلی ایران است که پیش از این نشریه تایمز نوشته بود او علاوه بر طراحی قوانین حجاب اجباری در ایران، در زمینه ترویج حجاب اسلامی در بریتانیا نیز تلاش کرده است.

او در کتابی که سال ۲۰۰۶ در بریتانیا منتشر شد، خواستار در نظر گرفته شدن حجاب در لباس‌های فرم دانش‌آموزان و کارگران در بریتانیا شده بود و خواسته بود گزینه حجاب اسلامی نیز در نظر گرفته شود.

کالج اسلامی لندن همچنین ارتباط نزدیکی با مرکز اسلامی بریتانیا در لندن دارد که مدیر آن هاشم موسوی است و از سوی خامنه‌ای منصوب شده است.

موسوی همچین در کالج اسلامی لندن سخنرانی کرده و مردم معترض در ایران را «سربازان شیطان» خوانده است.

سال ۹۹، نهاد ناظر بر موسسات خیریه در انگلستان و ولز به «مرکز اسلامی انگلیس» که به جمهوری اسلامی وابسته است، به‌ خاطر برگزاری مراسم یادبود قاسم سلیمانی در لندن اخطار داده بود.

این موسسه خیریه وابسته به جمهوری اسلامی با تمرکز بر مراسم‌ و آموزش‌های اسلامی در لندن فعالیت می‌کند.

این نشریه نوشت کارکنان کالج اسلامی لندن معمولا مراقب هستند تصویری غیرمعقول را در ملاء عام تبلیغ نکنند و برخی حتی در گفت‌وگوهای بین ادیان نیز شرکت کرده‌اند.

هفته نامه جوییش کرونیکل اعلام کرد از زمان تحقیقاتش درباره کالج اسلامی لندن، اظهارات تحریک‌آمیز منتشر شده از سوی این کالج، از اینترنت حذف شدند. از جمله ویدیویی که در آن یک سخنران، رفتار اسرائیل با فلسطینی‌ها را با رفتار نازی‌ها با یهودیان مقایسه کرده است.

با این حال نمونه‌های دیگری هنوز موجود هستند. از جمله این که امیر دو مارتینو، مدرس کالج که در سال ۱۹۸۷ به اسلام گروید، آندرس برویک، قاتل نروژی را «یک اسلام هراس» و «اولترا صهیونیست» معرفی کرده است.

در یکی از ویدیوها، محمدسعید بهمن‌پور، رییس سابق کالج اسلامی لندن، از افراد می‌خواهد تا در راهپمیایی لندن در سال ۲۰۱۳ میلادی، از گروه حزب‌الله لبنان حمایت کنند.

در این گزارش همچنین ذکر شده که شیخ میرزا عباس رضا، مدرس کالج، بر اساس گزارش‌های رسانه‌های حکومت، از سوی خامنه‌ای به عنوان مدیر داخلی حوزه‌های علمیه انگلستان منصوب شده است.

او در یک سخنرانی از والدین خواسته بود فرزندان خود را به تظاهرات «روز قدس» ببرند و این تظاهرات به آنان «عدالت» را می‌آموزد.

کالج اسلامی لندن به هفته‌نامه جوییش کرونیکل گفته است ارتباطی با جامعه المصطفی العالمیه ندارد.

با این حال به گزارش این نشریه، وب‌سایت‌های خبری فارسی حامی رژیم بارها این کالج را «وابسته» یا «شعبه» المصطفی در بریتانیا توصیف کرده‌اند.

عیسی جهانگیر، مدیر فعلی کالج اسلامی لندن نیز پیش از این استاد جامعه المصطفی العالمیه بوده است.

به گزارش این نشریه، گفتمان جامعه المصطفی العالمیه بر نابودی اسرائیل استوار است.

بر اساس این گزارش، همچنین یکی از خبرنگاران جوییش کرونیکل در جلسه آنلاین برای جذب دانشجو از مقامات این کالج پرسیده که «آیا ما دانشجویان می‌توانیم به قم برویم؟ آیا فرصت تحصیل در جامعه المصطفی را داریم؟»

پاسخ دانشکده این بوده که «می‌توانید به جامعه المصطفی بروید».

سخنگوی دانشگاه میدلسکس در پاسخ به سوال این نشریه گفت: «دانشگاه میدلسکس، مقررات آکادمیک ارائه‌ شده از سوی کالج اسلامی را تایید می‌کند و خدمات مرتبط با نظارت بر کیفیت و استانداردهای دانشگاهی را ارائه می‌دهد.»

سخنگوی دانشگاه میدلسکس تاکید کرد: «همه شراکت‌های ما به طور منظم بررسی می‌شوند و قبل از هر همکاری مشترک، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم.»

او اعلام کرد دانشگاه میدلسکس موضوعات مطرح شده درباره کالج اسلامی لندن را به صورت فوری با این کالج مطرح خواهد کرد.

سخنگوی کالج اسلامی اما گفت که این کالج «در تلاش برای ارائه برنامه‌هایی با بالاترین استانداردها است و از سوی نهادهای مسوول، تضمین استانداردهای دانشگاهی و حفاظت از الزامات دانشگاه‌های بریتانیا تایید شده است.»

او گفت که این دانشکده «به تبلیغ هیچ نوع ایدئولوژی» نمی‌پردازد و «هیچ وابستگی» به جامعه المصطفی العالمیه ندارد.

منبع: ايران اينترنشنال


فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 258303] [تاريخ انتشار: دوازدهم آذر ۱۴۰۱ برابر با سوم دسامبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم آذر ۱۴۰۱ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۲۲ ، 05:52:35 توسط Narenj
از انگل لیس و دولت و دم و دستگاه آموزش و پرورش نباید انتظار داشت که جلوی تبلیغات و فعالیت های مذهبی و دشمن ساز و احمق ساز و مفت خور پرور و... را متوقف کند ، پایه و اساس بنیاد و استواری استعمار و کلونی بازی جهانی انگل لیس ، تقویت دین و مذهب ها و دشمن کردن و کشتار و اختلاف اندازی بین مذهب هاست و باید یاد آور شد که انگل لیس از وجود باور ها و اعتقادات مذهبی مردم استفاده کامل می کند و با محدود کردن و یا از بین بردن انگل لیس ، مذهب ها و اختلاف های مذهبی و کشت و کشتار از بین نمی رود ، خانه از پای بست ویران را باید از وجود باورهای مطلق و دین و مذهب ها رها و ازاد کرد .
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 اولین ویدیو از لحظه حمله به سفارت جمهوری آذربایجان
حرکت واکنش‌برانگیز سفیر جمهوری اسلامی در مادرید در مقابل ملکه اسپانیا + فيلم
ادعای خبرگزاری آذربایجان:حمله کننده به سفارت، تبعه ایران و ارتباط با نیروهای سپاه دارد
وزیر خارجه ترکیه بلافاصله حمله به سفارت آذربایجان در تهران را محکوم کرد 
واکنش حمید فرخ‌نژاد به گزارش روزنامه جوان
پایین آوردن تابلوی یادبود خمینی در نوفل لوشاتو و نصب پرچم شیر و خورشیدنشان
 برنامه رضا پهلوی برای مذاکره با چهره‌های سیاسی چند کشور 
قیمت ارز و طلا در بازار ایران؛ بالاتر از نقطه‌جوش مردم 
تظاهرات مردم زاهدان : وکالت ما مدرن است نه فرد محور
 فرمانده انتظامی تهران تغییر کرد
 عکس ماهواره ای و مختصات از سوله‌ای که در شهر اصفهان مورد حمله قرار گرفته است.
 حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران
  پیروزی جودوکای ایرانی مقابل حریف اسرائیلی