افشای جلسه شورای ائتلاف: اعتراف به کشتار زاهدان، اذعان به دروغ درباره کشتار ایذه


بر اساس فایل صوتی نشست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که گروه بلک‌ریوارد در اختیار ایران اینترنشنال گذاشته، نهادهای جمهوری اسلامی به «اشتباه فاحش» ماموران کلانتری زاهدان در شلیک به مردم از جمله دو کودک اذعان کرده‌اند.

در این جلسه همچنین اعلام می‌شود که برای ۸۰ نفر از بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی مردم ایران اتهامات «محاربه و افساد فی الارض» صادر شده که می تواند برای آنان حکم اعدام را به دنبال داشته باشد.

رضا داوری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در این نشست همچنین می‌گوید که سخنان محسن رضایی درباره دستگیری عامل شلیک به خودروی خانواده کیان پیرفلک در مرز ماکو درست نبوده است.

بر اساس این فایل صوتی، غلامعلی حداد عادل، رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، از رضا داوری، دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، می‌خواهد که در ابتدای این جلسه گزارشی درباره اعتراض‌ها ارائه کند.

داوری در گزارش خود درباره سیستان و بلوچستان روایتی درباره کشتار ۸ مهر زاهدان ارائه می کند که با روایت های رسمی تناقض دارد.

به گفته داوری، ماموری که بالای کلانتری بوده، «اشتباه فاحشی کرده و در حین تیراندازی به منطقه دیگری (دور از پاسگاه) شلیک کرده که تعدادی زن و مرد و کودک شهید شدند که در ماجرا نبودند.»

این سخنان در حالی بیان شده که مقام‌ها و رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی دلیل شلیک به مردم را حمله مسلحانه به پاسگاه ذکر کرده بودند.

در کشتار ۸ مهر زاهدان حدود ۱۰۰ نفر از جمله هفت کودک و نوجوان کشته شدند.

داوری در این جلسه همچنین می‌گوید: «مولوی عبدالحمید را درک کنید. فشار بر روی او وجود دارد. او در سخنان خود انتقاد کرد، مطالبه داشت، ولی دستور اقدام و نافرمانی و ورود به میدان نداد.»

این سخنان در حالی بیان شده که بر اساس بولتن‌های افشا شده خبرگزاری فارس، علی خامنه‌ای دستور داده که مولوی عبدالحمید «‌بی آبرو» شود.

در همین حال در شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان، مردم پس از نماز جمعه در حمایت از مولوی عبدالحمید، شعار «شیخ‌الاسلام با خدا، خامنه‌ای زیر پا» سر دادند و درگیری‌هایی گسترده‌ میان نیروهای امنیتی و مردم معترض شکل گرفت.

صدور اتهام «محاربه و افساد فی الارض» برای ۸۰ نفر

داوری در این نشست همچنین می‌گوید که برای ۸۰ نفر اتهامات «محاربه» و «اعدام» تعیین شده است. بر اساس این گزارش، نظر رهبر جمهوری اسلامی این بوده که ابتدا برای افراد به اتهام نقش داشتن در کشته شدن برخی از نیروهای بسیج حکم «قصاص(اعدام)» صادر شود و بحث «محاربه» متوقف شود.

او می‌گوید که با این حال در صورت در نظر گرفته شدن موضوع «قصاص» تنها برای حدود ۱۰ نفر حکم اعدام صادر می‌شد و همچنین این امکان وجود داشته که خانواده آنان رضایت دهند.

داوری می‌گوید که پس از اعتراضات در شهرهای کردنشین ایران و اتفاقات دیگر، سیاست جمهوری اسلامی بر این قرار گرفته که اتهام «محاربه و افساد فی الارض» نیز برای افراد مطرح شود و این اتهامات حداقل برای شش نفر در تهران صادر شده است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب همچنین خبر داد که در استان‌های تهران، البرز، فارس، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین تعدادی کیفرخواست‌های «محاربه و افساد فی الارض» صادر شده است.

او گفت که در استان‌های کردنشین نیز برای برخی بازداشت‌شدگان به اتهام «تروریسم» کیفرخواست برای حکم اعدام صادر خواهد شد.

در روزهای گذشته نیز گزارش هایی درباره صدور اتهام «محاربه و افساد فی الارض» برای بیش از ۱۰ کودک منتشر شده بود.

در همین حال، سعید افکاری در توییترش فایل صوتی مکالمه تلفنی با خواهرش الهام افکاری در زندان را منتشر کرده که می‌گوید ده‌ها زندانی کودک در زندان علاوه بر اتهامات دیگر با اتهام «افساد فی‌الارض» و «محاربه» نگهداری می‌شوند.

داوری همچنین با اشاره به استفاده از «کلید واژه شرارت» از سوی خامنه‌ای درباره خیزش انقلابی مردم ایران گفت که مصوبه شورای عالی امنیت ملی «برخورد جدی‌تر و قاطع‌تر» با معترضان بوده است.

تکذیب سخنان محسن رضایی درباره بازداشت فرد شلیک کننده به خودروی خانواده کیان پیرفلک

داوری همچنین می گوید که فرد بازداشت شده به عنوان متهم نقش داشتن در شلیک به خودروی خانواده پیرفلک که به کشته شدن کیان پیرفلک منجر شد بازداشت نشده است و فردی که خبر بازداشت او اعلام شده یک قاچاقچی سلاح بوده است.

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیسی در جلسه شورای تامین شهرستان ایذه گفته بود: «دو تا سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه در حال فرار از کشور از مرز باکو دستگیر شدند و در حال بازگشت به سمت اهواز هستند.»

خانواده کیان پیرفلک و حجت‌الله درویش‌پور نماینده سابق ایذه در مجلس گفته بودند که ماموران خودروی خانواده کیان پیرفلک را به رگبار بسته‌اند.

تشکیل «قرارگاه رسانه» حاکمیتی با مصوبه شورای عالی امنیت ملی

داوری همچنین گفت که خامنه‌ای از عملکرد رسانه های حکومت انتقاد داشته و گفته که «در جنگ رسانه‌ای عقبیم.» بر اساس این گزارش، خامنه‌ای همچنین گفته که «اعتراضات به زودی تمام نمی‌شود و نظام سلطه با تمام وجود به میدان آمده است»

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب همچنین خبر داد که شورای امنیت ملی تصویب کرده که یک «قرارگاه رسانه» حاکمیتی با حضور نهادهای مختلف برگزار شود.

گزارش نهادهای امنیتی روسیه برای جمهوری اسلامی

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خبر داد که دستگاه‌های امنیتی متحدان منطقه‌ای جمهوری اسلامی از جمله روسیه گزارش‌هایی را برای جمهوری اسلامی فرستاده‌اند.

او گفت که نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه، در سفر خود به تهران در روز ۲۰ آبان برخی از این گزارش ها را با خود آورده بود.

به گفته داوری، این گزارش‌ها حاوی تحلیل سازمان‌های امنیتی غربی از اعتراضات ایران بوده و «رهبر جمهوری اسلامی مدیریت خود را بر اوضاع از دست نداده است».

وابستگی ایران به مشاوره‌های روسیه در بولتن اختصاصی هک شده خبرگزاری فارس برای حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران هم مشهود است. در این بولتن به شنود روسیه از دستگاه‌های اطلاعاتی غربی برای تحلیل وضعیت ایران اشاره شده است.

در بخشی از این بولتن آمده است: «روس‌ها حاصل شنودهای منطقه‌ای خود را از دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی درباره ایران در اختیار مقام‌های ایرانی قرار داده‌اند که نشان می‌دهند مردم در وضعیت انقلاب قرار گرفته‌اند.»

همچنین طبق اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، در روزهای گذشته جمهوری اسلامی رسما از مسکو درخواست خرید ابزار و ماشین‌آلات ضد شورش و همچنین اعزام مشاوران از روسیه به ایران کرده است تا به مسوولان امنیتی در سرکوب اعتراض‌ها کمک کنند.

اعتراضات کف خیابان به فیلم و آثار هنری تبدیل می‌شود

در این جلسه اسماعیل کوثری از صادر نکردن بیانیه از سوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و همچنین موضع نگرفتن چهره‌های سیاسی اصول‌گرا علیه مردم انتقاد کرده و می‌گوید: «باید بزنیم در دل دشمن. اگر این کار را نکنیم می‌خوریم. خواص چرا سکوت کردند؟ فقط منافع خود را می خواهند؟ بچه‌های بسیجی در خیابان انتظار دارند.»

رضا تقوی، رییس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نیز در این نشست می گوید: «نیروهای انقلابی در شهرها به شدت منتظرند تا کسی از تهران برود و توجیهشان کند. برویم به آنها روحیه بدیم، بعضی روحیه‌ شان را باختند.»

مجتبی شاکری، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، نیز در این نشست گفت:«خطر بعدی تبدیل این اختلافات کف خیابون به رمان و داستان و فیلم و جشنواره و تولیدات خانگی است. بعدا می‌زنیم تو سر خودمان که چه کنیم. وزارت ارشاد و صدا و سیما چه‌کاره هستند.»

پیش از این نیز گزارشی درباره خسته شدن نیروهای سرکوب و روحیه ضعیف آنان منتشر شده است.

از جمله مدیران رسانه‌های وابسته به حکومت نیز در دیدار با جانشین فرمانده بسیج خواستار افزایش حقوق نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی شده و گفته بودند: «اخبار خوبی درباره وضعیت نیروهای ناجا نداریم. خسته شدند و خیلی ناراضی‌اند. به ویژه با این وضعیتی که سیستان پیش آمد.»

 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 258352] [تاريخ انتشار: سيزدهم آذر ۱۴۰۱ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۲۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ پانزدهم آذر ۱۴۰۱ برابر با ششم دسامبر ۲۰۲۲ ، 09:10:59 توسط افراسیاب
کشتار زاهدان را که جنایت علیه بشریت بوده را میخواهند به گردن یک سرباز ترسیده بندازند که مردم را از ترس به مسلس بسته درصورتیکه همان روز اینقدر تیراندازی کرده بودند که مهماتشان تمام شده بوده و از شهرهای دیگر با هلیکوپتر نیرو و مهمات آوردند. خوب میدانند که چه کار دارند میکنند و عواقب آن در دنیا چه خواهد بود با توجه به اینکه اینهمه ثروت و قوم خویش در خارج دارند میخواهند طوری خود را بیگناه جلوه دهند. کشتار و قوم کشی سیستماتیک کار همیشگی این رژیم بوده و کشتار سنی‌ها دستور مستقیم خامنه‌ای و سرداران سپاه است حال خودتان قضاوت کنید انتشار این بولتن‌ها چه هدفی دارد. در شاه چراغ هم سپاه می‌دانسته که میخواهند حمله کنند ولی کاری نکرده یعنی کار سپاه نیست درصورتیکه اینقدر مسخره و مصنوعی اینکار انجام شده که همه متوجه شدند که کار خود اینها و سپاه بوده.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم آذر ۱۴۰۱ برابر با پنجم دسامبر ۲۰۲۲ ، 19:51:26 توسط شهروز
اینطور که معلوم است این بلک ریوارد جایزه رژیم به خودش برای خر کردن دوباره مردم به روش جدید است اینکه هر کشتار مردم ایران اگر نتیجه دلخواه نداشت را اشتباه گفتن آنهم نه به طور مستقیم چون مردم دیگر دروغ حکومت اسلامی را قبول ندارد باید دروغ را با انتشار هک شدن به راست تبدیل کرد این آخوند ها مار خوردند افعی شده اند مولوی را نمی توانند دست بزنند اما می گویند بیچاره نگفته که مردم مسلح شوند بنابراین با او کاری نداریم شما کثافت ها دکتر و خانمش که در مراسم حدیث شرکت کرده بوده زندان انداخته آید آنوقت آدم کش های دولت اسلامی به مولوی که سرتا پای خامنه‌ای را به گند کشیده کاری ندارد،،موضع نگرفتن اصول گرا ها آره پس این دستور کشتن مردم انقلابی را کی داده اصلاح طلبان برو سر خودت شیره بمال،،اختلافات خیابان تبدیل به رمان شود و رژیم در تلویزیون سپاه نشان بده آره انقلاب‌ را اختلاف گفتن دیگر نوبر است ببین این انقلاب مردم تار و پود شما حکومت اسلامی را در هم میپیچد به خودت روحیه اینکه بمانی و سریال کودتای نوژه را بسازی نده چون این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست جوانان امروز ایران آگاه بر همه کثافات رژیم هستند
نوشته شده در تاريخ چهاردهم آذر ۱۴۰۱ برابر با پنجم دسامبر ۲۰۲۲ ، 14:54:55 توسط آذر
نگرانی از ناکارآمدی دستگاه سرکوب، حضور تعدادی از فرزندان کارمندان دولت و خانواده‌های “شهدای” ج-ا، در جمع بازداشت شدگان، نارضایتی خامنه ای از حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده بسیج، اعتراف به اینکه نظام در جنگ رسانه ای عقب افتاده است، تاکید بر کم کاری رئیس دولت و شورای عالی امنیت ملی رژیم در واکنش به حوادث خونین زاهدان، اعتراف خامنه ای که این “اغتشاشات” به این زودی جمع نمیشود، اعتراف به اختلاف قالیباف با ابراهیم رئیسی و اینکه سیاستمداران نزدیک به دولت از دیدار محمد باقر قالیباف با خامنه ای ناراضی اند و موارد دیگری از این دست ازجمله موضوعاتی هستند که سردمداران نظام در پشت تاریک خانه قدرت به آن اعتراف کرده اند، اما در مواجهه با مردم و تبلیغات رسانه ای و تریبون های عمومی بگونه ای سخن میگویند که نظام به دور از هر بحرانی در اقتدار کامل است. در حالیکه در کف خیابان ها چیز دیگری جاریست و مردم با حضور قهرمانانه خود مدام سنگرهای جدیدی از استقامت و پایداری را فتح میکنند و با رشادتی تحسین برانگیر سرکوب را به هیچ گرفته و با پرچم خون و جان در مسیر شکوفایی یک انقلاب بزرگ گام بر میدارند.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم آذر ۱۴۰۱ برابر با پنجم دسامبر ۲۰۲۲ ، 10:02:00 توسط افراسیاب
این رژیم فقط کف خیابان و بتوسط مردم از پا درمیاد هیچ راه دیگری ندارد، هر چقدر افشا گری کنید و بولتن بدن بیرون و دزدی این و آن را فاش کنند اثر ندارد و اینها چهل سال دیگر هم میمانند. فقط به فقط اعتراضات و اعتصابات سراسری کارساز است. همین حالا هم پیروزی مردم بینهایت زیاد بوده و بزودی ایران هم مثل یکی از دیگر کشورهای آزاد جهان خواهد شد.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم آذر ۱۴۰۱ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۲۲ ، 19:48:26 توسط در حیرت اینهمه پلیدی دین
چه کسی قکرمیکرد دین محمد به این پلیدی روی آورد و سید جنایتکاری بخود اجازه دهد مفسد فی الارض!!??? را به قصاص تغییر دهد تا مردم بجان هم بیافتند (آن خانواده ها پلیدی رژیم را فهمیدند که چه حقه ای درکار است؟). حالا میشود بهتر نسبت به ابعاد کشتار دهه ۶۰ آگاه شد که اصلا نمیشد در تخیل خود گنجاند.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم آذر ۱۴۰۱ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۲۲ ، 19:10:06 توسط فرهاد فرهادیان
یکی از مشکلاتی که نه تنها این حکومت بلکه گروههای اپوزسیون هم با آن روبرو هستند عدم فهم انقلاب و بخصوص رفتارهای رادیکال انقلاب است جمهوری اسلامی تمام برنامه هایش مطابق عادتهای همیشگی اش سنتی و عقب مانده است به گونه ای که متوجه نیست این مردم جلوی شلیک گلوله های شما در خیابان می رقصند چنین مردمی دیگر از اعدام و تهدید های اینچنینی ترسی ندارند چنان در چشمان جلاد می نگرند که جلاد را زهره ترک می کنند همانگونه که بسیجی ها جرئت رویاروئی با این از جان گذشته های انقلاب ندارند . این انقلاب است که با گامهای استوار هر مانعی را از سر راه خود برمی دارد شبحی در حال گشت و گذار است که پاپ و مترنیخ و گیزو را به وحشت انداخته است این شبح انقلاب ماست که رهبر درمانده را وامانده کرده است .
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 اولین ویدیو از لحظه حمله به سفارت جمهوری آذربایجان
حرکت واکنش‌برانگیز سفیر جمهوری اسلامی در مادرید در مقابل ملکه اسپانیا + فيلم
ادعای خبرگزاری آذربایجان:حمله کننده به سفارت، تبعه ایران و ارتباط با نیروهای سپاه دارد
وزیر خارجه ترکیه بلافاصله حمله به سفارت آذربایجان در تهران را محکوم کرد 
واکنش حمید فرخ‌نژاد به گزارش روزنامه جوان
پایین آوردن تابلوی یادبود خمینی در نوفل لوشاتو و نصب پرچم شیر و خورشیدنشان
 برنامه رضا پهلوی برای مذاکره با چهره‌های سیاسی چند کشور 
قیمت ارز و طلا در بازار ایران؛ بالاتر از نقطه‌جوش مردم 
تظاهرات مردم زاهدان : وکالت ما مدرن است نه فرد محور
 فرمانده انتظامی تهران تغییر کرد
 عکس ماهواره ای و مختصات از سوله‌ای که در شهر اصفهان مورد حمله قرار گرفته است.
 حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران
  پیروزی جودوکای ایرانی مقابل حریف اسرائیلی