جمهوری آذربایجان رایزن فرهنگی ایران در باکو را اخراج کرد

 
در ادامه تنش‌های اخیر میان ایران و آذربایجان،  یک منبع آگاه از بسته شدن دفتر رایزنی فرهنگی ایران در باکو و اخراج رایزن فرهنگی ایران از جمهوری آذربایجان خبر داده است.
 
خبرگزاری‌ ایرنا به نقل از یک منبع آگاه گفته که به دلیل اختلافات اخیر «دفتر رایزنی فرهنگی ایران در باکو» بسته شده و رایزن فرهنگی هم از باکو اخراج شده است.
 
این منبع در مورد علت این اقدام جمهوری آذربایجان به ایرنا گفته که«بسته شدن دفتر رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو پس از اخراج نماینده آن سازمان، بهانه‌جویی‌های دولت جمهوری آذربایجان به دلیل اختلافات اخیر میان دو کشور است.»
 
این منبع که نامش فاش نشده افزوده: «جمهوری اسلامی ایران املاک زیادی در باکو دارد که مالک آن‌ها است و اقدامات اخیر بهانه‌جویی‌هایی یکطرفه و عجولانه طرف آذربایجانی برای املاکی است که متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است که البته با گفت‌وگو قابل حل و فصل است.»
 
ایرنا نوشته که «جمهوری اسلامی ایران خواستار حل مشکلات میان دو کشور از طریق گفت‌وگو و پرهیز از اقدامات بی‌منطق، احساسی و تنش‌افزا بوده است. لذا برخی ادعاهای مطرح شده توسط برخی رسانه‌های آذربایجانی در این خصوص کذب محض است.»
 

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 267037] [تاريخ انتشار: دوازدهم خرداد ۱۴۰۲ برابر با دوم ژوئن ۲۰۲۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان