فریاد مشترک ما: قیام علیه اعدام

 
در خبرها آمده است: در یک ماه گذشته دست کم ۱۴۲ نفر و در سال جاری میلادی ۳۰۷ نفر در ایران اعدام شده‌اند.
 
هولناک است! چرخ دنده‌های ماشینِ اعدام جمهوری اسلامی هرگز از کار نیفتاده‌اند. موج سرکوب، کشتار و اعدام در گوشه و کنار ایران، خصوصا در مناطقی همچون بلوچستان، کردستان و خوزستان، شدت یافته و تجربه گذشته به ما آموخته است که ٰرژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، اگر با مبارزات مردمی در داخل و خارج از ایران روبرو نباشد، با خیال آسوده‌تری به بازداشت، ربودن مردم در خیابان، دانشگاه، مدارس و محل کار دست می‌زند و در زندان‌ها شکنجه و اعدام می‌کند.
 
ما، نهادها و تشکل‌های چپ، دموکرات، کلکتیوهای فمینیستی و ال‌جی‌بی‌تی‌کیو‌آی‌ای‌پلاس و فعالین مبارزه علیه ستم ملی، از همان روزهای نخستینِ روی کار آمدن جمهوری اسلامی هم‌چون دیگر گروه‌ها با سرکوب، سانسور، اعدام و شکنجه روبرو بوده‌ایم. بارها تیغ تعقیب و خشونت را بر تن خود دیده و شاهد اعدام بسیاری از هم‌رزمان خود بوده‌ایم. در تبعید و کوچ اجباری نیز به کرات تهدید و آزارهای بی‌وقفه از سوی جمهوری اسلامی را تجربه کرده‌ایم. با این‌وجود همواره تلاش کرده‌ایم خود را متشکل و سازماندهی کنیم و هم‌صدا با داخل در کنار مقاومت مردمی در ایران و علیه سرکوب و ستم بایستیم. 
 
در شرایطی که جامعه ایران، انقلابی سیاسی و اجتماعی به نام ژينا را از سر می‌گذراند، حاکمیت با همان شیوه و سیاست همیشگی به سرکوب مخالفان و معترضان و صدور احکام وحشیانه‌ای چون اعدام و حبس‌های طویل‌المدت ادامه می‌دهد. اعدام ده‌ها تن در طی چند ماه اخیر، گواهی بر میزان سبعیت و خشونت رژیم جمهوری اسلامی است.
 
ما، نهادها، تشکل‌ها و فعالینِ چپ و دمکرات خارج از کشور با فراخوان یک تظاهرات سراسری در روز شنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۳ در همراهی و همبستگی با انقلاب مردم ایران و قیام علیه اعدام از آزادی‌خواهان، نهادها و تشکل‌های زنان، دانشجویان، کارگران، دادخواهان، فعالین علیه ستم ملی، حقوق‌ بشری، محیط زیستی و جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو‌آی‌ای‌پلاس برای حضور در این تظاهرات و جلب همبستگی بین‌المللی دعوت می‌کنیم. هر یک جان عزیزی که جمهوری اسلامی می‌گیرد، باید به سندی برای محکومیت  و رسوایی آن تبدیل شود، و این ممکن نیست مگر با همبسته شدن ما در قیام علیه اعدام.
 
#قیام_علیه_اعدام
#مجازات_اعدام_لغو_باید_گردد
#زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد
#ژن_ژیان_ئازادی
#زن_زندگی_آزادی
 
نشانی تماس:  
 notoexecutions@mail2world.com 
نهم ژوئن ۲۰۲۳
پلتفرم بلندگو- برلین ؛  زنان کنشگر ایرانی در تبعید- برلین؛  کانون پناهندگان سیاسی ایرانی- برلین؛  فمینیستا- برلین؛ کلکتیو زن*، زندگی، آزادی- برلین؛ کمیته دفاع از زندانیان سیاسی- برلین؛  کمیته دفاع از مبارزات دموکراتیک مردم ایران-برلین؛  گروه هم‌آفرینی «ژ»- برلین
کانون کنشگران دموکرات و سوسیالیست- هانوفر
کمیته ادغام پناهندگان ایرانی (کاسل)؛  جوانان در تبعید از شهر هامبورگ
شورای حمایت از اعتراضات مردم ایران- کلن؛ کمیته بین‌المللی علیه اعدام- کلن؛ همکاری نیروهای چپ، دمکرات و آزادیخواه-کلن
«کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی» -(لندن، فرانکفورت، کلن و هلند)
کلکتیو ژینا – هلند
مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران- پاریس
قانون برابر برای همه در لندن؛ شورای اکس مسلم در بریتانیا؛ برنامه نان و گل سرخ
کلکتیو انقلابی ژینا در ایتالیا؛ انجمن دموکراتیک ایرانیان- ونیز
کمیته بین‌المللی علیه اعدام- استکهلم
 
 

فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 267417] [تاريخ انتشار: بيستم خرداد ۱۴۰۲ برابر با دهم ژوئن ۲۰۲۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان