ادامه‌ی سرکوب‌های حکومت اسلامی و سکوت یا همکاری کشورهای غربی را محکوم می کنیم

بیانیه شورای ملی تصمیم

حکومت اسلامی حملات خود را علیه مردم و مبارزان بیش از پیش گسترش داده است. شوربختانه، برخی از کشورها در نقض حقوق بشر، دموکراسی و آزادی بیان با رژیم اسلامی همکاری و یا با سکوت با آن همگامی می‌کنند.
دولت بلژیک دستور آزادی اسدالله اسدی تروریست بمبگذار را صادر کرده است. پلیس آلبانی به اردوگاه اشرف ۳ حمله نموده که منجر به کشته شدن یک نفراز ساکنان آن شده است. دولت فرانسه دستور لغو اجازه مجاهدین برای برگزاری مراسم سالانه در پاریس را داده است. اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خدعه‌های رژیم را پذیرفته‌اند. دولت بلژیک، زاکانی سرکوب کننده‌ی دانشجویان در اعتراض‌های ۱۸ تیر ۱۳۷۸ را برای شرکت در همایش شهرداران در بروکسل دعوت کرده است.
شورای ملی تصمیم همه‌ی این سکوت‌ها، همگامی‌ها، و همکاری‌ها با حکومت اسلامی را به شدت محکوم می‌کند.

حکومت اسلامی قلب تپنده‌ی جنبش در کردستان و بلوچستان را نشانه گرفته است. دست به ماجراجویی‌های نظامی در نوار مرزی غرب کشور زده است. به بهانه مانور نظامی از جمله در کوهستان «کوسالان» در کردستان زیستگاه های مردم، طبیعت بکر، پوشش گیاهی متنوع و زیست‌گونه‌های جانوری را در مناطق حفاظت شده به آتش کشیده است. برای ترور مولوی عبدالحمید نقشه‌های مفصل کشیده که خوشبختانه با شکست روبرو شده است. جنبش دانشجویی را زیر ضرب گرفته است. مجازات علیه نافرمانی مدنی، علیه حجاب اجباری و فشار بر خانواده‌های دادخواه را تشدید کرده است. اعدام و فشار بر زندانیان سیاسی، صنفی و مدنی را افزایش داده است.
شورای ملی تصمیم، همه‌ی این اقدامات ضدبشری و مذبوحانه حکومت اسلامی را که برای سرکوب جنبش «زن، زندگی، آزادی» صورت می‌گیرد به شدت محکوم می‌کند.
شورای ملی تصمیم هر نوع سرکوب، توطئه، نقض حقوق بشر و اقدامات فراقانونی از طرف جمهوری اسلامی بر علیه بخشی از اپوزیسیون حکومت اسلامی چه در داخل و چه در خارج از ایران، چه به وسیله نیروهای امنیتی رژیم و چه به وسیله دولت‌های تطمیع شده از طرف رژیم را محکوم می‌کند.

ما از همه‌ی نیروهای اپوزیسیون جمهوری اسلامی می‌خواهیم بیش از پیش صفوف خود را متحد کنند و با همبستگی ملی و پیوند مبارزات سیاسی، صنفی، مدنی و گسترش نافرمانی مدنی، گستاخی رژیم را با تسریع در سرنگونی آن پاسخ دهند.

ما گسترش بیش از پیش سرکوب حکومت اسلامی و سکوت و همکاری برخی از کشورهای غربی را به شدت محکوم می‌کنیم. این سکوت و همکاری نشانه‌ای از نقض اصول بنیانی حقوق بشر و دموکراسی است. ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که به جای همکاری با رژیم در سرکوب اپوزیسیون حکومت اسلامی، از مبارزه مردم ایران برای آزادی، دموکراسی، حقوق بشر و سکولاریسم در ایران پشتیبانی کنند.
شورای ملی تصمیم
۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱ ژوئن ۲۰۲۳
 
فیلمها و خبرهای بیشتر در کانال تلگرام پیک ایران
[کد مطلب: 268050] [تاريخ انتشار: يکم تير ۱۴۰۲ برابر با بيست و دوم ژوئن ۲۰۲۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان