قطع بیش از 3400 اصله درخت در سنندج + عکس

 مهر: طی اقدامی نادر و بی سابقه و در داخل محدوده شهر سنندج بیش از سه هزار و 400 اصله درخت مثمر و غیرمثمر قطع شد.
به گزارش خبرنگار مهر در سنندج، طی اقدامی نادر و بی سابقه در داخل محدوده شهر سنندج بیش از سه هزار و 400 اصله درخت مثمر و غیرمثمر قطع شد تا میزان فضای سبز در مرکز استان کردستان کاهش یابد.

روز گذشته و بدون هماهنگی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج و با حکم قضایی، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان اقدام به قطع این درختان مثمر در نزدیکی یکی از پارک های شهر سنندج کرد که این اقدام مورد اعتراض تعدادی از مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر نیز قرار گرفت.

در نزدیکی پارک ملت شهر شهر سنندج و روبروی ساختمان اداری محیط زیست استان کردستان زمینی به مساحت بیش از پنج هکتار که در آن درختان مثمر و غیرمثمر با عمر بیش از 15 سال وجود داشت روز گذشته و با توجه به حکم مرجع قضایی استان قطع شدند.

مالکیت زمین مورد نظر در اختیار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان بوده است که طی سال های گذشته عده ای افراد سودجو با کاشت درخت آن را تصرف می کنند و بعد از مطرح شدن این پرونده در مرجع قضایی اداره کل اوقاف و امور خیریه موفق به دریافت حکم بازپس گیری این زمین می شود.

از سال 84 تاکنون چندین حکم در خصوص رفع خلع ید از این زمین صورت می گیرد و به گفته یکی از مسئولان شهرداری آخرین حکم، قطع 698 اصله درخت را در این زمین صادر کرده بود که متاسفانه روز گذشته و بدون هماهنگی با شهرداری سنندج شمار بیشتری درخت در این محل قطع شد.

شهردار سنندج در گفتگو با خبرگار مهر در سنندج اظهار داشت: متاسفانه در این حرکت که بدون هماهنگی با شهرداری انجام شده بود بیش از سه هزار و 400 اصله درخت قطع شد که این عمل مورد اعتراض ماست و می شد با برگزاری نشستهای کارشناسی این مشکل را بدون این کار هم حل کرد.
مهدی حسام شریعتی افزود: وجود این میزان فضای سبز در شهر سنندج یک نیاز ضروری بود و شهرداری آمادگی داشت تا به شیوه های قانونی این مشکل را برطرف کند.

در حال حاضر سرانه فضای سبز با احتساب پارکهای جنگلی در شهر سنندج حدود پنج متر مربع است که تنها حدود نیمی از میانگین کشوری است.

هر چند که این حکم اجرا و روز گذشته این میزان درخت در مرکز استان کردستان که در حال حاضر با پدیده ای به نام آلودگی هوا دست پنجه نرم می کند، قطع شد ولی به نظر می رسد که باید با هماهنگی بین بخشی و همچنین تعامل بین ادارات و سازمان های دولتی از وقوع حوادث تلخ و ناگوار این چنین به شدت جلوگیری شود.

خبرگزاری مهر در راستای انجام رسالت خود این موضوع را به صورت ویژه با مسئولان مختلف استان کردستان در میان خواهد گذاشت و آماده انعکاس نظرات آنان در این خصوص است.

 

[کد مطلب: 26894] [تاريخ انتشار: هجدهم دی ۱۳۸۹ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
وقیح الله خامنه‌ای : پوشیدن لباسی که "لباس غیرمسلمانان"  است جایز نیست ( این موجود که سمبلی از اوج واپسگرای و ظلم است 1400 سال دیر بدنیا آمده است )
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
عکس/ صف مرغ در بوشهر
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
فيلم/ واکنش مهنازافشار( بازیگر ) به اعتراض یک آمر به معروف (فضول) و اینکه باید حجابت را حفظ کنی 
دختران مجرد ایرانی در صف مادر شدن 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
فيلم/ فیلم لو رفته جلسه بهزاد نبوی در مورد خاندان لاریجانی 
احتمال رقم خوردن «معامله قرن» وجود دارد
آگهی های تجارتی