گفت و گو با یکی از چماقداران لباس شخصی
روزی 200 هزار تومان می گیریم

روزآنلاين، جلال کیهان منش‏ : صبح شنبه 23 خرداد ماه، در حالیکه تهران همچنان روز پر التهابی را پیش رو داشت، چهره افراد لباس شخصی که با چماق هایی یکدست به ضرب و شتم مردم می پردازند پررنگ تر شد. این افراد اغلب به طور روزمرد استخدام شده اند و آن طور که یکی از آنان می گوید "به روزمزدان ایرانی روزانه 200 هزارتومان و به غیرایرانی ها تا چند برابر این مقدار" در روز پرداخت می شود. چماقداری که خبرنگار روز با وی صحبت کرده همچنین گفته است:ما درآسایشگاه هستیم اما غیرایرانی ها در هتل اقامت دارند.

این گفت و گوی ویژه در پی می آید.
از چهار روز پس از اعلام نتایج انتخابات، نیروهایی  لباس شخصی اما با کلاه کاسکت نیروهای ضد شورش در خیابان ها پدیدار شده اند که لهجه آنها آشنا نیست. برخی از شاهدان عینی می گویند:این چماقدارها یک چیزهایی می گویند که ما نمی فهمیم. بعضی هم به طور مشخص خبر از آن می دهند که در برابر خود چماق به دستانی را دیده اند که زبان شان عربی بوده است. دیروز در یک ساندویچ فروشی فرصتی دست داد تا با یکی از این لباس شخصی ها صحبت کنم.
من داخل مغازه بودم که او وارد شد. از مغازه داریک نوشیدنی خنک خواست؛آن هم در حالیکه چماقش را به همراه داشت. سر صحبت با وی را باز کردم.

 سلام برادر خسته نباشی
خدا عمرت دهد. التماس دعا (او که در چشمانش دلهره نهفته است، لهجه غلیظی دارد)

 اهل کجا هستی؟
تربت 

تربت؟
تربت جام.

 چند سال داری؟
36 سال

 زن و بچه هم داری حتما؟
نی. زن و بچه خرج دارد. من بیکارم. 

بیکار؟ مگر تو بسیجی نیستی؟ حقوق نمی گیری از سپاه؟
نی. بسیجی نیستم که. بیکارم.

 ولی الان که سرکاری؛ نه؟
ها!

 چوبدستی چرا دستت گرفتی؟
ما را آورده اند اینجا تا منافقین را بزنیم. این چوبدستی را هم برای همین به ما داده اند.

 چه کسی داده؟
حاجی. گفته جوری بزن که دیگر بلند نشود. اینها خائن هستند.

 خودت چه فکر می کنی؟
من به این کارها کاری ندارم؛ پولم را می گیرم.

 پول کتک زدن می گیری. حال هم می کنی.
ها! آنها پول داده اند تا بزنم. توباشی نمی زنی؟

 حالا چقدر می دهند؟
روزی 200  تومان. [خنده ای می آید توی چشم هایش]200 هزار تومان

 خیلی زیاد است. با این پول می خواهی چه کار کنی؟
می روم زن می گیرم. دو تا هم بخواهم می دهند وقتی اینقدر پول داشته باشم. می دانی چقدر می شود؟ دو میلیون. حالا شاید دیگر نروم تربت. شاید همینجا بمانم. حاجی می گفت باز هم تظاهرات می شود؛ به ما کار می دهند.

 چند روز است آمده ای تهران؟
3 روز. 7 روز دیگر قرارست بمانیم.

 کسان دیگری که با تو هستند از کجا آمده اند؟
همه را نمی شناسم اما در آسایشگاه ما از مازندران، اراک و خوزستان هم آدم هستند. از تربت حیدریه و خواف هم هستند.  [نوشیدنی اش را خورده است. در خواست یک نخ سیگار می کند. می دهم. آتش می زند. در حال دود کردن سیگار به حرف زدن ادامه می دهیم. ]

 عرب هم  هست بین تان. نه؟
آره؛ ولی من شنیدم آنها را به هتل برده اند. می گویند از لبنان آمده اند. دیشب که به ما شام تن ماهی دادند، بچه ها می گفتند به عرب ها غذای خوب می دهند.

 آسایشگاه شما کجاست؟
نمی دانم. تهران را بلد نیستم. اما دور است. اینطرفی می رویم تا می رسیم به آسایشگاه. ( او شرق تهران را نشان می دهد).

 تا حالا تهران آمده بودی؟
نه ؛اولین باراست. 

نماز هم می خوانی؟
بله. اما اینجا می گویند وقتی در ماموریت هستی دستشویی هم نباید بروی. 

ناراحت نمی شوی مردم را می زنی؟
مردم؟ حاجی می گوید کسانی که شعار می دهند منافق هستند. من حرف او را قبول دارم. او حاجی است. می دانی حاجی دروغ نمی گوید. [در این موقع مرد هیکلمند و چاقی وارد مغازه می شود. با اخم به دور وبر نگاه می کند و چشمش به آن جوان می افتد. ]

می گوید: اینجا چه می کنی؟ با کی حرف می زدی؟
مرد جواب می دهد: هیچی؛ آمده بودم کانادا بخرم.
برو سر پست خودت. یا الله.
مرد چماقش را بر می دارد و می رود. نوشابه خنک خورده و حالش جا آمده. هفت روز دیگر که برسد، باز برای او کار خواهد بود؟

[کد مطلب: 2790] [تاريخ انتشار: سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 14:28:30 توسط اتحادو همبستگي
چه طوفان كردي ارام كمي ارام ٠٠٠به شقيقه چه ربط داره؟ در اين مقطعي كه اتحاد و همبستگي بهترين و تنها سلاح ملت ماست مردد ميمانم كه اين طوفان در استكان از ارام چرا؟ شما بگو ارام مال كجايي؟
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 13:17:10 توسط فريد
بنظر من اين مقاله جعلي است ولي ميخواهد بگويد ماموران خامنه اي مزدور هستند و شكست انها ساده است. در مورد تحصيل كرده بودن يا نبودن مزدوران و يا اينكه تعليم ديده هستند فرقي نميكند شكست دادن انها بسيار ساده است چون انها ايراني هستند و ميترسن در صورت ارتكاب جنايت بعدا شناساي و دستگير شوند اين رژيم كارش تمام است چون ٣٠ ميليون جوان در ان كشور اينده ندارن و بايد براي بقاي خود اين رژيم را نابود كنند
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:41:40 توسط شفاف
من كاملا گفته آرام را منطقى ميدانم.اگر بهمين سادگى باور كنيم.بايد تمام بسيجيهاى دورواطراف خود را از بازارى.ادارات.آموزش وپرورش.شركت واحد.شاخه هاى سپاه و...را از فردا بيگناه بدانيم.اين مصاحبه چرت و جانى تبرئه كن است.بفرمائيد همدستانشان هم ناآگاهانه از خاف و جيرفت و بشاگرد چندسال درپاى هر خبر مربوط به جنايات ولايت فقيه در مورد مردم ايران.فقط از شلوار وصله شده تروريستهاى حماس و حزب الله مينوشتند.ضمنا حماس نيز براى دفاع از خامنه اى خونخوار اعلام آمادگى كرده.هرگونه عقب نشينى نابودى همه مارا درپى خواهد داشت.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 09:23:50 توسط keyvan
آرام مصاحبه چه درست باشه چه نادرست برادر خواهر ما دارن شهيد ميشن ميدوني اوني که خوابيده ميشه بيدار کرد اوني که خودش زده به خواب نميشه بيدار کرد تو هم خودت زدي به خواب
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 07:59:04 توسط آرام
آقای " هموطن"! به شما پاسخ نمیدهم. اول باید مثل یک انسان معمولی، بطور داوطلبانه و در کمال نزاکت، بدلیل لحن بسیج خود از این بحث کننده عذر خواهی کنی. در ضمن سطح ذکاوت اینجانب و نحوه استفاده از آن هم، اصلاً به شما مربوط نیست. اما دوست بحث کننده " یک ایرانی" این مصاحبه نیست. قلابی و تبلیغات " لیبرالی" علیه مردم معمولی، زحمتکش و روستایی است. او فراموش کرده است، رئیس جمهور آدمخوار کنونی هم، یک ایرانی اصیل و آریایی و ناسیونالیست و " دکتر" است و نه یک " عرب " لبنانی"، " افغانی" و داهاتی است. سایت " روز آن لاین" وابسته به حزب توده است که حتی خیانتهای خود را هم به گردن " عقب مانده گی" جامعه انداخته است. کسی که با چاقوی 50 سانتی در خیابان عکس برداری شده، یک سرگرد سپاه است که حداقل 20 سال تحصیل کرده است.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 06:51:53 توسط سارا
پیک ایران از اعتباری برخوردار است و جای خود را در میان مردم یافته بنابراین نیازی نیست به اینگونه اخبار مضحک و بی اساس که حتی در ذهن اطفال نمی گنجد بپردازد.با تشکر از پیک ایران که در این چند روز گذشته در خدمت ملت ایران بود.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 06:33:04 توسط همبستگى
جناب آرام! آرامش خودتان را حفظ كنيد. براى چماق به دست گرفتن دكترا لازم نيست. يك جيب خالى - شكم گرسنه - عقل ناقص - وجدان نداشته يا بخواب رفته با نوحيه مداحان ستاد كودتا كفايت ميكند. البته اين قسمت اول اين نمايش واقعى و دردناك است. صبر داشته باشيد. قسمت دوم آن حكايت از شكست بمراتب دردناكترى براى عوامل هدايت كننده اين كودتا بدست تواناى مردم قهرمان و فرهيخته ايران دارد. عواملى كه در ميانشان كارشناسان متخصص جرم و جنايت فراوان است. صبر داشته باشيد.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 06:15:53 توسط rad
اين نوع مصاحبه ها چه چيزي ميخواهد برساند٠ كه اينها مزدور و نفهم هستند؟ البته كه هستند و همه ميدانند٠ اين نوع بيرنگ افشاگري ضررش بيشتر از فايده اش است ولي در كل بايد گفت٠٠ مرگ بر جمهوري اسلامي٠ درود به مردم نجيب و باداستعداد ايران٠
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 06:02:58 توسط هموطن
آقای آرام شما این ذکاوت را برای خودت نگه دار . می بینی که زن حامله و پیرزن و پیرمرد و حتی پسر بچه هفت ساله را با باطوم کتک میزنند و خیلی کارهای دیگر که حتی دختر جوان که برای اعتراض و رساندن حرف خودش به خیابان امده را باگلوله به قلبش در جا کشتند بهتر است هوش و ذکاوت خود را در تجزیه و تحلیل این موضوعات بخرج بدهی . گرچه شماها با این افکار گنجشکی و اخلاق گوسفند صفت خودتان باید همیشه رهبر بهتان بگه چکار کنید خودتان که شعور وعقل ندارید بشینید فکر کنید
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 05:52:21 توسط آرام
به دوست عزیر " یک ایرانی" من چنین ادعایی نکردم. اما مگر شرکت در سرکوب مردم و آنهم در پایتخت، کار ساده ای است که هر " بی سر و پایی " را برای آن مأمور کنند. سرکوبگران همه، سالها آموزش دیده، عمدتاً کارمند و کاسب و بازاری بوده،، در جنگ و اعدامها شرکت کرده اند، اکثریت قریب به اتفاق بازجویان، از افراد باسواد و حرفه ای، نظیر رئیس کنونی کیهان رژیم، آقای مخملباف و دیگران بوده اند و امروز نمی تواند چیز دیگری باشد. نکند افرادی مثل سازگارا، عبدی، گنجی را افرادی بی اطلاع و بیسواد میدانید. یک انسان پرت و بی سواد و بدبخت، چگونه میتواند بیکباره به یک بازجو و سرکوبگر حرفه ای خیابانی تبدیل گردد؟ بهر حال برای ورود به چنین جمعی، باید سرش به تنش بیارزد!! همان بسیجی که در میدان آزادی به روی مردم شلیک کرده است، کارمند وزارت تعاون است. آیا کارمند شدن در این سطح، کار یک آدم " بی سرو پا " است!؟ همچنین طبق سند دیگری، کسی که بر روی موتورسیکلت نشسته، چاقو و کلت به کمربسته، مدیر یک شرکت صنعنی با نام " دنیای فلز " است که اخیراً 16 میلیارد تومان از بانکی وام گرفته است.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 05:23:36 توسط علی
عکس ان ها همه جا باید پخش شود . این ها مقوله هائی همچون انسان . خقوق . شهروند .. آزادی . برابری نمی شناسند و به طبیعتا با محبت و عشق و مهربانی هم بیگانه ..
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 04:31:56 توسط یک ایرانی
آرام عزیز همه این چماق بدستان از طبقه تحصیل کرده و درس خوانده این مملکت هستند و میدانند چطوری باتوم و چماق و قمه برسر زن و بچه مردم ایرانی بزنند که اسلام پایدار بماند. شما خودت را ناراحت این گروه بازی ها نکن.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 04:27:35 توسط مهران
جمهوری اسلامی امروز از ورزیده ترین افرادهای خود برای سرکوبی مردم تهران استفاده می کند اکثر اینها از سرتا سر ایران به تهران اورده شده اند. اگر این دیالوگ حتی با غلو کردن ان درست باشد باورش واقعا مشکل است. مهم اینست که امروز نیرو سرکوبگر در میان مردم دوست و پایگاهی ندارد.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 03:40:35 توسط آرام
من مطمئن هستم، " مصاحبه " بالا، کاملا دروغ و من در آوردی است. این به اصطلاح " جلال کیهان منش"، براساس یک کلیشه فاشیستی از سوی سلطنت طلبان، لیبرالها و ملی - اسلامی ها، عمل کرده است. بر این پایه، گویا، طرفداران رژیم اسلامی، نه ایرانی و عاقل و آگاه، که مشتی " داهانی" ، " عرب" و افغانی ( تربت ...) هستند. در حالیکه، همه چهره های اصلی و مدافعین شناخته شده این رژیم پلید، اتفاقاً تحصیل کرده، ساکن تهران و یا تهرانی، اکثراً فارس زبان و ایران پرست و " ناسیونالیست" هستند. از این گذشته، اگر اندکی این " مصاحبه" را با دقت بخوانید، بر فیلم بودن آن بسرعت پی میبرید!
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 03:24:16 توسط ستاره
حكومت ضد ايراني ولي فقيه فقط با يك راه و شيوه بر مردم ايران حكومت كرده است, سركوب, شكنجه, سنگسار, تير باران و اعدام مردم بيگناه! اين رژيم در تماميتش نه داراي مشروعيت نه هويت است! يك مشت افراد نامشروع, بي هويت و نامنتخب خود را حاكم بر ملت ايران كرده اند! موسوي و احمدي و خامنه اي و بقيه هرزه هاي دين فروش و آدمفروش و اشغالگر را از سرزمين ايران " مهد شيران و دليران" به قبرستان تاريخ خواهيم فرستاد٠ كاخ ولي فقيه ستمگر نابود و ويران باد!
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۰۹ ، 03:15:05 توسط secular
عكسهاي آنان و همراه محل سكونت شان را در بين مردم بخش كنيد و جنبه تبليغاتي آن از ارزش فوق العاده بر خوردار است!!!!!!!!!!!!!!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 مهران سماک، جوان ۲۷ ساله، در شادی بعد فوتبال در انزلی با شلیک ماموران کشته شد
 بولتن سری فارس برای فرمانده کل سپاه؛ سند استیصال حکومت در مقابل خیزش انقلابی
جدیدترین تصویر از پیروز
 این انقلاب عظیمی که در ذهن ایرانی‌ها رخ داده، جمع‌کردنی نیست
  شش یار تهران که در شورای حقوق بشر به نفع جمهوری اسلامی رای دادند کدامند؟
 ثبت رکورد تازه قیمت آزاد یورو و نرخ رسمی دلار آمریکا در بازار ارز ایران
 سپاه و بسیج، دو نسخۀ ایرانی «اس اس» و «اس آ» در آلمان نازی؛ رونوشت برابر اصل؟
 خبرنگار دانمارکی به دلیل پوشش درگیری هواداران جمهوری اسلامی و حامیان اعتراضات ایران در قطر بازداشت شد
  کتک زدن زنی که در حال خوشحالی بود در قزوین توسط نیروهای جمهوری‌اسلامی. هشتم آذر
 ‏اردبیل پس از باخت تیم جمهوری‌اسلامی
 سخنگوی جبهه اصلاحات: مردم از اصلاح‌طلبان عبور کرده‌اند
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی