پارازیت اندازی روی برنامه تلویزیون فارسی بی بی سی

بی بی سی  : سرویس جهانی بی بی سی با صدور اطلاعیه ای از پارازیت اندازی روی برنامه تلویزیون فارسی زبان این شبکه خبر داده است. متن اطلاعیه به این شرح است:

بی بی سی اعلام می کند که در پی پوشش خبری نا آرامی های مصر، از داخل ایران بر روی سرویس تلویزیون فارسی این سرویس پارازیت اندازی می شود.

تلویزیون فارسی بی بی سی در همکاری نزدیک با تلویزیون عربی بی بی سی اخبار مصر را به شکلی گسترده و لحظه به لحظه از جمله از طریق گزارش ها و ارتباط زنده، پوشش داده و چنین به نظر می رسد که پوشش خبری وقایع در مصر علت اقدام کنونی به پارازیت اندازی باشد که از روز پنجشنبه، 10 فوریه، آغاز شده است.

همچنین، دیگر برنامه هایی که ممکن است باعث نگرانی در ایران شده باشد شامل پخش برنامه مشترک تلویزیون های عربی و فارسی در روز گذشته است که در آن، این دو بخش با همکاری یکدیگر، برنامه ویژه ارتباط مستقیم با مخاطبان را پخش کردند. در این برنامه، بییندگان ایرانی و مصری از طریق برقراری تماس با این برنامه، به تبادل نظر پرداختند. بسیاری از ایرانیانی که با این برنامه تماس گرفتند گفتند که سیر تحولات در قاهره و سایر نقاط منطقه را از نزدیک دنبال کرده اند.

پیتر هاروکس، مدیر سرویس جهانی بی بی سی، در مورد پارازیت اندازی روی برنامه های تلویزیون فارسی این سرویس، گفته است: "این پارازیت اندازی باید فورا متوقف شود. تمامی جهانیان حوادث مصر را دنبال می کنند و محروم کردن بینندگان ایرانی، که جامعه وسیعی از مخاطبان بی بی سی را تشکیل می دهند، از دسترسی به اخبار و اطلاعات بی طرفانه تلویزیون فارسی زبان بی بی سی اقدامی نادرست است."

مدیر سرویس جهانی بی بی سی افزوده است: "تحولات مصر یک واقعه منطقه ای است که تلویزیون فارسی بی بی سی به طور جامع آن را پوشش داده و از بازخورد دریافتی از مخاطبان چنین بر می آید که مردم ایران می خواهند از حوادث مصر آگاه شوند. بی بی سی پوشش خبری مصر را متوقف نمی کند و به پخش برنامه برای مردم ایران ادامه خواهد داد."

پارازیت اندازی الکترونیکی قوی روی ماهواره هایی صورت می گیرد که بی بی سی از آنها برای فرستادن برنامه های تلویزیونی فارسی به روی آنتن مخاطبان ایرانی خود استفاده می کند و کارشناسان ماهواره با ردیابی اختلالات ارسالی، تایید کرده اند که مرکز پارازیت اندازی در خاک ایران واقع است.

تلویزیون فارسی بی بی سی در سال 2009 راه اندازی شد و از آن زمان، هر از چند گاهی هدف اقدامات عمدی برای مختل کردن برنامه ها قرار داشته است.

صادق صبا، رئیس بخش فارسی بی بی سی، در این مورد گفته است بینندگانی که برای دریافت برنامه های تلویزیون فارسی بی بی سی از طریق ماهواره هاتبرد با مشکل مواجه هستند همچنان می توانند این برنامه های را از ماهواره یوتل ست W3A دریافت کنند.

مشخصات این ماهواره به شرح زیر است:

فرکانس: 10720.75
سیمبل ریت : 22000
پولاریزاسیون: هوریزنتال یا افقی
اف ای سی: 1/2

[کد مطلب: 28517] [تاريخ انتشار: بيست و دوم بهمن ۱۳۸۹ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فرد مرموز در رونمایی «دستگاه کرونایاب مستعان ۱۱۰» چه کسی است؟ + عکس 
 دلیل توانایی جاسوس ها در ترور فخری زاده و انفجارهای نطنز از نطر زیبا کلام
 سقوط پهباد هسا در خیابان بنیاد ازدواج شاهین شهر اصفهان
توهمات یک دیکتاتور جنایتکار كه به قيمت جان مردم تمام شد
فضای ناامن خیابان‌های ایران برای زنان
مشاور امنیت ملی سابق آمریکا: مانورهای هسته‌ای ایران تحت تاثیر مرگ قریب‌الوقوع خامنه‌ای است 
کاریکاتور/  مستعان ۱۱۰ یک ساله شد 
خاندان خمینی؛ رانده‌شدگان از صحنه سیاسی ایران، آنها که کشتند و کشته شدند 
رمضان قدیروف: قرآن را به ناوالنی ندهید 
 زدن دوز سوم واکسن بیون‌تک فایزر علیه کرونا ضروری است
 حمیدرضا جلائی‌پور: باید مانع از وقوع انقلاب تازه در کشور شد
 صادق زیبا کلام: انتخابات ریاست جمهوری را بایکوت میکنمآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی