حمله ارتش سایبری جمهوری اسلامی به وبسایت های صدای آمریکاصدای آمریکا : ساعاتی پیش شماری از صفحات اینترنتی صدای آمریکا، هک شد. در یکی از دامنه های فارسی صدای آمریکا که مورد حمله قرار گرفته است، گروهی که خود را «ارتش سایبری ایران» معرفی می کند، مسئولیت حمله را برعهده گرفته است.

هکرهای ارتش سایبری ایران در این صفحه عکسی را قرار داده اند که روی آن به فارسی و انگلیسی نوشته شده است: «ثابت کرده ایم که می توانیم».
هکرهای ارتش سایبری ایرانی همچنین در این صفحه خطاب به وزیر خارجه آمریکا نوشته اند: «خانم کلینتون، آیا می خواهی صدای ملت های سرکوب شده را از قلب آمریکا بشنوی؟ جهان اسلام نیرنگ آمریکا را باور نمی کند. به شما می گوییم که دخالت در کشورهای اسلامی را متوقف کنید».

به نظر می رسد که این اقدام در واکنش به اظهارات روز یکشنبه (۲۰ فوریه) هیلاری کلینتون باشد که در گفت و گو با تلویزیون ای بی سی آمریکا، ضمن صحبت درباره باز شدن حساب های تویتری به زبان عربی و فارسی توسط وزارت خارجه آمریکا، گفته بود: «ما می خواهیم با جوانانی که همانند جوانان آمریکایی به دنبال حقوق خود برای ابراز عقیده هستند همراه باشیم».

در حمله هکرهای ارتش سایبری ایرانی، علاوه بر یکی از دامنه های وبسایت فارسی صدای آمریکا، وب سایت های زبان های دیگر این سازمان از جمله آذری، دری، پشتو و اردو نیز هدف قرار گرفته اند.

ارتش سایبری ایران، در ماه های اخیر وبسایت های دیگری چون «تویتر» و موتور جستجوگر «بایدو» در چین و همچنین وبسایت «رادیوزمانه» را هدف حمله قرار داده اند. با آن که نه هکرهای ارتش سایبری ایرانیان و مقامات جمهوری اسلامی هیچ گاه از تعلق و ارتباط میان دو طرف حرفی نزده اند، اما لگوی ارتش سایبری ایرانیان نقش پرچم جمهوری اسلامی ایران را دارد.

[کد مطلب: 29141] [تاريخ انتشار: دوم اسفند ۱۳۸۹ برابر با بيست و يکم فوريه ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
چه کسانی بیانیه گام دوم خامنه ای را قدسی خواندند؟
عکس/ حادثه برای هواپیمای ایرانی در قطر
فیلم/ رگبار مسلسل و حمله نیروی انتظامی برای متفرق کردن مردم
فیلم/  لحظه حادثه فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ ایران ایر، بروی باند فرودگاه مهرآباد تهران
بازداشت ایرانی‌ها با پاسپورت جعلی اسرائیلی در فرودگاه‌های جهان! +عکس
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
فیلم/  رشت/ ماموران نیروی انتظامی به میان جشن و شادی مردم در میدان شهرداری ریختند تا مراسم را به هم بزنند
عکس/  غَش‌کردن متهم به "فساد اقتصادی" در دادگاه
فیلم/ استقبال مردم کنگان از روحانی با شعار : کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو
طرح نام صادق لاریجانی و علی‌اکبر ناطق‌نوری در زمین خواری بزرگ کلاک
فیلم/ جشن چهارشنبه سوری مردم تهران در فلکه دوم تهرانپارس همراه با رقص و پایکوبی خیابانی
عکس/ ماموران امنیتی دفتر حزب پان ایرانیست در تهران را پلمپ کردند
آگهی های تجارتی