حمله ارتش سایبری جمهوری اسلامی به وبسایت های صدای آمریکاصدای آمریکا : ساعاتی پیش شماری از صفحات اینترنتی صدای آمریکا، هک شد. در یکی از دامنه های فارسی صدای آمریکا که مورد حمله قرار گرفته است، گروهی که خود را «ارتش سایبری ایران» معرفی می کند، مسئولیت حمله را برعهده گرفته است.

هکرهای ارتش سایبری ایران در این صفحه عکسی را قرار داده اند که روی آن به فارسی و انگلیسی نوشته شده است: «ثابت کرده ایم که می توانیم».
هکرهای ارتش سایبری ایرانی همچنین در این صفحه خطاب به وزیر خارجه آمریکا نوشته اند: «خانم کلینتون، آیا می خواهی صدای ملت های سرکوب شده را از قلب آمریکا بشنوی؟ جهان اسلام نیرنگ آمریکا را باور نمی کند. به شما می گوییم که دخالت در کشورهای اسلامی را متوقف کنید».

به نظر می رسد که این اقدام در واکنش به اظهارات روز یکشنبه (۲۰ فوریه) هیلاری کلینتون باشد که در گفت و گو با تلویزیون ای بی سی آمریکا، ضمن صحبت درباره باز شدن حساب های تویتری به زبان عربی و فارسی توسط وزارت خارجه آمریکا، گفته بود: «ما می خواهیم با جوانانی که همانند جوانان آمریکایی به دنبال حقوق خود برای ابراز عقیده هستند همراه باشیم».

در حمله هکرهای ارتش سایبری ایرانی، علاوه بر یکی از دامنه های وبسایت فارسی صدای آمریکا، وب سایت های زبان های دیگر این سازمان از جمله آذری، دری، پشتو و اردو نیز هدف قرار گرفته اند.

ارتش سایبری ایران، در ماه های اخیر وبسایت های دیگری چون «تویتر» و موتور جستجوگر «بایدو» در چین و همچنین وبسایت «رادیوزمانه» را هدف حمله قرار داده اند. با آن که نه هکرهای ارتش سایبری ایرانیان و مقامات جمهوری اسلامی هیچ گاه از تعلق و ارتباط میان دو طرف حرفی نزده اند، اما لگوی ارتش سایبری ایرانیان نقش پرچم جمهوری اسلامی ایران را دارد.

[کد مطلب: 29141] [تاريخ انتشار: دوم اسفند ۱۳۸۹ برابر با بيست و يکم فوريه ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تسلط خامنه اي به زبان فرانسه!
فیلم/ اسم محل را نپرس/ این صحنه ها به عنوان حرکت های اعتراضی، از مدرسه تا خیابانها علیه حکومت اسلامی در حال گسترش است
"آرش صادقی در زندان اوین دستش را از دست داد" + عکس
فیلم/ اسلام زنان را در ردیف کدام حیوانات قرار میدهد؟
اگر بین آمریکا و ایران جنگ شود، روسیه چه خواهد کرد؟
خرماهای تقلبی در بازار ایران + فیلم
 جنگ در این ۲۳ نقطه ایران جنایت جنگی محسوب می‌شود!
صرف ناهار ظریف با سناتور ارشد حزب دموکرات
ترامپ برای آغاز جنگ با ایران نیازی به اجازه کنگره نخواهد داشت
* سخنگوی قوه‌قضاییه: پرونده "سیف" به دادگاه ارسال شد
* پرويز پرستويي: محكوميت شلاق هادي رضوي، درحضور مردم و اهالي سينما اجرا شود
نویسنده واشنگتن پست :جنگ با ایران مادر همه باتلاق هاست/  برای نابودی و محو ایران، ترامپ باید یک هولوکاست هسته ای راه بیندازد
ضرب العجل آمریکا به ترکیه 
آگهی های تجارتی