دوستداران آلمانی محمود احمدی‌نژاد

دويچه وله : روزنامه‌ی آلمانی «زوددویچه تسایتونگ» در مقاله‌ای با عنوان "دوستان آلمانی محمود" می‌نویسد که نئونازی‌ها و احزاب راست افراطی در آلمان مانند «حزب دمکرات ملی آلمان» (NPD) و «اتحاد مردم آلمان» (DVU)، در سیاست روزانه‌ی خود پیوسته نسبت به استحاله و اشغال آلمان توسط مسلمانان هشدار می‌دهند. ولی این مساله مانع از آن نیست که این احزاب راست افراطی، از حکومت الهی در ایران و رهبران آن هواداری کنند.
راست‌های افراطی در اینترنت پیروزی احمدی‌نژاد را جشن گرفتند و همزمان تلاش می‌کنند از آن برای تبلیغات خود استفاده کنند. دو حزب یاد شده به دنبال تشابهاتی میان سیاست محافظه‌کاران اسلامی و وضعیت خود می‌گردند.

«میهن‌پرست آشتی ناپذیر»
«اتحاد مردم آلمان»، پیروزی احمدی‌نژاد را در وبسایت خود تبریک گفت و او را «میهن‌پرستی آشتی‌ناپذیر» خواند. این حزب معتقد است که احمدی‌نژاد «فروتنانه و ایثارگرانه» حکومت می‌کند. حمایت‌گرایی (پروتکسیونیسم) او از ایران در برابر «کوسه‌های بورس» محافظت می‌کند.
با اینکه بسیاری از ایرانیان سیاست اقتصادی احمدی‌نژاد را عامل رکورد تورم و بیکاری گسترده می‌دانند، ولی او برای حزب راست افراطی آلمان «مبارزی شجاع علیه سرمایه‌ی بین‌المللی» است که «به نفع همه‌ی مردم» در اقتصاد دخالت می‌کند.

توهین به جنبش اعتراضی ایران
در وبسایت حزب یاد شده، حتا از خشونت نیروهای امنیتی دولت ایران علیه اپوزیسیون، با استعاره‌ای دست و پا شکسته پشتیبانی می‌شود. در حالی که احمدی‌نژاد جنبش اعتراضی مردم را به «خس و خاشاک» تشبیه کرده بود، راست‌های افراطی آلمان می‌نویسند: «پاسداران انقلاب و میلیشیای بسیج باید هر چه زودتر خیابان‌های تهران را بروبند، زیرا کثافت در خیابان‌ها عمیقا لانه کرده است». نئونازی‌های آلمان با تاکید بر خشونت‌طلبی خود، خواهان آن هستند که جاروی این کار از «برس پولادین» باشد.
«اتحاد مردم آلمان»، احمدی‌نژاد را «رییس‌جمهور مردم» می‌نامد که با تصویر آرمانی یک رهبر سیاسی در میان نیروهای راست افراطی آلمان سازگار است. موضعگیری پرخاشجویانه‌ی احمدی‌نژاد در برابر اسراییل و اظهارات او در انکار هولوکاست، مورد استقبال جریان‌های راست افراطی در آلمان است.
در گردهمایی منکران هولوکاست که در سال ۲۰۰۶ به ابتکار احمدی‌نژاد در تهران برگزار شد، اعضای حزب راست افراطی «دمکرات ملی آلمان» نیز شرکت داشتند. مجله‌ی راست افراطی «ملت و اروپا»، در همان سال، تفسیر احمدی‌نژاد را درباره‌ی هولوکاست با عنوان «سپاس آقای پرزیدنت» به چاپ رساند.
در آلمان نه تنها نئونازی‌ها و احزاب راست افراطی، بلکه گروه‌های بنیادگرا از کشورهای اسلامی نیز از احمدی‌نژاد پشتیبانی می‌کنند. یهودی‌ستیزی و مخالفت با دمکراسی غربی، فصل مشترک این نیروهاست.

[کد مطلب: 3012] [تاريخ انتشار: هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 15:09:42 توسط navid vaghei
چپ هاي افراطي آلمان هم از احمدي نژاد حمايت كرده اند٠ اشپيگل هر دو را نوشته٠ سایت اینترنتی اشپیگل با گشتی در نشریات و تارنماهای آلمانی‌زبان نشان داده است که گروه‌های چپ و راست افراطی از این که دولت محمود احمدی‌نژاد به خطر افتاده، سخت نگران هستند. حتی حزب نوبنیاد چپ‌های آلمان (تشکلی که از اتحاد انشعابیون سوسیال دموکرات و حزب سوسیالیسم دمکراتیک شرق آلمان پدید آمده) در نخستین موضع‌گیری خود در پارلمان آلمان، با بدگمانی درباره جنبش اعتراضی مردم ایران نظر داد.برخی از محافل چپ‌رو گفته‌اند که آنچه در ایران روی می‌دهد، انتقام "امپریالیسم جهانی به سرکردگی آمریکا" از یک رژیم مترقی و مستقل است. نویسنده اشپیگل مشخصات این حکومت به اصطلاح مترقی و انقلابی را در چند سطر ذکر کرده است: در این کشور یک دستگاه اطلاعاتی و امنیتی مجهز و بیرحم پیوسته شهروندان را زیر نظر دارد و کمترین نافرمانی را با داغ و درفش پاسخ می‌دهد؛ پخش دروغ و فریب وظیفه اصلی رسانه‌های جمعی است که سراسر زیر نظارت دولت هستند؛ دستگاه قضایی یکسره به اوامر حاکمیت وابسته است؛ تمام ارگان‌ها و مناصب مهم کشور زیر فرمان یک نفر یعنی شخص رهبر هستن
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:48:44 توسط شهرام
بزودي دولتها و مردم ساده لوح اروپا با فتواي بمبگذاري و ترور مراجع تقليد مملكتهاي اسلامي از خواب غفلت بيدار خواهند شد.در صورت عدم سرنگوني حكومت اسلامي ايران بزودي شاهد جنگي پر تلفات و نابودگر خواهند بود كه اين جنگ به محض ساخت اولين بمب هسته اي رژيم آخوندي آغاز خواهد شد. حال فرصت بسوزانيد و به دلارهاي معاملات استحماري! با رژيم دل خوش كنيد!!
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 10:38:11 توسط hamed
پيک ايران :  نميدانيم   چه بنويسيم.  از هر 3 نطر شما 2 ار آنها در رابطه با اين افراد است!  آيا بطور خصوصی شما اين افراد را ميشناسيد؟!  اين ها که مدتهاست نيستند.
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 09:26:09 توسط كشكساب
هنوزخيلى كار داريم تابه مردم داراى حق راى دركشورهاى اروپايى بفهمانيم اين جنايتكاران حاكم درايران بعنوان دولت از طرف مردم ايران قابل پذيرش نيستند.دقت كنيم فقط اين به اصطلاح بيكاران نيستندكه جنبش ضدديكتاتورى مردم ايران را ناديده ميگيرند.بلكه(چندشغله اى)بنام سولانا با تف كردن به اينهمه زخمى و كشته مردم ايران.باوقاحت منحصربه فرد. خواستار مذاكره با دولتى كه وجودخارجى نداردو حتى باكشتارنيز هنوز نتوانسته خودرا تثبيت كند.شده.اينجاست كه هميهنان ساكن اروپا بايد وظيفه ميهنى خودرانسبت به ايرانيان زيرستم داخل كشور با تلاش بيشتر انجام داده و غيرقابل قبول بودن حكومت خامنه اى دزد را بعنوان طرف مذاكره به همه ثابت كنند.تااين مسئول سياست خارجه اروپا به قباحت اظهاراتش واقف گردد.و ازتاييداين جانيان و دهنكجى به مردم ايران دست بردارد.مرگ بر ديكتاتور.
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 09:01:00 توسط ایران آزاد
دکتر احمدی نژاد باید به این طرفداران فاشیستش افتخار کنه و نه به مردم ایران. که اونام جانی ای مثل خودش هستند. و شاید در آینده ای نزدیک این فاشیستارو در لباس کماندویی کنار افراد مزدور لبنانی و ایرانی در خیابونهای تهران ملاقات کنیم.
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 08:55:17 توسط fery
واله اسم اينها را نميشه حزب گذاشت٠ تعدادي ادمهي بيسواد و بيكار اغلب از المانشرقي سابق دور هم هستندو نفرت اكثر المانها را دارند٠ ج٠اسلامي كلاهش را بايد بذاره بالا٠
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 08:48:24 توسط علي از يه جاي دنج تو اروپا
آلمانيهاي نيونازي تو گور باباشون خنديدن
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 08:40:17 توسط تیزبین
نامردین اگه نیایین . دادیمش به شما . ببرین بزارین آلمان را در دنیا سرافراز کنه. مال بد بیخ ریش صاحبش. آختونگ هایل هیتلر
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 08:12:10 توسط گئومات
سلام. اندر حکایت احمدی نژاد و دوستانش. روایت میکنند که: سه طلبۀ حوزۀ علمیه در فصل امتحانات حوزه مطابق معمول برای ازدیاد قوۀ حافظه "بلادر" خوردند. اما در این کار قدری افراط نمودند لذا حال هر سه دیگرگون شد و سر به کوه و بیابان نهادند. روزی بعد یکی از آن سه طلبه، لخت مادرزاد در حالیکه عمامه ای به غایت بزرگ بر سر داشت وارد حوزه علمیه شد و خطاب به طلبه ها که با دیدن او در آن حالت دهانشان از تعجب باز مانده و به او زل زده بودند گفت: ما سه نفر بودیم که در خوردن بلادر افراط کردیم. الحمدالله مرا باکی نیست، اما آن دو دیگر دیوانه شده اند!؟
نوشته شده در تاريخ هفتم تير ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم ژوئن ۲۰۰۹ ، 07:57:41 توسط mm
این ۲ حزب(NPD va DVU) از منفورترین احزاب آلمانی‌‌ها هستش که در تمامی آلمان شاید ۱۰۰۰ نفر طرفدار داشته باشه. رفتار طرفداران این احزاب درست مثل بسیج میمونه. شب‌ها به خانه‌ها حمله می‌کنن و به خانه خارجی‌‌ها مواد آتشزا میندازند. این احزاب وقتی‌ که اینجا میخواهند وجودشون رو نشان بدهند، ملت بهشون حمله می‌کنه. به اینها اینجا میگن: فاشیست
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جدیدترین تصویر از پیروز
فروشنده‌ای که در سنندج به رییسی آجیل و شکلات تعارف کرد، از مردم عذرخواهی کرد + فيلم
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی
 علی خامنه‌ای در آینه بولتن‌های محرمانه فارس
یک مقام ریاست‌جمهوری: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است 
 مهدی تاج؛ مزدور علی خامنه‌ای، در پادگان فوتبال ایران 
 مهم‌ترین ناگفته‌های خیزش سراسری در بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس
 جدایی المیرا شریفی‌مقدم از بخش خبر تلویزیون جمهوری اسلامی 
 افشای نیمه‌ پنهان تیم فوتبال در قطر؛ از دخالت سپاه تا حواله واردات خودرو به بازیکنان
  بندرانزلی - تظاهرات و خروش زنان و مردان آزادیخواه بندرانزلی در مراسم سوم جانباخته راه آزادی مهران سماک با شعار: امسال سال خونه سید علی سرنگونه
 تظاهرات بزرگ مردم زاهدان
 واکنش علی کریمی به قوه قضائیه