«تا اطلاع ثانوی سفارت بریتانیا در تهران تعطیل شد»

رادیو کوچه radiokoocheh : در پی ارسال پیامک از سوی سفارت بریتانیا در تهران به کارمندان کلیه بخش‌های این سفارت، از صبح امروز چهارشنبه 24 فروردین‌ماه، به مدت نامعلوم از کارمندان در کلیه رده‌ها خواسته شده است که در محل کار خود حاضر نشوند.

یک منبع نزدیک به این سفارت که خواست نامش فاش نشود، به کوچه اعلام کرده که در این پیامک به صراحت ذکر شده است که «هم‌کاران از پی‌گیری علت تعطیلی خودداری کنند.» این در حالی است که هیچ مدت زمان مشخصی برای عدم حضور کارمندان سفارت بریتانیا در تهران اعلام نشده است.

اگرچه عرف دیپلماتیک این است که در صورت قطع روابط دو کشور با اعلام زمان‌بندی کارداران و سفیر فراخوانده می‌شوند و کارمندان محلی نیز بر اساس زمان از پیش تعیین شده، اما ارسال این پیامک بنابر اظهار یک کارشناس می‌تواند جنبه امنیتی نیز داشته باشد.

بریتانیا پیش‌تر در روز بیست و چهارم مارس از انتخاب گزارش‌گر حقوق بشر از سوی این شورا در سازمان ملل حمایت کرده بود.

مناقشات بین ایران و بریتانیا در ماه‌های اخیر و پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری در ایران وارد دور تازه‌ای شد به طوری که در پی درگیری‌ها و اعتراض‌های خیابانی تعدادی از کارمندان این سفارت دست‌گیر و محاکمه شدند و مجلس ایران نیز خواستار قطع رابطه با این کشور شد.

در آخرین بار نیز بدون انعکاس خبری در روز هشت مارس- هفده اسفندماه سال گذشته- یکی از کارمندان بخش اداری این سفارت به نام «مریم-م» در خیابان بازداشت شده است که هنوز با گذشت بیش از یک ماه و اندی تاکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

لازم به اشاره است سفارت بریتانیا تا روز گذشته، سه‌شنبه دوازدهم آوریل به طور معمول تا پایان وقت اداری باز بوده و این پیامک شبانه در همان روز به کارمندان محلی و بریتانیایی ارسال شده است.

[کد مطلب: 31328] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم فروردين ۱۳۹۰ برابر با سيزدهم آوريل ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 فیلم اعترافات مصطفی صالحی؛ یک رسوایی دیگر برای جمهوری اسلامی
 ببینید نظام  اسلامی چه بر سر جوانان (اگر چه این عده در اقلیت کامل هستند) آورده است 
 الیوت آبرامز، نومحافظه‌کار قدیمی، فرستاده ترامپ به ایران در «سه ماه طلایی»
  شعار علیه ایران در تظاهرات امروز در بیروت
جزئیات کشته شدن دو لبنانی در تهران در برابر خانه ابومهدی المهندس 
 بدل خامنه ای که کمانچه لری میزند / می گویند هرچند وقت یکبار اطلاعات به سراغش رفته و می گوید باید ریشت را بزنی
 پیکر بی جان «سها رضانژاد» دختر گمشده در ارتفاعات جهان نما کردکوی پیدا شد
 مذاکرات بین ایران و آمریکا به مراحل حساسی رسیده است/ دولت آلمان در این روند نقش میانجی را ایفا می‌کند
 ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است
اظهارات جنجالى مرتضوی دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت: يک كشورى با اين ثروت عظيم، هرچى ميدزدن تموم نميشه! / يه كشورى با اين ثروت عظيم، هرچى ميدزدن تموم نميشه!
هواپیمای مسافربری هندی هنگام نشستن بر باند فرودگاه دوتکه شد 
 کارشناس تلویزیون در شبکه چهار: اینکه روسها میگن رفته‌ایم به کره ماه، به احتمال زیاد،  دروغ است!/  هنوز پای انسان به کرات دیگر نرسیده! روایت داریم پای ما به کرات دیگر، تازه بعد از "ظهور" باز میشه! ارتباط با "جن" هم بعد از "ظهور" اتفاق میفته!!آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی