بیانیه شماره 9  میرحسین موسوی در مورد اعلام تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان


قلم - بیانیه شماره 9 مهندس میرحسین موسوی در مورد اعلام تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان لحظاتی پیش صادر شد. به گزارش قلم نیوز متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
هموطنان عزیز

همان‌گونه که انتظار می‌رفت شورای نگهبان، پس از نمایش‌هایی که توجه هیچ‌کس را جلب نکرد، و با چشم بستن بر روی انبوه تقلب‌ها و تخلف‌های صورت گرفته، سرانجام نتایج دهمین دورة انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد. جشنواره‌ای که تجدید حیات ملت ما را مژده می‌داد با تقلب و تخلف از عهدهای اسلام و انقلاب با ناگوارترین صحنه‌ها به پایان رسید؛ با حمله به خوابگاه دانشجویان، با خون‌های ریخته شده، جوانان کتک خورده و مورد اهانت قرار گرفته، صدا و سیمای از انظار جامعه افتاده، قلم‌های شکسته، روزنامه‌های بسته، با فضای امنیتی کودتاگونه و بی‌اعتمادی تلخ و گستردة مردم نسبت به نتایج اعلام شده برای انتخابات و دولت ناشی از آن. به زودی گرمای حادثه فرو می‌نشیند و دست‌اندرکاران  این ماجرا با صورت‌حساب بلندبالای اشتباهات خود روبرو می‌شوند. آیا آنان از تحمیل آنچه روی داد سود بردند؟

از این پس ما دولتی خواهیم داشت که از نظر ارتباط با ملت در ناگوارترین شرایط به سر می‌برد و اکثریتی از جامعه، که اینجانب نیز یکی از آنان هستم، مشروعیت سیاسی آن را نمی‌پذیرد. دولتی با پشتوانه‌های ضعیف مردمی و اخلاقی که از او انتظاری جز بی‌تدبیری، قانون‌گریزی، عدم شفافیت، تخریب ساختارهای تصمیم‌گیری و تدوام سیاست‌های ویرانگر اقتصادی نداریم، و  بیم آن می‌رود که بر اثر ضعف‌های بی‌شمار ذاتی و عارضی‌اش در ورطه امتیاز دادن به بیگانگان بیفتد. این چیزی نیست که ما از آن خرسند باشیم، بلکه از آن به شدت واهمه داریم.

خطر در پیش است. نظامی که به مدت سی‌سال به اعتماد مردم متکی بود نمی‌تواند یک شبه قوای امنیتی را جایگزین این نقطه اتکا کند. این اعتماد لطمات جدی دیده است؛ اگر انکار این واقعیت سودی می‌رساند،  ما نیز با منکران آن هم‌صدا می‌شدیم، از بس که خطر عظیم است. اگر آنچه انکارش می‌کنیم واقعا صحت ندارد، چرا به دیگران اجازه اجتماع نمی‌دهیم تا معلوم شود که چقدر اندکند.

باید باز گردیم، هنوز دیر نشده است. هنوز می‌توان اطمینان آسیب دیدة مردم را بازسازی کرد؛ امنیت نظام ما در گرو چنین کاری است.  فرزندان انقلاب را از زندان‌ها آزاد کنید. حبس آنان جز تغذیه غریزه فرافکنی در وجود خود شما فایده‌ای ندارد. مردم چگونه می‌توانند به حکومتی اعتماد کنند که دوستان و همکاران و فرزندانش را به صرف توهم در بند می‌کند؟ چیره کردن فضای امنیتی بر جامعه جز صدمه زدن به عواطف ملت نسبت به نظام اثری نمی‌گذارد. مطبوعات آزاد مجاری تنفسی یک جامعه سالمند؛ برای ترمیم اعتماد مردم این مجاری را مسدود نکنید.

باید به اسلام باز گردیم، اسلام ناب محمدی که تحجر را بر نمی‌تابد و تا قیام قیامت برای معضلات جدید بشریت پاسخ‌های بکر و نو دارد. به اسلامی باز گردیم که ما را به امانت و راستی فرا خوانده است.

به صداقت بازگردیم. چگونه از مردم می‌خواهیم ایمان‌های مذهبی‌شان را سرمایه اعتماد به ما قرار دهند در حالی که صراحتا به آنان دروغ گفته می‌شود؟

به خرد بازگردیم. کشوری به عظمت ایران را، با آرمان‌هایی به بزرگی اهداف انقلاب اسلامی و با دشمنانی به آن سرسختی و کینه‌توزی که می‌شناسیم با دور ریختن سی سال تجربه مدیریتی و انکار ضرورت برنامه‌ریزی و تصمیمات خلق‌الساعه فردی اداره نمی‌‌توان کرد.

به قانون بازگردیم؛ به قانون اساسی، این بزرگترین میثاق ملت. به قوانینی که خود وضع کرده‌ایم پایبند بمانیم و آنها را اجرا کنیم. بدون این کار سنگ روی سنگ بند نخواهد ماند.

مردم به حکومتی اعتماد می‌کنند که آنان را محرم بداند. چرا باید مهم‌ترین مسائل مملکت از مردم پنهان باشد؟ محرم دانستن ملت و شفافیت اطلاعات اولین قدم در راه مبارزه با فساد است، حال آن که مردم ما حتی به اندازه خواندن خبرهای چند روزنامه محرم دانسته نمی‌شوند.

به مردم بازگردیم. چرا هر گره سهلی را با دندان‌های امنیتی باز می‌کنیم؟ چرا به کوچکترین بهانه،‌ هرکسی را از دایره خود‌ی‌های‌مان دور می‌کنیم؟ این یکی بیش از اندازه جوان است، آن یکی بیش‌ از اندازه هنرمند است، آن یکی روشنفکر است، این یکی با ما اختلاف سلیقه دارد، آن یکی دانشجوست، این یکی از کار ما ایراد می‌گیرد، آن یکی به گروه ما تعلق ندارد، این یکی قدش بلند است، آن یکی خیلی شیک‌پوش است. آن‌قدر از دور خود می‌رانیم تا این که تنها می‌مانیم. این شیوه انقلاب اسلامی نیست، و شیوه اسلامی نیست که آغوشش را به روی همه باز می‌کند و به صرف شهادت زبانی، انسان‌ها را در دایرۀ خود می‌آورد.

چرا باید پس از یک انتخابات سرنوشت‌ساز در معرض چنین خطراتی باشیم، حال آن که انقلاب و نظام ما در آستانة تحصیل بزرگترین دستاوردها بود؟

مردم!

ما راهی دور و در نگاه نخست غیرقابل عبور را در چند ماه کوتاه پشت سر گذاشته بودیم. ما با هم این فاصله را آمدیم؛ از فضایی که به گرد دروغ و تردید و به غبار رمیدن‌های گروهی، طبقاتی، خانوادگی و بین‌نسلی آلوده شده بود، از دورانی که نطفه نا‌امیدی شروع به رشد کرده بود، زمانی که فاصله مردم از نظامشان روز  به روز بیشتر می‌شد، تا با هم مقدمات انتخابات را به جریانی طولانی از یک تجدید حیات ملی تبدیل کنیم؛ فضایی پر از آشتی، شادی، آگاهی و نشاط، عرصه‌ای که در آن دوستداران نامزدها در حالی که خنده از لبانشان رخت بر نمی‌بست می‌توانستند با یکدیگر به بحث درباره آینده بنشینند و آن آزادی فرزانه که انقلاب ما وعده‌اش را داده بود تجربه کنند. فضایی که در آن کسی خود را شهروند درجه دوم و غیرخودی  با انقلاب و نظام اسلامی نبیند، و کرد و لر و عرب و بلوچ و ترک و هر قوم دیگر و پیر و جوان و میانسال و هر قشر دیگر و هر صنف دیگر و هر سلیقۀ دیگر که تا چند ماه پیش خود را بیگانة با سرنوشت کشور می‌دید همچون عهد نخست جمهوری اسلامی، خویشتن را از نو در دایره صاحبان انقلاب بیابد.

ما با هم آمدیم تا با تجسس در احوال شخصی مردم مخالفت کنیم و از نفرت‌پراکنی و پرونده‌سازی بیزاری بجوییم. با هم آمدیم تا حاکمیت عقل و عشق را توامان داشته باشیم. همۀ ما به چهرۀ رحمانی اسلام رو کردیم و در این رویکرد میراث تمدنی ایران عزیز و بزرگ را تجدید شده دیدیم، تا آنجا که در مساجد شعار ایران، ایران! را با طنینی که هنوز در تکبیرهای شبانۀ شما شنیده می‌شود سر دادیم و کسی احساس نکرد که ایران جدای از انقلاب و یا جدای از اسلام است، بلکه اسلام و ایران و انقلاب از تحجر و کهنگی و تعصب و خارجی‌گری جداست. اسلامی که در ورای تمایزات عقیدتی و طبقاتی و قومی و جنسیتی کرامت انسان‌ها را ارج می‌نهد و اصل می‌داند. اسلامی که شوینده هر نوع نابرابری در مقابل قانون و پرچمدار تکریم حقوق شهروندی است. 

مردم!

علیرغم آنچه روی داد، ما در این چند ماه آرزوهای بلند و کوشش‌های خالصانۀ خود را نباختیم. ما در این میانه مستوره‌ای از تحقق آرمان‌هایمان را یافتیم و دیدیم که آنچه به‌ دنبال آنیم چقدر خواستنی است و چه نسبت نزدیکی با حقیقت اسلام و انقلاب و هویت ملی ما دارد. این دستاوردی است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از ما بستاند. ما با هم سرمایه‌ای اندوخته‌ایم که پشتوانه و بستر حرکت‌های آتی ما و فرزندانمان خواهد بود و این خط سبز جوشیده از فطرت‌های مردم و واقعیت‌های تاریخی کشور و انقلاب  همچنان در طول سال‌ها  ادامه خواهد یافت تا به مقصد نهایی خود برسد. ما برای حفظ این دستاورد بزرگ همچنان ایستادگی خواهیم کرد.

تمامی تلاش‌هایی که این روزها در مخالفت با شما صورت می‌گیرد برای آن است که از ثمربخش بودن اعتراضات قانونی خود ناامید شوید، زیرا تا ما ناامید نشویم این دولت از اعتبار واقعی برخوردار نخواهد شد. امید به آینده رساترین اعتراض ماست.  به سابقه دیرینه این سرزمین نگاه کنید. در زندگانی ما مردم که از کهن‌ترین تمدن‌ها زاده شده‌ایم، فراز کنونی جزئی از یک تاریخ طولانی است. ما در جاده‌ای به درازای تاریخ همه بشریت قدم می‌زنیم. در این جاده چه بسیار ملت‌ها که منقرض شدند و جز داستانی از آنان باقی نماند. آن چیزی که ملت ما را به خلاف آنان و علیرغم سخت‌ترین رویدادها زنده نگه داشت امید بود، زیرا آفت این راهپیمایی هزاران ساله ناامیدی است. مردم ما می‌توانستند با بدبینی و ناامیدی حوادثی شبیه به آنچه را که در جریان انتخابات گذشته با آن روبرو شدیم پیش‌بینی کنند و به صحنه نیایند. آیا آنان اشتباه کردند که به این پیش‌بینی‌ها اعتنا نکردند؟ نه! آنان به مقتضای روح امیدی که هسته درونی هویت ملی ما را شکل داده و ما را در طول هزاره‌ها زنده نگه‌ داشته است چنین کردند. به‌ویژه با جوانان می‌گویم که اگر می‌خواهید ایرانی باقی بمانید از شعله امید در سینه‌های خود محافظت کنید، زیرا امید بذر هویت ماست؛ بذری که با نخستین باران شروع به روییدن می‌کند و جان هرکسی را که هنوز ایرانی باقیمانده است، در هر کجای جهان که بیتوته کرده باشد به اهتزاز در می‌آورد، تا از نو خود را در سرنوشت این خاک شریک بداند.

 امیدی که هویت ما را شکل داده است معطوف به چه چیز است؟ قطعا معطوف به امور غیر واقعی و خرافه‌های واهی نیست، و الا نمی‌توانست ملتی را برای هزاران سال زنده نگه دارد. بلکه این امید معطوف به لطف و فضل الهی است. اگر علاقه به این هویت تاریخی کمترین فاصله‌ای با اسلام ندارد، به این خاطر است.  ما آمده بودیم این علاقه را احیا کنیم. از این هویت خود فاصله نگیریم. شما وظیفه خویش را به درستی انجام داده‌اید و غیر ممکن است که لطف خداوند مردمی را که با نیت‌های پاک ادای وظیفه می‌کنند تنها بگذارد.

امید به صرف گفتن و شنیدن شکل نمی‌گیرد و تنها زمانی در ما تحکیم می‌شود که دستانمان در جهت آرزوهایی که داشتیم در کار باشد. دستانمان را به سوی یکدیگر دراز کنیم و خانه‌هایمان را قبله قرار دهیم. واجعلوا بیوتکم قبله. به خودتان و دوستان همفکرتان برگردید و این بار هر شهروند محوری باشد برای یک فعالیت مفید سیاسی،‌ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و منتظرتشویق و کمک دولتی که وجاهت خود را از دست داده است نباشد.

مسئولیت تاریخی ماست که به اعتراض خود ادامه دهیم و از تلاش برای استیفای حقوق مردم دست بر نداریم. مسئولیت دینی ماست که نگذاریم انقلاب و نظام به آنچه اسلام نمی‌پسندد استحاله بیابد. مسئولیت انقلابی ماست که اجازه ندهیم حاصل خون صدها هزار شهید به یک دولت امنیتی تنزل پیدا کند و مستهلک شود. لیکن برای آن که این اعتراض به نتیجه‌ای دلخواه برسد باید چند اصل مهم را رعایت کنیم:

- نظام و انقلاب اسلامی میراث و میوه مبارزات تاریخی دویست‌ ساله شما با استبداد و عقب‌ماندگی است. جمهوری اسلامی نظامی‌است که اگر بر اساس عهد نخستین و نسخه‌ اصیلش به اجرا درآید تمامی خواسته‌های ما را در بر می‌گیرد. مبادا کسی فریب شعارهای ساختارشکنانه را بخورد. اینجانب قویا با چنین وسوسه‌ای مخالفم و اعتقاد دارم قانون اساسی ما همچنان دارای ظرفیت‌های ارزشمند تحقق نایافته‌ای است که باید با فعالیت همه نخبگان روحانی و دانشگاهی و اندیشمندان کشور اجرای آنها به صورت مطالبه‌ای ملی درآید.

به یاد آوریم که ملت ما در انقلاب اسلامی به دلیل عدم انعطاف در قبال خواسته‌های به حقش، که از زبان امام راحل بیان می‌شد، مجبور به ساختارشکنی گردید.  به همه نهادهای تصمیم‌گیر در نظام توصیه می‌کنم که چون شورای نگهبان عمل نکنند و مجاری  را برای اصلاح اشتباهات باز بگذارند، زیرا که بسته شدن این راه، تهدید ساختارشکنی را به عنوان تنها بدیل مطرح خواهد کرد، و این بدیلی است که همة ما هزینه سنگین آن را می‌دانیم و قاطعانه با آن مخالفیم. همچنین تاکید می‌کنم که تعلل در محقق ساختن آرمان‌هایی چون قانون‌گرایی، عدالت، آزادی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود، و به ویژه اصول معطل مانده قانون اساسی مشروعیت‌سوز است.

- اسلام آن پوستین وارونه‌ای نیست که برخی مخالفان شما پوشیده‌اند. شیوه آنها این است که هر چیز مقدس و مبارکی را به نفع سلیقه خود مصادره کنند، تا جایی که حتی اگر بتوانند شال سبز شما را هم می‌ستانند. اسلام راستین نسبتی با ظاهرسازی‌ها و کج‌اندیشی‌های آنان ندارد، بلکه مکتبی رهائی‌بخش است که اگر به حقیقت و نورانیت آن برسیم دوای تمامی دردهای شخصی و اجتماعی ماست.

- ماجرای ما، هر چقدر تلخ، یک اختلاف خانوادگی است که اگر خامی کنیم و بیگانگان را در آن دخالت دهیم به زودی پشیمان خواهیم شد.

- در اعتراض و حرکت اصلاحی و اصولی ما هیچ‌کس نباید صدمه ببیند. ما زمانی در تلاش خود موفق خواهیم بود که ابتکارهای ما برای احقاق حقوقمان تا آن حد اندیشیده شده، کارآمد و در چارچوب قانون باشد که حتی کودکان خردسال و زنان باردار بتوانند در آن شرکت کنند.

- ما در برهه‌ای و گریوه‌ای از تاریخ کشور خود قرار داریم که راه‌حل بسیاری از مشکلات‌ ما قانون است. درست است! قانون همیشه بی‌عیب نیست. درست است! قانون عرفی قراردادی اجتماعی است و به مانند هر عهد و پیمانی که انسان‌ها با هم می‌بندند رعایت آن تنها تا زمانی الزامی است که طرف مقابل نیز به آن پایبند باشد. درست است! مخالف شما قانون‌ اساسی را زیر پا می‌گذارد، به خلاف نص این میثاق ملی  شما را از حق برگزاری اجتماعات محروم می‌کند، بلکه حتی اگر به نشانه اعتراض پارچه‌ای سبز به دستتان ببندید به رغم اصول متعدد قانون اساسی و قوانین بی‌شمار عادی، خود آن کسی که مسئول حفظ امنیت است شما را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد. درست است!  متقلبان و دروغگویان تنها به نیت تحمیل منویاتشان در پشت نام قانون سنگر گرفته‌اند. لیکن تلاشی که ما وارد آن شده‌ایم یک مشاجره و تلافی‌جویی نیست. ما را عصبانیت یا جاه‌طلبی یا خودپسندی برنیانگیخته است، بلکه حرکت ما اقدامی برای اصلاح و تامین بهروزی کشور است. برای رسیدن به چنین هدفی جا دارد که ما حتی به جسد قانون احترام بگذاریم، زیرا می‌دانیم که در فردای نزدیک، زمانی که کوشش‌مان به ثمر می‌رسد، نخستین اصلی که باید آن را نهادینه کنیم پایبندی به قانون است.  این شالوده‌ای است که امروز صبورانه می‌ریزیم تا بر رویش بنای رفیع فردایمان را استوار کنیم.

- سرانجام وحدت. همه شما را به برادری دعوت می‌کنم. پیروزی ما در گرو معاضدت و پیوند با یکدیگر است، و در این یکدیگر تمایزی میان ما و مردمی که به دیگران رای داده‌اند نیست. حتی آنانی که اینک رو در روی ما به خشونت متوسل می‌شوند در اخوت ما شریکند، زیرا ما به دنبال آینده‌ای هستیم که در آن همان کسی که خواهر و برادرمان را در خیابان‌ها کتک زده است، سعادتمندتر، معنوی‌تر، سالم‌تر و زیباتر از امروز زندگی کند.  رنگ سبزی که ما به عنوان نماد خود انتخاب کرده‌ایم یک معنایش هم این است؛ رنگ سبزی که ما را به اهل‌بیت نور، اهل بیت راستی، اهل‌بیت خرد، اهل بیت کرامت و فضیلت پیوند می‌دهد.

شاید بگویید که با این همه قید و بند دیگر فرجه‌ای برای بیان اعتراض باقی نمانده است. این گمان خامی است که مخالفان سطحی‌اندیش و افراطی شما در سر دارند. الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا. کسانی که در راه خدا می‌کوشند خداوند آنان را به راه‌های خود هدایت می‌کند. به عنوان نمونه‌هایی از این هدایت به یاد آورید که خداوند چگونه آرامش را بر اجتماعات بی‌کرانة‌تان مستولی می‌کرد و یا در خلال آنها ظرفیت‌های ذهنی مردم به چه شعارهای نغزی رهنمون می‌شد. همان خلاقیت همچنان قادر است که با توجه به تمامی این اصول راه‌کارهایی بکر و موثر پیش‌پای ما قرار دهد، میدان‌های گسترده‌ای برای  عمل در مقابل‌ ما بگشاید و تجربیات جدیدی برای آزادیخواهان جهان اندوخته کند.

در ابتدا هدف همه ما از شرکت در انتخابات آن بود که عقلانیت دینی به فضای مدیریت کشور بازگردد، لیکن در میانه مسیر به اهدافی بسیار بلندتر هدایت شدیم. ما در این بین می‌خواستیم ارکان ذیربط نظام به یاد آورند که در ورای تمامی آنان و ما فوقشان میزانی به نام رای و عزم مردم وجود دارد که آنها نه حق دارند و نه می‌توانند آن را نادیده بگیرند. امروز خواست عمومی برای سازوکاری کارآمد جهت انتخابات که در آن اطمینان ملی حاصل شود و دروغ، تقلب و تزویر جایی نداشته باشد، به یک مطالبه انکار ناپذیر مردمی تبدیل شده است. در هر قدمی در آینده تجربه تلخ و مشروعیت‌‌زدای جریانات اخیر باید پیشاروی ملت باشد و نباید هیچ فرصتی برای روشن‌تر شدن ابعاد این دروغ و تقلب بزرگ و پی‌آمدهای تلخ آن از دست برود.

در ایامی که گذشت شخصیت‌ها و گروه‌هایی به سراغ اینجانب آمدند و خواستار گذشت من از آنچه گذشت شدند. شاید توجه نمی‌شد که اینجانب از همان ابتدا از حق شخصی خود گذشته بودم، اما  مسئلة انتخابات مسئلة شخصی من نبود و نیست. من نمی توانم بر سر حقوق و آرای پایمال شدة مردم معامله یا مصالحه کنم. مسئله جمهوریت و حتی اسلامیت نظام ماست. اگر در این نقطه ایستادگی نکنیم، دیگر تضمینی نداریم که در آینده با حوادث تلخی نظیر آنچه در انتخابات کنونی گذشت روبرو نباشیم.

گرو‌هی از نخبگان بر سر آنند که گرد هم آیند و  با تشکیل جمعیتی قانونی صیانت از حقوق و آرای پایمال شده مردم در انتخابات گذشته را از طریق انتشار مدارک و اسناد تقلب‌ها و تخلف‌های انجام گرفته و نیز رجوع به محاکم قضایی پیگیری کنند و نتایج آن را مستمرا به اطلاع عموم مردم برسانند. اینجانب نیز به این جمع می‌پیوندم. این گروه اجرای اصول معطل مانده قانون اساسی را در دستور کار خود خواهد داشت و علاوه بر آن در این مرحله مطالبات زیر را دنبال خواهد کرد:

- توقف برخوردهای امنیتی، فوق امنیتی و نظامی با مسائل انتخاباتی و بازگشت کشور به فضای طبیعی سیاسی

- اصلاح قانون انتخابات به نحوی که امکان تکرار تقلبات گسترده را از بین ببرد و بی‌طرفی نهادهای مجری و ناظر را تضمین کند

- رعایت اصل 27 قانون اساسی در مورد آزادی تجمعات

- آزادی مطبوعات و رفع توقیف از آنها

- فعالیت مجدد سایت‌های خبری مستقل

- ممنوعیت مداخلات غیرقانونی دولت در فضای ارتباطی، نظیر اینترنت، پیام‌های کوتاه، و جلوگیری از  قطع ارتباطات تلفنی و شنود مکالمات مردم و هر گونه تجسس دیگر

- توقف برخوردهای یک‌جانبه، افترا، دروغ‌پردازی و اهانت در رسانه رسمی کشور

- برخورداری از کانال‌های مستقل تلویزیونی در خارج و داخل کشور

- صدور مجوز برای تشکیل جمعیت‌های سیاسی،‌ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی

- آزادی همه دستگیرشدگان سیاسی، ابطال پرونده‌سازی‌های جعلی امنیتی و دخالت ندادن پرونده‌های جاری در برخورداری آنها از حقوق اجتماعی

در انتها به همه مردم شریف کشورمان، چه آنها که به اینجانب رای دادند و چه آنهایی که به اینجانب رای ندادند،  به ویژه  کسانی که در حوادث ناگوار هفته‌های اخیر صدمه دیدند درود می‌فرستم. همچنین مقام  شهیدانی را که به جرم حق‌خواهی و آزادی‌طلبی در خون خود غلطیدند ارج می‌نهم و از خداوند بزرگ برای  خانواده‌های عزیز آنان طلب صبر و اجر دارم.

                                                                                                میر حسین موسوی


 

[کد مطلب: 3157] [تاريخ انتشار: دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يازدهم تير ۱۳۸۸ برابر با دوم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 04:56:23 توسط farhad
تظاهرات خیابانی فقط برای اعلام موجودیت است ولی آنچه سرنوشت جنبش سبز را روشن می کند موفقیت در اعتصابات عمومی است. اعتصابات سراسری علاوه بر خسارات سنگین مالی که به حکومت وارد می کند باعث گسترش نارضایتی در کشور می گردد. اگر بنا به اعتصابات باشد، مطمئن باشید که بازار آخرین جایی خواهد بود که شاید به اعتصابات بپیوندد. گردش پول در بازار میلیاردی است و طرفنظر کردن از چنین مبالغی برای بازاریان بسیار سخت است. در خلال انقلاب 57 نیز کشاندن تظاهرات به بازار باعث تعطیلی آن شد و بنام اعتصاب بازاریان ثبت شد. بازاریان بسیار پولدار و بهمین نسبت بسیار محافظه کار بوده و دلیلی نمی بینند که ریسکی را بپذیرند. بمحض بروز سروصدا و تظاهرات آنها ترجیح می دهند بازار را تعطیل و راهی منزل یا باغ کرج و یا ویلای شمال شوند. چند روزی را هم احتیاطاً صبر می کنند تا اوضاع کاملاً عادی شود.
نوشته شده در تاريخ يازدهم تير ۱۳۸۸ برابر با دوم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 02:29:07 توسط شاهین
سلام من خواهشم از دوستان اینه که کامنت هایی رو که تفرقه انداز هستند رو فقط بخونن و بگذرند. بعضی ها واقعا موقعیت موسوی رو درک نمکنند.نمیشه یک شبه یه رژیم دینی و تا دندان مسلح رو که با افرادی که شستشوی مغزی شدند پشتیبانی میشه رو از بین برد. اندکی صبر سحر نزدیک است. خواهش میکنم نیمه پر لیوان رو ببینید ، ما واقعا کار بزرگی انجام دادیم و این کم لطفیه که اینطور به موسوی بتازیم.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 19:58:39 توسط راستگو
موسوی ننگت باد که چنین ناجوانمردانه پشت به مردم کردی .
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 17:46:17 توسط بابک
قابل توجه دوستان اصلاح طلب.لطفا از آقایان.خاتمی.کروبی و موسوی بخواهید که از کارگران شرکت نفت و راه و ترابی بخواهند که دست به اعتصاب بزنند تا کمر این حکومت اسلامی را بشکند و تازه شما متوجه می شوید قدرت اصلی کجاست....اصلاحات مرد زنده باد انقلاب....
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 16:33:18 توسط فريد
در واقع هدف موسوي و باند رفسنجاني ماندگاري ج ا است چون بر اين باورند احمدي نژاد رژيم را بسقوط نزديك كرده كه دامن همه رو خواهد گرفت هموطنان فراموش نكنند باند رفسنجاني صاحب ميلياردهاي دلار سرمايه نقدي و املاك گسترده در ايران و خارج است كه با فروپاشي حكومت از دست خواهند داد. طمع در كسب قدرت بيشتر و چنگ اندازي به منابع ايران باعث اختلافات داخلي شد و ملت از ان استفاده كرد و بخيابانها ريخت حال ملت ايران با تجمع ميليوني بقدرت خود پي برد و همين كار رژيم را يكسره خواهد كرد تمام محاسبات رژيم غلط از اب درامد و اينها انتظار داشن تمام صداها را در يك هفته با كشتار و سركوب و شكنجه خنثي كنند ولي با گذشت ١٩ روز و ادامه ناآراميها و شعارهاي گسترده شبانه و شعارنويسي درماندگي رژيم هر چه بيشتر آشكار شده و كار از رفراندم و بقدرت رساندن موسوي گذشته و اتش انقلاب را همه ميبينند پيروزي نزديك است.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 16:13:03 توسط صومعه سرایی
آقای موسوی، مبارزه با فاشیسم دینی که خود شما از ارکان آن بوده اید و شریک در تمامی جنایات آن، کار شما نیست.خاتمی خائن کمر تو را در برابر ولی فقیه خم کرد و او هم گوش تو را کشید و ترس از سرنگونی تمامیت رژیم را، به تو شیر فهم کرد و این هم توبه نامه تو به خاطر شکر خوردنهات است.آخوند کروبی در مناظره به شما گفته بود که اهلش نیستی و جا می زنی و چه زود هم بریدی.اما در شقه شدن رژیمتان،مردم به خیابانها آمدند و گفتند که مرده شور،همه رژیمتان را ببرند.این مبارزه برگشت ناپذیر است و تا جارو شدن رژِیم ولایت فقیه،ادامه خواهد یافت.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 16:06:49 توسط maziar
clergy who know nothing about Iran's history and they do not care about our homeland as well as well being of Iranians to be in charge of running our country. A referandom under supervision of UN has to determine nature of government for Iran. We need to put and to 1400 years of submission to Islam. Thank you.Free Iran. No Islamic Republic. Please start changing our Arabic names to persian and no Islamic ceremony or wedding. Lets convert to Zartoshti. The pure religion that does not stone people and does not recommend hands to be cut. Equal rights for women and minorities.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 15:53:48 توسط مهدي ازايتاليا
با سلام به دوستان مبارز.در شرايطي كه رژيم دارد هر شب خواب سقوطش را مي بيند وزمين زير پايش به لرزه افتاده وحاميان بين المللي رژيم بور ومات شدند وديدند از دل افعي كبوتر بيرون نخواهد امدچون دل در گرو اين داشتند كه موسوي با شال سبزش اروزهاي امامش را احيا كند ولي نشد. پتانسيل فوران اجتماعي وخشم مردم به جان آمده عرصه را به آخوندها تنگ كرد. من راستش خودم خيلي نگران اين بودم كه نكنه اين قيام هم مثل قيام ضد سلطنتي ملا خور شود. چون رهبري به قد وقواره موسوي نمي امد.وديديم كه نهايت حرف اول را اخر زد. در تمام اين مدت هم مردم را دعوت ميكرد كه مواضب باشيد نامحرمان به صفوف شما رخنه نكنند.ولي خشم مردم گوشش بدهكار اين سارشكار نبود وكار خودش را ميكرد.چنان شده بود كه اخوندها به معناي واقعي پاپيون كرده بودند.چون هارت وپورت خامنه ايي هم كارساز نبود .درود بر شهيدان فهرمان كه با خون خودسر نگوني اين رژيم را مهركردند.درود بر ندا فهرمان كه گفت من براي تمجيد از شال سبز به ميدان نيامدم براي آزادي ودمكراسي بود.حضور دختران دلاور وزنان چشم جهانيان را خيره كرد وگفت كه ايران اين خاك پاي ايزدي از ستم اهريمن ازادخواهدشد
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 15:06:54 توسط حجت
با درود بر مهدی عزیز از ایتالیا. شما میتوانید نظر خود را در Word بنویسید و آنرا Copy کرده و بعد مقاله مربوطه را باز کنید، نامه خود را وارد کرده سپس در جدول نطریات Paste فرمائید و با وارد کردن کد آنرا ارسال کنید. دلیل اینکه نظریات ارسال نمیشود آنست که وقتی زمانی که فکر میکنم حدود دو دقیقه است طول بکشد تا نظریه را تایپ کنید، سیستم آن کد را باطل میکند و در این صورت وقتی آنرا وارد میکنید کد درست نیست. پس باید خارج از مقاله بروید و باز گردید که کد جدید بگیرید. موقعیت را برای تجدید ارادت و همآهنگی مبارزاتی مغتنم میشمارم.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:56:34 توسط Irani
پا نطر دوستمون ملي گرا كامل موافقم .
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:54:48 توسط امید
دوست عزیز ملی گرا.مردم جانشان را از خیابان پیدا نکردند که رهبران شما آقایان خاتمی بعد از 8 سال بگوید من تدارکچی بودم کروبی این بار نخوابیده بود و موسوی به قانون پناه ببرد.این آقایان برای حفظ حکومت اسلامی مردم را قربانی می کنند....اصلاحات مرد زنده باد انقلاب....مرگ بر حکومت اسلامی....
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:53:08 توسط ستاره
جواب به ملی گرا, تو اول از همه بايد از رژيمت بخواهي كه با مردم ايران رفتار مسالت اميز داشته باشه! اين رژيم جنابعالي بود كه به تظاهرات مسالت اميز مردم ايران حمله كرد و ندا و نداها را بگلوله بست و مورد لعن و نفرين مردم ايران و جهان قرار گرفت! پس جواب شمايان فقط يكي است: ابطال انتخابات ولي فقيه, و قانون اساسي جمهوري اسلامي, و برچيده شدن بساط حاكميت ولي فقيه. و برگزاري يك انتخابات آزاد زير نظر سازمان ملل متحد. همين و بس٠
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:52:18 توسط Manouchehr
This was a plot to bring people out to vote . That is it ....now get a life and go back to work. Your only option is not to vote but since they are smarter than you , they come up with some trick to get you to go out and vote.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:36:24 توسط مهدي ازايتاليا
با سلام به پيك ايران.باور كنيد من چندمين بار است كه برايتان نظرم را مي نويسم ولي دليل ويااشكال فني آن را كه منعكس نمي شوم نمي دانم.شايد از اين گونه مواردهم براي هموطنانم پيش امده باشد لطف كنيد ويك راه كار هم بدهيدكه اگر نظرات ما دريافت نمي شود به طريق ديگري اقدام كنيم. با سپاس . ******* پيک ايران : با توجه به اينکه ما اين کامنت را دريافت کرديم نبايد مشکلی بوجود بيايد.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:24:51 توسط ملی گرا
خيلی جالبه هر کی اينجا طلبشو از موسوی ميخواد.يکی ميگه چرا اسلام رو از بين نميبری؟! يکی ميگه موسوی چرا خوابی بيدار شو!! يکی ميگه چرا جنگ راه نميندازی؟ يکی ميگه لنگش کن يکی ميگه خردش کن. مردم شريف داخل ايران به رشد سياسی رسيدند اين خارج نشين ها 30 سال در کشورهای آزاد زندگی کردند هنوز نفهميدن مبارزه مسالمت آميز يعنی چی ؟ آيا اين کامنت های تفرقه آميز از طرف رژيم نيست ؟
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:14:02 توسط آرزو
از این به بعد رنگ من رنگ سبز نیست.رنگ من رنگی است که در طول این سی سال و در این روزهای اخیر خاک وطنم را گلگون کرد......اصلاحات مرد زنده باد انقلاب.....نابود باد حکومت اسلامی....
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 13:56:18 توسط kamran
  پيك ايران  : خير چنين اطلاعاتی ديده نميشود البته منظورتان از شماره را متوجه نشديم.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 13:49:21 توسط شیر
یعنی همه چیز بشود مثل قبل از انتخابات با یک رییس جمهور مادام العمر مثل ان
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 13:42:25 توسط ستاره
براي رسيدن به آزادي, و يك ايران خالي از ولايت فقيه مستبد و ظالم, و برقراري يك حكومت دموكراتيك (مبتني بر حكومت مردم بر مردم), همه اقشار ملت ايران بايستي خواهان ابطال انتخابات ولي فقيه, و قانون اساسي جمهوري اسلامي, و برچيده شدن بساط حاكميت ولي فقيه باشند٠ ما مردم ايران خواهان برگزاري يك انتخابات آزاد زير نظر سازمان ملل متحد ميباشيم٠
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 13:00:12 توسط فريد
(اسلام راستین نسبتی با ظاهرسازی‌ها و کج‌اندیشی‌های آنان ندارد، بلکه مکتبی رهائی‌بخش است که اگر به حقیقت و نورانیت آن برسیم دوای تمامی دردهای شخصی و اجتماعی ماست)( جمهوری اسلامی نظامی‌است که اگر بر اساس عهد نخستین و نسخه‌ اصیلش به اجرا درآید تمامی خواسته‌های ما را در بر می‌گیرد)(نظام و انقلاب اسلامی میراث و میوه مبارزات تاریخی دویست‌ ساله شما با استبداد و عقب‌ماندگی است)(اسلامی که شوینده هر نوع نابرابری در مقابل قانون و پرچمدار تکریم حقوق شهروندی است)...... ملولان همه رفتند در خانه ببنديد/ بر آن عقل ملولانه همه جمع بخنديد (مولوي)
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:57:19 توسط اريايي
بابا جمع كن اين سياه بازي اگر خود محمد هم بياد مردم ايران قبولش ندارند تو هنوز دم از اسلام ناب محمدي دم ميزني  بس است ديگر جمهوري اعدامي را مي خواهي نجات بدهي يا ملت را؟
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:37:26 توسط secular
رهبري جامعه مدني بر عهده جنبشهاي مدني و سنديكايي فراايدئولوژيست و آقايان اين افتخار را يافته اند كه در كنار جنبشها قرار گيرند. استراتژي از قبل توسط خرد جمعي جامعه مدني تعيين گشته است و هرزمان كه آقايان بتواند پلانهاي ما را كه شامل مبازرات گسترده و مدني است به پيشبرند ما آنانرا در كنار جنبشهاي مدني و سنديكايي خواهيم پذيرفت در غير اينصورت حفظ انان حتمي است زيرا رهبران جنبش مدني ايرانزمين فعاليتهاي خويش را تا رسيدن به استراتژي نهايي كه همان حذف سيستم رهبري و بنا نمودن جمهوري جامعه مدني ايرانزمين است را ادامه خواهد داد. گرامي باد ياد شهداي كودتاي ٢٢ خرداد/ زنده باد سكولاريسم (مكتب عقلانيت) arezu
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:34:36 توسط rad
اقاي موسوي تو فكر كردي صفحه اخر داستاني رو كه خامنه اي ۵ توماني نوشت تو تمام كردي مردك اخوند پرست اين جوانان يك بهانه كم داشتند حال خواهي ديد٠ قران محمد براي طاقچه اطاقت يا گرفتن روي سر براي سر قبر اين عرب و ان عرب نيست براي خواندن است٠ مذخرفات اين كتاب با نوشته هاي اين شرم نامه تو(اگر چه كلمات روشنگري در ان هست يك مماشات كلي) هيچ هماهنگي ندارد٠ به تجربه ي اين حقير بوي خيانتش بيشتر از وفاست ولي اول كار هم نميبتوانستيم قلبا قبول كنيم كه يك چاپلوس محمد دزد و علي و عمر قاتل مستخدم بي رياي ايران زمين باشد٠ چرا جفنگ هاي اسلامييت را با كشتار مادران ما و فروش انها در مدينه مقايسه نميكني٠ با درود به ملت نجيب و هوشيار ايران٠
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:31:16 توسط keyvan
دوستان اگه موسوى اينجوري ميگه براي اينه خوب فهميده مردم ايران همه نظام نميخان و از اون به زودي رد ميشن اگه با مردم نباشه
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:24:19 توسط قدرت
اگر حکومت ناب محمدی در ایران احرا بشود یعنی تمام مردهای مسیحی و یهودی و بهائی و کافران و... از 15 سال به بالا کشته می شوند و زنان انان یا زن پاسداران می شوند و ازاد و یا تا اخر عمر کنیز این سپاه. میر حسین شعار بیخود نده با اسلام نمی توان حتی یک کار خوب انجام داد. ایا با بچه ازدواح کردن کار خوب است یا قانون قصاص یا زن نصف مرد است؟ و یا................................
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:15:45 توسط Kamran
جناب موسوي كجا به اسلام باز گرديم ؟ ما در عمق اسلام ناب محمدي هستيم كه اين ظلم و فلاكت را داريم ٣٠ سال تحمل مي كنيم٠اسلام ناب محمدي يعني طالبان و هميني است كه در ايران حاكم است٠ما نه حكومت اسلامي ميخواهيم و نه كلا هچ نوع حكومت ديني٠جاي دين در همان مساجد و كليساها است و نه در سياست وتعيين سرنوشت يك ملت٠تمامي مصيبتها و بدبختي ايران به خاطر همين اسلام و ان هم از نوع شيعه ان است٠
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:12:16 توسط خرزوخان
خجالت بکش مردک. جونت اینقدر عزیز که اینقد زود رفتی زیر لحاف. مگه تومناظره با کروبی نگفتی من تا آخرش هستم. چطور میتونی چشم تو چشم تاجزاده وحجاریان و... بشی؟ تقی رحمانی وهدی صابر و محمد قوچانی زیر شکنجن تا تو پاتو اینجوری عقب بکشی؟ خانم رهنورد از شمام واقعا انتظار نداشتم. فکر کنم امشب این بیانیه رو 20 و 30 با آب و تاب بخونه!
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:52:29 توسط neda
اگر از گذشته آقاى موسوى بگزريم وفكر كنيم كه پاك شده ليكن همين اسلام ناب محمدى ايشان همچنان خطرناك است٠تازه مى خواهد با چه اشخاصى به فعاليت خود ادامه دهد با فريبا خاتمى و سر دسته دزدان آقاىرفسنجانى كه سى سال است دستش بخون ملت ايران آغشته است٠تازه اين شيادان پشت پرده با ريس كل باند مافيا رهبره بقول خودش عليل ساختو پاخت كردند ورفت٠ بخوانيد علاميه مجمع روحانيون مبارز٠
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:51:16 توسط البرز
این سی‌ سال را خواب بودی، موضع شما مرا به یاد حزب تو ده و اکثریت می‌‌اندازد که روز سی‌ خرداد ۱۳۶۰ با مجیز گوی امام دجال و قسا وت پیش خواهان خدمت به "برادران پاسدار" بودند. مردم از این ان شا‌های دبستانی امثال شما زیاد دیدند. مرگ بر خا منه ایی، درود بر ندا و کیانوش ا سا
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:47:38 توسط فريبا
اقاي موسوي مينويسندامدند( دورانی که نطفه نا‌امیدی شروع به رشد کرده بود، زمانی که فاصله مردم از نظامشان روز به روز بیشتر می‌شد)همچنين مينويسند (به خرد بازگردیم. کشوری به عظمت ایران را، با آرمان‌هایی به بزرگی اهداف انقلاب اسلامی و با دشمنانی به آن سرسختی و کینه‌توزی که می‌شناسیم)احتياج به تو ضيح نيست خودشان اقرار كردهاند اقاي موسوي ازاديخواه واقعي ان است كه براي همه ازادي بخواهد نه اينكه فقط شما را اجازه بدهند حرف بزنيد٠ منظور شما از دشمنان سر سخت كيست ايا همان ها هستند كه صدايشان سي سال پيش بريديد ما هم ايراني هستيم فكر كردم شايد معني ظلم را لااقل حالافهميده باشيد دريغ كه شما چانه برايخود ونظام عزيزتان ميزنيد نه ازادي
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:45:35 توسط ایرانی
چقدر امام امام، اسلام اسلام، نظام نظام؟؟!!! چقدر سفسته!!! چقدر خزعبلات!! واقعا که تهوع آور نیست؟... آقای موسوی، تو یا خود را به خواب زده ای یا بیدار کردن امثال شماها واقعا غیر ممکن است...مساله این یا آن فرد نیست. ریشه همه مشکلات و بدبختیهای ملت ایران کلیت سیستم ضد انسانی جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن است. وقتی جواب اینقدر ساده است، یعنی سرکار آمدن یک حکومت دموکراتیک غیر دینی، غیر ایدئولوژیک و شبیه همه حکومتهای عرفی جهان، این همه گرگم به هوا و سفسته برای چیست؟ خیر آقای موسوی، ما "ندا"ها را در این راه ندادیم که شما سرکار بیاید و دوباره دوران نخست وزیری امام راحل!! (آن دایناسور جماران، هندی زاده ضده ایرانی) را در ایران راه بیندازید. چه شما و امثال شما با ما ملت ایران همراه بشوید یا نه، ما تا سرنگونی کلیت رژیم ضد بشری ولایت فقیه آرام نخواهیم گرفت. آقای موسوی، برای درمان سرطان از آسپرین استفاده نمی کنند، بلکه کل تومور را با جراحی از ریشه در می آورند. تا دیر نشده به ملت بپیوندید، هرچند امید چندانی به فرزندان آن خمینی هندی زاده نمی توان بست.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:23:45 توسط ولي
شوراها و هستههاى مقاومت و قيام آزاديبخش براى ابطال انتخابات و برگزارى انتخابات آزاد تحت نظارت بينالمللى را در همه جا تشكيل بدهيد.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:15:10 توسط ندا
ماجرای ما، هر چقدر تلخ، یک اختلاف خانوادگی است این هم لب کلام موسوی . ایا باز می خواهید با دستمال سبز چشمانتان را ببندید.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:09:51 توسط شهاب
آقای موسوی صنار بده آش، به همین خیال باش... کروبی برای دلجویی از آ سیدعلی، با ترفند آخوندی از صحنه کنار کشید و تسلیم بت بزرگ شد. این بیانیه های صادره از سوراخ موش هم بوی بای بای میدهد، بعد از مراسم مخفیانه آشتی کنان ماله کشان نظام با ولی قبیح، بزودی در تلویزیون صدای آمریکا(VOA) افتخار زیارت شازده حسین با ریش و پشم تراشیده و فکل کراوات در کنار طرفداران اعتراضات مسالمت آمیز جناب دکتر محسن سازگارا و... نصیبمان خواهد شد. افسوس به هموطنان مبارز که چشم انتظار معجزه از امامزاده ای هستند که ناک او با تربت بیت رهبری ولی فجیع تبرک شده...
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:03:54 توسط حمید
آقای موسوی اگر وقت نوشتن این تومار را صرف تظاهرات خیابانی میکردید و همراه مردم بودید دیگر اینقدر مجبور به عجز و لابه نبودید. یک نکته دیگر اینکه به پس دلاوری‌های شما آخوندهای بی‌ عبا حال مردم ایران دوستان نیمه راه خود را بهتر شناخته اند. اصلاحات مرد زنده با د انقلاب
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:01:43 توسط مهران
موسوی خیلی رو داری- تو خیابانها جوانان را به گلوله بستند باز می گوئید دیر نشده است این هیتلرزادها به پیر و جوان رحم نکردند اینها مثل مغولها و دیگر بیگانگان به جان و مال مردم حمله بردند اینها بایست در دادگاه مردمی محاکمه اعدام بشوند فرزند ترا نکشتند تا بدانی داغ مادر و پدر یعنی چه تو خودت کم نیستی که از این جنایتکاران دعوت می کنی که می تواند در حکومت تو باز به چپاولشان ادامه بدهند. تو به انها درس حقه و سیاست می دهی. تو بعنوان نماینده مردم می بایستی از موضع قدرت حرف می زدید خجالت هم خوب چیزی است که البته تو از ان بی بهره هستی. حقیقت ان است انچه تو به مردم وعده می دهی چندین برابر خفقانت و بدتر از امروز است. تا سال 65 ما حتی اجازه شنیدن یک موسیقی شاد را نداشتیم. مرگ بر شما دروغگویان. مرگ بر جمهوری ارتجائی اسلامی.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:49:46 توسط بابک سوئد
اگر خوب دقت کنیم نتییجه عملی مواضع موسوی و خامنه ای برای مردم ایران چندان تفاوتی نمی کند. خامنه ای از مردم خواست تا در خانه بمانند و دم بر نیاورند. موسوی از مردم می خواهد تا در خانه بمانند تا گرو‌هی از نخبگان گرد هم آیند و با تشکیل "جمعیتی قانونی" از دولت شکایت کنند. این جنبش نیازمند رهبری است از جنس مردم نه از جنس " امام راحل".
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:44:55 توسط amir

موسوی جواب خانواده ندا را چی ميدی؟ همين؟

نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:23:37 توسط داوود
چه اشتباه هست تخمین و تصور موسوی از کودتاچی ها، مگه میشه با یک مشت جانی و حرامزاده حرف از قانون زد، شاید هم موسوی واقع بین هست و می ترسه که حسنک وزیر در تاریخ معاصر ایران بشه، این نشون می ده چقدر مردم و حمایت مردم رو دست کم گرفته و قدرت دجا لها رو دست بالا ...
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:19:25 توسط ترانه
ما به گفته های شما ایمان داریم اما جمهوری اسلامی دیگر پشت گوش خود را ببیند که این انسانها دوباره سر صندوقها برای رای دادن برگردند ا بعد از این قضایا آنها را مفتضحتر خواهد کرد سال دیگر سر انتخاب نمایندگان مجلس بمیرند تا به این ملت افتخارکنند.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:16:45 توسط بابک جان
خب خدا رو شکر که مردم از همه اقشار چه در داخل و چه در خارج در انتصابات رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام که خود جنابعالی بهمراه اون 3 نفر کاندیدای دیگر عضوی آنید شرکت کردنند, نشان دادند که نظام وحشی جمهوری اسلامی را تائید میکنند و به خیال اینکه همه این بازیها واقعی است میلیونی به خیابانها آمدند, سلاخی شدند, حتی بدنهای مجروحشان هم از بیمارستانها وانت وانت چمع شد و خدا میداند که چه تعداد زن و مرد و پیر و چوان ایرانی که در این جریانات کشته نشدند و شما مرتیکه پوفیوز مردم را گذاشتی سر کار که میخواهی کارهایی را بکنی که از پس یکیش با پشتیبانی میلیونی بر نیآمدی! من نمیدونم آدم باید احمق باشه بازم گول این اوباش رو بخوره, میر حسین دروغگو اگه میخواستی میتونستی با پشتیبانی ملت جتی نظام را هم از میان برداری اما همش اعلامیه های کیلومتری دادی و سعی کردی که امور را مشمول مرور زمان کنی. من اگه میتونستم حکمی مانند جهاد بدهم 100 برابر شدیدتر حکم میکردم که همه شما را سر دار ببرنند. چگونه به خودت اجازه میدهی که این همه خانواده داغدار را فراموش کنی و بری زیر عبای رهبر یک دست و جانور صفتتون؟ چگونه؟ شرم بر تو باد
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:12:58 توسط کمال
آقای موسوی سخت در اشتباه هستید اولین دشمن مردم همین قانون اساسی هست که پا گنحاندن ولی فقیه شورای نگهپان وخپرگان و .........حقوق اولیه مردم را زیر پا میگذارد
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:09:56 توسط علي
چه درد آور نگفتنهاي آنهائي كه بايد گفت...........آيا ميتوان نماز جمعه اين هفته را به جشن ملت تبديل كرد؟!؟ مرگ بر خود كامگان نظام در هر مقامي كه باشند مرگشان باد ................
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:07:11 توسط مصطفی20
من نیز با خشونت و آدم کشی مخالفم ولی راهکارهائی که موسوی در لفافه بیان می کند را می توان با روشهای کم خطر ولی ثابت بشرح ذیل می دانم: - پاشیدن رنگ سبز به تمثالها و نمودهای حکومتی - ریختن کاغذ و یا اشیاء سبز در مسیرها - ایجاد جنگ روانی و فرسایشی برعلیه دیکتاتور - اطلاع رسانی و کارهای گروهی بامید ایرانی آباد و آزاد*********** پيک ايران : اسم مصطفی وجود دارد لطفا يک اسم ديگر انتخاب کنيد.
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:05:06 توسط keyvan
اين داره ميگه به علي قاتل بقيه ادمکشا که حرف من گوش ندين اين کشتي غرق ميشه و همه با هم ميريم
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:03:11 توسط پدرام
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند درود بر میر حسین که در این جنبش یکی از بزگترین دستاوردهایش نشان دادن دنیا دوستی مراجع حکومتی بود. واقعا جای صد هزار تاسف است که مراجع دینی با ترس و لرز در بیوت خود بیتوته کرده بودند و از ترس قطع شدن مواجب دولتی دم نزدند. اف بر شما دنیا دوستان و ریا کاران ، اف بر شما
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:01:56 توسط علي
چه درد آور نگفتنهاي آنهائي كه بايد گفت...........آيا ميتوان نناز جمعه اين هفته را به جشن ملت تبديل كرد؟!؟ مرگ بر خود كامگان نظام در هر مقامي كه باشند مرگشان باد ................
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 09:52:40 توسط تیزبین
دوستان نگاه کنید همانگونه که گفته بودم آقای موسوی دارد نه اینکه از میانه راه بلکه از ابتذای آن بر میگردد و به مردم پشت میکند. از اسلا ناب محمدی دم میزند. از عقرب خواهش میکند که نیش نزند. گفته بودم در همین سایت که تخم مرغهای خود را همه در یک سبد نگذارید و دست یک نفر ندهیدو به هیچ سیاستمداری نمیشود اعتماد کرد. باید خود ملت ادامه دهد. مشکل است ولی امکان دارد. مرگ بر خامنه ای .
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 09:49:57 توسط mm
موسوی، از همون اول میدونستم که تو رهبر نیستی‌، اما عزت دفاع کردم. الان بهت میگم، خیلی‌ بی‌ غیرت هستی‌ اگر کنار بکشی. تو از احمقی نژاد منفور تر خواهی‌ شد، اگر کارتو به اتمام نرسونی. اینقدر ملت ضرر دادن، خون دادن، حالا وقت تو شلوار ششیدن نیستش. بلند شو، کاری نکن که ملت پشتشون رو به تو کنن
نوشته شده در تاريخ دهم تير ۱۳۸۸ برابر با يکم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 09:36:01 توسط پنجشنبه
روز پنجشنبه فردا بعداز ظهر تظاهرات سراسری هواداران میر حسین موسوی بزرگ پرچم دار ازادی است در میدان انقلاب میدان ولیعصر میدان تجریش ما شرکت خواهیم کرد .
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جدیدترین تصویر از پیروز
فروشنده‌ای که در سنندج به رییسی آجیل و شکلات تعارف کرد، از مردم عذرخواهی کرد + فيلم
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی
یک مقام ریاست‌جمهوری: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است 
 علی خامنه‌ای در آینه بولتن‌های محرمانه فارس
 مهدی تاج؛ مزدور علی خامنه‌ای، در پادگان فوتبال ایران 
 مهم‌ترین ناگفته‌های خیزش سراسری در بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس
 جدایی المیرا شریفی‌مقدم از بخش خبر تلویزیون جمهوری اسلامی 
 افشای نیمه‌ پنهان تیم فوتبال در قطر؛ از دخالت سپاه تا حواله واردات خودرو به بازیکنان
  بندرانزلی - تظاهرات و خروش زنان و مردان آزادیخواه بندرانزلی در مراسم سوم جانباخته راه آزادی مهران سماک با شعار: امسال سال خونه سید علی سرنگونه
 تظاهرات بزرگ مردم زاهدان
 رسول خادم: تخریب خانه‌باغ خانواده الناز رکابی تلافی داستان برداشتن حجاب بود