عينكهای سه‌بعدی قلابی در جشنواره کیش

فارس: برگزاري جشنواره فيلم كيش با حاشيه‌ها و اتفاقاتي چون قلابي بودن عينك‌هاي سه‌بعدي، افتتاح سينما نخل و بدشانسي آقاي كارگردان همراه بوده است.

نخستين جشنواره بين‌المللي فيلم كيش يكشنبه شب با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاون امور سينمايي در سالن مركز همايش‌هاي خليج فارس آغاز به كار كرد.
استقبال فيلمسازان كشور و رسانه‌هاي خارجي از اين جشنواره كه گام نخست خود را بر مي‌دارد، جالب توجه است.

* ماجراي عينك سه‌بعدي بدون بعد

در مراسم افتتاحيه جشنواره، عينك‌هاي مخصوص نمايش فيلم سه‌بعدي به حاضران داده شد. زماني كه حاضران در سالن اين عينك‌ها را به روي چشم قرار دادند، ديگر همان بعدهاي معمولي تصاوير را هم نمي‌ديدند. گويا برگزاركنندگان جشنواره مي‌خواستند حركتي نو را به نام خودشان ثبت كنند كه متاسفانه نگرفت. احتمالا اين عينك سه‌بعدي نبوده و مصرف طبي داشته. البته بعضي‌ها مثل آقاي وزير ارشاد ـ همان‌طور كه از عكس‌هاي منتشر شده مشخص است ـ خيلي تو حس رفتن و به قولي عينك‌هاي سه‌بعدي آن‌ها را گرفته!
همچنين دوشنبه شب در آخرين سانس نمايش فيلم مركز همايش‌هاي خليج فارس، فيلم جدايي نادر از سيمين روي پرده رفت كه با استقبال علاقه‌مندان روبه‌رو شد؛ به گونه‌اي كه علاوه بر پر بودن تمام صندلي‌هاي سالن، سكوها هم پر شده بود و تعدادي هم پشت درهاي بسته ماندند.

* اخلال در نمايش زمزمه با باد و بدشانسي آقاي كارگردان

روز گذشته هم فيلم شهرام عليدي روي پرده رفت. عليدي كه گويا در تهران هم نمايش فيلمش مشكلي مثل مشكل امروز داشته، چند باري نمايش فيلمش با مشكل مواجه و متوقف شد. مسئولان سالن مي‌گفتند كل برق‌هاي سالن درست كار مي‌كند و فقط برق آپارات‌خانه خراب شده است.
وي موقعي هم كه مي‌خواست از هتل به سمت سالن مركز همايش‌هاي خليج فارس برود، ميني‌بوس نرسيد و در نهايت مجبور شد خودش و جمعي از دوستانش را با تاكسي به محل برگزاري جشنواره ببرد. گويا صاحب فيلم راضي نبوده فيلم روي پرده برود!

* بازديد از شهر زير زميني كيش

جمعي از سينماگران و اهالي رسانه روز گذشته از شهر زيرزميني جزيره كيش (كاريز) بازديد كردند. در اين بازديد كه بيش از يك ساعت به طول انجاميد تعداد زيادي از مهمانان جشنواره فيلم كيش حضور داشتند. امروز هم قرار است از پارك دلفين‌ها و باغ پرندگان بازديد شود.

[کد مطلب: 31991] [تاريخ انتشار: هفتم ارديبهشت ۱۳۹۰ برابر با بيست و هفتم آوريل ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
بانوی ايرانی به عنوان دومین زن در تاریخ فیزیک، جایزه مکانیک سیالات را گرفت
مجسمه گاندیِ «نژادپرست» از دانشگاه غنا پایین کشیده شد 
عکس و فیلم/ این عکاسان با استفاده از تکنیکهای عکاسی و برنامه های کامپیتوری تصاویر بیادماندنی از بیماران بیمارستانها خلق کرده اند
فيلم/ طنز: بدهکار چند صد ميلياردی با معرفی نامه
افتضاح ترین رمز عبورهای سال 2018 معرفی شدند
یک مقبره 'بی نظیر' باستانی در مصر کشف شد + عکس
 ریختن 300 هزار دلار از خودرویی در آمریکا / فقط 205 هزار دلار پیدا شد
عکس/ اروگامی های  زیبا از پرنده ماهی خوار
برند ملی؛ رتبه ایران در بین کشورها چند است؟ (+جدول)
بهای پوند برای مسافران تقریبا معادل دلار شد
قاچاق گسترده زنان جنوب آسیا برای ازدواج با مردان چینی
فقط یک سوم راز و رمزهای منطقه باستانی سقاره تا کنون شناخته شد
آگهی های تجارتی