مصباح‌یزدی: ایران بدون اسلام اهمیتی برای فدا کردن جان ندارد/ هر جا (در دنیا) اسلام بود و مبانی آن در خطر باشد، باید جان را فدا کرد

به ‌گزارش خبرگزاری مهر،حمد تقی مصباح یزدی در دیدار تعدادی از فرزندان شاهد استان خوزستان با بیان اینکه ایران بدون اسلام اهمیتی برای فدا کردن جان ندارد، تصریح کرد: اگر در این کشور حکومت کفر حاکم بود، دیگر ارزشی نداشت که بخواهیم جانمان را فدای آن کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که قوانین الهی در آن اجرا می‌شود، اظهار داشت: این کشور از آن جهت برای ما ارزش دارد که قوانین الهی و آموزه‌های اسلامی در آن حاکم است.

 عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: برقراری و حفظ اسلام اگر به خون نیاز داشته باشد باید آن را اهداء کرد امروز حفظ نظام اسلامی ادامه دهنده راه شهداست.

 رئیس موسسه خمینی با تاکید بر اینکه نباید حفظ اسلام را به مرزهای جغرافیایی محدود کنیم، خاطرنشان ساخت: امروز باید برای حفظ نظام تلاش کنیم و آن را محدود به مرزهای جغرافیایی نکنیم، حال چه در ایران باشد یا در دیگر کشور‌ها مثل بحرین و لبنان.

وی با اشاره به جریان سکولاری که غزه و لبنان را مربوط به ایران نمی‌دانست، افزود: غزه و لبنان ارزشی ندارد، بلکه اسلام غزه و لبنان برای ما مهم است؛ بنابراین هر جا اسلام بود و مبانی آن در خطر باشد، باید جان را فدا کرد.

مصباح یزدی همچنین با اشاره به مرزهای جغرافیایی میان مسلمانان، بیان داشت: متاسفانه امروز فرهنگ غالب در دنیا و حتی کشورهای اسلامی، حفظ مرزهای جغرافیایی است که همین عامل باعث ایجاد اختلاف میان مسلمانان شده است.

مصباح‌یزدی در ادامه با اشاره به برخی خطر‌ها که جوانان جامعه را تهدید می‌کند، گفت: امروز جریان‌هایی چون ناسیونالیسم، مسیحیت، عرفان‌های کاذب، شیطان‌پرستی و... جوانان آن‌ها را تهدید می‌کند؛ از این رو لازم است که مبانی دینی در بین آنان تقویت شود.
 

[کد مطلب: 32207] [تاريخ انتشار: دوازدهم ارديبهشت ۱۳۹۰ برابر با دوم مه ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 حافظان امنیت وطن! 
 گوشت‌های خر از کجا سر درمی‌آورند؟
پنج پاسخ به یک پرسش؛ چرا مذاکرات از وین به خلیج فارس منتقل شد؟
 شارلاتان کیست؟
 نوری همدانی برکناری طائب را به «توطئه دشمنان» نسبت داد
رئیسی : مردم نگران نباشند، ما برخی از گرانی‌ها را گذاشتیم برای سال آینده که فشار تورمی یکدفعه به مردم وارد نشود
 مدیر حوزه مدیرعامل ایران خودرو: حضور روحانیون باعث آرامش‌خاطر کارکنان شده است + عکس
 نیروی انتظامی ۲۲ گردشگر را در منطقه تفریحی املش گیلان بازداشت کرد
 گروه سایبری گنجشک درنده مسئولیت حملات علیه صنعت فولاد را پذیرفت + عکس
سران گروه ۷ هم پوتین را مسخره کردند هم وعده ۶۰۰ میلیارد دلاری برای مهار چین دادند 
 تغییر فرمانده محافظان خامنه‌ای بعد از برکناری طائب؛ نگرانی از نفوذ گسترده اسرائیل
 ریسک سوار شدن هواپیما در ایران به شدت بالاست