عكس/ پرچم 100 ميليوني بوشهر 4 روز هم سالم نماند!

سایت خليج فارس: بزرگترين پرچم كشور  در ساحل بوشهر كه 100 ميليون تومان خرج در بر داشته است، 4 روز هم سالم نماند و بخشي از آن ريشه اي شده است.

به گزارش «خليج فارس»؛ اين پرچم 250 متزي كه روي دكلي به ارتفاع 50 متر، شنبه اين هفته به بهانه روز خليج فارس در ساحل بوشهر و مقابل شهرداري اين شهر و تنديس رئيسعلي دلوار نصب شد، هنوز 4 روز از نصب آن نگذشته بود كه بخشي از پرچم كه بدون حاشيه دوزي بوده، ريشه اي و تخريب شده است.

اين گزارش مي افزايد: در زمان رونمايي از اين پرچم نيز كه معاون سازمان ميراث فرهنگي كشور، استاندار و شماري از مسئولان حضور داشتند، به دليل اشكال فني رخ داده، پرچم بالا نرفت و مراسم در حالي كه با تاخير چند ساعته آغاز شده بود،سرانجام با افراشته شدن پرچم در نيمه دكل، به كار خود پايان داد.

برخي منابع آگاه نيز مدعي هستند: شب قبل از رونمايي از اين پرچم، پيمانكار مربوطه نتوانسته دكل و متعلقات هوايي پرچم را نضب كند و يكي از شركت هاي روسي فعال در نيروگاه اتمي در دقيقه 90 به كمك فراخوانده شده و كار را تمام كرده است.

هزينه 100 ميليون توماني براي بزرگترين پرچم كشورمان در بوشهر - كه رقم مذكور بارها از سوي مديركل ميراث فرهنگي استان اعلام گرديده- هرچند اقدامي نمادين در راستاي پاسداشت سمبل كشورمان بوده كه در جاي خود قابل تقدير است، اما تخريب آن ظرف كمتر از 4 روز پس از نصب، علامت سوال هاي جدي را پيش روي افكار عمومي قرار داده و با خود مي گويند اين پرچم در شرجي دائمي ساحل و بادهاي موسمي پاييز بوشهر قرار بود چگونه مقاومت كند؟

از طرفي با توجه به اتفاق رخ داده براي اين پرچم 100 ميليون توماني، اين انتظار در ميان افكار عمومي ايجاد شده كه اداره كل ميراث فرهنگي استان به عنوان مجزي طرح، در صورت امكان براي شفافيت بيشتر ليست هزينه كرد اين پروژه را براي اطلاع افكار عمومي منتشر كند.

پايگاه خبري «خليج فارس» حق پاسخگويي را براي اداره كل ميراث فرهنگي استان محقوظ مي داند، شايد اين بار آفتاب از جاي ديگري طلوع كرده باشد و برخلاف دفعات متعدد پيشين، مسئولان آن در قبال رويدادهاي حوزه كاري شان پاسخگو باشند.[کد مطلب: 32324] [تاريخ انتشار: چهاردهم ارديبهشت ۱۳۹۰ برابر با چهارم مه ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تصاویر جدیدی از ضرب و شتم قهرمان فقید کشتی در کمپ ترک اعتیاد
 رفسنجانی چرا و توسط چه کسانی «حذف فیزیکی» شد؟
 درگیری در جلسه عمومی بانک دی
 کیهان: سه سرهنگ آمریکایی دخیل در ترور سردار سلیمانی را به قتل رساندیم
 پول و ازدواج موقت، مشوق‌های جمهوری اسلامی برای گسترش تشیع در الجزایر
 حواشی رییس‌جمهور شدن احمدی‌نژاد و سفارش‌های باهنر! در کتاب خاطرات محسن رفیقدوست
مذاکرات وین؛ چرا باقری‌کنی برای ساعاتی به تهران بازگشت؟ 
بدرفتاری مأموران روسی منجر به شکایت از مقام‌های وزارت خارجه ایران شد 
 حال ناخوش مناره‌های اصفهان در نظام اسلامی ضد ایران
بازداشت فریده مرادخانی، فعال مدنی و خواهرزاده رهبر جمهوری اسلامی 
زبان سیاست خارجی ابراهیم رئیسی؛ گرفتار لکنت و خصومت
ممنوع‌الکار شدن ۵۰۰۰ راننده تاکسی در تهران آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی