اعدامهای امروز : اعدام چندین نفر در اوین / اعدام ۴ نفر در کرمان

اعدام چندین نفر در اوین

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"صبح روز چهارشنبه 11 خردادماه حکم اعدام تعدادی از زندانیانی که از زندان گوهردشت کرج به سلولهای انفرادی زندان اوین منتقل شده بودند به اجرا گذاشته شد. از جملۀ آنها زندانی عبدالحمید ریگی 36 ساله جزء اعدام شدگان امروز بود.ولی حکم اعدام دائی وی محمد ریگی 40 ساله بطور موقت به زمان دیگری موکول گردید.
اعدام عبدالحمید ریگی در حالی صورت گرفت که خانواده و وکیل او از اجرای حکم بی اطلاع بودند. خانواده آقای ریگی از آخرین دیدار با عزیز خود محروم شدند . این 2 زندانی بیش از 8 ماه است که از داشتن ملاقات با خانواده های خود محروم بودند.
صبح امروز خانواده ریگی زمانی خود را از زاهدان به تهران رساندند که حکم اعدام اجرا شده بود. مامورین قصد دفن کردن جسد این زندانی را در بهشت زهرا داشتند ولی خانواده آنها خواستار دفن عزیزشان در محل سکونت خود در زاهدان بودند که در نهایت جسد او را به خانواده وی تحویل دادند.
زندانیان محمد ریگی و عبدالحمید ریگی سال 1385 در بزرگراه خلیج فارس تهران در پی درگیری با نیروی انتظامی در حالی که هر دو مورد اصابت گلولۀ آنها قرار گرفته بودند  دستگیر شدند و به آگاهی شاهپور منتقل شدند آنها به مدت 5 ماه تحت وحشیانه ترین شکنجه ها قرار داشتند.سپس به زندان گوهردشت کرج منتقل شدند.این دو زندانی در شعبه 15 دادگاه انقلاب توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ مورد محاکمه قرار گرفتند و تحت عنوان محاربه به 2 بار اعدام محکوم شدند.
صبح امروز وقتی که همبندیان عبدالحمید ریگی برای گرامیداشت  وی در بند 1  زندان گوهردشت کرج  در حال برگزاری مراسم گرامیداشتی بودند مورد یورش گارد زندان واقع شدند و مراسم گرامیداشت این زندانی را بر هم زدند. گارد زندان همچنین وسایل شخصی زندانی اعدام شده را جمع آوری و با خود بردند.
علیرغم گذشت چندین ساعت از اعدام های امروز در زندان اوین هنوز قوۀ قضاییه و رسانه های حکومتی سکوت پیشه کرده اند و به نظر می آید علاوه بر اعدام های علنی که تقریبا روزانه اعلام می شود. اعدام های گسترده پنهانی توسط رژیم ولی فقیه در زندانهای مختلف ایران در جریان است.

اعدام ۴ نفر در کرمان

مهر : حکم 4 قاچاقچی مواد مخدر که در محاکم انقلاب اسلامی کرمان به اعدام محکوم شده بودند و احکام صادره در دادستانی کل کشور تایید شده بود، در زندان مرکزی کرمان به مرحله اجرا درآمد.
یکی از این افراد به جرم نگهداری ۹۸۰ گرم هروئین و ۲۸گرم تریاک، دو نفر به جرم مشارکت در قاچاق مسلحانه ۱۳۷ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک و دیگری به جرم حمل و نگهداری ۲۶ کیلو و ۲۵۷ گرم هروئین و ۵۵ کیلو مرفین و حمل ۳۹ گرم سوخته تریاک بعد از انجام تشریفات قانونی در زندان کرمان به دار مجازات آویخته شدند.
مراجع ذیصلاح عفو و بخشودگی با یک درجه تخفیف حکم و فو نامبردگان مخالفت کرده بودند. (دادگاه این افراد پشت درهای بسته انچام شده است)

[کد مطلب: 33571] [تاريخ انتشار: يازدهم خرداد ۱۳۹۰ برابر با يکم ژوئن ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
آخوند:  «ایدز» ظرف دو هفته بوسیله طب اسلامی درمان می‌شود!
سپاه با پرونده روح‌الله زم چه می‌کند؟‌
کاریکاتور / مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی
فاسدترین نهادها در ایران همانا ولایت فقیه و روحانیت شیعه هستند
احمدی نژاد نگران منطقه ۹ شیکاگو! 
دستگیری یکی از عوامل جمهوری اسلامی در سوئد
فیلم/ رقص در مترو تهران
ترکیه ۵۰ بمب اتمی آمریکا را گروگان گرفت 
عکس / چرا تصاویر اعتراض‌ها در لبنان عجیب و غریب هستند؟! 
روح‌الله زم را 'دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرد و تحویل ایران داد'
نخستین اعترافات تلویزیونی زم علیه یک «مدافع حرم» زندانی و متهم به جاسوسی
فیلم/ رژه اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران علیه حضور حسن روحانی در این دانشگاه
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: