اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا نام صداوسيماي ايران را از فهرست كشورهاي شركت‌كننده در مجمع عمومي سالانه‌اش‌ حذف کرد

 
اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا (EBU) نام صداوسيماي ايران را از فهرست كشورهاي شركت‌كننده در مجمع عمومي سالانه‌اش‌ كه در كپنهاگ دانمارك برگزار مي‌شود، حذف كرد. در پي اين تصميم، مقامات صداوسيماي ايران، اين اقدام EBU را «غيرحرفه‌يي» خواندند.
به گزارش سرويس تلويزيون و راديو ايران، اعمال ممنوعيت حضور صدا و سيماي ايران در مجمع عمومي اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا با واكنش مقامات رسانه‌اي ايران مواجه شد؛ به نحوي كه آنان با صدور بيانيه‌اي اين تصميم را غيرحرفه‌يي و بدور از اخلاق رسانه‌يي اعلام كردند.
اگرچه صدا و سيماي ايران هر ساله يكي از شركت‌كنندگان اصلي اين مجمع عمومي بود، اما اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا با بازپس گرفتن دعوت خود از IRIB، علت اين امر را سياست‌هاي ايران در قبال خبرنگاران خارجي در خلال حوادث پس از انتخابات رياست جمهوري اعلام كرد.
به نقل از سايت اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي آسيا، در بخش ديگري از بيانيه‌ي صداوسيماي ايران آمده‌است: حضور نماينده‌اي از ايران در اين نشست‌ها مي‌تواند به شناساندن مواضع دو طرف به يكديگر كمك كرده و درك متقابل از يكديگر را موجب شود.
صدا و سيماي ايران در اين بيانيه يادآور شده‌است‌: هدف اصلي اتحاديه‌هاي راديو و تلويزيوني منطقه استفاده از تمام ظرفيتهاي رسانه‌اي، جمع‌آوري و انتشار اطلاعات و تامين آزادي رسانه‌اي و تعامل رسانه‌هاي جهان است و رسيدن به اين هدف تنها از طريق تبادل نظرات و دستيابي به ساختاري معقول و منطقي از حوادث جهان امكان پذير است.
در بيانيه IRIB به اين نكته اشاره شده‌است كه بر اساس قانون اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا، تمامي اعضا حق شركت در مجمع عمومي سالانه اين اتحاديه را دارند.
سخنگوي صداوسيماي ايران نگراني اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا از وضعيت خبرنگاران خارجي در ايران را بي‌اساس خوانده و آن را برخلاف واقعيت‌هاي موجود در كشورمان دانسته‌است.
به گزارش ايسنا، پيش از اين اعضاي اتحاديه راديو و تلويوزيون‌هاي اروپا در جشنواره‌هاي بين‌المللي راديوي ايران حضور داشته‌اند و جمعي از اعضاي اين اتحاديه در اجلاس راديو و تلويزيوني كشورهاي عضو اكو در تهران شركت كرده بودند.
[کد مطلب: 3372] [تاريخ انتشار: پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 09:10:03 توسط سيف اللهي
تو اين صدا و سيماي رهبر كه  مردم ناآگاه و بدبخت شمرده ميشوند ...تماماً نظرات متحجر امال رژيم منفور ولايته! يك مشت گري گوري و كج و معوج هم از قبل ندانسته روخواني ميكنند چيزهايي كه از 3 فيلتر رد شده. من خودم باور نميكنم چطور ميشه هر شب اين مردم شريف رو پاي تلويزيون كشيد و يك مشت دروغ و افترا و كذب و چرنديات با ادبيات غلط و انشاهايي ناموزون و با نيت بد و ريا كاري.... مردم رو فريب داد.......همانا كه اين رسانه از بيخ و دم غلط و اوباش از ليست حذف بشه!!
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 18:29:59 توسط ss
درود بر ممالک ازاد و بر رهبران ازاداندیش و مرگ بر دیکتاتوران و مستبدین فاسد حاکم بر ممالک که خون جوانانشان را بر روی سنگفرش خیابان میریزند
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 17:20:56 توسط فریدون
از آنجایی که در ایران دولت و ولی فقیه در هر کاری تصمیم گیرنده هستند بعضی فکر میکنند شاید همه جا همینطور باشد اما در اروپا اتحادیه ها و انجمن ها مستقل از دولت ها هستند بنابراین اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا به دنبال چه منافع و امتیازی میتواند باشد به جز آزادی بیان و عمل برای دیگر همکاران خود چه داخلی و چه خارجی؟ حکومت اسلامی اشغال کننده ایران ما را طوری به همه بدبین کرده که هر کس کاری انجام داد فکر میکنیم حتما به دنبال امتیاز یا منافع ای است. نابود باد حکومت دروغ و کودتا
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 16:06:28 توسط احمد
بابا دمتون گرم. اگر اروپا بخواد ميتونه اين جكومت را سر يك هفته كله پا كنه. اقاي ساركوزي / خانم مرگل و همه ادمهائي كه مردم ايرن رو درك ميكنيد جون مادراتون به داد ما برسيد. والله بالله ما اينجا گير افتاديم. اينجا نه زندگي هست . نه ازادي . بياري ما بيائيد.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:53:50 توسط شهرزاد
بالاخره یه بخارایی از اروپای منافع پرست!بلند شد!البته تجربه نشان داده که اروپایی ها این رفتارهارافقط برای امتیازگرفتن ازحکومت اسلامی ازخودنشان میدهند. امیدوارم ملت مبارز ایران به کمک کشورهای دیگردل نبندند ودست ازمبارزه برندارند.مرگ بردیکتاتور.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:51:24 توسط رضا
آقای فرزاد !!!حداقل اگر گفته شما هم درست باشد باز هم آفرین براروپاییان !!!تو خودت به آمارهای خبرنگاران زندانی ایرانی نگاه کن اینها که هموطن ما هستند. با اینها چرا حکومت چنین می کند. حتما می گویی جاسوس هستند ، وابسته به دشمن هستند . کارمندان محلی ایرانی سفارت انگلیس را چرا چنین کردند؟ آنها هم خبر چین هستند. در این باره چه می گویی فرزاد خان عاقل فهمیده !!!نمی دانم چه بگویم !!! از ماست که برماست.. واقعا احمدی نژاد ، رادان ، سردار احمدی ، جنتی ، مرتضوی و........ ایرانی هستند و چنین بر سر ایرانیان می آورند؟؟؟ من از خارجی انتظاری هم ندارم. از توی هموطن انتظار دارم که چنین بی تفاوت نسبت به بقیه نباشی دوست عزیز و چشمهایت را بر حقیقت نبندی !!! من از بیگانگان هر گز ننالم که با من هر چه کرد آن آشنا کرد.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 14:36:40 توسط گئومات
هنرپیشه ای در یک فیلم نقش کارآکتری را بازی می کرد که یک پای خود را از دست داده بود. در صحنه ای از فیلم شخصی از او می پرسد: پایت را چگونه از دست دادی؟ او جواب می دهد: باور کنید آنقدر ماجراهای دروغ در این باره نحویا مردم داده ام که خودم هم فراموش کرده ام داستان واقعی قطع شدن پایم چیست!!!
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:46:40 توسط farzad
اين اروپايها همچين دلسوز ما هم نيستند اينها اين كار را به خاطر خبرنگاران خارجي انجام داده نه بخاطر مردم ايران
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 11:46:53 توسط ايراني ٢
اين پر روها چقدر رذل هستند٠ اين جمله را در متن همين گذارش بينيد. "سخنگوي صداوسيماي ايران نگراني اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا از وضعيت خبرنگاران خارجي در ايران را بي‌اساس خوانده و آن را برخلاف واقعيت‌هاي موجود در كشورمان دانسته‌است٠" اينها چقدر ديگران را مثل خودشان احمق فرض ميكنند٠ روز پايانتان بسيار نزديكتر از آن است كه فكر ميكنيد٠ روزي كه مردم ايران تصميم به اعتصابات بگيرند پايه هاي ست شما فرو خواهد ريخت٠
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:40:21 توسط ایران سبز
می بوسم دست اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اروپا (EBU) رو که ورود این سازمان فاشیست و ضد مردمی را مانع شد. سگ و گربه این کفتار صفت ها رو هم نباید هیچ جای دنیا جز زیر مشتی خاک و زباله راه داد. مرگ بر جمهوری اسلامی مرده باد رژیم سفاک ملا علی و مهدی چاخان
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:34:16 توسط رضا
واقعا مایه خوشحالی است!! این اقداماتی بود که ملت ایران سالها بدنبال آن بودند تا جهان و اروپا درک کنند صدا و سیما و نیز دولت نه ج - نه ا با ملت ایران تفاوت دارند و از هم جدا هستند.تلاش کردیم تا اروپا و دنیا بداند قشر کوچک حاکم وکسانی که به عنوان نماینده ملت و دولت ایران در سمینارها و کنفرانس ها شرکت می کنند تعلق به ایران ندارد. تلاش کردیم تا بگوییم اگر رئیس جمهور ما به همه دنیا حمله می کند ملت ایران چنین نیست . تلاش کردیم تا بگوییم وزرای کثیف دولت که به خارج می روند از نظر ظاهری هم با ملت ایران تفاوت دارد. بدرستی که نتایج قیام 22 خرداد خود را نشان می دهد.ملت ببینید که احمدی نژاد را حتی به لیبی راه ندادند. نمایندگان صدا وسیما را هم به کنفرانس .. ندا و جوانانی که جان خود را در راه آزادی میهن دادند بیهوده نبود. ایران گامی بزرگ بسوی آزادی برداشت. مرحله ای بزرگ طی شد. چه زمانی ما فکر می کردیم هنرمندان ، ورزشکاران و سیاسیون ما چنین شجاعانه حرفشان را بگویند . از همه بالاتر چه زمانی ما می اندیشیدیم که دولت حتی جرئت برگزاری مراسم های رنگارنگ اعیاد مذهبی که محفل ریا بود را هم نداشته باشد.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 10:22:04 توسط ندا و ياران
با تاخير طولانى ولى تصميم درست. مقامات صداوسيماي ايران، مرگ و نكبت ازآن شما باد. اى كور صفت ها از خون جوانهاى وطن همه جا لاله روييده به ياد آن روز كه اين ساختمان مقعر مذوران همراه مذورانش به آتش كشيم. درود به تمام آزادگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 حافظان امنیت وطن! 
 گوشت‌های خر از کجا سر درمی‌آورند؟
پنج پاسخ به یک پرسش؛ چرا مذاکرات از وین به خلیج فارس منتقل شد؟
 شارلاتان کیست؟
 نوری همدانی برکناری طائب را به «توطئه دشمنان» نسبت داد
رئیسی : مردم نگران نباشند، ما برخی از گرانی‌ها را گذاشتیم برای سال آینده که فشار تورمی یکدفعه به مردم وارد نشود
 مدیر حوزه مدیرعامل ایران خودرو: حضور روحانیون باعث آرامش‌خاطر کارکنان شده است + عکس
 نیروی انتظامی ۲۲ گردشگر را در منطقه تفریحی املش گیلان بازداشت کرد
 گروه سایبری گنجشک درنده مسئولیت حملات علیه صنعت فولاد را پذیرفت + عکس
سران گروه ۷ هم پوتین را مسخره کردند هم وعده ۶۰۰ میلیارد دلاری برای مهار چین دادند 
 تغییر فرمانده محافظان خامنه‌ای بعد از برکناری طائب؛ نگرانی از نفوذ گسترده اسرائیل
 ریسک سوار شدن هواپیما در ایران به شدت بالاست