سركوزى: مردم ايران شايسته داشتن رهبرانى بهتر از امروز هستند

راديو فردا : نيكلا سركوزى، رييس جمهور فرانسه، روز دوشنبه گفت كه مردم ايران شايسته داشتن رهبرانى بهتر از امروز هستند و تعهد كرد كه از موضع بريتانيا در قبال دستگيرى كارمندان سفارت این کشور در تهران حمايت كند.
آقاى سركوزى پس از ديدار با گوردون براون، نخست وزير بريتانيا، در يك نشست خبرى گفت: «حقيقتا مردم ايران شايسته رهبرانى شايسته تر از كسانى هستند كه امروز دارند.»
رييس جمهور فرانسه اظهار داشت: بريتانيا مى تواند روى حمايت كامل پاريس در مناقشه بر سر بازداشت كارمندان ايرانى سفارت اين كشور در تهران حساب باز كند.
هفته گذشته مقام هاى امنيتى جمهورى اسلامى ايران ۹ كارمند ايرانى سفارت بريتانيا را بازداشت و آنها را متهم كردند كه در آشوب هاى پس از انتخابات رياست جمهورى دست داشته اند.
اين ادعا از سوى لندن رد شد و نخست وزير و وزير امور خارجه بريتانيا با لحنى شديد از ايران خواستند تا تمام اين افراد را آزاد كند. تهران تا كنون هشت نفر از بازداشتى ها را آزاد كرده است ولى مى گويد كه نفر نهم احتمالا در داگاه محاكمه خواهد شد.
كشورهاى عضو اتحاديه اروپا با فراخواندن سفيران ايران در پايتخت هاى خود تهديد كرده اند در صورتى كه تهران كارمندان ايرانى سفارت بريتانيا را آزاد نكند عليه اين كشور دست به اقدام خواهند زد.
نيكلا سركوزى روز دوشنبه همچنين گفت: ما بويژه از حملات غير متناسب و نامناسب عليه دولت بريتانيا دچار حيرت شده ايم.
اظهارات رييس جمهورى فرانسه به فاصله كوتاهى پس از سخنان آيت الله على خامنه اى، رهبر جمهورى اسلامى ايران، بيان شد كه در آن به كشورهاى غربى هشدار داده بود که به گفته وى، از دخالت در امور داخلى ايران اجتناب كنند.
در نشست خبرى پاريس، گوردون براون نيز در سخنانى به ايران هشدار داد كه اتحاديه اروپا آماده اقدام عليه تهران است.
نخست وزير بريتانيا گفت: رژيم ايران بايد به روشنى بداند كه اگر اقدامات آن ادامه يابد و ما مجبور به كارى شويم، همراه با شركاى اروپايى خود دست به اقدام مى زنيم.
وى اظهار داشت: ما توافق داريم كه نتيجه انتخابات ايران يك مسئله مربوط به مردم اين كشور است. اما اخراج ناموجه ديپلمات ها و ادامه بازداشت كارمندان سفارت، ناموجه و غير قابل قبول است.
پس از آن كه ايران دو ديپلمات بريتانيايى را از اين كشور اخراج كرد لندن نيز در اقدامى تلافى جويانه از دو ديپلمات ايرانى خواست سريعا خاك بريتانيا را ترک كنند.
اعتراض هاى خيابانى در ايران به نتيجه انتخابات بيش از دو هفته به طول كشيد و در جريان اين اعتراض ها حداقل ۲۰ معترض به ضرب گلوله نيروهاى انتظامى و بسيجى كشته شدند.
معترضان با ساختگى خواندن نتايج انتخابات و برنده اعلام شدن محمود احمدى نژاد به عنوان رييس جمهور ايران، خواستار ابطال انتخابات شده اند.

[کد مطلب: 3373] [تاريخ انتشار: پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 05:45:51 توسط عمه
آقای سرکوزی به خاطر این موضع گیری قاطع تان در مورد مقامات ایران از شما ممنون هستم . شما هم درست متوجه شدید مردم ایران هیچ نسبتی با مقامات ریز ودرشت حکومت که سرنوشت ما را با زور اسلحه رقم می زنند ندارند و نخواهند داشت. مردم به حق لیاقتشان این نیست که به انان تحمیل شده ست.
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 03:21:36 توسط Ramin 1
اقا رضا!!! حالاشما يه كم كوتاه بيا!!! طرف چيز بدي هم كه نگفته. ضمنا مسايل * شخصي* هر ادم, مسايل * شخصي * ان ادم است. اميدوارم شير فهم شده باشيد!!! ( زبان بسته شير )
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 03:17:17 توسط حجت
مبارزین ودلیران ایرانزمین درمقابل گلوله میروند وما درخارج نشسته ایم وهرکس ازداخل وخارج کلامی بنفع ملت مامینویسد بجای تشکر وبالابردن پشتیبانی ها اگرچه کوچک، شروع میکنیم باوفحش دادن زیرابعضی از ما مدعی تمام جهان هستیم. آقای سرکوزی درزندگی زناشوئی چه کرده بمامربوط نیست ودقت نمیکنیم که فرانسه درزمان سرکوزی درامور جهانی اعتبار بیشتری کسب کرده. مخالفت فرانسوی ها با لچک بسرهائی که میخواهند اسلام را بفرانسه ببرند اگر بمذاق کسی خوش نیاید، یعنی آنکس اسلامی است ولباس مخالف بتن کرده که لطمه بزند. آقای صانعی اعلام میکندکه این دولت احمدی نژاد غیرشرعی است وهمکاری با آن حرام. بازهم بجای نگهداری این پشتیبانی حمله به صانعی شروع میشود و بدرست ویا غلط اورا بباد ناسزاقرار میدهیم. عزیزان، هر صدائی که دراین مبارزه بنفع ماباشدخوب است. اگر ازآن شخص خوشتان نمیآیدوتشکر نمیکنید، حداقل باو فحش هم ندهید. بنده این نظریه رانه بخاطر سرکوزی نوشتم ونه بخاطرصانعی بلکه برای مبارزین فداکار وخردمند ایران نوشتم که مارادردنیا سربلند کردند. مبارزه ادامه داردوما باید بخواهیم که کشورهای جهان احمدی نژادرابرسمیت نشناسند،مهم اینست.
نوشته شده در تاريخ شانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 02:04:54 توسط راستگو
پيک ايران : هست
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 23:19:12 توسط رضا
آقای سارکوزی به نظر من مردم فرانسه هم لایق رهبری بهتر از تو هستند واقعا فرانسه در دوران ریاست جمهوری تو به مهره ای دست چندم در عرصه سیاست بین المللی تبدیل شد و مشکل اصلی جامعه فرانسه از دیدگاه تو فقط زنان با حجاب شد و متاسفانه رسانه های کشورت را هم درگیر فرار زنت به نیویورک و آغاز یک زندگی نو با تاجری عرب در نیویورک شد و در نهایت هم انتخاب یک مانکن ایتالیایی الاصل به عنوان همسر جدیدت بخش دیگر انحراف رسانه ها از مشکلاتی شد که تو بوجود آورده ای. ما دل خوشی از رهبران خود نداریم اما هنوز آنقدر هم بدبخت نشده ایم که تو برای ما نسخه بپیچی . تو بهتر است همان سر توی آخور جهودها داشته باشی و کافی است.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 20:17:31 توسط مریم مادر یک مجروح حوادث اخیر

پيک ايران :  ما بارها نوشته ايم نطرات حاوی کلمات نامناسب برای اين صفحه منتشر نميشوند. بهر حهت با حذف آن چند کلمه نظر شما دوباره منتشر شد. ما خشم شما را از آنچه برميهنمان ميگذرد را درک ميکنيم و با شما همدردهستيم.

نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 19:06:06 توسط fred
آقای سرکـــــوزی ، مخصوصآ سرکوزی ، مثل اینکه سرکار کودک خردسالی بودید و یادتان نیست ، شیاد بزرگ خمینی را رهبران فرانسه و انگلیس درست کرده و روانه ایران نمودند . خداآمرزیده شاه که نفت را مفت بشما اروپائیها و آمریکا میداد، یکدفعه اشتباه کرد و شاخه و شونه کشید، آمدید و فراریش دادید، حالآ توش مانده اید، لطفآ خودتان آوردید و بیآئید ببرید جمهوری اسلامی را بدرک . بیخودی برای ملت شریف ایران چون تمساح اشگ نریزید. از لطف و عنایت سرکار اگر حقیقی باشد تشکر میکنم و سرتعظیم فرو میآورم . تا آزادی ایران و ایرانی.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 17:28:50 توسط حجت
آقای سرکوزی، بعنوان یک ایرانی از جمله ایراد شـده و صحیح شما در مورد اینکه ملت ایران شایسته حکومتی بهتر از این هسـتند تشکر میکنم. اما این جمله بتنهائی دردی از ما ملت کم نمیکند، ما انتظار آن داریم که شما و اتحادیه اروپا از شناسائی فردی که در چهارسال گذشته بی اعتباری خود را برای نمایندگی ملت بزرگ ایران اثبات کرده و حتی موجب سـرشکستگی ما بوده خود داری کنید واورا راه ندهید، این خواسته برمبنای انتخابات سراسر تقلبی است و تقاضا داریم این موضوع را رسماً به رژیم عاصب ایران اعلام فرمائید. ما ملتی صلح طلب و خواهان روابط سالم دیپلماتیک با تمام جهان و از جمله با فرانسه هستیم که از زمان قدیم دارای روابط خوب بوده ایم. آقای سرکوزی رژیم ایران یک غده سـرطانی برای صلح جهانی است و داعیه رهبری جهان که بارها از خمینی و احمدی نژاد شنیده شده اثبات این مدعاست. ما میخواهیم با قدرت ملت بزرگ ایران این غده را جراحی کنیم و کشورمان را مالک شویم و جهانرا هم از شرش خلاص کنیم و از جهان میخواهیم این رژیم تروریست را برسمیت نشناسد وباین شکل ازما حمایت معنوی کند. ما ازمهد دموکراسی که فرانسه باشد این انتضار راداریم. بادرود.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 16:09:12 توسط چواد
اقاي ساركوزي . مردم ايران بابت بلاي خميني جلاد از دست فرانسه عصياني هستند. اگر بتونيد و اين حكومت منحوس رو از بين ببريد اونوقت اعتماد از دست رفته باز ميگردد.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:45:39 توسط مریم مادر یک مجروح حوادث اخیر
 خوابی دیدین ! همین رهبران امروزی را خودتان به ایران فرستادی یک هواپیما و نزدیک 200 نفر لات واوباش به سرکردگی اون ملعون گور به گور شده به ایران قالب کردین شما چپاولگران کارتون همینه . و بی شرف تر از شما جنایتکاران ،فرماندهان ارتش اون دوران بودند که نتونستند اون هواپیمارا سرنگون کنند تا برای همیشه این اسلام وبوی تعفنش از ایران رخت بر بندد. فرماندهان مزدور و جانی اون دوران فقط و فقط توانستند مبارزات مردم را سرکوب کنند یک آخوند جنایتکار را که نکشتند. حالام خواب دیدین خیر باشه این بار مردم و جوانها آگاهتر از اون هستند که باز هم یک هواپیما از مزدوران وجنایتکاران دست چین شده به ایران روانه کنید ننگ و نفرت ابدی بر شما و هرچی آخوند اصول گرا و اصلاخ طلب و دگراندیش باشد.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم تير ۱۳۸۸ برابر با ششم ژوئيه ۲۰۰۹ ، 12:36:30 توسط بابک
اقای سرکوزی رهبران کشور ما نه سواد دارند نه ادب و نزاکت نه قبلب رئوف یک مشت جانی هستند که به زورو دروغ و کلک به قدرت رسیدند و فقط به فکر بمب اتمی هستند تا عقده ی خودشان را سر اسرائیل و اروپا و امریکا خالی کنند روانی هستند سادیسم قدرت دارند
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جدیدترین تصویر از پیروز
فروشنده‌ای که در سنندج به رییسی آجیل و شکلات تعارف کرد، از مردم عذرخواهی کرد + فيلم
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی
یک مقام ریاست‌جمهوری: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است 
 علی خامنه‌ای در آینه بولتن‌های محرمانه فارس
 مهدی تاج؛ مزدور علی خامنه‌ای، در پادگان فوتبال ایران 
 مهم‌ترین ناگفته‌های خیزش سراسری در بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس
 جدایی المیرا شریفی‌مقدم از بخش خبر تلویزیون جمهوری اسلامی 
 افشای نیمه‌ پنهان تیم فوتبال در قطر؛ از دخالت سپاه تا حواله واردات خودرو به بازیکنان
  بندرانزلی - تظاهرات و خروش زنان و مردان آزادیخواه بندرانزلی در مراسم سوم جانباخته راه آزادی مهران سماک با شعار: امسال سال خونه سید علی سرنگونه
 تظاهرات بزرگ مردم زاهدان
 رسول خادم: تخریب خانه‌باغ خانواده الناز رکابی تلافی داستان برداشتن حجاب بود