ناصر تقوایی: یکماه دیگر بازداشت موقت همسرم تمدید شد


ناصر تقوایی، فیلم ساز صاحب نام ایرانی با اظهار اینکه صبح روزگذشته بازداشت موقت همسرش، مرضیه وفا مهر یکماه دیگر نیز تمدید شد به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « امروز بازداشت موقت همسرم برای یکماه دیگر نیز تمدید شد. امروز یکماه از بازداشت موقت مرضیه می گذشت و قاضی باید تکلیف پرونده را روشن می کرد، امروز صبح به شعبه ۱۲ دادگاه فرهنگ و رسانه ها رفتم که پرونده همسرم در آنجاست و چند ساعتی هم با قاضیش صحبت کردم اما در نهایت گفتند چون تحقیقات درباره پرونده تمام نشده باید بازداشت موقت او را دوباره تمدید کنند حتی با قرار وثیقه هم موافقت نکردند. قاضیش یک جورهای به من گفت که پرونده از دست او خارج است و مقامات بالاتر باید نظر بدهند و او چاره ای جز تمدید قرار بازداشت ندارد.»

ناصر تقوایی همچنین خبر داد که روز گذشته در وزارت ارشاد جلسه ای با حضور وزیر ارشاد، یکی از مسولان وزارت اطلاعات و معاونت سینمایی ایران برای رسیدگی به وضعیت چهره های سینمایی ایران که اخیرا بازداشت شده اند، تشکیل شده است. او به کمپین گفت: « قبلا با آقای شمقدری، معاونت سینمایی ایران صحبت کرده بودم که ایشان گفتند وقتی وزیر ارشاد از سفر برگردد با او جلسه خواهند گذشت. امروز صبح جلسه تشکیل شده است و قرار بود تا ظهر نتیجه جلسه به من گفته شود که هنوز تماسی گرفته نشده و من همچنان منتظرم. این جلسه فقط مربوط به همسرم نبود بلکه شامل حال دیگر زنان سینمایی هم می شد که اخیرا بازداشت شده اند. بالاخره باید وزارت ارشاد جوابگو باشد.»
[کد مطلب: 35806] [تاريخ انتشار: سی و يکم تير ۱۳۹۰ برابر با بيست و دوم ژوئيه ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 محاصره کودکان بسیجی توسط مردم و خلع سلاح این کودکان 
توهین وقیحانه و عجیب رئیس دانشگاه نیشابور به دختران و زنان ایرانی
   از کودکان کار رسیدیم به کودکان بسیجی سرکوبگر  
  ترس آخوندها را برداشته است، اعتراض دیر هنگام : بیانیه عده‌ای از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه: همکاری با حکومت حرام است و مردم حق دفاع مشروع دارند / علی خامنەای مجتهد نيست تا چه رسد به مرجع تقليد
 سیلی مادری در مترو تهران به یک بسیجی کە برای حجاب اجباری بە او گیر دادە بود...
خیابان دماوند به سمت انقلاب/ امروز 6 مهر 
 بین‌کار رفتیم -جوادیه- صبحانه خوردیم و برگشتیم/ امروز چهارشنبه
گزارشی از  توهین رئیس دانشگاه نیشابور به بانوان ایرانی
 یکی از بهترین شعارهایی که در قیام دیشب فریاد زده شد
زاهدان /  ماموران کلانتری ۱۴ به سمت نمازگزاران مسجدمکی تیراندازی کردند / تصاویر دلخراش هستند
  خبرها از درون ارگانهای رژیم، ارسال‌شده توسط فعالین میدانی
  اثر مارکو ملگراتی کاریکاتوریست ایتالیایی برای مهسا امینی