* تلاش ناموفق وزارت اطلاعات جهت بازداشت بابک اجلالی
* عفو بین‌الملل خواستار رسیدگی به وضعیت 9 زندانی سیاسی شد


تلاش ناموفق وزارت اطلاعات جهت بازداشت بابک اجلالی

نیروهای امنیتی روز دوشنبه دهم امرداد ماه با مراجعه به منزل بابک اجلالی اقدام به تفتیش منزل و احضار وی به اداره اطلاعات نمودند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیروهای امنتی با در دست داشتن حکم قضایی جهت بازداشت بابک اجلالی، فعال حقوق بشری به منزل وی مراجعه کردند که به دلیل عدم حضور وی در منزل موفق به این امر نشدند.
بابک اجلالی، سر دبیر سایت رهسا نیور و فعال حقوق بشری است که به دلیل ارتباط خانوادگی با حسین رونقی ملکی زندانی سیاسی اقدام به گفتگو با رسانه‌ها در خصوص وضعیت وی در زندان نموده بود.
لازم به ذکر است، در مراجعه نیروهای امنیتی به منزل ایشان کامپیو‌تر و دست نوشته‌های وی را با خود برده‌اند.

عفو بین‌الملل خواستار رسیدگی به وضعیت 9 زندانی سیاسی شد


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان ساسی : سازمان عفو بین الملل با انتشار بیانیه ای در لندن ضمن درخواست آزادی فوری نه زندانی سیاسی بیمار در زندانهای جمهوری اسلامی به نامهای حشمت الله طبرزدی، حسین رونقی ملکی، محمد صدیق کبود وند ، عیسی سحر خیز ، حسین بروجردی ، زهرا جباری ، کوروش کوهکن ، احمد زید ابادی‌ و سعید متین پور، از پزشکان و متخصصان حوزه سلامت و بهداشت در سراسر دنیا خواست تا با ارسال نامه به مقامات جمهوری اسلامی آنها را تحت فشار قرار دهند تا شرایط آزادی و مداوای زندانیان سیاسی بیمار فراهم شود.
، سازمان عفو بین الملل در این سند مینویسد: دستکم ۹ زندانی سیاسی با مشکلات جدی سلامتی‌ و عدم مراقبت‌های درمانی در زندان های ایران بسر می‌‌برند. سازمان عفو بین الملل برای اطمینان از مراقبتهای پزشکی کافی‌ نسبت به این زندانیان از مقامات ایرانی می خواهد ‌ تا خدمات پزشکی لازم را در اختیار محمد صدیق کبود وند ، عیسی سحر خیز ، حسین بروجردی ، زهرا جباری ، کوروش کوهکن ، حسین رونقی ملکی ، احمد زید ابا دی‌ ، سعید متین پور و حشمت الله طبرزدی قرار دهند. این زندانیان صرفاً به دلیل انجام فعالیت های مسالمت آمیز در دفاع از آزادی بیان ، احزاب و عقیده دستگیر شده اند و باید بدون قید و شرط و فورا آزاد شوند.

[کد مطلب: 36378] [تاريخ انتشار: دوازدهم امرداد ۱۳۹۰ برابر با سوم اوت ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
وقیح الله خامنه‌ای : پوشیدن لباسی که "لباس غیرمسلمانان"  است جایز نیست ( این موجود که سمبلی از اوج واپسگرای و ظلم است 1400 سال دیر بدنیا آمده است )
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
عکس/ صف مرغ در بوشهر
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
فيلم/ واکنش مهنازافشار( بازیگر ) به اعتراض یک آمر به معروف (فضول) و اینکه باید حجابت را حفظ کنی 
دختران مجرد ایرانی در صف مادر شدن 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
فيلم/ فیلم لو رفته جلسه بهزاد نبوی در مورد خاندان لاریجانی 
احتمال رقم خوردن «معامله قرن» وجود دارد
آگهی های تجارتی