اعتصاب غذای نامحدود اشکان ذهابیان


اشکان ذهابیان دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه فردوسی مشهد و عضو ستاد مهدی کروبی در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و وضعیت نامناسب در زندان بابل ، اعتصاب غذای نامحدود کرده است.

به گزارش جرس این عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت پس از گذراندن بیش از نیمی از ۶ ماه حکم غیرقانونی حبس در زندان متی کلا بابل، در اعتراض به ممانعت غیرقانونی از آزادی اش و همچنین شرایط این زندان از سحرگاه روز سه شنبه ۸ شهریو ماه مقارن با آخرین روز ماه رمضان در اعتراض به شرایط نامناسب زندان دست به اعتصاب غذای نامحدود ( تر ) زده است.

اشکان ذهابیان اعلام کرده است که تا زمان تحقق خواسته هایش اعتصاب غذا خواهد کرد. وی گفته است تنها آب و چند استکان چایی و قند در روز مصرف خواهد کرد.

ذهابیان از یک ماه پیش تا کنون با توجه به تحمل نیمی از دوره حبس غیرقانونی اش، در خواست استفاده از حق آزادی مشروط کرده است و علی رغم موافقت ضمنی دادستان بابل ، قاضی پرونده و مسئولان زندان ، با اعمال فشار نهادهای امنیتی تا کنون از این حق اولیه هر زندانی محروم بوده است.

همچنین این فعال دانشجویی از چهار ماه پیش تا کنون که به زندان متی کلا بابل منتقل شده دراقدامی خلاف ایین نامه سازمان زندانها، در بند قاتلین و سارقین زندان متی کلا بابل نگهداری شده است و تا کنون بارها توسط دیگر زندانیان مورد آزار و اذیت واقع شده است. وی بارها درخواست داده است که به بند زندانیان سیاسی منتقل شود ، اما مسئولان زندان از این کار خودداری کرده اند.
در این مدت وی از حقوق یک زندانی عادی نیز محروم بوده است. به عنوان مثال هر بار که خانواده اش برای وی کتاب به زندان متی کلا برده اند ، کارمندان زندان گفته اند که این زندانی نمیتواند از کتاب بهره مند باشد. یا در اقدام خلاف قانون دیگر این فعال دانشجویی با محدودیت هایی در سهمیه تماس تلفنی اش روبرو شده است.

[کد مطلب: 37501] [تاريخ انتشار: نهم شهريور ۱۳۹۰ برابر با سی و يکم اوت ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 محاصره کودکان بسیجی توسط مردم و خلع سلاح این کودکان 
توهین وقیحانه و عجیب رئیس دانشگاه نیشابور به دختران و زنان ایرانی
   از کودکان کار رسیدیم به کودکان بسیجی سرکوبگر  
  ترس آخوندها را برداشته است، اعتراض دیر هنگام : بیانیه عده‌ای از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه: همکاری با حکومت حرام است و مردم حق دفاع مشروع دارند / علی خامنەای مجتهد نيست تا چه رسد به مرجع تقليد
 سیلی مادری در مترو تهران به یک بسیجی کە برای حجاب اجباری بە او گیر دادە بود...
خیابان دماوند به سمت انقلاب/ امروز 6 مهر 
 بین‌کار رفتیم -جوادیه- صبحانه خوردیم و برگشتیم/ امروز چهارشنبه
گزارشی از  توهین رئیس دانشگاه نیشابور به بانوان ایرانی
 یکی از بهترین شعارهایی که در قیام دیشب فریاد زده شد
زاهدان /  ماموران کلانتری ۱۴ به سمت نمازگزاران مسجدمکی تیراندازی کردند / تصاویر دلخراش هستند
  خبرها از درون ارگانهای رژیم، ارسال‌شده توسط فعالین میدانی
  اثر مارکو ملگراتی کاریکاتوریست ایتالیایی برای مهسا امینی