تایید حکم فائزه هاشمی/ معاونین وزرا در میان 32 متهم پرونده فساد مالی

محسنی اژه ای از تایید حکم مجازات فائزه هاشمی و حضور تعدادی از معاونین وزرا در میان 32 متهم پرونده فساد مالی بزرگ خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، محسنی اژه ای عصر دوشنبه در نشست خود با خبرنگاران با اشاره به تایید حکم مجازات فائزه هاشمی اظهار داشت: حکم مجازات در دادگاه تجدید نظر تایید و برای اجرا به اجرای احکام فرستاده شده است. درباره زمان اجرای حکم من نمی توانم اظهارنظر کنم اما زمان زیاد به طول نخواهد انجامید.
 وی درباره آخرین اخبار پرونده فساد مالی بزرگ نیز گفت: در رسیدگی به این پرونده هیچ اغماضی با متهمان صورت نگرفته است. این پرونده بیش از 100 متهم دارد که به تناسب اتهاماتشان برای آنها قرار وثیقه سنگین و خفیف صادر شده است. رسیدگی یک جا به اتهام تمام متهمان در دادگاه مقدور نبود به همین خاطر پس از تکمیل تحقیقات درباره 32 تن از متهمان برای آنها کیفرخواست صادر و پرونده اشان به دادگاه فرستاده شد. دیگر متهمان نیز با تکمیل تحقیقات محاکمه خواهند شد.
 محسنی اژه ای افزود: از قاضی پرونده خواسته ام فاصله زمانی جلسات دادگاه را کوتاهتر کند و در صورتی که برای او مقدور است هفته ای 2 تا 3 جلسه برگزار شود.
 سخنگوی دستگاه قضا درباره متهمانی که برای آنها کیفرخواست صادر شده است اظهار داشت: در میان متهمانی که پرونده اشان به دادگاه رفته است تعدادی از معاونین وزرا نیز حضور دارند که در جلسات بعدی به اتهامات آنها رسیدگی خواهد شد.
 خبرنگاری درباره افرادی پرسید که برای متهمان اصلی توصیه نامه صادر کرده بودند که وی در پاسخ گفت: در این پرونده افراد مختلفی تحت تعقیب قرار گرفتند اما افرادی که از آنها حمایت می کردند به دو گروه تقسیم می شود. گروهی که واقعا فعالیت این افراد را فعالیت اقتصادی خوب قلمداد کرده و در جهت کمک به آنها اقدام می کردند و هیچ بهره برداری از متهمان نکرده بودند. این افراد مرتکب تخلفی نشده اند اما گروه دوم با اطلاع از کار خلاف متهمان از آنها حمایت کرده و ذینفع نیز بوده اند. توصیه نامه های این افراد چه به صورت کتبی و چه شفاهی عناوین مجرمانه داشته و تحت تعقیب قرار گرفته اند.
 محسنی اژه ای درباره ماجرای تیراندازی معاون مرتضوی در پمپ بنزین اصفهان نیز گفت: برخلاف پرسش برخی خبرنگاران این موضوع از مصادیق محاربه نیست و این موضوع که وی مشاور آقای مرتضوی بوده یا نه من اطلاعی ندارم. پس از این ماجرا متهم تحت تعقیب قرار گرفت و پرونده ای در این زمینه در دادسرای اصفهان تشکیل شد بعد هم با صدور قرار عدم صلاحیت به دادسرای تهران فرستادشد.
[کد مطلب: 46665] [تاريخ انتشار: بيست و يکم فروردين ۱۳۹۱ برابر با نهم آوريل ۲۰۱۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ ترس خامنه ای از مبتلا شدن به کرونا
فیلم/  انعکاس «نه بزرگ» مردم ایران به نظام و پایان «ته مانده مشروعیت» جمهوری اسلامی در رسانه های بین المللی
آیت الله تبریزیان متخصص طب اسلامی: اگر کسی از کرونا مُرد، مسلمان نیست و شیعه پیرو هاریسون هست!
فیلم/ وضعیت بسیار وخیم در قم
نظر عباس عبدی در مورد گزارش کارگردانی شده صدا و سیما ار رای گیری امروز: این گاف نیست + فیلم
عکس/ وضعیت خرید و فروش ماسک
فیلم/ دو صف متفاوت به فاصله کمتر از ۱۰۰ متر یکی صف خرید کت و شلوار با بن تخفیف و یکی صف انتخابات
عکس/ وقتیکه صدا و سیما یک عکس را برای چند شهر مختلف نشان میدهد.
فیلم/ رأی دهندگانی که با اتوبوس و مینی بوس به پای صندوق می آورند و رای هر نفر ۳۰ تا ۱۰۰ هزارتومان خریداری شده
فیلم/ سخنان جنجالی علی مطهری، بعد از رد صلاحیتش توسط شورای نگهبان!
فیلم/ تقلب حتی در انتحابات نمایشی
آمار عجیبی که فرماندار اصفهان اعلام کرد!
فرماندار اصفهان :  مشارکت 21 درصدی در انتخابات
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: