جزئيات جانباختن مصطفي غنيان، دانشجوي 26 ساله ( 1 عکس + 16)

شهيد مصطفي غنيان دانشجوي 26 ساله مقطع كارشناسي ارشد مهندسي معماري در شب 27خرداد اولين چهارشنبه پس از انتخابات در حال گفتن تكبير بر روي بام ساختمان 8 طبقه در محله سعادت آباد تهران به ضرب گلوله تك تير انداز هاي مستقر در ساختمان هاي اطراف به شهادت رسيد.
گفتني است پيش از اين به دليل همزماني شهادت اين دانشجو با وقايع كوي دانشگاه تهران ، نام شهيد غنيان در اسامي شهداي كوي دانشگاه تهران منتشر شده بود ، درحالي كه وي بر پشت بام خانه دانشجويي خودش در منطقه سعادت اباد مورد هدف تك تيراندارها قرار گرفت و در آغوش پدرش به شهادت رسيد.
بنا به اين گزارش در شب شهادت شهيد غنيان ، حاج محمد تقی غنیان پدر شهید مصطفی غنیان که از چهره های سرشناس انقلابی مشهد و دوران قبل از انقلاب است از سفر آلمان به ايران برميگردد و از فرودگاه به منزل دانشجويي فرزندش، شهيد مصطفي ميرود. به گفته يكي از اعضاي خانواده غنيان ،  شهيد غنيان ضمن پذيرايي از پدرش با چاي و هندوانه به پدرش ميگويد : « ما اين شب ها بالاي پشت بام الله اكبر ميگوييم ، تا شما هندوانه تان را بخوريد و استراحت كنيد من بالاي پشت بام ميروم و امشب زودتر برميگردم.»
از پدر شهيد غنيان نقل شده كه : « پس از مدت كوتاهي متوجه سرو صداي زياد در ساختمان شدم و ناگهان در منزل به شدت كوبيده شد . در را كه باز كردم يكي از همسايه گفت مصطفي روي پشت بام با شما كار دارد ، بياييد بالا »
پدر شهيد غنيان هنگامي كه به پشت بام ساختمان هشت طبقه ميرسد به وي مي گو يند كه به علت تيراندازي بايد سينه خيز روي بام برود و در اين  هنگام پدر شهيد غنيان پيكر نيمه جان فرزندش را در حالي كه يك گلوله شقيقه اش را سوراخ كرده در آغوش ميگيرد، مصطفي پس از دقايقي در آغوش پدر به شهادت ميرسد. خانواده اين شهيد پس از تحويل جسد به پزشكي قانوني و تنظيم شكايت از قاتلان وي با دادن تعهد مبني بر عدم برگزاري مراسم ختم و يادبود و با وساطت دفتر واعظ طبسي كه از دوستان قديمي پدر شهيد غنيان ميباشد ، موفق به دريافت جنازه فرزند شهيدشان پس از چند روز ميشوند.
 پدر شهيد غنيان در مراسم ترحيم فرزند شهيدش در مسجد قبا شهر مشهد اينچنين ميگويد: «... فرزندم این لیاقت را داشت که در راه اسلام و قرآن و در راه حفظ استقلال این کشور و در راه آزادی ملت مسلمان و عزیز ایران  تنها سرمایه اش را که جانش بود غریبانه نثار کند.»
 
دروغگويي خبرگزاري فارس و روزنامه هاي وطن امروز و ايران و تكذيب پدر شهيد غنيان
خبرگزاري دروغگو فارس و روزنامه هاي وطن امروز و ايران دوروزنامه اصلي حامي دولت كودتا خبري مبني بر اينكه پدر شهيد غنيان در مجلس ختم  فرزندش در سخناني در « مسجد كرامت » مشهد ، مهندس موسوي را مسئول شهادت فرزندش ميداند ، منتشر ميكنند.
اين خبر دروغ در حالي منتشر ميشود كه تنها مراسم ختم شهيد غنيان در« مسجد قبا» واقع در بلوار خيام مشهد برگزار شده است ، نه در مسجد « كرامت» كه در خيابان شيرازي و اطراف حرم امام رضا واقع است.
 اين عمل ناجوانمردانه رسانه هاي حامي كودتا  با عكس العمل شديد پدر شهيد غنيان در مشهد روبرو ميشود . به نحوي كه فشار هاي نهاد هاي انقلابي و دوستان پدر شهيد غنيان مانند استان قدس رضوي ،خبرگزاري  ايرنا منطقه خراسان را مجبور به مصاحبه با پدر اين شهيد ودرج تكذيبيه وي ميكند. ولي با اين حال تا كنون رسانه هاي كودتاچيان خبردروغ  و جعلي خود را تصحيح نكردند.
عكس صفحه خبر دروغ خبرگزاري فارس:
   
بخش هايي از تكذبيه پدر شهيد غنيان به صورت سانسور شده  در خبرگزاري ايرنا منطقه خراسان  منتشر شده است را مي خوانيد :
« ... در یکی از این روزنامه ها چاپ روز چهارشنبه هفته گذشته آمده بود که " در مراسم ترحیم مصطفی غنیان طی روز گذشته در مسجد کرامت پدر وی چنین مطالبی عنوان کرده است. در حالی که مراسم ختم فرزند من روز شنبه 30 خرداد 88 آن هم در مسجد قبا برگزار شده بود و در آن هیج مطلبی مبنی بر اتهام زنی به فردی یا افرادی من نگفتم، اما متاسفانه بعد از آن چند روزنامه به آن استناد کرده و مطالب کذب را دوباره تکرار کرده و به آن دامن زدند.
وی اظهار داشت : من در مراسم ختم فرزندم تنها به منظور تقدیر از لطف جمع کثیری از دوستان و شهروندان مطلبی را تهیه و قرائت کردم که هم فایل صوتی و تصویری و هم دستنوشته آن وجود دارد. وی متن آنچه که در این مراسم قرائت کرده را خواند.
در بخشی از این مطلب آمده است : "پروردگارا تو را سپاس می گویم و نیکوترین درودهایم را بر ارواح مطهر خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) و ولی و حجت برحقت علی مرتضی (ع) و صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) و یازده فرزند پاکش تا قطب عالم امکان مهدی موعود با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) نثار ميكنم.
پروردگارا : تو خود فرمودی که بندگانت را می آزمایی ، پروردگار عزیز من، مرا به سخت ترین روش آزمودی و در فاصله کمتر از پنج دقیقه که پسرم مصطفی از من جدا شد او را در حالی که به سرش گلوله خورده بود در روی پشت بام طبقه هشتم ساختمان غرق در خون در آغوشم افکندی.
همانجا بود که گفتم "فاذا جاء اجلهم لایستاخرون ساعته و لا یستقدمون و بی اختیار به یاد آقا و مولایم حسین (ع) افتادم .
...در آن شهر غریب و در آن شب هولناک و در آن دل شب من کسی را نداشتم و باز بی اختیار به یاد ولی نعمتم علی ابن موسی الرضا (ع) غریب الغربا افتادم که به دور از اهل و عیال از مدینه کوچ کرد و در توس به غربت جان سپرد، باز از غم غربت به خود نالیدم و با خود زمزمه کردم که خدا ز آستان رضایم جدا نکند من و جدایی از آن آستان خدا نکند از دامن کرمش دست التجا نکشم گدای، دامن صاحب کرم رها نکند
پروردگارا : تو خود شاهد باش از امانتی که به من سپرده بودی 26 سال نگهداری کردم و تا جایی که در توانم بود در تربیتش کوشیدم که خدا شناس، با ایمان ، مردمدار، با عاطفه و با اخلاق شود که خوشبختانه چنین بود و چنین شد و خود مصطفی هم پذیرش این را داشت او پسری متدین، فروتن، متواضع، خوشرو و با اخلاق و به قول همه دوستانش "با مرام " بود و این لیاقت را داشت که در راه اسلام و قرآن و در راه حفظ استقلال این کشور و در راه آزادی ملت مسلمان و عزیز ایران در طبق اخلاص تنها سرمایه اش را که جانش بود غریبانه نثار کند. »

[کد مطلب: 5094] [تاريخ انتشار: بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم ارديبهشت ۱۳۹۰ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۱ ، 11:02:50 توسط محمد
جناب غنیان تسلیت مارانیزپذیرا باشیدامیدوارم روزی بشه اون دعای فرج که درزیرسنگ مصطفی جان نوشته شده مستجاب بشه وریشه ظلم وستم خشکیده بشه آمین
نوشته شده در تاريخ دوم آبان ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 04:53:47 توسط علی
من خودم با این خانواده دوست هستم و رفت و آمد دارم - حاج آقا غنیان بسیار مستقل ، نه حرفی علیه موسوی زده نه احمدی نژاد ، ولی از آنجا که پدرشان قبل از انقلاب حامی رهبر بوده و با رهبر دوست هستند رسانه ها سو استفاده کرده و ایشان را علیه موسوی نمایش دادند که 100% غلط و برعکس بوده ! ایشان هم که تکذیب کردند. این خانواده بسیار سالم و با اعتقاد هستند ، خدا به ایشان صبر دهد. مصطفی دانشجوی رشته کشاورزی بود و تازه فوق لیسانس کشاورزی قبول شده بود ، حتی اینطور که گفته اند الله اکبر گوبان شهید شده این طور هم نبوده ایشان فقط لحظه ای میرود پشت بام تا از همسایه ها بپرسد امشب چه خبر بوده که تیری از تفنگی خارج شده و به سر ایشان اصابت میکند. ایشان بدون هیچ گناهی ( حتی اگر الله اکبر گفتن را گناه بدانیم ) در حریم شخصی منزل خود با تیر تفنگ کشته شد.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم امرداد ۱۳۸۸ برابر با دوازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 12:10:04 توسط M
the Iranian government is killing its own nation jut for staying on the power , you the governers are fascists who are killing women, youngs, children......shame on you , the Lord himself does judge you one by one , he was just a young univeristy man not a criminal......shame
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 15:12:45 توسط كورش
جناب آقاي غنيان با عرض تسليت به حضور شما و خانواده محترم و ملت داغ ديده و بپا حاسته ايران از شما سئوال دارم چرا موسوي را مسئول مرگ پسرتان ميدانيد پسر شما و ديگر عزيزان ايران را خامنه اي و اوباشان و مزدوران ايشان كشتند چون به آنها از طرف اين رهبر ديني توهين شد و آرا آنها به هيچ شمرده شد. آقاي موسوي فقط اعتراض به دزديدن راي مردم كرد و بس. اين خامنه اي احمدنژاد و دار ودسته خائنين به اين ملت و مملكت هستند كه بايد در دادگاه مردمي جواب بدهند كه بزودي خواهند داد. جاويد ايران شاد باد روح عزيزان شهيد شده ايران.
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 13:14:03 توسط سامان
روح الامینی خائن, از پدر شهید غنیان یاد بگیر که فرزندش را به بودن در حلقه قدرت نفروخت. نه مثل تتو که بخاطر ماندن در حلقه قدرت از خون پسرت گذشتی و دهان خرد شده اش را نادیده گرفتی. ننگ برتو!!!
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 12:29:24 توسط سامان
روح الامینی خائن, از پدر شهید غنیان یاد بگیر که فرزندش را به بودن در حلقه قدرت نفروخت. نه مثل تتو که بخاطر ماندن در حلقه قدرت از خون پسرت گذشتی و دهان خرد شده اش را نادیده گرفتی. ننگ برتو!!!
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 07:32:06 توسط داریوش
دست مردانی چون حاج محمد تقی غنیان را بوسه میزنم. زنده باد یاد و خاطره شهدای سال 1388 ایران.
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 05:01:10 توسط parsomash
برای کشته شدن این جوان بسیار متاسف هستم...ولی این دومین شهیدی است که پدرش از سران و حامیان جمهوری اسلامی بوده است!!! ظاهرا بلایی که در اوایل انقلاب بر سر ملت آوردند و خانواده های بسیاری را داغدار کردند , الان بر سر خودشان آمده است. آقاین حاج غنیان , پسر شما در راه اسلام و قرآن شهید نشد!!این اعتراضات چه ربطی به اسلام و قرآن دارد؟؟؟!!!
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 03:24:39 توسط جعفر
درود بر جان باخته راه آزادی وطن، عزیز در خون خفته مصطفی غنیان همین را می گویم خواندم و گریستم ... روز انتقام نزدیک است، پدر گرامی خدا بتو صبر بدهد.
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 02:18:46 توسط سید محسن
لعنت بر جانیان حاکم بر ایران که در خدعه روی معاویه و عمروعاص و در ستم روی یزید و خولی را سفید کردند. از صمیم قلب همدردی خویش را با خانواده ی داغدار شهید غنیان ابراز می کنم.
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹ ، 02:17:39 توسط آريان
آقاي غنيان آخه كمي فكر كنيد " ولی نعمتم علی ابن موسی الرضا (ع) غریب الغربا " سپس سخن بگوييد ولی نعمت شما و همه ملت ايران پول نفت و گاز خوزستان است اين عربهاي تو گور شده كه شما و امثال شما پول به پايش ميريزيد فكر نكرديد كه اين پولها گلوله خواهد شد و سينه جوانان ايران را چاك خواهد كرد بابا بس است ما نسل جوان تا كي و كجا بايد تاوان اينهمه ناداني و اعتقادات پوچ شما و امثال شما را بخوريم اگر اين عربهاي تو گور شده بيل زدن بلد بودند در...خودشان را بيل ميزدند!!!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فشار رسانه‌های جمهوری اسلامی به وریا غفوری به دلیل حمایت از دختر آبی
فیلم / مداح میگه ابن سعد با دوچرخه اومد یکی بلند میشه میگه اون موقع دوچرخه کجا بود و بقیه ماجرا...!
عکس/ بسته کامل آخرت هم رسید!
عکس/ یکی از اتوبان‌های اصلی استانبول: «تو راه را تنها نخواهی رفت،  دختر آبی. زنان برای دختر آبی به میدان می‌روند.» 
منع دانشجوی ایرانی دارای ویزای تحصیلی از پرواز به آمریکا
حوثی‌های یمن: تمام حملات به عربستان سعودی را متوقف خواهیم کرد 
 اولین اظهار نظر جانشین بولتون درباره آرامکو 
 پرویز پرستویی به مدیر شبکه سه: از این سفره، خوب تغذیه کن / مگه صداوسیما ارث پدری شماست؟ / شما باچه تجربه و تخصصی مدیر شبکه شدید؟
فیلم/ ببینید این حکومت اسلامی ضد ایران چه بر سر گیلان زیبا آورده است
 افشای محتوای تلفن ترامپ با زلنسکی؛ دردسر تازه برای کاخ سفید 
نیویورک تایمز: در صورت حمله به ایران، پالایشگاه آبادان و جزیره خارک هدف قرار خواهد گرفت
پنتاگون از پاسخ به این سوال که آیا ایران منشاء حمله به تاسیسات عربستان بوده است یا نه خودداری کرد
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: