ثبت ۴۲ هزار ازدواج كودكان ۱۰ تا ۱۴ سال فقط در يك سال

 
مهر : عضو انجمن حمايت از حقوق كودكان از افزايش آمار ازدواج و طلاق در ميان كودكان ۱۰ تا ۱۸ سال طى چند سال اخير در كشور خبر داد و گفت: براساس آمار ثبت احوال در سال ۸۹، ۴۲ هزار ازدواج كودكان ۱۰ تا ۱۴ سال به ثبت رسيده است.

فرشيد يزدانى در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب افزود: براساس آمارهاى سازمان ثبت احوال طى چند سال اخير آمار مربوط به ازدواج كودكان ۱۰ تا ۱۵ سال در كشور بيشتر شده است و به تبع آن طلاق و جدايى نيز در ميان كودكان افزايش داشته است.
وى با اشاره به اينكه از سال ۸۴ تا ۸۹ حدود ۴۵ درصد ازدواج و طلاق درميان كودكان افزايش يافته است، گفت: آمار سال ۸۹ نشان مى دهد كه ۳۷ هزار كودك ۱۰ تا ۱۸ سال مطلقه و بيوه دركشور وجود دارد.

عضو انجمن حمايت از حقوق كودكان مهمترين دليل ازدواج كودكان ۱۰ تا ۱۵ سال را فقر اقتصادى عنوان و تاكيد كرد: فقر مادى خانواده ها منجر به ازدواج كودكان مى شود و البته فقر فرهنگى نيز در اين خصوص بى تاثير نيست.

به گفته يزدانى ، تعداد ازدواجهاى كودكان به دليل رسم و رسومات سنتى در مناطق روستايى بيشتر از نقاط شهرى است اما براساس آمارها با توجه به مهاجرت روستاييان به شهرها آمار ازدواج كودكان در نقاط شهرى ۵۵ درصد و در روستاها ۴۵ درصد است.
وى با اشاره به اينكه آخرين سرشمارى انجام شده در سال ۸۹، نشان مى دهد كه ۳۴۲ هزار كودك زير ۱۸ سال در كشور ازدواج كرده اند، گفت: همچنين تعداد ازدواج كودكان ۱۰ تا ۱۴ سال نيز ۴۲ هزار واقعه بوده است.

اين فعال حقوق كودك از افزايش ازدواج كودكان زير ۱۰ سال نيز خبر داد و گفت: در سال ۸۹ تعداد ازدواجهاى كودكان زير ۱۰ سال ۷۱۶ مورد بوده كه نسبت به سه سال قبل آن حدود دو برابر آمار اين ازدواجها در كشور افزايش يافته است.
وى همچنين به آمارهاى سال ۸۶ تا ۸۹ نيز اشاره كرد و گفت: براساس اين آمارهاى در هر سال ۸۰۰ كودك دختر ۱۰ تا ۱۴ سال و ۱۵ هزار كودك دختر ۱۵ تا ۱۹ سال در كشور طلاق گرفته اند.
[کد مطلب: 51981] [تاريخ انتشار: سی و يکم امرداد ۱۳۹۱ برابر با بيست و يکم اوت ۲۰۱۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 فیلم اعترافات مصطفی صالحی؛ یک رسوایی دیگر برای جمهوری اسلامی
 ببینید نظام  اسلامی چه بر سر جوانان (اگر چه این عده در اقلیت کامل هستند) آورده است 
 الیوت آبرامز، نومحافظه‌کار قدیمی، فرستاده ترامپ به ایران در «سه ماه طلایی»
  شعار علیه ایران در تظاهرات امروز در بیروت
جزئیات کشته شدن دو لبنانی در تهران در برابر خانه ابومهدی المهندس 
 بدل خامنه ای که کمانچه لری میزند / می گویند هرچند وقت یکبار اطلاعات به سراغش رفته و می گوید باید ریشت را بزنی
 پیکر بی جان «سها رضانژاد» دختر گمشده در ارتفاعات جهان نما کردکوی پیدا شد
 مذاکرات بین ایران و آمریکا به مراحل حساسی رسیده است/ دولت آلمان در این روند نقش میانجی را ایفا می‌کند
 ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه در ایران 'بخشی از برنامه جهانی آمریکا' است
اظهارات جنجالى مرتضوی دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت: يک كشورى با اين ثروت عظيم، هرچى ميدزدن تموم نميشه! / يه كشورى با اين ثروت عظيم، هرچى ميدزدن تموم نميشه!
هواپیمای مسافربری هندی هنگام نشستن بر باند فرودگاه دوتکه شد 
 کارشناس تلویزیون در شبکه چهار: اینکه روسها میگن رفته‌ایم به کره ماه، به احتمال زیاد،  دروغ است!/  هنوز پای انسان به کرات دیگر نرسیده! روایت داریم پای ما به کرات دیگر، تازه بعد از "ظهور" باز میشه! ارتباط با "جن" هم بعد از "ظهور" اتفاق میفته!!آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی