در باره ایران تریبونال


جلسه اول ایران تریبونال پس از چند سال تلاش و زحمت مبتکرین و دست اندر کاران آن با موفقیت در تاریخ 18 تا 22 ژوئن در لندن تشکیل شد.

با گذشت بیش از ربع قرن از تلاش های مستمر در داخل و خارج کشور برای مستند کردن و افشای جنایت های هولناک جمهوری اسلامی در دهه ی 1360 علیه زندانیان سیاسی و کشتار هزاران تن از آنان در تابستان 1367 هنوز مرور این واقعه، تکان دهنده است و هنوز ابعاد واقعی آن از اعماق تاریخ بیرون نیامده است. همین امر گواه آن است که تلاش هایی چون ایران تریبونال، که جمعی از شاهدان این جنایت را در خارج کشور گرد آورده و تلاش کرده است تا صدای ده ها هزار داغدار دیگر در سراسر ایران باشد بسیار ضروری است.

این کارزار مانند هر تلاش و مبارزه ی مهمی که دشمن را هدف گیری می کند به ناگزیر با سنگ اندازی ها و مانورهای دشمن و همچنین با تنش های درون صفوف اپوزیسیون چپ مواجه شده است. تمیز دادن این ها از یک دیگر از ضرورت های حیاتیِ هر مبارزه ای است. حل صحیح تضادهای درون خلق و ایجاد دیواری نفوذ ناپذیر میان این تضادهای درونی با تضادی که با دشمنان غدارمان داریم بسیار مهم است زیرا درهم تنیده شدن این دو و یکی را به جای دیگری گرفتن می تواند موجب سراشیب و پژمردگیِ یک مبارزه شود. به اعتقاد ما اتهام های بی اساس و نارفیقانه به این کارزار و جواب های ناروا به این اتهامات فضای مسمومی را به وجود آورده است که به هیچ وجه شایسته ی یک مبارزه ی عادلانه نیست. ما خود را موظف می دانیم اعلام کنیم: حزب ما کارزار ایران تریبونال را نه پروژه ی امپریالیستی می داند و نه تغذیه شده توسط ارگان ها و نهادهای امپریالیستی. این اتهامات پایه و اساس ندارد و هیچ سند و مدرکی دال بر آن را ندیده ایم و به طور جدی از کسانی که چنین مواضعی را می گیرند می خواهیم به جای این اتهام های فرسایشیِ بیهوده، درگیرِ مسائلِ سیاسی مربوط به کارزار شوند.
اما بررسی انتقادیِ سیاست ها و افق ها و نحوه ی اجرای این کارزار را حق هر کس می دانیم و از سخنگویان و دست اندر کاران کارزار انتظار داریم که نه تنها مانع رشد و گسترش چنین روندی نشوند بلکه به بحث و گفتگو در این باره دامن زنند تا با ایجاد فضای مثبت نقد و بررسی، سلامت راه را تضمین کرده، مانع از رسوخ گرایش های پراگماتیستی و توهم پراکنی نسبت به نهادهای بین المللیِ امپریالیستی شوند. 

به نوبه ی خود از شاهدانی که جسورانه و صادقانه جنایت های جمهوری اسلامی را بیان کردند و با افشاگری های موثر کاری کردند که کارگزاران رژیم، برای اولین بار، مجبور به اعتراف به جنایت بزرگ سال 1367 شدند قدردانی می کنیم و امیدواریم که در حل اصولی و صحیح  موانع و مشکلاتِ ناگزیرِ راه، پایداری به خرج دهند.

هرگونه تحلیل و نظر بیشتر را در این باره به طور رسمی اعلام خواهیم کرد: با امضای حزب یا با درج مواضع مورد تائید حزب در سایت رسمی آن.
 حزب کمونیست ایران (مارکسیست- لنینیست- مائوئیست) – 25 اوت2012
www.sarbedaran.org
Haghighat@sarbedaran.org 

[کد مطلب: 52147] [تاريخ انتشار: چهارم شهريور ۱۳۹۱ برابر با بيست و پنجم اوت ۲۰۱۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: