دروغها و دفاع خبرگزاری فارس (سپاه) از یک ایرانی مقیم سوئد که لب همسرش را برید و خورد

فارس: یکی از دانشجویان حجت‌الله ربانی در مورد دست‌آوردهای علمی وی گفت: دکتر ربانی برای اولین‌بار آنتی‌بادی درمانی در زمینه بیماری‌های سرطان را تولید کرد که به واسطه آن بیماری‌های سرطان را درمان می‌کند.
چندی پیش حجت‌الله ربانی دانشمند ایرانی در سوئد که به دلیل خیانت همسرش با وی برخورد کرده بود، توسط پلیس سوئد دستگیر و سپس به زندان منتقل شد.
به گزارش فارس، پس از گذشت مدتی حجت‌الله ربانی در حالت کما تحت نظر پلیس سوئد به بیمارستان منتقل شد.

حجت‌الله ربانی در گفت‌وگو با فارس در مورد وضعیت خود گفت: پس از بهبودی نسبی من را به قسمت روانی بیمارستان منتقل کردند و پزشک معالج من بارها به من گفت که «خودکشی کن تا راحت شوی».

در همین زمینه، خبرنگار فارس به گفت‌وگو با فاطمه قائمی‌منش یکی از دانشجویان دکتری حجت‌الله ربانی، پرداخت.

قائمی‌منش در مورد دست‌آوردهای علمی ربانی گفت: دکتر ربانی برای اولین‌بار آنتی‌بادی درمانی در زمینه بیماری‌های سرطان را تولید کرد که به واسطه آن بیماری‌های سرطان را درمان می‌کند.

وی در مورد ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الله ربانی نیز اظهار داشت: این دانشمند برجسته ایرانی بسیار به دیگران کمک می‌کرد و حتی از درآمد خودش به خرج تحصیل برخی از دانشجویان کمک می‌کرد.

 در همین رابطه:

[تاريخ مطلب: بيست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ برابر با هفدهم اوت ۲۰۱۲]

خبرگزاری فارس و داستان دانشمند ایرانی مقیم سوئد که باچاقو لب همسرش را برید

ندای سبز آزادی  : حجت‌الله ربانی، استاد دانشگاه تهران و شهید بهشتی و همکار موسسه کارولینسکا در استکهلم گفته است که به این دلیل که همسرش نتواند کس دیگری را ببوسد لب او را بریده و خورده است. اما خبرگزاری دولتی فارس، بازداشت این فرد را "توطئه ای علیه او وجامعه علمی ایران" ارزیابی کرده و گزارش داده است حجت‌الله ربانی دانشمند ایرانی رشته بیوتکنولوژی که اخیرا پس از بازگشت به سوئد، به دلیل آگاهی از خیانت همسرش، با وی برخورد کرده و پس از آن از سوی مقامات قضایی این کشور بازداشت ‌شده است، به دلیل وخامت حالش از زندانی در سوئد آزاد شده است.

 روزنامه ی سوئدی آفتنبلادت، بیست وهفتم ژوئن در توضیح این "برخورد" گزارش داده بود که استاد سابق موسسه پزشکی معتبر کارولینسکا به اتهام بریدن لب همسرش با چاقو و خوردنش، توسط پلیس سوئد بازداشت شد. این مرد زمانی اقدام به بریدن لبهای همسرش کرد که مظنون شد همسر جوانش، که بارها خواستار جدایی از او شده بود، با شخص دیگری رابطه ی عاشقانه دارد.
 
محقق سابق موسسه کارولینسکا، در دادگاهی که به طورغیر علنی برگزار شد، اعتراف کرده است که به تلافی رفتار همسرش لب پایینی او را بریده است تا او دیگر نتواند کسی را ببوسد. به نظر می رسد که متهم به هیچ عنوان از کرده خود پشیمان نیست. او معتقد است که همسرش به او توهین کرده و آبروی او را برده است. با این وجود او بارها به بازجویانش گفته است که بعد از ارتکاب به جنایت قصد داشته دست به خود کشی بزند.
 
یک منبع مطلع به روزنامه آفتنبلادت گفت که این تجاوز به حدی وحشیانه بوده که دادستان تلاش کرده مرد را متهم به قتل کند. ولی دادگاه باتقلیل حکم، متهم را به حمله شدید و وحشیانه متهم کرد. اینگلا هسیوس اکمن، وکیل قربانی، گفت که موکل او دچار آسیب و جراحتی شده که ممکن است ترمیم ناپذیر باشد: " جراحات جدی ست و پزشکان هنوز مطمئن نیستند قادربه درمانش باشند".
 
متهم گفته است که : "در ابتدا یک چاقو برداشتم که به اندازه ی کافی تیز نبود؛ سپس چاقوی جراحی ام را برداشتم." او همینطور شرح داده است که همسرش هنگام حمله بیدار بوده و به او گفته است که قصد کشتن او را ندارد؛ تنها می خواهد او را مجازات کند. او در بازجویی ها گفته که در ابتدا فکر کرده که با بریدن لب زن او هرگز نخواهد توانست کسی را ببوسد، ولی بعدا فکر می کند که ممکن است پزشکان قادر به پیوند دوباره ی لب باشند؛ از این رو آن را می بلعد. او به پلیس گفته که این ایده به طور کاملا ناگهانی به ذهنش رسیده است. او گفته است که: "من مرد علم هستم و ضریب هوشی بالایی دارم. من قادرم مسائل را در یک ثانیه حل کنم."
 
متهم ۵۲ ساله که شهروند ایران است، در سال ۲۰۱۰ به عنوان محقق پست - دکتری در موسسه ی کارولینسکا مشغول به کار بوده است. او در حال حاضر استاد دانشگاه در تهران است ولی همچنان به طور موقت در استکهلم، جایی که با گروه تحقیقاتی سابق خود همکاری دارد، اقامت می کند. بنگت نوروینگ، مدیر موسسه کارولینسکا، با "تراژدی" خواندن این حادثه اظهار داشت: "از آنجایی که محقق مورد نظر در حال حاضر در استخدام موسسه کارولینسکا نیست، این موسسه از انجام هر گونه اقدام قانونی ناتوان ست."
 
برخوردی که خبرگزاری فارس به آن اشاره نکرده در واقع بریدن لب های همسر وبلعیدن آن در سوئد بوده است. فارس خبر داده که صبح روز گذشته (سه‌شنبه) پلیس سوئد این دانشمند برجسته ایرانی را پس از گذراندن بیش از یک ماه از دوران حبسش درحالی که در کما بوده از زندان آزاد کرده است.
 
جالب این جاست که فارس، بازداشت دانشمند ایرانی در سوئد را توطئه ای علیه او وجامعه علمی ایران ارزیابی کرده است. فارس می نویسد: "یکی از نکات قابل تامل در مورد حجت‌الله ربانی این است که وی پروژه مشترکی را بین پژوهشکده ابن‌سینای جهاد دانشگاهی و دانشگاه سوئد هدایت می‌کرد، که دولت سوئد از این دانشمند ایرانی درخواست می‌کند، دست‌آوردهای خود را با نام این کشور به ثبت برساند اما حجت‌الله ربانی با این درخواست دولت سوئد مخالفت می‌کند.پس از اعلام مخالفت این دانشمند ایرانی، دولت سوئد با برگزاری کنفرانس خبری در آمریکا، دستاوردهای حجت‌الله ربانی را دستاوردهای سوئد معرفی کرد". فارس می افزاید: "از سوی دیگر همسر حجت‌الله ربانی که تبعه کشور سوئد است، از دادگاه سوئد درخواست می‌کند تا این دستاورد که به نام حجت‌الله ربانی به ثبت رسیده است، به نام وی انتقال داده شود."
 

[کد مطلب: 53855] [تاريخ انتشار: پانزدهم مهر ۱۳۹۱ برابر با ششم اکتبر ۲۰۱۲] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ راننده بسیجی اسنپ پشت سردار سلیمانی و غیب پرور (فرمانده بسیج)
واکنش ترامپ به دیدار نخست وزیر ژاپن با خامنه ای
عکس/ فارس:  تصاویر منتشر شده از دیدار نخست وزیر ژاپن با خامنه ای، روایتگر سرنوشت پیامی است که به مقصد خود نرسید
آمریکا می گوید قایق سپاه پاسداران در حال جدا کردن مین عمل نکرده از یکی از نفتکش بوده + فیلم
عکس/ نخستین تصاویر از حمله به دو نفتکش خارجی در نزدیکی آب‌های ایران
پاسخ عجیب «ظریف» به خبرنگار همجنسگرای آلمانی که از نسخه نوشتاری کنفرانس مطبوعاتی وزرا حذف شد
فروش اسباب‌بازی با شمایل داعش در مشهد + عکس
«ایران جمهوری اسلامی را پشت سر خواهد گذاشت»
توقف پخش برنامه‌های رامبد جوان از تلویزیون
فیلم/ کلاغ سیاه های فضولی که فکر می کنند باید همه جا فضولی کنند!
 واکنش اطرافیان احمدی‌نژاد به خبر خودکشی عبدالرضا داوری 
فیلم/ اولین فیلم هوایی از از حادثه آتش‌سوزی در نفتکش خارجی عبوری در دریای عمان
آگهی های تجارتی