پیشنهادات نقدی: تولید 30 درصد مصرف مرغ کشور در خانه ها / زیر حلقه های چاه آب استخر پرورش ماهی زده شود/  رهبری موافق سیمانی کردن نهر‌ها است

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در جمع یکصد و پنجاه نفر از جهادگران نخبه کشور که به مدت سه روز در سومین هم اندیشی اندیشه ورزان جهادی در بخش «چلو» شهرستان اندیکای استان خوزستان گردهم آمده اند، گفت: باید قدردان نعمت جمهوری اسلامی باشیم چراکه محرومیت های قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست.
 
نقدی ضمن اشاره به ارائه خدمات محض مانند ساخت راه، خانه بهداشت و... به روستاها تصریح کرد: اکنون درگیر جنگ اقتصادی هستیم و بایستی با اقتضائات این جنگ حرکت کنیم که بهترین راهکار نیز اقتصاد مقاومتی و توجه به مولفه های آن است.
 
نقدی برنامه ریزی سال 92 بسیج را توجه به خدمات مولد در روستاها دانست و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال پانصد هزار حلقه چاه پروانه دار وجود دارد که اگر زیر نیمی از این چاه ها استخر پرورش ماهی زده شود به اندازه کل شیلات کشور، ماهی تولید خواهد شد.
 
وی کار علمی را ضروری دانست و اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای مهم و در عین حال ساده، تبدیل نهرهای خاکی به نهرهای سیمانی است تا با جلوگیری از هدر رفت آب، تولید را به میزان چشم گیری افزایش دهد.
 
نقدی در همین خصوص به گزارش خود به مقام معظم ولایت اشاره کرد و افزود: به حضرت آقا عرض کردم در صورت سیمانی کردن نهرها یک و نیم برابر تولید افزایش خواهد یافت که ایشان فرمودند بیشتر از این میزان هم شاهد افزایش خواهیم بود.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین نقش روستائیان در تکثیر مرغ خانگی و جوجه را یادآور شده و ادامه داد: 30 درصد مصرف مرغ در جامعه را می توان در خانه ها تولید کرد که اقدام اخیر بسیج سازندگی در تولید مرغ و جوجه در روستاهای سراسر کشور با استقبال بسیار زیادی مواجه گردیده است.
 
وی یکی دیگر از عرصه های مهم را انتقال تجربه های موفق در جامعه دانسته و گفت: باغداری که توانسته در هر هکتار 165 تن سیب برداشت کند در حالیکه این رقم 15 تن در هکتار است و یا کشاورزی که به جای سه و نیم تن در هر هکتار، 11 و نیم تن گندم برداشت کرده است بایستی تجربه های موفق خود را به دیگران انتقال دهند که در این صورت شاهد افزایش تولید خواهیم بود.
 
 

[کد مطلب: 59571] [تاريخ انتشار: دهم اسفند ۱۳۹۱ برابر با بيست و هشتم فوريه ۲۰۱۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ تهران ؛ بستن یکی از اتوبانها/  امروز 29  آبان
فیلم / مردم در اصفهان ساختمان پلیس را آتش زدند/ سه شنبه 28 آبان
فيلم/ گزارش یک بانوی هموطن از وضع شهر شیراز 
کاریکاتور/رهبر بی بصیرت: دشمن را عقب زدیم...
فیلم/  آخرین وضعیت خیابانهای ورامین - ۲۸ آبان
فیلم/ ‍‍ شیراز! تصاویری کە امپراطوری دروغ و کل نظام فاسد را رسوا می کند
فیلم/ تیراندازی مزدوران خامنه‌ای به سوی معترضین در شهر مریوان
فیلم/ خیزش مردم در شهریار» امروز سه شنبه ۲۸آبان ۹۸
کاریکاتور/ ضیافت آقا‎
فیلم/ فیلم هایی که بعد از برگشت اینترنت منتشر میشوند
شیراز، آبان / به رگبار بستن مردم
عکس/ شریعتمداری، نماینده دیوانه خامنه ای جلاد در کیهان: اراذل قران را هم به آتش کشیدند!
علی خامنه‌ای در واکنش به اعتراض‌های ایران: دشمن را عقب زدیم
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: