علی خامنه ای : غلطی از سردمداران اسرائیل سر بزند ایران تل‌آویو را با خاک یکسان خواهد کرد

به گزارش ایسنا، خامنه‌ای لحظاتی پیش در اولین روز از سال 1392 در جمع زائران در حرم امام رضا  حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

مهمترین محورهای سخنان وی که هنوز ادامه دارد به این شرح است:

* توفیق بزرگی است که در عیدنوروز در کنار شادی و زیبایی‌های طبیعت، این فرصت هر ساله برای ما دست می‌دهد که در چنین روزی در جمع مردم به مسائل کشور و ارزیابی وضع کنونی خود و نگاه به گذشته و آینده خود بپردازیم. وضع دخل و خرج یکساله خود را در ابعاد کلان ملی با یک نگاه اجمالی بررسی کنیم و محاسبه کنیم. محاسبه نفس ملی. محاسبه نفس عمومی.

* بعضی مردم خودمان وقتی به اوضاع کشور نگاه می‌کنند، فقط ضعف‌ها را می‌بینند. گرانی و افت تولید در برخی واحدهای تولیدی کشور را می‌بینند. فشارهای دشمن را می‌بینند. فقط مشکلات را مشاهده می‌کنند. این نگاه، نگاه ناقصی است. من نگاه متفاوتی دارم. من وقتی به اوضاع کشور و ملت نگاه می کنم میدان عظیم پرچالش را مشاهده میکنم که ملت ایران در این میدان به رغم دشمنان، سربلند و پیروز ظاهر شده است.

* صحنه مثل صحنه هماوردی ورزشکاران قدرتمندی که زحمت و تلاش و کوشش و خستگی در آن هست اما یک قهرمان در این میدان موفق و پیروز می‌شود و همه او را تحسین می‌:کنند. این قهرمان در صحنه‌ عظیمی که مقابل چشم ماست، ملت ایران است.

* هر کس صحنه را درست ببیند و قضاوت کند به ملت ایران آفرین می‌ گوید. امروز صدای هوشمندان نکته‌بین دنیا را می‌شنویم. نخبگان و هوشمندان جهان به ملت ایران آفرین می‌گویند.

* نگاه کردن و چشم دوختن به غلطهای تنها، غلط است.

* بعضی از پیشرفت ملت ایران غمگین و ناراحت می‌شوند. اینها دو کار عمده در برنامه دارند. می‌خواهند مانع‌تراشی کنند که ملت ایران به پیشرفت و رشد دست نیابد. با تحریم و تهدید و با مشغول کردن مدیران به کارهای درجه 2 و منعطف کردن حواس ملت بزرگ ایران و نخبگان کشور به کارهایی که در فهرست‌ کارهای اصلی آنها قرار ندارد. مانع شدن عملی.

کار دومشان این است که در تبلیغاتشان پیشرفت‌های ملت ایران را انکار کنند. امروز یک شبکه تبلیغاتی بسیار عظیم با هزاران رسانه از انواع گوناگون آنها مشغول به کار است برای اینکه اثبات کند در کشور ایران پیشرفتی صورت نمی‌گیرد و پیروزی‌های ملت ایران را انکار کنند و اگر ضعفی در ایران هست، بزرگ و عمده کنند و در مقابل چشم همه قرار دهند اما قوت‌ها و نقاط جوشش ملت ایران در سراسر کشور را پنهان کنند.

* رئیس‌جمهور امریکا در نطق رسمی از مشکلات اقتصادی ایران حرف می‌زند. مثل اینکه از پیروزی خود می‌گوید. البته به قوت‌های این ملت و تلاش‌های مثبت و سازنده‌ای که در کشورمان انجام می‌شود و به پیروزی‌های بزرگ ملت اشاره‌ای نکرده و نخواهد کرد. 30 سال است ما با چنین چالشی مواجهیم.

*سردمداران رژیم صهیونیستی می دانند و اگر نمی دانند، بدانند که اگر غلطی بکنند جمهوری اسلامی، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

* ما با دولت و کشور فرانسه مشکلی نداشتیم، نه در طول تاریخ، نه در دوران حاضر. اما سیاست غلط از زمان ساراکوزی که دولت امروز فرانسه همان راه را می‌رود، دشمنی با ملت ایران است. کار غلط، غیر مدبرانه و ناهوشمندانه‌ای است. 

* دولت انگلیس خبیث هم با ملت ایران دشمنی می‌کند. این هم یکی از دشمنان سنتی و قدیمی ملت ایران است. منتهی دولت انگلیس نقش مکمل آمریکا را در میدان بازی می‌کند. خود دولت انگلیس استقلالی ندارد که او را به عنوان دشمن مستقل حساب کنیم. 
 

[کد مطلب: 60334] [تاريخ انتشار: يکم فروردين ۱۳۹۲ برابر با بيست و يکم مارس ۲۰۱۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 عاملان پخش ‎"پوسترهایِ انقلاب" (مجتبی خامنه ای) دستگیر شدند
تبلیغ حمایت از برگزیدن مجتبی خامنه‌ای به عنوان رهبر آینده جمهوری اسلامی در خیابان انقلاب تهران + عکس و فیلم
 ماسک زدن سران سه قوه
دونالد ترامپ خطاب به معاونش مایک پنس: دو راه بیشتر نداری 
انتشار تصویر فرمانده هوافضای سپاه در حال فرمان شلیک موشک به پایگاه آمریکا 
کاریکاتور/  رهبر داروشناس
کارتون / واکسن ممنوع
کدخدایی که نخود هر آشی میشود
کاریکاتور/ جی‌پی‌اس در بدن حاج آقا
 بررسی احتمال حمله هوایی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران و توانایی جمهوری اسلامی برای مقابله با آن
ماجرای سیلی و فحاشی هادی ساعی/ "چرا دیر خیرمقدم گفتی؟" 
 قبض برق ماینر چینی مستقر در رفسنجان
 آرمین لاشت، جانشین مرکل کیست؟ آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی