اطلاعيه دفتر کروبی :  مسئولیت هراتفاق نا گواری برای خانواده بازداشت شدگان با آقای مرتضوی است / برخی مسئولان قضایی در صدد پاک کردن صورت مسئله هستند

سحام نیوز : پیرو سخنان قاضی مقدمی در بخش های مختلف خبری در صدا و سیما که ادعاهایی را نسبت به مهدی کروبی وارد کرده بود دفتر وی با صدور اطلاعیه ای برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی داد .
بسعه تعالی

دوشنبه شب قاضی مقدمی رییس شعبه سیزدهم دادسرای دولت از طریق رسانه ملی اظهاراتی را پیرامون ملاقات هایش با آقای کروبی و برخی از بازداشت شدگان حوادث اخیر مطرح کرد و مدعی شد که مستندات آقای کروبی درباره آزار جنسی بازداشت شدگان قابل استناد نبوده است . در این راستا با تشریح آنچه روی داده است و ارائه توضیحاتی به تنویر افکار عمومی می پردازیم .

1- آقای قاضی مقدمی رییس شعبه سیزدهم تنها چند روز قبل از توقیف روزنامه اعتمادملی پرونده این روزنامه را در اختیار گرفت . پرونده روزنامه اعتمادملی در حالی به ایشان ارجاع داده شده که شکایات مربوط به این پرونده در شعبه دیگری ثبت شده بود و همه امور مربوط به روزنامه اعتمادملی در آن شعبه رسیدگی می شد ولی به نظر می رسد بنابر آنکه بازپرس آن شعبه قصد برخورد و تعطیلی روزنامه اعتمادملی را نداشت پرونده روزنامه اعتمادملی را به شعبه سیزدهم دادسرا که ریاست آن بر عهده قاضی مقدمی است ارسال شد تا بتوانند به راحتی و بدون دلایل قانونی روزنامه اعتمادملی را تعطیل کنند .

2- چنین بود که آقای قاضی مقدمی از طرف آقای مرتضوی به آقای کروبی معرفی شد و بنابر تقاضای آقای مرتضوی قرار شد به بررسی مستندات مهدی کروبی درباره آزار جنسی بازداشت شدگان حوادث اخیر بپردازد . اما برای تنویر افکارعمومی علی رغم میل باطنی آقای کروبی لازم است تا شرح ماجرایی که گذشت بیان شود تا مردم خود در جریان ماجرا قرار گیرند .
همانطور که در خبرها نیز منتشر شد پس از نگارش نامه آقای کروبی به هاشمی رفسنجانی درباره آزار جنسی بازداشت شدگان حوادث اخیر و پس از آنکه نامه ایشان از سوی آقای هاشمی رفسنجانی به مدت ده روز بی پاسخ ماند ، این نامه از سوی آقای کروبی منتشر شد و به دنبال آن بود که آقای هاشمی رفسنجانی این نامه را به آقای هاشمی شاهرودی ارجاع داد تا مورد رسیدگی قرار گیرد . بنابراین آقای حجت السلام و المسلمین دری نجف آبادی از طرف آقای هاشمی شاهرودی رییس وقت قوه قضائیه مامور رسیدگی به این ماجرا و دریافت مستندات آقای کروبی شد . پس از آن آقای دری نجف آبادی نماینده ای را از طرف خودشان برای دریافت مستندات کروبی تعیین کرد که نماینده ایشان نه تنها با آقای کروبی بلکه با یکی از بازداشت شدگانی که مورد آزار قرار گرفته بود ملاقات کرد ، البته ملاقات ایشان با این فرد بازداشت شده به خواست خودش خارج از دفتر کروبی صورت گرفت . نماینده دادستان وقت کل کشور در دیداری که با یکی از بازداشت شدگانی که مورد آزار قرار گرفته بود داشت بسیار از رفتارهای صورت گرفته با این فرد متاثر شده و به او گفته بود که اجازه ندهد تا کسی از ماجرا خبردار شود و قول داده بود تا نسبت به احقاق حقوق او هر کاری که لازم باشد از طریق دستگاه قضایی انجام دهد .
در همین زمان روزنامه اعتمادملی به دلیل انتشار مطلبی که به افشاگری درباره پشت پرده ماجرای ترانه موسوی پرداخته بود از سوی رییس شعبه سیزدهم دادسرای دولت تعطیل شد و همزمان با این اقدام آقای مرتضوی طی تماسی با مهدی کروبی از وی خواست که با قاضی مقدمی ریاست شعبه سیزدهم برای بررسی مستندات ایشان همکاری شود . به دنبال این تقاضا با موافقت آقای کروبی قرار ملاقاتی هماهنگ شد تا آقای مقدمی به اتفاق یک فرد دیگر با این فردی که در بازداشت مورد آزار قرار گرفته بود دیدار کند . این دیدار بنابر خواست این مسئولان قضایی در دفتر آقای کروبی برگزار شد . اواسط این دیدار چند ساعته بود که این فرد شاکی به حالت اعتراض از جلسه بیرون آمده و نزد آقای کروبی رفت و نسبت به نحوه پرسش ها گلایه کرد . وی اظهار داشت که سوالاتی که از وی پرسیده می شود در راستای تلاش برای کمک به احقاق حقوق وی نبوده بلکه همه تلاش به این سمت است که او محاکمه شود و یا اینکه به این نتیجه برسد که بی اختیار آلت دست سیاست مدارانی شده است که او را تطمیع کرده اند ! در برابر چنین گلایه ای آقای کروبی او را به حضور در ادامه جلسه بازجویی فراخواند و حتی علی رغم آنکه آن فرد در برابر خواست مسئولان قضایی برای رفتن به پزشک قانونی اظهار کرد از حال مساعدی برای رفتن به پزشک قانونی برخودار نیست ولی با نظر مساعد آقای کروبی به پزشک قانونی می رود ، اما متاسفانه سوالات و مطالبی از سوی این مسئولان قضایی نسبت به وی مطرح می شود و برخوردی زشت صورت می گیرد که نه تنها در شان و جایگاه دستگاه قضایی نیست بلکه در هیچ محکمه و دادگاهی نیز چنین رفتاری صورت نمی گیرد. چرا که وقتی دستگاه قضایی می خواهد از یک شاکی بازجویی کند و سوالاتی را بپرسد باید ابتدا به او اطمینان دهد که از امنیت نسبت به گفتار خود برخوردار است ولیکن نه تنها اعتماد این فرد را جلب نکرده اند بلکه او را ترساندند ! فردای آن روز این فرد چنان از رفتاری که با او شده بود متاثر بود که اقدام به نگارش رفتار صورت گرفته با خود پرداخت که به خواست آقای کروبی نامه وی در سایت سحام نیوز منتشر شد و خوانندگان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این ماجرا این نامه را مطالعه کنند .

3-دفتر کروبی ضمن ابراز تاسف از چنین رفتارهایی از سوی برخی از مسئولان قضایی ، اعلام می کند که بنابر رفتاری که با یکی از بازداشت شدگان صورت گرفت مشخص شد که برخی از مسئولان قضایی نه تنها به دنبال یاری رساندن و احقاق حقوق بازداشت شدگانی که مورد آزار قرار گرفته اند نیستند بلکه در صدند تا صورت مسئله را پاک کنند . بنابراین پس از وقوع چنین برخوردی از سوی برخی از مسئولان قضایی آقای کروبی هیچ گونه ملاقاتی را با این آقایان برگزار نکرد و به دنبال آن با نگارش نامه ای به ریاست جدید محترم قوه قضاییه جناب آقای آیت الله صادق لاریجانی از ایشان درخواست کرد تا هیاتی بی طرف برای رسیدگی حوادث پس از انتخابات تشکیل شود.

4- دفتر مهدی کروبی اعلام می کند که هیچ گاه قصد بازگویی این ماجرا را نداشت ولیکن بازگویی ماجرا از سوی خود این مسئولان قضایی و البته رفتاری که در قبال این فرد و خانواده اش صورت گرفت چون مراجعه به منزل وی و شرح ماجرا برای پدر این فرد که موجب آزردگی خاطر پدر وی شد، تحقیقات محلی برای زیر سوال بردن شخصیت وی و محکوم ساختن فردی که مورد ظلم قرار گرفته است به جای احقاق حقوق او موجب شد تا این دفتر به شرح واقعیت ماجرا برای تنویر افکار عمومی بپردازد . لازم به ذکر است که رفتارهای صورت گرفته با این فرد بازداشت شده که در زندان مورد آزار قرار گرفته بود به حدی زشت و زننده بود که اکنون مدتی است این فرد ناپدید شده و خبری از وی نیست که بنابر این دفتر کروبی اعلام می کند مسئولیت هرگونه اتفاق ناگواری که برای این فرد و خانواده اش روی دهد با دادستان وقت تهران آقای مرتضوی و نمایندگان ایشان خواهد بود .


دفتر مهدی کروبی
10/ 6 /88
 

[کد مطلب: 6050] [تاريخ انتشار: دهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با يکم سپتامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با يکم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 12:23:42 توسط محمد
اقای کروبی جنابعالی مثل اینکه تازه این جانور (مرتضوی) را شناخته ای یا اینکه مردم بیچاره را سر کار گذاشته ای تمام دستگاه فصائی در دست حامنه ای است و این مردک منحرف هم دست نشانده همان رهبر عزیز شما است .همه دنیا همه مردم میدانند که چه بسرمردم اورده اند کسی که نمیداند عمامه بسر های داحل ایران هستند از انتخاب لاریجانی و ازده ای و مرتضوی برای انها هم که شک داشتند معلوم شد که تمام فجایع از بیت رهبری است سرجشمه میگیرد
نوشته شده در تاريخ دهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با يکم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 12:17:39 توسط مباشر
اينهم نمونه ديگرى از بى عدالتى حاكمان كودتاگر! يكى نيست كه از اينها بپرسد اين اقاى كروبى كه امروز وجود او را مانند خارى در چشمان خود حس مى كنيد 'مگر يكى از خوديها و از حاميان پر و پا قرص همين نظام نبود؟ مگر او امروز چه مى گويد كه شما تا به اين اندازه از او فاصله گرفته ايد؟ قبول بفرمائيد كه او هنوز فرزند همان انقلاب ۵٧ است' و اگر شرايط دوباره به انروزها بازگردد' كروبى همان كروبى خواهد بود ٠ كروبى كه خود عامل و بوجود اورنده مسائل زيادى شد (مسائل حساس سياسى در طول جنگ و بعد). اما باور بفرمائيد كه او از جنس شماها نيست و در مقابل ازارهاى جنسى و بيمارگونه شما و تفكرات زشت و كريهتان تا اخر خواهد ايستاد٠ شايد همين ايستادگى باشد كه امروز جوانان مبارز ميهن تا حدودى او را محرم راز خود و حامى حقوق از دست رفتهشان مى دانند!
نوشته شده در تاريخ دهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با يکم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 11:49:49 توسط دلبند
آقای کروبی ول معطلید این رژیم اسلام ناب محمدی باید چنین دستگاه قضاوت با عدل اسلامی را هم داشته باشد. شما که ازاین همه فجایع رنج می برید و هرگز هم تا این اسلام بر پاست بجائی نخواهید رسید بیائید و آخرین برگ برنده خود را رو کرده عمامه از سر برداشته و لباس آدمها را بر تن کنید و از اسلام ناب محمدی و ولایت فقیه ظالم و جابر دست بردارید و مانند گاندی رهبری ملت به تنگ آمده را بر عهده بگیرید بشرطی که دست از اسلام بازی بردارید و اسلام را به همان اسلام پناهان واگزار کنید آنوقت خواهید دید که مردم در پناه یک دموکراسی واقعی اخلاق و رفتارشان بهتر از آن چه که شما سالها مبلغ آن بودید خواهد شد و رضایت خدا را در انسانیت انسانها خواهید دید.
ساير مطالب اين بخش
علم الهدی : امروز حشدالشعبی، انصارالله، حزب‌الله و جهاداسلامی، ایران است/ جوهره مقاومت ما را به اینجا رسانده است/ امروز ایران، محدود به حدود و مرزهای جغرافیایی نیست/ اگر به ایران تجاوز کنید، اسرائیل در نصف روز خاک می‌شود
تحلیلگر "شورای روابط خارجی اروپا":  تاکتیک ایران افزایش محتاطانه و مدیریت شده تنش است
عکس/ یکی از اتوبان‌های اصلی استانبول: «تو راه را تنها نخواهی رفت،  دختر آبی. زنان برای دختر آبی به میدان می‌روند.» 
بازدید نماینده‌های فیفا از آزادی برای تایید گیت‌های ورودی بانوان
 عضو حزب‌الله به "برنامه‌ریزی حملات تروریستی" در آمریکا متهم شد 
پربازديدهای اين بخش
فشار رسانه‌های جمهوری اسلامی به وریا غفوری به دلیل حمایت از دختر آبی
حمله به یک زندانی سیاسی دیگر در زندان؛ حمله به منتقد خامنه‌ای در بند قاتلان
درخواست هوشنگ امیر احمدی از سپاه: فورا کودتا کنید!
عکس/ بسته کامل آخرت هم رسید!
فیلم/ عزاداران بیل / هییت سیلی زنی و چَک افسری (2 فیلم)
فوری/ مقامات آمریکایی: محل دقیق حملات به عربستان در ایران شناسایی شده
منع دانشجوی ایرانی دارای ویزای تحصیلی از پرواز به آمریکا
 ارتش کویت به حالت آماده باش درآمد 
روزنامه اتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله نظامی به ایران، به آن پاسخ داد
 اولین اظهار نظر جانشین بولتون درباره آرامکو 
رونمایی از پهپاد های جدید ایرانی
 نیویورک تایمز: یک موشک سالم عمل نکرده در تأسیسات نفتی عربستان سعودی پیدا شده
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: