بزرگترین واحد تولید پروفایل آلومینیوم کشور تعطیل و کارگران آن به صفوف بیکاران پیوستند

بنا بر گزارش دریافتی، محسن محمدی صاحب کارخانه تولید پروفایل آلومینیوم که خود را سلطان الومینیوم کشور مینامد، در سال ۷۷ تنها یک کفاشی ساده در بازار اراک داشته است. وی از سال ٨۴ توانست از طریق رانت بازی و برخورداری از رانت های کلان بیش از ۱۲ شرکت کوچک صوری (تابنده- فرگداز- اکرول- مدبر تجارت اریا- پردیس...) احداث کند. وی در سال ٨۶ در یک معامله صوری، شرکت بزرگ الومرول را از طریق اصل ۴۴ قانون اساسی با زمینی به مساحت ۲۲ هکتار، در بهترین نقطه شهر اراک و با تمام تجهیزات ه قیمت ۲۴ میلیارد تومان خریداری کرد. نامبرده بیش از نصف این مبلغ را به صورت وام دریافت کرد. محسن محمدی بعد از خرید این مجتمع عظیم جهت تحت پوشش قرار دادن فعالیتهای اقتصادی خود اقدام به ثبت شرکتهای جدید و صوری به نام اعضای خانواده و اقوام نمود و توانست از طریق رانتهای فراوان اقدام به گشایشهای ال سی جهت واردات شمش الومینیوم از شرکت دوبال و شرکتهای چینی و کره ای، عمانی و... جهت تولید بنماید. او به جای تولید این شمشها را به صورت ازاد در بازار می فروخت و سود کلانی به دست اورد.

محسن محمدی از طریق ارتباطاتی که با دولت برقرار کرد، توانست زمینی به مساحت ٣۰۰ هکتار را از دولت جهت ساخت شهرک الومینیومی بگیرد و از این طریق اقدام به دریافت وام کلان ۲۵۰میلیاردی از دولت نمود. نامبرده تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد جهت تولید از بانک وام گرفته است که نه تنها این پولها به تولید تزریق نشده بلکه با ایحاد خرابیهای صوری در شرکت در طول سال شرکت را بطور مداوم تعطیل میکند و این وام ها را صرف ساختمان سازی های گسترده در اراک و سایر شهرها کرده است. اسن فرداکنون ۲ ساختمان ۲۴ واحده و ۲ ساختمان ۲۰ واحد ه در بهترین نقطه های شهر اراک دارد و منزل مسکونی اش به ارزش بیش از ۷میلیارد تومان میباشد.

وی با دریافت شمش و بیلت الومینیومی با نرخ دولتی از شرکتهای ایرالکو- المهدی- و هرمزال و یا با واردات انها با ارز مرجع و ال سی این شمش و بیلتها را در بازار ازاد میفروشد که با توجه به رانت های اطلاعاتی و تغییر قیمتهای زیاد در این چند ساله پول کلانی را از سرمایه های ملت چپاول کرده است بطوریکه در یکی از شرکتها تعداد کارگران از تعداد کارمندان کمتر است.
از اول سال شرکتهای پردیس و الومرول بطور کامل تعطیل شده است و بیش از ۴۵۰ نفر بیکار شده اند.
 

[کد مطلب: 60923] [تاريخ انتشار: بيست و يکم فروردين ۱۳۹۲ برابر با دهم آوريل ۲۰۱۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 در صدا و سیما چه خبر است؟
  امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در خودروی خود منتظر بود لاوروف از او استقبال کند، اما لاوروف آنجا از او استقبال نکرد
نرخ دلار در بازار آزاد تهران به بالاترین سطح در سه هفته گذشته رسید 
 زوزه های امام جمعه لاهیجان: شهر داره سقوط میکنه!
 طرح تابلوهای شهری در اصفهان در رابطه با حجاب
 هیچ حگومتی نمی توانست مانند این رژیم چهره واقعی اسلام را به مردم نشان دهد
 کاریکاتور/  حجاب اجباری بر سر فرشته عدالت
پیام نوروزی حمیرا: امیدوارم سال ١۴٠٢ این رژیم ظالم به پایان برسد.
  بطری‌ آب معدنی در بازجویی‌ها
 مقاومت چند زن در بروجرد مقابل آمر به معروف
 از چه راهی به‌جز بمباران می‌توان مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد؟ 
 لشکر سایبری جمهوری اسلامی، مجری ترور مجازی مخالفان نظام