بزرگترین واحد تولید پروفایل آلومینیوم کشور تعطیل و کارگران آن به صفوف بیکاران پیوستند

بنا بر گزارش دریافتی، محسن محمدی صاحب کارخانه تولید پروفایل آلومینیوم که خود را سلطان الومینیوم کشور مینامد، در سال ۷۷ تنها یک کفاشی ساده در بازار اراک داشته است. وی از سال ٨۴ توانست از طریق رانت بازی و برخورداری از رانت های کلان بیش از ۱۲ شرکت کوچک صوری (تابنده- فرگداز- اکرول- مدبر تجارت اریا- پردیس...) احداث کند. وی در سال ٨۶ در یک معامله صوری، شرکت بزرگ الومرول را از طریق اصل ۴۴ قانون اساسی با زمینی به مساحت ۲۲ هکتار، در بهترین نقطه شهر اراک و با تمام تجهیزات ه قیمت ۲۴ میلیارد تومان خریداری کرد. نامبرده بیش از نصف این مبلغ را به صورت وام دریافت کرد. محسن محمدی بعد از خرید این مجتمع عظیم جهت تحت پوشش قرار دادن فعالیتهای اقتصادی خود اقدام به ثبت شرکتهای جدید و صوری به نام اعضای خانواده و اقوام نمود و توانست از طریق رانتهای فراوان اقدام به گشایشهای ال سی جهت واردات شمش الومینیوم از شرکت دوبال و شرکتهای چینی و کره ای، عمانی و... جهت تولید بنماید. او به جای تولید این شمشها را به صورت ازاد در بازار می فروخت و سود کلانی به دست اورد.

محسن محمدی از طریق ارتباطاتی که با دولت برقرار کرد، توانست زمینی به مساحت ٣۰۰ هکتار را از دولت جهت ساخت شهرک الومینیومی بگیرد و از این طریق اقدام به دریافت وام کلان ۲۵۰میلیاردی از دولت نمود. نامبرده تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد جهت تولید از بانک وام گرفته است که نه تنها این پولها به تولید تزریق نشده بلکه با ایحاد خرابیهای صوری در شرکت در طول سال شرکت را بطور مداوم تعطیل میکند و این وام ها را صرف ساختمان سازی های گسترده در اراک و سایر شهرها کرده است. اسن فرداکنون ۲ ساختمان ۲۴ واحده و ۲ ساختمان ۲۰ واحد ه در بهترین نقطه های شهر اراک دارد و منزل مسکونی اش به ارزش بیش از ۷میلیارد تومان میباشد.

وی با دریافت شمش و بیلت الومینیومی با نرخ دولتی از شرکتهای ایرالکو- المهدی- و هرمزال و یا با واردات انها با ارز مرجع و ال سی این شمش و بیلتها را در بازار ازاد میفروشد که با توجه به رانت های اطلاعاتی و تغییر قیمتهای زیاد در این چند ساله پول کلانی را از سرمایه های ملت چپاول کرده است بطوریکه در یکی از شرکتها تعداد کارگران از تعداد کارمندان کمتر است.
از اول سال شرکتهای پردیس و الومرول بطور کامل تعطیل شده است و بیش از ۴۵۰ نفر بیکار شده اند.
 

[کد مطلب: 60923] [تاريخ انتشار: بيست و يکم فروردين ۱۳۹۲ برابر با دهم آوريل ۲۰۱۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 حافظان امنیت وطن! 
 گوشت‌های خر از کجا سر درمی‌آورند؟
پنج پاسخ به یک پرسش؛ چرا مذاکرات از وین به خلیج فارس منتقل شد؟
 شارلاتان کیست؟
 نوری همدانی برکناری طائب را به «توطئه دشمنان» نسبت داد
رئیسی : مردم نگران نباشند، ما برخی از گرانی‌ها را گذاشتیم برای سال آینده که فشار تورمی یکدفعه به مردم وارد نشود
 مدیر حوزه مدیرعامل ایران خودرو: حضور روحانیون باعث آرامش‌خاطر کارکنان شده است + عکس
 نیروی انتظامی ۲۲ گردشگر را در منطقه تفریحی املش گیلان بازداشت کرد
 گروه سایبری گنجشک درنده مسئولیت حملات علیه صنعت فولاد را پذیرفت + عکس
سران گروه ۷ هم پوتین را مسخره کردند هم وعده ۶۰۰ میلیارد دلاری برای مهار چین دادند 
 تغییر فرمانده محافظان خامنه‌ای بعد از برکناری طائب؛ نگرانی از نفوذ گسترده اسرائیل
 ریسک سوار شدن هواپیما در ایران به شدت بالاست