اخبار زندانیان سیاسی: آخرین وضعیت برادران کردپور / بازداشت عبدالغفور قلندری نژاد از دراویش بندرعباس/ برادر جمیله کریمی:هیچ اطلاعی از وضعیت خواهرم نداریم

آخرین وضعیت برادران کردپور

 آژانس خبری موکریان : در حالی یک ماه ونیم از بازداشت "مسعود و خسرو کردپور" می گذرد هنوز به این دو برادر اجازه امضای وکالت نامه و ملاقات با وکیل وحتی تماسی تلفنی با هیچکدام از اعضای خانواده داده نشده است. در این مدت بارها خانواده کردپورها به نهادهای قضایی و امنیتی مراجعه کرده و جویای وضعیت این دو برادر شده اند ولی متاسفانه هربار با دادن وعده هایی روبرو گشته اند که تاکنون عملی نشده است. خانواده این دو روزنامه نگار بازداشتی زمانی که از پیگیری های مکرر خود ناامید گشتند، به استفاده از حق وکیل روی آوردند تا شاید از این راه مجرایی بیابند برای باخبر شدن از وضعیت "مسعود و خسرو".

اینبار "عثمان مزین" وکیل پایه یک دادگستری، در پی درخواست خانواده کردپورها، تهران را به قصد مهاباد ترک کرد تا شاید بتواند با تمسک به داشته های حقوقی خود این چالش قضایی را به روی برادران کردپور بگشاید. دیروز (پنجشنبه 29م فروردین ماه نودو دو) به اتفاق وکیل به دادگاه انقلاب مهاباد مراجعه کردیم. "مزین" با طرح درخواستی به بازپرس پرونده شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب مهاباد نوشت :

"احتراما همانطور که مستحضر هستید آقایان خسرو و مسعود کردپور حسب دستور و قرار بازداشت صادره از آن مقام بیش از یک ماه پیش بدون احضار و دعوت دستگیر و بازداشت شده اند و از آن زمان تاکنون خانواده ایشان موفق به دیدار، ملاقات و تماس با مشارالیها نگردیده اند. حال اینجانب احسان مزین وکیل پایه یک دادگستری قصد تنظیم و امضای وکالتنامه و ملاقات با افراد مذکور را وفق قانون و رعایت حقوق شهروندان دارم. لذا خواهشمند است دستور فرمائید تا وفق مقررات فرصت لازم برای ملاقات بنده به عنوان وکیل دادگستری جهت ملاقات با موکلین و امضای وکالتنامه فراهم نمایند. بدیهی است بعداز امضای وکالتنامه هم اقدامات لازم برای اطلاع از کم و کیف پرونده و روشن شدن موضوع در محضرتان صورت می گیرد. عنایات شاتیه آن مقام بزرگوار موجب امتنان وافر می باشد."

"عثمان مزین" وکیل مدافع برادران کردپور، درخصوص پاسخ بازپرس پرونده به درخواست ایشان برای اینجانب، کمال حسینی -خبرنگار سرویس حقوق بشر آژانس خبری موکریان، اینگونه توضیح دادند؛
جناب آقای ظاهری بازپرس پرونده برادران کردپور، ضمن برخوردی مناسب ذیل درخواست اینجانب اینگونه دستور دادند:

"عینا به اداره اطلاعات مهاباد ارسال تا ترتیبی اتخاذ نمایند وکیل محترم نسبت به انعقاد قرارداد وکالت با متهمین اقدام و نتیجه به همراه اعاده قرارداد وکالت به این بازپرسی گزارش نمایند."
پس از اخذ این دستور به همراه وکیل راهی اداره اطلاعات مهاباد شدیم تا مسولان آن اداره بتوانند با کارکنان رده بالاتر خود در اداره کل اطلاعات ارومیه هماهنگ کرده و ترتیبی دهند که "احسان مزین" به عنوان وکیل دادگستری بتواند در بازداشتگاه امنیتی ارومیه دیداری با "مسعود و خسرو" داشته باشد و وکالت نامه ها را به امضای آنان برساند.

بازداشت عبدالغفور قلندری نژاد از دراویش بندرعباس

عبدالغفور قلندری نژاد از دراویش و همکار سایت مجذوبان نور، ساعاتی پیش در منزل شخصیش در بندعباس  بازداشت شد.

به گزارش مجذوبان نور؛ مامورین امنیتی و لباس شخصی ساعت شش صبح امروز (شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۲) با مراجعه به منزل عبدالغفور قلندری نژاد  و  تفتیش چند ساعته‌ی منزل ،این درویش گنابادی را بازداشت و تمامی وسایل شخصی اعم از لپ تاپ، کامپیوتر، کتاب‌ و سی‌دی‌های عرفانی را ضبط کردند.

 پیش از این نیز آقای قلندی نژاد در تاریخ ۱۶ مردادماه ۱۳۹۱ در شهر بندرعباس بازداشت و به بازداشتگاه مرکزی اداره‌ اطلاعات تهران منتقل شده بود که پس از ۶ روز بازجویی و حبس، با هشدار به عدم ادامه فعالیت همکاری با سایت مجذوبان آزاد شده بود.

برادر جمیله کریمی:هیچ اطلاعی از وضعیت خواهرم نداریم

جرس:  گذشت ده روز از بازداشت جمیله کریمی عضو شورای مرکزی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان فارس تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.

این فعال سیاسی در روز چهارشنبه ٢١ فروردین بازداشت و به پلاک صد بازداشتگاه اطلاعات شیراز منتقل شده است.

جمیله کریمی از فعالان سیاسی استان فارس است که یکی از نخستین سازمان‌های غیر دولتی مرتبط با امور زنان را راه‌اندازی کرد.

او از جمله امضا کنندگان نامه ٩١ چهره سیاسی اصلاح طلب برای دعوت از سید محمد خاتمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری بود. خانم کریمی در کنار فعالیت های سیاسی خود یک چهره فرهنگی است که مدیریت مدرسه معراج، شیراز را بر عهده دارد.
 برادر جمیله کریمی به جرس گفت : هیچ اطلاعی از وضعیت خواهرم نداریم و تاکنون پیگیری های ما به نتیجه ای نرسیده است و در آخرین بار روز سه شنبه به پلاک صد مراجعه کردیم تا خواهرم را ملاقات کنیم اما این امکان این ملاقات داده نشد.

 

[کد مطلب: 61315] [تاريخ انتشار: سی و يکم فروردين ۱۳۹۲ برابر با بيستم آوريل ۲۰۱۳] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 عبدالحسین مقتدایی استاندار سابق خوزستان بازداشت شد
 سروش: آن كه ديروز با فرح می‌پريد و امروز از فرح می‌پرد
 صادق زیبا کلام: نخستین گام"نرمش قهرمانانه"یا "برجام۱۴۰۰"ازجانب ایران برداشته شد
  کاریکاتور/ مسلمونا گریه کنید، جنایت!‎
 نشریه سپاه: اعتراض‌های خیابانی می‌تواند نظام را سرنگون کند
 واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات اخیر محسن رضایی
حمله با چاقو در سوئد؛ پلیس هویت ضارب را اعلام کرد 
قتل‌های سیاسی در ایران، ظن ترور خودی‌های نظام به نام انقلاب و به کام شرکا 
 شاهکارهای تازه از صداوسیما در قرن بیست‌ویکم
سردار دهقان توییت اش درباره دولت روحانی را حذف کرد 
شهرداران تهران به اتهام ارتشا دستگیر و با وثیقه سنگین آزاد شدند
 انفجار در خیابان سپهبد قرنی تهران آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی