سعیده پورآقایی خواهر سپیده پور آقایی فعال حقوق بشر بود
 پدر سعیده پورآقایی جانباز و شهید نیست

 
مجتبی سمیع‌نژاد
gozareshgaran.blogfa : خبر درگذشت سعیده پورآقایی که به طرز دردناکی کشته شده است، مانند اخبار دیگر شهیدان روزها و هفته‌های گذشته ایران برای‌ام دردناک بوده و است. اما درگذشت این عزیز گرامی برای‌ام وقتی بیش‌تر مایه‌ی اندوه و ماتم شد که فهمیدم سعیده پورآقایی خواهر دوست گرامی‌ام «سپیده پورآقایی» فعال حقوق‌بشر است.
این خبر تاسف‌انگیز که نشانه‌یی دیگر برای دولت بر خون نشسته‌ی حال حاضر است، باز هم غمی دیگر در دل‌مان نشاند و مایه‌ی خشم و نفرت از دولت و حکومتی شد که مدعی عدالت و اسلامیت است.
درگذشت سعیده پورآقایی را به خواهر ارجمندش سپیده پورآقایی و همسر گرامی‌اش قاسم شیرزاد که از دوستان بسیار عزیز و قدیمی‌ام است، تسلیت می‌گویم و امیدوارم عوامل این جنایت هر چه زودتر به سزای عمل‌شان برسند. سپیده و قاسم عزیز مرا نیز در غم خود شریک بدانید.
اما یک نکته‌ی تامل برانگیز در مورد اخبار اعلام شده در مورد سعیده پورآقایی وجود دارد، که نشان از دست داشتن ستاد کودتا در مورد کنترل خبر شهید شدن این دختر 17 ساله است. سعیده پورآقایی به جز سپیده پورآقایی یک برادر دیگر هم دارد به نام هرمز پورآقایی. در حالی که در اعلامیه و اخبار منتشر شده نوشته شده است تنها فرزند «شهید» عباس پورآقایی. نکته دیگر هم همین به کار بدن لفظ شهید است که گفته شده است ایشان دو سال پیش فوت کرده‌اند، آن هم بر اثر جراحات و شیمیایی شدن در جنگ. که به هیچ عنوان چنین امری صحیح نیست. عباس پورآقایی دبیر بازنشسته‌ بوده است و در سال 1380 مرغ جان‌اش از خاک پر کشیده است آن هم به خاطر عارضه قلبی. این‌ها سوالات و ابهاماتی اساسی است که از ستاد کودتا نشات می‌گیرد و نشان از یک سناریو می‌دهد. مراسم ختم اعلام شده به طور کامل زیر سوال است و تقلبی بودن آن محرز است.
 
تسلیت به سپیده ی پور اقایی-حشمت اله طبرزدی
 
ahwaznewsjidid.blogfa : اگاهی یافتم که دختر 17 ساله ای که به شکل مظلومانه کشته و دفن شد و حتا برای او مراسم تقلبی ختم برپا کردند و اور ا دختر شهید نامیدند،خواهر سپیده ی پوراقایی است. همگان خانم سپیده ی پور اقایی را می شناسند. من ایشان را از سال 1378 می شناسم.او فعال مدنی و حقوق بشری است که پیش از این چند بار به زندان افتاد و مورد شکنجه واقع شد.پدر او در سال 1380 و زمانی که سپیده به زندان افتاد درگذشت و تا انجا که من اگاهی یافتم نه جانباز بوده و نه شهید شده است. شگفت انگیز است که ان ها که لابد برای حفظ ولایت فقیه ،چنین اطلاعیه ای صادر کرده و مثلا برای ان دختر مظلوم مراسم ختمی با حاشیه ی امنیتی زیاد بر قرار نمودند به دنبال چه هدفی بوده اند. این ها حقایق تلخی است که هنوز هیچ دلیل روشنی برای ان بیان نشده که البته باید روشن شود. اما من وظیفه ی خود می دانم به دوست عزیز خانم سپیده ی پور اقایی و خانواده ی گرام او تسلیت بگویم.

[کد مطلب: 6152] [تاريخ انتشار: دوازدهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با سوم سپتامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم مهر ۱۳۸۸ برابر با بيست و چهارم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 05:51:26 توسط نوابی
ت . نوابی از کابل --- عزیزان ! قربانی سیاست های شیطانی کشور های مرتجع مثل امریکا و نوکران جیره خوار شان نشوید و اگرنه عاقبت کشور تان از افغانستان بد تر خواهد شد . والسلام
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم شهريور ۱۳۸۸ برابر با سيزدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 03:25:41 توسط صادق
هدف این بوده که آقای موسوی در ختم شرکت کنند و بعد بگویند اصلا کل ماجرا دروغ و هوچی گری موسوی و کروبی است و لابد سعیده هم زنده پیدا میشود.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با سوم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 18:41:29 توسط امیر رضا
الهی که خامنه ای و دیگر آدم کش ها داغ عزیزانشان را ببینند الهی که عزیزانشان را جلوی چشمانشان تکه تکه کنند الهی به حق این ماه عزیز و به حق دلهای شکسته جگرگوشه های عوامل این جنایات جلوی چشمانشان تکه تکه بشوند.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با سوم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 12:20:06 توسط alireza
انا لله وانا الیه راجعون....خون ها ی عزیزانمان برای افشای جرثومه فساد ایران زمین به تاریخ ماندگار ایران زمین خواهد پیوست
نوشته شده در تاريخ دوازدهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با سوم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 11:04:40 توسط علی
ستاد کوتا با این عملش می خواهد بگوید ستاد موسوی و کروبی مسئول مرگ این عزیزان که در میان کشته شده گان خانواده شهیدان و جانبازان هم هستند می باشند و دیگر شرکت گنندکان یعنی مردم مخالف انتخابات کذائی که از جریان های حقوق بشری و آزادیخواه بودند وجود خارجی نداشته ست ./
نوشته شده در تاريخ دوازدهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با سوم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 11:01:19 توسط شراره
امید حبیبی نیا نیز دیشب در فیس بوک و تویترش این خبر را تایید کرده بود، وی تنها روزنامه نگاری است که با اتکاء به منابع موثق ش در ایران همه اخبارش تایید شده است و از دو ماه پیش تاکنون به ارسال اخبار تظاهرات و اعتراضات و مسائل حقوق بشری می پردازد. http://twitter.com/omidhabibinia
نوشته شده در تاريخ دوازدهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با سوم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 10:36:00 توسط رنگین کمان1
رِژیم میتونه چند هدف را با اینکارش دنبال کنه. یکی این هست که اگر رژیم , سعید پورآقایی را فرزند شهید اعلام میکند, میتواند این باشد که ما به هیچ کس رحم نمیکنیم حتی اگر شخص از خانواده شهید باشد. هدف دوم میتونه این باشه که به این طریق خواستند رد گم کنند و فعالین حقوق بشر را سرگردان کرده تا در فرصت مناسب با کنترل روابطشان, از آنهایی که شناخته نشدند, سرنخهایی بدست بیاورند. و هدف سوم میتواند این باشد که تجاوز و نحوه دستگیری این نوجوان را لاپوشانی کنه.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ لحظاتی پیش از اجرای حکم اعدام وحید مظلومین ( معروف به سلطان سکه) و محمد اسماعیل قاسمی
فيلم/  مجرم سابقه‌داری به نام «احمد تن تن»، پس از تجاوز به اطفال ۱۲ ،۱۳ ساله با تصویربرداری، آن‌ها را تهدید کرد اگر به خانواده‌ها اطلاع دهند، دست به انتشار فیلم‌ها می‌زند!  
فيلم/ این هم اعترافات ناطق نوری در مورد بن بست نظام سید علی! 
قاچاق سکس؛ زنان ایرانی در بارهای استانبول
فيلم/ چند جوان در شهرداری رشت مشغول گیتار زدن و آواز خواندن بودند که وحشی های داعشی حاکم بر ايران به این صورت با آنان برخورد می کنند 
فيلم/ دفاع جانانه ی یک مرد ایرانی از همسرش در برابر سه فضول که به نام امر به معروف در حق انتخاب یک زن دخالت کردند
خامنه‌ای رقص‌های محلی را حرام اعلام کرد
کمک یک میلیارد دلاری ایران به حزب الله
چرا تحریم‌ها دلار را ارزان کرد؟
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاونش در سانحه رانندگی کشته شدند + عکس و فيلم
فیلم/ نظر احمدي نژاد در باره حسين طائب فرمانده سازمان اطلاعات سپاه
فيلم/ حمله سعید قاسمی به صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه: می ترسم از آن روزی که بر اثر فشار زیاد این فنر جهش کند و هوا پس می شود و حتی بعضی عبا و عمامه را درمی آورند و می گویند آخوند کشی می کنند... 
آگهی های تجارتی