لوموند : تنها وزیر زن احمدی نژاد ، فرزند افسر رکن دوم ارتش شاهنشاهی و همسر حسین شریعتمداری است

babylonsky.wordpress  : ماری کلود دکامبز روزنامه نگار و کارشناس مسائل ایران طی مقاله ای در شماره 4 سپتامبر لوموند ، روزنامه عصر فرانسه و  با اشاره به تصویب صلاحیت های هجده وزیر کابینه می نویسد :
نمایندگان مجلس می باید در این موقعیت ” خاص ” انسجام و یکپارچگی نظام اسلامی ایران را به نمایش می گذاشتند.
 درباره این یکپارچگی و انسجام پیام مهمی  از سوی آیت الله خامنه ای به مجلس رسیده بود.  لوموند در ادامه به  نحوه ترکیب و چینش  دولت جدید می پردازد و می نویسد اکثریت قریب به اتفاق وزرای کابینه جدید از سه نهاد امنیتی ، سپاه پاسداران و نیروهای بسیج انتخاب شده اند.
 لوموند در همین رابطه گزارشی را نیز به تنها وزیر زن کابینه یعنی مرضیه وحید دستجردی کابینه ارائه میدهد و  می نویسد :

 خانم” مرضیه وحید دستجردی” از کامل ترین نمونه های تکنوکرات های جدید رژیم اسلامی است . پزشکی با عقاید افراطی اصولگرائی و ” پیچیده در چادری ” سیاه” رنگ که رئیس بیمارستان روئین تن بوده است ، او از مدتها قبل  به عنوان یک نتیجه و محصول مکتب نظام اسلامی برای یک کار حرفه ای در نظر گرفته شده بود .
او فرزند یکی از افسران اداره دوم (حفاظت اطلاعات) ارتش شاهنشاهی است. این افسر در مسیر حوادثی به انقلاب پیوست و پس از مدتی خدمت به نظام به عنوان رئیس شهربانی منسوب شد که بعد  در یک سوءقصد کشته شد.
علاوه بر آن به نوشته لوموند برادر وزیر جدید بهداشت ، ” مصطفی از فرماندهان سپاه پاسداران است و مهمتر ازآن همسر او کسی نیست جز حسین شریعتمداری نظریه پرداز اصولگرایان و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه  کیهان تهران است ، شخصی که خود دادخواست اولیه را علیه اصلاح طلبان قبل از دادگا هها صادر و حتی حکم میدهد .

مرضیه وحیدی دستجردی جدیدا خواستار اجرای طرح ” نوآورانه” نقش زنان به عنوان مکمل نقش مردان شده است ،
کسی که چند سال پیش ، وقتی یک نماینده جوان مجلس اسلامی ایران بود نظریه جدائی زنان و مردان در بیمارستان ها و مراکز بهداشت را مطرح و خواستار اجرای آن شده بود .

لوموند میافزاید : قسمت اعظمی از رای دهندگان انتخابات اخیر زنان بودند و اکثر آنان گرایش به اردوگاه اصلاح طلبان داشتند ، اصلاح طلبانی که نماینده آنان کسی نبود جز میر حسین مسئی مردی که با گرفتن دست همسرش و  دست در دست او به مبارزات انتخاباتیش  در رسمس ترین محافل ادامه داد و این بود که زنان را بیش از پیش دوستدار و طرفدار او کرده بود ، و عملا با نتایج عجیب انتخابات قسمت عظیمی از نیروی کار زنان از صحنه حذف شدند ، 60% دانش آموزان و دانشجویان دختر و 15% نیروی کار را زنان طرفدار موسوی تشکیل میدادند ، زنانی که مسلما از برنامه های “حمایت خاص زنان” خانم دستجردی حذف شده اند .
منبع : لوموند – روزنامه عصر فرانسه
ترجمه و برگردان :اَلفی – بابیلونسکای

[کد مطلب: 6202] [تاريخ انتشار: چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 15:10:10 توسط shirin
اين لوموند هم گند روزنامه نگاري را در آورده ٠ همين روزنامه بود كه اولين بار با خميني در عراق قبل از انقلاب مصاحبه كرد٠ مگر زن موسوي چادر سياه سرش نيست ؟ مگر موسوي اصولگرا و طرفدار ج ا نيست ؟ اين يك بام و دو هوا و گاف دادن بدون تحقيقات فقط به خاطر روس محور بودن موسوي و حمايت چپ روسي از اوست ٠
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 14:19:35 توسط م
علیرغم هیجان دوست عزیز کیا، بنده هم باید به جمع کامنت نویسان مزدور بپیوندم و اعلام کنم که این خانم دستجردی نه فرزند آن دستجردی است، نه همسر آن شریعتمداری. همانطور که آقای علی یادآوری کرده، همسر شریعتمداری عصمت باروتی است که مدتی معاونت دانشجویی فرهنگی وزیر بهداشت لنکرانی را بعهده داشت، البته اینکه هنوز مشغول است یا نه را با توجه به تغییر وزیر نمی دانم. این خانم باروتی هم مدتی در بیمارستان بوعلی میدان امام حسین مشغول بود. حال کدام بخش دستگاه اطلاعاتی و از چه کانالی این اطلاعات را با فریب جهت بی اعتبار کردن رسانه ها پخش کرده است، سوالی است که باید پرسید. هر چند که شایعه هایی از وزیر شدن این خانم باروتی بعد از برکناری لنکرانی منتشر شد و ممکن است این منشا خطای لوموند باشد. این هم خبر از سایت آقای رضایی (مردی که از همه چیز میگذرد الا رای مردم و مشاورش نیز از همه چیز می گذرد الا خون فرزندش!) تابناک در مورخه 10دی 1386: http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=3615
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 11:42:53 توسط kia22
همانطور که میدانید سپاه پاسداران کثیف اندر کثیف اسلامی قسمتی دارد که از وبلاگنویسها و کامنتگذاران تشکیل میشود رده پای انها در کامنتهای پیک ایران کاملا مشهود میباشد و بخصوص در کامنتهای این مقاله. از پیک ایران خواهشمندم به این مزدوران اسلام که بوی گندش دنیا را گرفته و نفسهای اخر خود را میکشد توجه داشته باشد.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 06:34:28 توسط saba
بهتر است در زمینه ی این خبر کمی بیشتر تحقیق کنید خانم وحید دستجردی همسر آقای شریعتمدار نیست . همسر آقای شریعتمدار , خانم باروتی است که در حال حاضر یکی از معاونین وزارت بهداشت می باشد . خانم وحید دستجردی فرزند مرحوم دستجردی رئیس سابق هلال احمر است .
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 04:57:08 توسط خداداد
آدم از كار ايناسردرنمياره ٠شايد اين هم زن دوم شريعتمداريست ٠آخه اينا ازبركت پولهاي مفتي كه ازغارت كردن مردم ايران بجيب زده اند هرغلطي ميكنند٠
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 04:20:35 توسط دکتر فاضل
یک نفر تاریخ نگار زمانی گفته بود: خسن و خسین هر سه دختران مغاویه هستند. لوموند و نویسنده آن هم از همان تاریخ نگار ارث برده اند. تا آنجا که من اطلاع دقیق دارم خانم دکتر فرزند دکتر وحید دستگردی رئیس سابق هلال احمر ایران بود که به رحمت ایزدی پیوسته است و عموی ایشان که از مسئولین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بود در انفجار دفتر ریاست جمهوری و در کنار رجائی و باهنر بود که انفجار صورت گرفت و بصورت بسیار وخیمی مجروح شد که پس از مدتی در بیمارستان های مختلف بالاخره دارفانی را وداع گفت. همسر ایشان هم ارتباطی با شریعتمداری معروف ندارد.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 03:58:46 توسط ترانه
ظاهرا در مورد همسر ایشان درست ننوشته اید این اطلاعات را از کجا آورده اند به نظر نمی رسد درست باشد
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 03:39:30 توسط معلم
پيك ايران لطف كنيد در نوشتها دقت بيشتر صورت گيرد اين خبر پر از اشتباه املايي وانشايي است!************ پ ا  : يک سری غلط املائی داشت گه تصحيح شد. با سپاس
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 03:00:51 توسط تنها
خبرنگار روزنامه پرطمطراق لوموند ازمرحله پرت است.بنا به اطلاعات اخذ شده از منابع موثق ،همسر شریعتمداری کیهان مرضیه وحید دستجردی نیست . همسر او عصمت باروتی است که ازقرار معلوم اونیز پزشک است و سمت معاونت در وزارت بهداشت وزیر قبلی که به قول یارو گفتنی شکل هلو بودرا به عهده داشت.درمورد اینکه این خانم وزیر فرزند که هست نیز خبرنگار لوموند مرتکب اشتباه دیگری شده ، وی فرزند دکتر سیف ا... وحید دستجردی رئیس سابق جمعیت هلال احمر است وربطی به سرهنگ هوشنگ وحید دستجردی رئیس شهربانی وقت که در انفجار دفتر نخست وزیری درسال 60 کشته شد ندارد.بنظر میرسد که پاسداراحمد وحیدی نیز که به وزارت دفاع منسوب شده برادر این خانم است.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 03:00:13 توسط بنده خدا
اطلاعات غلط؟ اینا اینو باکی اشتباه گرفتن. این زن شریعتمداری نیست. دختر اینی هم که اینجا نوشته نیست.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 02:57:17 توسط علی
با سلام باطلاع میرسانم همسر حسین شریعتمداری خانم عصمت باروتی می باشد که در حال حاضر در وزارت بهداشت به عنوان معاون فرهنگی مشغول کار هست وبرادرش حسین باروتی سر تیم یا بقولی فرمانده عملیاتی منافقین در خارج از کشور بسر می برد.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 02:32:11 توسط سپیدار
زنان ابله مردان ابله میپرورند و مردان ابله زنان ابله تر به همسری میگزینند.
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۸۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 02:13:50 توسط x
در جاهای دیگر در مورد این مطلب گفته شده که همسر و پدر این زن اشخاص عنوان شده نیستند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تصویر اولیه به هلاکت دسيدن رییس حوزه علمیه قیدار زنجان 
 تصاویر برهنه تولید شده توسط هوش مصنوعی باعث شوک ساکنان شهری در اسپانیا شد 
 رانش یکباره زمین در بزرگراهی در سوئد خودروها را به درون خود کشید 
 تظاهرات هزاران یهودی مقیم آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل 
رفتار مامور راهنمایی و رانندگی در حکومت جهل و فساد اسلامی 
شفیعی کدکنی خاطره جعلی مداح حکومتی را تکذیب کرد 
 فرونشست زمین، نصف جهان را در ایران می‌بلعد 
واکنش رضا کیانیان به جمیله علم‌الهدی: بیجا می‌کنی از طرف مرد ایرانی حرف می‌زنی 
 هک سایت وزارت علوم؛ انتشار اسنادی از جنبش اعتراضی دانشجویان در خیزش انقلابی 
در سایه قوانین واپسگرایانه جمهوری اسلامی/ یک قتل دیگر به بهانه ناموس در سردشت 
 لیلا حسین‌زاده: جلسه دفاع پایان‌نامه من رسمی و قانونی بود 
دخالت بیت خامنه‌ای در تعیین نرخ دلار