به ما بپيونديد

در بند 2 الف سپاه چه می گذرد


 مصاحبه با علی اکبر موسوی خوئینی
روز آنلاين، فرشته قاضی : جلسه پنجم  دادگاه رسیدگی به معترضان به انتخابات در حالی برگزار شد که یک هفته مانده به بازگشایی دانشگاهها، عبدالله مومنی،  فعال سرشناس دانشجویی ایران را به دادگاه آوردند تا آنچه را که "دیکته کرده اند" علیه خود بیان کند. در این زمینه با علی اکبر موسوی خوئینی، فعال سابق دانشجویی و نماینده مجلس ششم گفتگو کرده ایم.

موسوی خوئینی با اشاره به سوابق و فعالیت های عبدالله مومنی و اینکه "سابقه و گذشته آقای مومنی در ذهن مخاطبین بخصوص مخاطبان دانشجویی بسیار مهم است" گفت: یک هفته مانده به بازگشایی دانشگاهها آقایان حدس میزنند که اتفاقاتی در پیش باشد و دانشجویان نسبت به وقایع سه ماه گذشته پرسشگری داشته باشند؛ بخصوص اینکه تعدادی از دوستانشان شهید و تعدادی نیز دستگیر شده اند، لذا آقایان درصدد ایجاد فضای رعب و وحشت هستند و خواستند به همه بگویند که حواسشان جمع باشد؛ و در مورد هر کسی  که اعتراضی بکند یا پرسشگری نماید همین شیوه را اعمال خواهند کرد.

این نماینده مجلس ششم در ادامه افزود: در این گونه شیوه ها بازجوها مطمئن نیستند که فرد به اصطلاح اعترافاتی راکه در بازداشتگاهها و بخصوص بازداشتگاه سپاه و زیر فشارهای روحی و جسمی از او گرفته اند، در دادگاه و در حضور جمع نیز بیان کند، به همین خاطر فرد را وادار می کنند یکی دو جمله را به صورت شفاهی عنوان کند و بقیه را از روی متنی که در اختیار او گذاشته و دیکته کرده اند بخواند.
این فعال سابق دانشجویی با بیان اینکه این روش مورد تمسخر جامعه قرار گرفته گفت: حتی در تصاویری که خود آقایان از دادگاه پخش کردند نیز دیدیم که برخی متهمان از این قضیه مضحک خنده شان گرفته است.
موسوی خوئینی که خود سابقه زندان در جمهوری اسلامی را دارد، در پاسخ به این سوال که در بازداشتگاه ها چه اتفاقی می افتد که متن های دیکته شده توسط بازداشت شدگان در دادگاه خوانده می شود گفت: خیلی واضح است؛ آقای زیدآبادی به صراحت گفته که در یک قبر نگهداری می شده و همسر آقای مومنی نیز بعد از ملاقات با ایشان اعلام کرده بود که وضعیت جسمی و روحی ایشان به شدت وخیم بوده و وضعیت نابه هنجاری داشته است.بعد از اینکه همسر آقای مومنی این قضیه را با افکار عمومی در میان گذاشت فشار بسیار زیادی روی آقای مومنی بود و 40 روز تمام هیچ کس از ایشان خبر نداشت. ما هنوز جزئیات شکنجه های اعمال شده را نمیدانیم اما وقتی ایشان را به دادگاه آوردند مشخص شد که چقدر تحت فشار بوده تا در آستانه بازگشایی دانشگاهها متنی دیکته شده را در دادگاه بخواند.
وی با بیان اینکه در داخل متن دیکته شده هم نکات غلط و اشتباه بسیاری بود افزود: به طور نمونه قضیه سفر آقای مومنی به آلمان، گاف بزرگی بود چون ایشان هیچ سفری نداشته اند و اصلا زمانی را که می گویند ایشان پاسپورت نداشته اند که سفری به خارج از کشور داشته باشند.
موسوی خوئینی تصریح کرد: آقای مومنی پیش از این بارها به زندان رفته و یک بار نیز در بازداشتگاه سپاه زندانی بوده است. آن زمان ما در مجلس در فراکسیون دانشجویی تحصن کردیم و پیگیر قضایای آقای مومنی و بقیه اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بودیم و وقتی آزاد شدند، وقایعی که اقای مومنی از بند 2 الف سپاه بازگو میکرد به شدت تکان دهنده بود و نشان میداد که هیچ گونه کنترل و نظارتی بر این بازداشتگاه اعمال نمی شودو این بازداشتگاه به هیچ عنوان استاندارد نیست.
این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه اکنون آقای مومنی در همین بازداشتگاه 2 الف سپاه زندانی است گفت: بازداشتگاه 2 الف سپاه کارخانه ای است که افراد را وارد آن می کنند و خروجی آن باب میل بازجوها است.
به گفته موسوی خوئینی باید درباره بازداشتگاه 2 الف سپاه، رسیدگی و تحقیق ویژه ای صورت بگیرد که بعد ها آقایان مدعی نشوند تذکر داده اند و توجهی نشده است.
وی گفت: ما مطمئن هستیم که در این بازداشتگاه، افراد به شکلی کاملا غیرقانونی و غیرمتعارف، برای اقرار به آنچه که بازجویان می پسندند، تحت فشار هستند.

کیفرخواستی تمسخرآمیز
موسوی خوئینی سپس به کیفرخواست قرائت شده در جلسه پنجم دادگاه اشاره کرد و گفت: تاکنون هیچ وقت به این صراحت، تکنولوژی و اینترنت به وسیله ای برای براندازی و تهدید امنیت ملی متهم نشده بود.
وی با بیان اینکه اینترنت در ایران و خارج از ایران به عنوان وسیله ای برای رفاه بیشتر مردم و زندگی بهتر مورد استفاده قرار می گیرد تاکید کرد: هیچ وقت به این شکل به اینترنت نگاه نشده بود و این قضیه باعث خنده بسیاری از مردم شد.
نماینده سابق مجلس گفت: چنین وضعیت تمسخرآمیزی چند سال پیش بعد از وقایع کوی دانشگاه هم اتفاق افتاد و یکی از متهمان را که خانم بود آوردند دادگاه و در کیفر خواست علیه ایشان نوشته بودند که ایشان می خواسته از طریق فاکس ضربه بزند. یعنی آن روز دستگاه فاکس که تازه فراگیر شده بود محاکمه شد و باعث خنده خیلی ها شد و امروز نوبت به اینترنت رسیده است که محاکمه شود.
این فعال سابق دانشجویی با شگفت انگیز توصیف کردن این شیوه عمل گفت: اینترنت و تکنولوژی در حالی در ایران محاکمه و متهم به براندازی می شود که همه جناح های داخل ایران از آن استفاده می کنند؛ از سوی دیگر دولت جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی متعهد به گسترش تکنولوژی و فراهم کردن امکانات استفاده از آن برای مردم ایران است.در برنامه پنج ساله هم دولت متعهد شده است امکانات را برای گردش آزاد اطلاع رسانی در اختیار مردم قرار دهد اما اکنون در تضاد با این برنامه رفتار می کند و استفاده از اینتر نت را به عنوان تهدید تلقی می کند.
موسوی خوئینی با تاکید بر اینکه این روش ها راه به جایی نمی برد، گفت: اتفاقا با اینکار ها مردم بیشتر حساس می شوند و متوجه می شوند که دولت موجودیت خود را در خطر دیده و در این راستا قصد قطع راههای ارتباطی معمول مردم را دارد.

[کد مطلب: 6717] [تاريخ انتشار: بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 09:09:37 توسط تهمتن
جواب به نظر مرموزي بنام" م "اين عامل;مبارزات ٣٠ساله وقلع وقم وكشتار وشكنچه ده هاهزار ازبهترين فرزندان ميهن راكه باخون گلگون خود;كه قطعا قيام امروز مردم مديون اين خونهاي بناحق ريخته شده اين مبارزين ست را اينگونه بابيشرمي به"منصور" وديگران جواب ميدهد!!عوامل پنهان رژيم جنايتكار(احتمالا توده اي ويا اكثريتي)مبارزات٣٠ساله را نارس خوانده; و به تعريف ديگر;باشيانه رژيم پابگوررا ميخواهد مقتدر نشان دهد!!؟؟همين مزدور چند روزپيش دركامنتي درصدد ترساندن مردم ازرژيم برآمد ونوشت كه بلي حكومت درهرسوي تهران تانك وتوپ قايم كرده كه درصورت قيام(حمله كاري وبحق مردم ب رژيم)همه مردم راميكشند!!!؟؟؟كه بعدهمكار مزدورتراوبنام" ح - س"هم به پشتيباني او آمده واز او كد آورده كه آري م درست ميگويد!! (احتمالا هنوزميتوان به آن خبردرسايت رجوع نمود)رژيم جنايتكاري كه اقتدار آن به مشتي چماق بدست لباس شخصي ميباشد و نيروي نظامي خودرا هيچگاه حتا يك تفنگ هم بدست اش نميدهد كه مبادا بدنه ي همين نيرو بمردم به پيوندند;چگونه آنهم به تانك وتوپ مسلح شان كند؟؟؟دوستان موافق; به حقانيت مبارزات ادامه داده وهمچنين مزدوران راافشاكنيم..
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 07:14:34 توسط م
آقای منصور و آقای تریپل ایکس، اجازه می فرمایید سوال کنم شما در ایران تشریف دارید یا نه؟ این تئوری های حمله به زندان و پادگان و ... لا اقل برای فردا، بیشتر به درد پایان رمان های نویسنده ی بزرگ آمریکای لاتین آستوریاس می خورد تا شهر تهران. باید به آن سمت گام برداشت، اما به نظر من تحریک به قیام نارس از سرکوب آن هم زشت تر است.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 04:37:52 توسط xxx
درود بر منصور. روز جمعه بزندانهاي رژيم حمله بريم و فرزندان و جوانان مبارز شكنجه شده و مظلوم ايران عزيزمان را نجات دهيم و نقطه پايان بررنجهاي ملت نجيب مان بگذاريم و مزدوران رژيم را پراكنده و و فراري دهيم و صدا و سيماي ملي را از اسارت اجنبي فريبكار برهانيم و بدست پرتوان خود گيريم. با حمله بمراكز بسيج و پادگانها مزدوران را خلع سلاح وسلاح كافي براي ادامه آزادسازي ميهن دربند را بچنگ آوريم.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 04:30:39 توسط كشكساب
درگذشته وقتى بازورشمشيرودست وپابريدن و گردن زدن و به اسارت بردن خواهران ومادران و دختران ما.حاكم شدند.توانستند(چندنسل)باپول دزديده ازما و زورشمشيرمارا به سكوت وادارنمايند.درنتيجه فرزندان ما ندانستندبر پيشينيانشان چه گذشته.تاجايى كه اول مجبورا و پس از آن بى پرسش مطيع و فرمانبردارودعاگو و حاجت طلب شديم.امروزبا توجه به امكانات نبايد بگذاريم جنايات.فجايع و شناعتهاى حكومت متعفن ولايت ننگين و ايرانى كش خامنه اى دزد به فراموشى سپرده شود.آزادى زندانى سياسى هدف نباشد.نابودى(زندان و زندانبان سياسى عقيدتى)را فريادكنيم. قانونى بخواهيم كه اسيركردن ابرازكننده پرسش و انديشمندسياسى و معترض به مديريت كشور.بزرگترين جرم بوده و بالاترين مجازات را داشته باشد.توسط هرمقام و تشكيلات حكومتى.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 03:38:00 توسط فريد
حسن آقا بي بي سي همين اخيرا گفتن در بقدرت رساندن رژيم خميني نقش داشته خودشون كه دارن اعتراف ميكنن
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 03:16:04 توسط mansoor
روز جمعه همه به صدا و سيما و زندانها حمله بريم
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 02:48:03 توسط حسن
شاه هم میگفت بی بی سی داره جریان برانداز رو رهبری میکنه ،خوشم میاد دارن به همون زباله دونی تاریخ که درمورد شاه میگفتن هدایت میشن ،این نشون میده که در مورد شاه هم فقط بی بی سی اطلاع رسانی دقیق میکرده
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هفدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 02:41:48 توسط مردآويج
قرنها توانستند تمامى جناياتشان را لاپوشى كنند و در بوته سكوت و فراموشى غرق كنند٠ ولى اينبار صحبت از يك كتاب و دو كتاب و صحيفه و نوشته نيست كه بسوزانند و به آب دهند٠ حال صحبت از تكنولوژيست كه در مدتى كوتاه ميليونها نفر آنرا ديده و ميشنوند٠ ولى اين آقايان هنوز سرشان را در برف فروكرده و نميدانند كه انكار و تقيه ديگر چاره ساز نيست٠
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ حجاب اجباری دختران فوتساليست ایران و حجاب اختیاری فلسطینی ها  
واکنشها به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل:
نتانیاهو: این جسورانه‌ترین و شجاعانع‌ترین سخنرانی 30 اخیر است
سوئد: سخنرانی اشتباه در زمانی اشتباه
درگیری لفظی صالحی با وزیر انرژی آمریکا 
درگیری مرگبار میان کردها و ترکمن‌ها در کرکوک + عکس
عکس/ فروش ميوه به صورت سيار با استفاده از ماشين آتش نشانى (اموال عمومى)
نامه‌ای از دبی: کارگر جنسی هستیم، چطور به ایران برگردیم؟
 تبلیغات روی بدنه اتوبوس‌ها در تهران، صدای مردم را درآورد: اذیت به مستضعف تا کی؟ 
عکس/ تهیه اسکناس اقلیم کردستان عراق به نام "دراو" برای پس از همه پرسی استقلال
بابک زنجانی از دادگاه اخراج شد 
زنجانی: نهایت کار برای من اعدام است
قاسم سلیمانی: سوره‌ای به نام سوره مدافعان حرم نازل شد
پاسخ وزیر دفاع آمریکا به یک سوال کلیدی/ چرا آمریکا هیچ یک از موشک‌های کره شمالی را سرنگون نکرده؟  
 عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، سه شنبه 28 شهریور، 19 سپتامبر
آگهی های تجارتی