تظاهرات در بوشهر،رشت،تبریز،اصفهان،شیراز،اصفهان،اهواز،مشهد...

شبکه جنبش راه سبز(جرس):گزارش ها از شهرهای مختلف حاکی است که در اغلب شهرها مردم با سر دادن شعارهایی در حمایت از جنبش سبز در راهپیمایی امروز شرکت کرده اند.
مردم اصفهان با شعار نه غزه،نه لبانان،جان فدای ایران راهپیمایی خود را در خیابان های مختلف اصفهان آغاز کردند.اما پس از حمله ماموران به راهپیمایی سبزها در دروازه دولت مردم به سر دادن شعار«مرگ بر دیکتاتور» پرداختند.

بیش از هزار تن از دانشجویان نیز قصد داشتند از کوی دانشگاه صنعتی اصفهان به راهپیمایی بپردازند از سوی یگان های ویژه محاصره شدند. ماموران در حالی که دانشجویان به سردادن شعارهایی در حمایت از موسوی و کروبی پرداختند با آن ها درگیر شدند.

در مشهد یگان های ضد شورش خیابان های منتهی به حرم را در محاصره گرفته و شمار قابل توجهی از ماموران مسلح بر پشت بام های ساختمان ها مستقرند.میدان 15 خرداد به طرف حرم شاهد بیشترین حضور مردمی بود که حاضر نیستند جوابی به شعارهای پخش شده از بلندگوهای رسمی بدهند.ماموران همچنین به شدت مردم را که نمادهای سبز در حرکتند مورد اهانت قرار می دهند و اغلب آن ها را بازداشت می کنند.

در رشت جمعیت بسیار زیادی از مردم با شعارهای«یا حسین میرحسین»،«نه غزه، نه لبانان،جان فدای ایران» و مرگ بر روسیه در حال راهپیمایی هستند در برخی مناطق مورد هجوم ماموران قرار گرفتند.از جمله در چهار راه میکائیل رشت شبه نظامیان لباس شخصی به درگیری با مردم پرداخته و به جمعیت که به حمایت از موسوی شعار می دادند حمله برده و دستکم 5 نفر را بازداشت کردن و تعدادی از مردم از جمله یک زن را با ضرب و شتم به شدت مجروح کردند.

هزاران تن از مردم شیراز صبح جمعه 27 شهریور در حمايت از جنبش سبز رهپیمایی خود را از فلکه نمازی آغاز کرده و به طرف میدان امام حسین حرکت کردند.شبه نظامیان در این مسیر با شناسایی برخی از مردم به ویژه کسانی که شعارهایی در حمایت از موسوی،کروبی و جنبش سبز و اعتراض به خشونت حکومتی سر میدادند،به این افراد هجوم می بردند.

شبه نظامیان لباس شخصی سپس با استفاده از موتورسیکلت مردم بازداشت شده را از جمعیت دور می کردند اما مردم در بسیاری از موارد مانع از بازداشت ها شده و افراد بازداشت شده را از چنگ شبه نظامیان آزاد می کردند.شعارهای مردم در راهپیمایی سبز امروز«نه غزه،نه لبنان،جانم فدای ایران» و«مرگ بر دیکتاتور» بود.

از تبریز نیز گزارش می رسد که مردم سبز این شهر با تجمع در میدان آبرسان به سوی میدان ساعت به حرکت در آمدند اما شبه نظامیان و یگان های ویژه به همراه گروهی از لباس شخصی ها در چهار راه منصور به مردم حمله کرده و آنها مورد ضرب و شتم قرار دادند.

صدای تیر و شلیک گاز اشک آور چهار راه منصور را به منطقه ای پر از دود و گاز اشک اور تبدیل کرد.تعدادی از مردم در این شهر بازداشت شدند.

گزارش ها حاکی از آن است در شهرهای بوشهر، کرمان، اهواز، یزد و سایر شهرها به ویژه شهرهای بزرگ کشور حضور جنبش سبز برخوردهایی از سوی ماموران را به دنبال داشته و ضمن ضرب و شتم مردم شماری از فعالان جنبش سبز از سوی شبه نظامیان وابسته به بسی و سپاه و نیروی انتظامی بازداشت شدند.

[کد مطلب: 6781] [تاريخ انتشار: بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با نوزدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 04:44:01 توسط تینا
روز خنده ما بود روز گریه رهبر/روز خوب پیروزی بیست و هفت شهریور
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 14:08:35 توسط keyvan
درود بی پایان بر مردم ايران
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 12:51:17 توسط نخودى
چقدر اين حكومت غريب, پست فطرت و غير ايرانى است كه وقتى مردمش شعار جانم فداى ايران سر ميدهند مورد اهانت و ضرب و شتم قرار ميگيرند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 12:46:33 توسط mina
جناب خامنه اي! لطفا مردم ايران و بقيه ي آزاد انديشان جهان را هر چه سريع تر از انتظار دربياوريد و بگويد كه كي قصد داريد يكم حيا كنيد
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 11:51:19 توسط ک. گ. کامبیز
من با نظرات sysadi موافق هستم بجز اینکه فکر می کنم بسیاری از هم میهنان چپ ما در این جنبش مردمی شرکت دارند. بگذاریم این بار بجای پرداختن به گروه های به محتوای نظرات یکدیگر دقت کنیم. همانطوری که بدرستی می گوئید باید بفکر تعمیق تفکر لیبرالی و نهادینه شدن دمکراسی باشیم و همین التزام ایجاب می کند که به اندیشه های چپ نیز احترام بگذاریم. پیش بینی من این است که این بار ایرانی ها در حول محور آزادی و دمکراسی و پیشرفت ملی و سربلندی ملت و صلح به وحدت و یگانگی می رسند و افراد حتی موسوی و خاتمی تا هنگامی می توانند خود را متعلق به این جنبش بدانند که در جهت تحقق برنامه های بالا حرکت کنند. از این زاویه، من فکر می کنم نیرو های چپ ما اگر اندک هم باشند و یا در خود ایران حضور فعالی نداشته باشند باز هم جزئی از این جنبش رهایی بخش و آزادی خواهی هستند. آزادی نزدیک است اما هنوز به کار و زار بیشتری نیاز است. با سپاس از پیک ایران که اکنون پیک آزادی ایران نیز می باشد.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 11:41:34 توسط احمد-زنجان
سلام .لطفا این خبر رو منتشر کنید.یک دختر 17-18 ساله در زنجان توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.این خانم جوان که با فرار از دست نیروهای انتظامی به پاویون یک مسافر خانه در میدان انقلاب پناه برده بود با خشونت تمام به وسیله ی پلیس به اتومبیل منتقل و از محل دور شد
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 10:42:18 توسط فريبا
من ايرانم من ايرانم شوري در سر دارم هم چون رعد و رگبارم ٠من ايرانم من ايرانم تا روز ازادي در رزم ودر پيكارم٠ فرياد تو فرياد من فرياد ايران است فرياد شيران است٠ بر دژخيمان اين اغاز پايان است اين اغاز پايان است٠درود بر خلق شجاع و قهرمان ايران ٠درود درود هزاران درود بر شما كه معادله جنايتكاران بر سفره خلق ستمديده خود را با خون خود به هم زديد٠ ايندگان حماسه ها خواهندگفت از دلاوري شما و ايستادگيتان در برابر اين جانيان٠
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 10:08:57 توسط sysadi
جنبش دارد به بلوغ ميرسد و عميق مي شود٠عليرغم تلاش وسيع چپ ها (خصوصا نوع ماركسيست روسي كه از حاميان پرو پاقرص اين فقاهت استالينيستي بوده) براي سانسور و بايكوت جهت گيري ضد منافع استعاري روسيه و چين هم چنان با شعار محوري عليه اين غارتگري به پيش ميرود٠ خصوصيت مثبت ديگر عدم رويكرد خشونت آميز است كه باعث عمقي شدن تفكر ليبرالي در ميان لايه هاي فعال اجتماعي مي شود٠ دموكراسي فقط به اين طريق در كشور نهادينه مي شود٠ مخالفت با اشغالگري خارجي و مخالفت با دخالت در كشورهاي ديگر و تظاهرات آرام و پيوسته براي حقوق شهروندي و حقوق بشر٠
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم شهريور ۱۳۸۸ برابر با هجدهم سپتامبر ۲۰۰۹ ، 09:36:12 توسط سید
درود بی پایان بر پیک ایران.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 خبرگزاری تسنیم٬‌ وابسته به سپاه پاسداران٬ ابراهیم رئیسی را «جلاد ۶۷» خواند 
 بانک ملی ایران در آستانه ورشکستگی
کدهای علی خامنه‌ای برای تعلیق ورزش ایران؛ از نابودی اسراییل تا حجاب اجباری 
اشتباه رئیسی حتی در خواندن یک متن از روی کاعذ
 بیلبوردهای تبلیغاتی عجیب در سطح تهران
عضو طالبان: امیرالمومنین ما امیرالمومنین کل جهان است/ فعلا موقعیت نداریم که بگوییم، ایران، پاکستان، تاجیکستان و ازبکستان قلمروی ما هستند 
 گزارش نیویورک تایمز از چگونگی کشته شدن فخری‌زاده با مسلسلی که از هزاران کیلومتر دورتر کنترل می‌شد 
چرا گرجستان به ایرانیانی که در این کشور خانه و کاسبی دارند اجازه ورود نمی دهد؟ 
 یک چهره نظامی امنیتی تندرو دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شد
* انتقال شهروندان قزاق تبار ایرانی به قزاقستان
* دستگیری ۵۴ ایرانی در عراق
  روزنامه جمهوری اسلامی: آقای شریعتمداری خجالت بکشید به خاطر رابطه عاشقی_معشوقی خود با طالبان
 میثم رضایی متهم ردیف اول پرونده مفتاح رهنورد در زندان فوت کردآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی