سردار عراقی: بسیجی‌ها دوساعت کتک می‌خوردند اما حتی یک تیر هم شلیک نکردند/ خودشان کشتند و به نام بسیج و نیروی انتظامی تمام کردند

پارلمان‌نیوز:  فرمانده سپاه محمد رسول الله   تهران بزرگ در جریان بازدید از خبرگزاری دولت، ایرنا به بیان نقش بسیج و سپاه در حوادث بعد از انتخابات پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلس«پارلمان‌‌نیوز»، سردار سرتیپ پاسدار عبدالله عراقی تصریح کرد:«بر اساس قانون اساسی سپاه و بسیج وظیفه دفاع از نظام و دستاوردهای آن را برعهده دارد و هر جایی که احساس کنند به نظام خدشه وارد شود، باید وارد شده و ما احساس کردیم در این مرحله خدشه به نظام وارد گردیده است.»

وی ادامه داد:«بعد از اینکه نیروی انتظامی اعلام کرد، احتیاج به کمک بسیجیان برای کنترل اغتشاشات دارد، نیروهای بسیجی وارد عرصه شدند، که این اعلام نیاز در روز 23 خرداد ماه اتفاق افتاد و بخش از نیروهای بسیجی به کمک آنها رفتند اما از 25 خردادماه تمام مسئولیت برعهده سپاه و نیروهای بسیجی گذاشته شد که تا 25 مردادماه ادامه داشت.»

سردار عراقی تاکید کرد:«جمعیت اغتشاشگر این دوره با دفعات قبل متفاوت بود، مخصوصا با سال 78 که غائله کوی دانشگاه یا بعد از آن، تظاهرات های صنفی رخ داد، اما این بار سازمان یافته بود و عمدتا در فضای مجازی همدیگر را پیدا می کردند و با هم ارتباط برقرار می کردند و خود را با هم هماهنگ می‌کردند.»

وی با اشاره به اینکه قدرت سازماندهی این افراد برای اغتشاشات بسیار بیشتر از سال های قبل بود، ادامه داد:«این گروه ها سال‌ها بود که به دنبال سازماندهی افراد بودند که به عنوان سازمان رای معرفی شدند و این افراد در فضای مجازی با هم در ارتباط بودند و کم کم حرکات آرام خیابانی را تبدیل به اغتشاشات یعنی آتش زدن بانک ها، ادارات دولتی، اماکن عمومی، بیت المال و حمله به پایگاه های بسیج کردند.»

فرمانده سپاه تهران بزرگ همچنین در خصوص حمله اغتشاشگران به مسجد لولاگر نیز گفت:«بسیجی های داخل مسجد لولاگر بیش از دوساعت در حال کتک خوردن از اغتشاشگران بودند و حتی این پایگاه را آتش زدند، اما یک تیر از بسیجیان شلیک نشد ولی در دنیا گفتند که بسیجیان مردم را کشتند، اما داخل خودشان افرادی بودند که به مردم شلیک کردند و به نام بسیجی، نیروی انتظامی و بچه های وزارت اطلاعات تمام می کردند.»

وی افزود:«در حوزه 117 بسیج در خیابان محمد علی جناح، بسیجیان به من خبردادند که به ما حمله شده و من گفتم که درها را ببندید و برید داخل، هیچ تظاهری هم نکنید.»

سردار عراقی تصریح کرد:«بیش از 10 هزار نفر به این حوزه حمله کردند و بسیجیان درها را بستند و ماشین سپاه را پشت آن گذاشتند اما این اغتشاگران شروع به سنگ پراکنی کردند و حتی بسیجیان را با تیر زدند که یکی از افراد ما از ناحیه پا مجروح شده است.»

وی اظهار داشت:«کوکتل مولوتف، سنگ، کلوخ و آهن پاره به سمت پایگاه پرتاب شد به شکلی که سه ساعت و نیم درگیری وجود داشت، این افراد نرده ها کندند و پله درست کردند و آمدند تا از دیوار به داخل وارد شوند. »

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه این افراد  تویوتای سپاه را نیز آتش زدند، افزود:«به بسیجی ها گفتم چند تا تیر مشقی بزنید تا شاید این افراد بترسند و از آنجا دور شوند، اما این افراد زمانی که فهمیدند این تیرها مشقی است به هم می گفتند "نترسید تیرها مشقی است و به پایگاه حمله کنید".»

وی ادامه داد:«یکی از اغتشاشگران از دکل مخابرات بالا آمد تا به اسلحه خانه حمله کند، اما بر اساس قوانین نظامی کشور هر کس به یک پایگاه نظامی برای تسخیر و غارت سلاح های آن حمله کند باید به او شلیک کرد.»

عراقی تصریح کرد:«این پایگاه دارای صدها قبضه اسلحه بود و از من پرسیدند چه کار کنیم من گفتم که از این مکان نباید اسلحه خارج شود، چون اگر این اسلحه ها به دست این افراد می افتاد جنگ خیابانی شدیدی آغاز می شد و معلوم نبود که چه اتفاقی خواهد افتاد.»
 
وی افزود:«هرچه اخطار کردیم که این افراد عقب بروند، گوش نکردند، تا اینکه فردی که قصد داشت از دکل مخابرات وارد اسلحه خانه شود را با تیر زدند و افتاد، رسانه های بیگانه نیز آمدند آن لحظه ای که تیراندازی می شود را به خورد مردم جهان دادند.»

سردار عراقی با تاکید بر اینکه نظر رهبر انقلاب و نظام دلجویی از افراد آسیب دیده است، تصریح کرد:«24 نفر در حوادث بعد از انتخابات در تهران از هر دو طرف کشته شدند که باید از خانواده آنها دلجویی شود و این افراد یا شهید محسوب شدند یا تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند.»

وی افزود:«700 نفر از بسیجی ها در این حوادث زخمی شدند ولی آمار دقیقی از زخمی های اغتشاشگران در دست نیست.»

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت:«خیلی از اسامی افرادی 72 نفری که از آنان به عنوان کشته شدگان یاد می شود، در داخل یا خارج کشور به زندگی عادی خود ادامه می دهند.»

وی افزود:«می خواهند آمار را بالا نشان دهند تا اغتشاشات را همزمان با بازگشایی دانشگاه ها به این فضای فرهنگی برده و اذهان عمومی را منحرف کنند و اغتشاشات را ادامه دهند.»

وی تعداد شهدای بسیجی در حوادث بعد از انتخابات را 12 نفر اعلام کرد.

[کد مطلب: 7462] [تاريخ انتشار: دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۰۹ ، 05:07:14 توسط melina
دهن هر چى دروغگوست بايد با سرب پر بشه!!!
نوشته شده در تاريخ سيزدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با پنجم اکتبر ۲۰۰۹ ، 00:57:42 توسط خواننده
مردک احمق همه را مثل خودش بی عقل و بی سواد فرض کرده. معلوم نیست کی را میخواهد گول بزند. آن بسیجی بی شرف که تفنگ گرفته طرف مردم و فیلم و عکسش هم در اینترنت هست از فضا آمده بود؟ بقیه که حتی اسم و رسم و آدرسشان هم مشخص شده و دست هر کدام یک چاقو و نفنگ هست و به جان مردم افتادند از کجا آمده بودند؟ آخر شما هم نزدیک است و همین مردم حالت را جا خواهند آورد.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 23:42:33 توسط استاد
بیایید همگی دعا کنیم برای ظهور امام زمان، شاید دست اینها را بگیرد با خودش ببرد ته همان چاهی که هزار و خورده سال است منزل کرده.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 19:49:26 توسط ناشی‌،
به راستی‌ چه کسی‌ به آخوند خمینی راه چار را یاد میداد! یزدی ها!؟ اینگیلیسیها؟! به هر حال این بسیجی‌‌ها همان چیزی هستند که آدولف هیتلر پایه تز آن‌ راا بنا نهاده بود! جوانهای هیتلری!؟ حالا پس از گذشت این ۳۰ سال ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم! و با وجه‌ها همنتو رفتار می‌کنیم که پس از کشتن این تازی‌ها با جوانان ما کردند! اللو اکبر میگیم و صبر می‌کنیم،... حتا اگر به پسران و دختران (ناموس) ما تجاوز کنند! روزگاری ایرانی غیرتی داشت و از دروغ متنفر بود!
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 17:01:56 توسط اصلان
تو جریان همین مسجد لولاگر خودم به عینه شاهد بودم که نیروهای بسیج در بالای پشت بام مسجد شروع به تیراندازی مستقیم با گلوله جنگی به سمت مردم کردن.و دلیل اتیش زدن مسجد هم این بود که به نحوی این اعضای بسیج رو از رو پشت بوم مجبور به رفتن کنن و مردمو از تیر رس مستقیم اونا خارج کنن.رذالت هم حدی داره جناب عراقی.در ضمن من یک ایرانی رو به عمرم هم نام شما ندیدم و یحتمل شما از همون جهنمی که نام خونوادگی شما هم هست اومدین.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 15:39:08 توسط azad
هر روز هم تعداد شهداشون زیادتر میشه
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 14:21:43 توسط دربدر
برای تحویل جنازه های کشته شدگان به بستگان مقتولین آنها را مجبور میکردند که در زیر ورقه ای را امضاء کنند که فرد کشته شده از بسیجیان بوده و به آنها مستمری ماهانه تعلق خواهد گرفت (و البته بعد از مدتی که این مستمری ها قطع شود صدای آنها در خواهد آمد و پته اینها بروی آب خواهد افتاد) و بعضی هم در این دام افتادند، ان بسیجیانی که اینها ادعا میکنند کشته شدند از این گروه بودند
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 12:54:58 توسط آريوبرزن
پناه بر خدا از دست اين مزخرفگويان و دروغگويان بي آبرو.... مرگ بر رژيم شيطاني منفور احمقي نژاد
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 12:52:24 توسط kaml
دايناسورعراقي فقط اين چرت و پرت هارا از ياد نبري چون فردا در دادگاه بايد جوابگو باشي
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 12:43:20 توسط شاهین سرخوش
اگراین سردار عراقی بدستم برسد می فرستمش نزد امام زمانش
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 11:12:55 توسط فرزاد
جناب سردار لطف کنید از 12 نفر بسیجی که شهید شدند حداقل نام و مشخصات 6 شهید را بگویید تا ببینیم چقدر راست می گویید البته قبلا سرداران دیگر که انشاء الله سرشان را به باد خواهند داد 29 نفر اعلام کرده بودند جناب سردار : به جنابعالی اطلاعات غلط داده اند آمار ما بیشاز 50 نفر است می خواهی نام ببرم بری توی بهشت زهرا ببینی تا باورت بشه بیچاره پدر و مادر این بسیجیهای ساده دل که از زور گرسنگی با درخواست شبی 150000 هزار تومان جانشان را درکف دستانشان گرفتند و تلف شدند خدا به مادر و پدر این عزیزان صبر جزیل و خیر عظیم بدهد و جزای خیر شما را هم به زودی بدهد الهی آمین یا رب العالمین
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 11:07:22 توسط فرزاد
جناب سردار لطف کنید از 29 نفر بسیجی که شهید شدند حداقل نام و مشخصات شهیدان را بگویید تا ببینیم چقدر راست می گویید
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 10:27:31 توسط keyvan
بميرم براي  شکنجه گران  علي گدا که اصلان کتک نزدن نکشتن تجاوز نکردن آخه يکي نيس به اين گوريل بي مغز بگه همه مثل تو احمق فارغ از عقل شعور نيستن
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 09:35:43 توسط نکته
اقای عراقی پیش قاضی و ملغ بازی . ولی ادامه بده داستان گوی تخیلی خوبی میشی.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم مهر ۱۳۸۸ برابر با چهارم اکتبر ۲۰۰۹ ، 09:03:21 توسط علی
او را چنار گفت که امروز ای کدو --- با تو مرا هنوز نه هنگام داوری است فردا که وزد بر من و تو باد مهرگان -- آنگه شود پدید که نامرد و مرد کیست
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
ویدیویی که در شبکه های اجتماعی بعد از کشته شدن محسن فخری زاده و گارد حفاظت وی در خودروی ضد گلوله پخش شده
وضعیت خودروی فخری زاده پس از حمله
فیلمی از انتقال فخری زاده بعد از ترور به بیمارستان
 کاریکاتور/ سوراخ امنیتی «علی خامنه ای» 
تصاویری از محل ترور محسن فخری‌زاده 
 در «بیت» خامنه‌ای چه می‌گذرد؟
 عیسی کلانتری: امام فرزند ناخلف آمریکا بود 
 انتقاد رئیس سابق سازمان سیا از ترور فخری زاده و واکنش تند سناتور تگزاس
نتانیاهو خطاب به جاسوس سابق: با آغوش باز منتظرتان هستیم 
 فوری/ عضو ارشد سپاه پاسداران و "یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته‌ای و موشکی" ترور شد (به روز شد)
 روایت یک قتل فجیع سیاسی؛ «تکه تکه کردند و گفتند یک اشتباه ساده بود»
توئیت فرید مدرسی ، فعال رسانه‌ای حوزه: از امارات خارج شوید... امارات در تیررس استآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی