وکیل اولیای دم ستار بهشتی : خانواده ستار بهشتی قتل شبه عمد را قبول ندارند؛ دیگر پرونده را دنبال نمی کنیم

گیتی پور فاضل، وکیل اولیای دم ستار بهشتی با اشاره به اینکه او و موکلانشان در دادگاه وی که روز نوزدهم فروردین ماه برگزار می شود، شرکت نخواهند کرد (امروز دادگاه برگزارشد و آنها در آن شرکت نکردند)  به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:«این دادگاه با کیفرخواست قتل شبه عمد به پرونده ستار رسیدگی می کند اما از آنجا که ما اعلام کردیم قتل شبه عمد را نمی پذیریم و خانواده ستار نیز راضی به گرفتن دیه نیست بنابراین دلیلی برای ادامه پیگیری ما وجود ندارد. ما از این پس پرونده را دنبال نخواهیم کرد و قاضی هر جور دوست دارد می تواند حکم دهد.»

وکیل پرونده ستار بهشتی گفت: «پس از آنکه برای دومین بار اتهام  قتل شبه عمد برای پرونده ستار تایید شد و پرونده برای تعیین وقت به دادگاه فرستاد شد. ما دیگر کاری نکردیم. فقط یک نامه به دادستانی نوشتیم و در آن تمام نقطه نظرهای خود را ابراز کردیم و نوشتیم که بر اساس تمام مستندات داخل پرونده اتهام باید قتل باشد نه شبه قتل.»

دادگاه ستار بهشتی، وبلاگ نویسی که در آبان ماه ۱۳۹۱ زیر شکنجه های بازجویش از دست رفت، ساعت ۹ صبح روز نوزدهم فروردین ماه در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه عمومی با کیفرخواست قتل شبه عمد رسیدگی می شود.

وکیل پرونده ستار بهشتی با اظهار اینکه فردا دادگاه قتل ستار بهشتی بدون حضور اولیای دم برگزار می شود به کمپین گفت: «من از روز اول که خانواده ستار به من مراجعه کردند بهشان گفتم امیدوار نباشند چون متهم پرونده که بازجو است، خودش به نحوی به سیستمی تعلق دارد که قرار است محاکمه اش کند. بهشان گفتم این پرونده هم شبیه به پرونده های مشابه ای که در سال های پیش داشتیم به نتیجه ای که ما می خواهیم احتمالا  نخواهد رسید»

گیتی پور فاضل ادامه داد: « پیش بینی من در مورد اینکه نباید امیدوار باشیم درست از آب در آمد و به این صورت پرونده چرخید و در نهایت کیفرخواست شبه قتل عمد صادر شد. فردا هم لابد یک جورهای پرونده جمع و جور می شود.»

خانم پور فاضل گفت: «من گزارش پزشکی که برای رییس تالار تشریح پزشک قانونی پس از معاینه بدن ستار فرستاده است را ملاک می دانم. من نظر این پزشک را پیش هر دکتری بردم، گفتند بر اساس این گزارش مرگ در اثر خونریزی مغزی بوده است. اما این خونریزی چطور پیش آمده است؟ به دلیل شکنجه و ضرب ها به مغز ستار در زمان بازجویی. بنابراین ما نمی توانیم وقتی به مغز کسی ضربه وارد شده و باعث کشته شدن او شده است اتهام را قتل شبه عمد بدانیم.  طبق همان گزارش پزشک پزشک قانونی، بخش های از مغز دچار خونریزی شده و بر اثر خونریزی اکسیژن لازم به سلول ها نرسیده و موجب قتل شده است. من بر اساس مستندات پرونده مصر هستم که این قتل بوده و نه قتل شبه عمد.»

گیتی پور فاضل با اشاره به اینکه احضاریه ای برای شرکت در دادگاه برای او فرستاده نشده است، گفت: «این حرکت غیرقانونی است. فقط برای والدین ستار احضاریه حضور در دادگاه فرستاده شده است. از ابتدای که پرونده تشکیل شد و من وکیل خانواده ستار شدم، مسولان من را به رسمیت نشناختند. از ابتدای امر یک جورهای دوست داشتند که من از پرونده دور شوم و به خانواده ستار خواسته بودند که من را کنار بگذارند. گفته بودند چرا شما یک خانم را به عنوان وکیل انتخاب کرده اید و اسامی وکلای که خودشان می خواستند به عنوان وکیل پیشنهاد داده بودند که خانواده ستار نپذیرفتند. آنها مصر بودند که من به عنوان وکیل ستار باقی بمانم.»

[کد مطلب: 74863] [تاريخ انتشار: نوزدهم فروردين ۱۳۹۳ برابر با هشتم آوريل ۲۰۱۴] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عباس میلانی: احتمال سازش سپاه با آمریکا بعد از خامنه‌ای / «سپاه بدون خامنه‌ای وجود و قدرت دارد، اما خامنه‌ای بدون سپاه قدرتی ندارد»
اتومبیل بوگاتی محمد رضا شاه پهلوی مخفیانه به فروش رفت
نسیم مقصودلو،خواهر تتلو، خواننده زن ایرانی بازداشت شد
"فرمانده طالبان سوار بر خودرو سپاه پاسداران بازداشت شد"
وقوع انفجار مهیب در کاراکاس پایتخت ونزوئلا
واکنش غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان به خبر ارتباط همسرش با مدیر عامل شرکت هفت تپه و دریافت رشوه ۲۰۰ هزار دلاری از وی
افتتاح پارک بانوان!!
یک فروند هواپیمای مسافربری پاکستان در کراچی سقوط کرد + فیلم
بازداشت یک ایرانی در ترکیه برای آویزان کردن حوله‌ای با طرح پرچم بریتانیا 
"ولايت فقيه "پرچمدارِ آلوده 
فاصله‌گذاری در عید فطر؛ هشت مرجع قم در نظری متفاوت با خامنه‌ای دوشنبه را عید فطر اعلام کردند
پیری و سیاست تکراری؛ رهبری رو به افول علی خامنه‌ای
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: